Zbog Ukrajine Srbija sve teže pozajmljuje novac

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Donedavno je Ministarstvo finansija dospele dugove menjalo jeftinijim. Kamatne stope bile su na rekordno niskim nivoima, dok su velike svetske centralne banke nemilosrdno štampale evre, dolare i druge važne valute pomažući ekonomijama da se izvuku prvo iz svetske finansijske krize, a u skorije vreme iz pandemijske krize.

Odskoro, stvari se menjaju i počinju da dospevaju obveznice koje se mogu zameniti samo skupljim dugom.


https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/zbog-ukrajine-srbija-sve-teze-pozajmljuje-novac/

usnio sam san prvo je paslo dobrih 7 krava,a ona dodjose druge mrsave i ruzne i pojedose ovih 7 debelih, da li moz neko ovaj san da mi razjasni.
 
Generalno Srbija ima ekonomsku štetu po više osnova zbog ruske invazije na Ukrajinu. Vremenom će se ta šteta povećavati, osim ako se u veoma kratkom roku ne bude završio rat.

Рат се нажалост неће завршти тако брзо зато што су бајденовци,клинтоновци уложили у ту СМРДЉИВУ,ПРОДАНУ И КОРУМПИРАНУ
украјину веома,веома много Новца и не желе да изађу из Приче без поврата Капитала.
Зато из све снаге и даље шаљу наоружање и Кинту тим "украјинским Ослободиоцима" са надом да ће се Ствари преокренути у њихову,
лихварску Корист.
Мени је неизмерно жао Драги Дулгомире да си И ти ,насео на ту њихову жваку.
Искрено се надам да ћеш да промениш своје Ставове..
знаш..
Нас Рокере,стару Гарду је увек одисала та беспрекорна Интелигенција.
изгледа да стариш
 
I ja mislim da se rat neće završiti brzo, ali činjenica je da oni imaju svoju zemlju koju je druga zemlja napala. Simpatije i ostalo me ne zanimaju.
Najviše me ustvari zanima ono što je ovde i tema - naša, srpska šteta zbog toga. Ko će to da plati? Niko. E pa izvini, osim onih činjenica ne mogu ni da simpatišem nekog ko mi pričinjava štetu.
 
Donedavno je Ministarstvo finansija dospele dugove menjalo jeftinijim. Kamatne stope bile su na rekordno niskim nivoima, dok su velike svetske centralne banke nemilosrdno štampale evre, dolare i druge važne valute pomažući ekonomijama da se izvuku prvo iz svetske finansijske krize, a u skorije vreme iz pandemijske krize.

Odskoro, stvari se menjaju i počinju da dospevaju obveznice koje se mogu zameniti samo skupljim dugom.


https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/zbog-ukrajine-srbija-sve-teze-pozajmljuje-novac/

usnio sam san prvo je paslo dobrih 7 krava,a ona dodjose druge mrsave i ruzne i pojedose ovih 7 debelih, da li moz neko ovaj san da mi razjasni.
Mir.
Stabilnost.
Veće kamate.
 
I ja mislim da se rat neće završiti brzo, ali činjenica je da oni imaju svoju zemlju koju je druga zemlja napala. Simpatije i ostalo me ne zanimaju.
Najviše me ustvari zanima ono što je ovde i tema - naša, srpska šteta zbog toga. Ko će to da plati? Niko. E pa izvini, osim onih činjenica ne mogu ni da simpatišem nekog ko mi pričinjava štetu.
Mudrac: A šta bi Srbija trebala da napravi da nema negativne posledice ovoga rata? Kakve veze ima Srbija sa tim ratom?
 
Donedavno je Ministarstvo finansija dospele dugove menjalo jeftinijim. Kamatne stope bile su na rekordno niskim nivoima, dok su velike svetske centralne banke nemilosrdno štampale evre, dolare i druge važne valute pomažući ekonomijama da se izvuku prvo iz svetske finansijske krize, a u skorije vreme iz pandemijske krize.

Odskoro, stvari se menjaju i počinju da dospevaju obveznice koje se mogu zameniti samo skupljim dugom.


https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/zbog-ukrajine-srbija-sve-teze-pozajmljuje-novac/

usnio sam san prvo je paslo dobrih 7 krava,a ona dodjose druge mrsave i ruzne i pojedose ovih 7 debelih, da li moz neko ovaj san da mi razjasni.
Ništa onda, budžetlije jbg - mrš kod Privatnika!
 
Mudrac: A šta bi Srbija trebala da napravi da nema negativne posledice ovoga rata? Kakve veze ima Srbija sa tim ratom?

Могу ја брате ти одговорим уместо више него остарелог Дугломира:

-По његовом,Дугломировом Мишљењу би Србија требала да протера руске Дипломате,исече Споменик Цару Николају и прода
циганима у старо гвожђе,у школама би се укинуо руски језик,укинуло би се ћирилично Писмо јер је у супротности са "европским вредностима"
(ИСКЕЊАМ МУ СЕ НА ЗАПАДНЕ ВРЕДНОСТИ--какве год оне биле јер оне и НЕ ПОСТОЈЕ),онда би укинули Имена свих руских Улица,руске Књижевнике би избаазили из Лектире...

