Zbog koga se žene uljepšavaju?

Muškaci se ne razumeju u brendove, haljine i šminku, ali svaki će zapaziti na ulici negovanu ženu. On sigurno ne zna šta je ona sve radila da bi izgledala kako izgleda (kozmetičari, pedikiri, firzeri, tretmani za ovo i ono, naći stil oblačenja koji ističe najlepše a prikriva nedostatke itd itd itd) ALI svakako ima oči u glavi i ume da prepozna ženu koja dobro izgleda. Dobar izgled je nešto na čemu se radi i kad imaš 20 godina - što si stariji, ulažeš više truda. Priroda čini svoje.

Ali žene se na neki način još i više ili bar podjednako doteruju zbog drugih žena. Mrzi me da sad idem u problematiku - i osim toga, jako mnogo žena to neće da prizna ni da ih vežeš konjima za repove, pa će me sad izvestan broj napast ili mi pokušati "objasnit kako i u čemu grešim" - ali ja, kao prvo, znam da ne grešim, i kao drugo, ne da mi se diskutovat. Stoga, molim vas, NEMOJTE me smarati pokušavajući me razuveriti. Jer, ne možete. I, neću vam odgovarat na postove, tako da ćete pričat sa zidom.

Kako god, najbitnija stvar je da je ona glupost kako se "žena ulepšava isključivo radi sebe" - samo to, glupost. Sve i jedna žena koju sam ikad srela MNOGO je manje vodila računa o sebi u periodima kad nije imala muškarca ili kad joj nije bilo do muškarca. Naprimer, stvarno je gnjavaža stalno se depilirati, a krajnje bedasto ako ćeš samo ti da vidiš šta ti je u gaćama. S druge strane, ako u firmu dođe neko napucan, sutra dve trećine čak i takvih žena dođe sveže isfriziran, našminkan, bolje obučen... Ali to sad opet zalazi u onu problematiku o kojoj mi se stvarno ne da.

Ovo je jedan od glupljih postova koje pročitah u mojoj dosadašnjoj karijeri na Krsti. Kao da je pisao muškarac koji o ženama čita u Plejboju.

….

@tema

Ima žena koje se nikad ne sređuju, koje se sređuju samo zbog lova i onih koje drže do sebe pa su uvek manje-više sređene. Motivi su im različiti pa su im i ciljne grupe različite.

One koje se sređuju kad krenu u lov i zbog muškarca su žene koje se kasnije u braku raspadnu.

One koje se ne sređuju uopšte imaju neki svoj fazon koji furaju do kraja.

One koje drže do sebe i koje se sređjuju zbog sebe tako teraju sve dok cene i poštuju sebe. Ako ih uhvati neka depresija recimo onda se zapuste ali ako imaju stabilan unutrašnji život onda su uvek sređene bez obzira na bužet.

Nije to striktna podela ali suštinski je tako.
 
Znamo da ženska ljepota nije samo u spoljašnjem izgledu, nego u neuništivoj ljepoti koja zrači iz nje same.

Tu ljepotu duše ne može uljepšati nikakva šmiinnka, kozmetičari, frizeri.. što ne znači da ne treba da se dotjeruju u onoj mjeri koja im odgovara, tj stvar je njihovog ličnog izbora i komfora. Pogotovo danas smo svjesni da žene u većini slučajeva i te kako drže do sebe i svog izgleda.
To je svakako pohvalno ali često žene baš pretjeruju u tome. Postavlja se pitanje za koga se žene najčešće sredjuju i žele da budu lijepe, još ljepše.. .. za muškarce, za sebe ili se uljepšavaju zbog drugih žena??
REalno, muškarci pojma nemaju koja torbica je original, koje cipele, čizmice su skuplje i in, koja šminka šta čini, zašto je haljina odredjene nijanse bolja od druge... veze namamo, al stvarno :lol:Da li nas možda to fascinira, pa ne bizh rekao.. kao što često kažemo, nama pokažete si*e i mi oduševljeni, fascinirani, opčinjeni.. :mrgreen:

Tako naše muško gledište i fokusiranje prema ženama, znači da se žene uljepšavaju zbog sebe ali i zbog drugih žena, što bi moglo značiti da žele da se istaknu, budu drugačije i ljepše od drugih?
Sve ovo ne znači kao neko univerzalno gledište.. postoje žene koje sebi ne mogu priuštiti mnogo toga, možda su debeljuškaste, niske, visoke, prosječne ljepote ali osjećaju se sasvim zadovoljno.
I to nije bez razloga? Obično iza takvih žena stoji srećan i zadovoljan muškarac, koje je voli baš takvu kakva jeste.
Ne voli se uvjek duga kosa, duge noge, lijepe oči nego nešto drugo. Zašto pratiti neki "standard" za koji se pojma nema zbog čega je i ko ga je postavio?
Dobro..šta sam tačno htio napisati na kraju.. pojma nemam.. ali, znam da vas volimo kad ste srećne i zadovoljne.. sve drugo može a i ne mora.
Mislim da se ulepsavamo zbog neke sopstvene nesigurnosti, i opste iskrivljenosti sveta gde zene moraju biti perfektne cistog lica bez bora bez ijedne neravnine na odelu. Da su nam nametnuti neki suludi standardi da ne sme ni jedna dlaka da strci sa glave ili ne daj boze da odemo negde ne obrijanih nogu. Msm ja razumem da su neke osnovne stvari tipa higijena i estetika ali mislim isto tako da se i preteruje. Tone sminke i silne pare potrosene da se prikrije prirodan izgled, zadajemo devocicama previsoke standarde kako treba da se izgeda pod izgovorom da mora da nadje dobrog momka i da zavrsi dobru skolu da zaradjuje i da pored svega mora da izgleda savrseno. Pravi muskarci nas vole zbog osobina i lepih manira ne zbog sminke i uske haljine, i zbog toga treba da volimo i same sebe.
 
Ovo je jedan od glupljih postova koje pročitah u mojoj dosadašnjoj karijeri na Krsti. Kao da je pisao muškarac koji o ženama čita u Plejboj
Samo mi reci kako ideš obučena u grad.

U uflekanoj trenerci u kojoj se osećaš udobno kod kuće? Neočešljana? U zarozanima čarapama?

To su udobne stvari, koje svaka žena nosi kad ne mari ko je vidi. AKO si ti jedna od 0.000002% tih žena koje idu u grad u pidžami, jer ih zabole neka svar kako izgledaju i misle samo o svojoj udobnosti - onda ti odajem respekt kao izuzetno retkoj zverci koja je izuzetak, ali ne pravilo.

Međutim, ako iz kuće izlaziš vodeći računa da ti se tvoj sopstveni lik dopada u ogledalu, onda s.ereš kvake, i nedostatak samospoznaje ti se može opravati jedino ako si izuzetno mlada (štaznam, imaš 13 godina). Ima još jedna jedina opcija koja bi te opravdala, ali ako je napišem, ultra politički korektni modovi će obrisat post, tako da ću te ostavit da se pitaš.

Što se mene tiče ,rekla bih da ti je 13, obzirom da će samo deca napasti mišljenje s kojim se ne slažu uvredama.

Neću odgovarati na ovoj temi više. Javi se kad, i ako, odrasteš. Svako dobro.

p.s. nekada davno, Plejboj je imao skroz ok članke.
 
Samo mi reci kako ideš obučena u grad.

U uflekanoj trenerci u kojoj se osećaš udobno kod kuće? Neočešljana? U zarozanima čarapama?

To su udobne stvari, koje svaka žena nosi kad ne mari ko je vidi. AKO si ti jedna od 0.000002% tih žena koje idu u grad u pidžami, jer ih zabole neka svar kako izgledaju i misle samo o svojoj udobnosti - onda ti odajem respekt kao izuzetno retkoj zverci koja je izuzetak, ali ne pravilo.