Јел тако ЦРНИ Дугломире,Несрећо једна?
 
Donedavno je Ministarstvo finansija dospele dugove menjalo jeftinijim. Kamatne stope bile su na rekordno niskim nivoima, dok su velike svetske centralne banke nemilosrdno štampale evre, dolare i druge važne valute pomažući ekonomijama da se izvuku prvo iz svetske finansijske krize, a u skorije vreme iz pandemijske krize.

Odskoro, stvari se menjaju i počinju da dospevaju obveznice koje se mogu zameniti samo skupljim dugom.


https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/zbog-ukrajine-srbija-sve-teze-pozajmljuje-novac/

usnio sam san prvo je paslo dobrih 7 krava,a ona dodjose druge mrsave i ruzne i pojedose ovih 7 debelih, da li moz neko ovaj san da mi razjasni.
?? U doba Miloševića Srbija 10 godina nije otplaćivala dospele rate kredita i PREŽIVELA je! Sankcije Srbiji samo dokazuju da je NATO horda NESPOSOBNIH debila kojima je udarila pena na usta i da trebaju pod hitno da potraže stručnu PSIHIJATRIJSKU pomoć pre nego što povuku katastrofalno loš potez! :klap:
 
Могу ја брате ти одговорим уместо више него остарелог Дугломира:

-По његовом,Дугломировом Мишљењу би Србија требала да протера руске Дипломате,исече Споменик Цару Николају и прода
циганима у старо гвожђе,у школама би се укинуо руски језик,укинуло би се ћирилично Писмо јер је у супротности са "европским вредностима"
(ИСКЕЊАМ МУ СЕ НА ЗАПАДНЕ ВРЕДНОСТИ--какве год оне биле јер оне и НЕ ПОСТОЈЕ),онда би укинули Имена свих руских Улица,руске Књижевнике би избаазили из Лектире...

Јел тако ЦРНИ Дугломире,Несрећо једна?
Ne, nije tako. Zašto bih bilo koga sekao, proterivao ili ukidao? :confused:
Hajde malo spusti loptu.
 
Generalno Srbija ima ekonomsku štetu po više osnova zbog ruske invazije na Ukrajinu. Vremenom će se ta šteta povećavati, osim ako se u veoma kratkom roku ne bude završio rat.


Ko vam je kriv sto zelite da zivite kao klosari na racun zaduzivanja mesto na racun rada i izvoza.

Inace ovo je odlicna vest. Samo u februaru i martu Vucic je potrosio 3 milijarde pozajmljenih dolara/evra za odbranu lazne vrednosti kursa dinara da bi se pokazao jacim nego sto jeste pre izbora.

Padom kursa dinara raste nas izvoz i konkurentnost samim tim i zaposlenost.
 
Donedavno je Ministarstvo finansija dospele dugove menjalo jeftinijim. Kamatne stope bile su na rekordno niskim nivoima, dok su velike svetske centralne banke nemilosrdno štampale evre, dolare i druge važne valute pomažući ekonomijama da se izvuku prvo iz svetske finansijske krize, a u skorije vreme iz pandemijske krize.

Odskoro, stvari se menjaju i počinju da dospevaju obveznice koje se mogu zameniti samo skupljim dugom.


https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/zbog-ukrajine-srbija-sve-teze-pozajmljuje-novac/

usnio sam san prvo je paslo dobrih 7 krava,a ona dodjose druge mrsave i ruzne i pojedose ovih 7 debelih, da li moz neko ovaj san da mi razjasni.
JA PROCITAH, SRBIJA SVE TEZE VRACA DUGOVE
 
Ko vam je kriv sto zelite da zivite kao klosari na racun zaduzivanja mesto na racun rada i izvoza.

Inace ovo je odlicna vest. Samo u februaru i martu Vucic je potrosio 3 milijarde pozajmljenih dolara/evra za odbranu lazne vrednosti kursa dinara da bi se pokazao jacim nego sto jeste pre izbora.

Padom kursa dinara raste nas izvoz i konkurentnost samim tim i zaposlenost.
Još otplaćujemo 'srpski' deo dugova za Titov 'atomski' grad kod Konjica, aerodrom u brdu kod Bihaća i luku za podmornice kod Splita! :mrgreen::mrgreen:
 
To će vraćaju unuci budžetlija, oni imaju snage za razmnožavanje posle 15:00h

a ovi što rade kod Industrijalaca Srbije a pogotovo kod Stranih Investitora, oni uglavnom gube kilažu ko u Aušvicu
ja sam domaci investitor, zaposlio sam samog sebe...nema bolovanja, nema zabusavanja, nema proizvodnje skarta, nema kradje na radnom mestu
 

Back
Top