Međutim, ako iz kuće izlaziš vodeći računa da ti se tvoj sopstveni lik dopada u ogledalu, onda s.ereš kvake, i nedostatak samospoznaje ti se može opravati jedino ako si izuzetno mlada (štaznam, imaš 13 godina). Ima još jedna jedina opcija koja bi te opravdala, ali ako je napišem, ultra politički korektni modovi će obrisat post, tako da ću te ostavit da se pitaš.

Što se mene tiče ,rekla bih da ti je 13, obzirom da će samo deca napasti mišljenje s kojim se ne slažu uvredama.

Neću odgovarati na ovoj temi više. Javi se kad, i ako, odrasteš. Svako dobro.

p.s. nekada davno, Plejboj je imao skroz ok članke.

Ja sam i kod kuće čista, sređena i očešljana. Nikad nisam raspad sistema niti je moja majka, ni sestra, sve smo gradske i kulturne žene koje drže do sebe. Moj izrastak niko osim frizerke nije video. Za izlaske se oblačim prema prilici.

A što se tiče uvreda, ja sam rekla da je post besmislen, a ti si odgovorila da sam ja infantilna i da nemam samopouzdanja.

Toliko o tome.

p.s. Drago mi je što držiš reč o neodgovaranju :zcepanje:
 
Samo mi reci kako ideš obučena u grad.

U uflekanoj trenerci u kojoj se osećaš udobno kod kuće? Neočešljana? U zarozanima čarapama?

To su udobne stvari, koje svaka žena nosi kad ne mari ko je vidi. AKO si ti jedna od 0.000002% tih žena koje idu u grad u pidžami, jer ih zabole neka svar kako izgledaju i misle samo o svojoj udobnosti - onda ti odajem respekt kao izuzetno retkoj zverci koja je izuzetak, ali ne pravilo.

Međutim, ako iz kuće izlaziš vodeći računa da ti se tvoj sopstveni lik dopada u ogledalu, onda s.ereš kvake, i nedostatak samospoznaje ti se može opravati jedino ako si izuzetno mlada (štaznam, imaš 13 godina). Ima još jedna jedina opcija koja bi te opravdala, ali ako je napišem, ultra politički korektni modovi će obrisat post, tako da ću te ostavit da se pitaš.

Što se mene tiče ,rekla bih da ti je 13, obzirom da će samo deca napasti mišljenje s kojim se ne slažu uvredama.

Neću odgovarati na ovoj temi više. Javi se kad, i ako, odrasteš. Svako dobro.

p.s. nekada davno, Plejboj je imao skroz ok članke.
Zasto su trenerke uvek uflekane?
 
Pa sve smo razlicite,ja osobno volim da se svidim sebi ako idem u grad volim da se lipo obucem i da se meni to svidi,, kad se pogledam u ogledalu a ne drugoj strani.
Evo jedan primjer,nekidan sam obukla onu crnu haljinicu sto sam skratila i na nju crne dokoljenke i cizme ispod koljena,druga strana je rekla da mi bolje stoji bez tih crnih carapa samo prozirne da stavim,e kad sam se pogledala u ogledalo sa i bez tih carapa,skinula sam tu haljinicu i carape i bacila sve preko ormara i obukla trenerku i starke reko e ovo je to to,druga strana nije a rekla taj dan nego tek drugi da ja ne volim da lipo izgledam. Pihhhh reko
 
Жене се не улепшавају за мушкарце већ против других жена
Ovo je zapravo interesantno mišljenje. 🤔
Ulepšavam se zarad sebe (čista istina) mada to ispadne kao da je protiv drugih žena pošto, ako ćemo iskreno, ima žena koje ne vode računa o sebi ni zbog sebe samih, pa onda kad se uporedi... Jel.
 

Back
Top