Zbog izjave MIP BiH Svena Alkalaja ispaštaju članovi obezbeđenja (urnebes!)

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Sven Alkalaj: Operi ruke kad se rukuješ sa Srbima

SARAJEVO - Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) pokrenula je postupak protiv trojice svojih pripadnika, jer nisu prijavili ministra inostranih poslova BiH Svena Alkalaja, koji je u srijedu naveče u kafe-baru "Bugati" podrugljivo napadao zaposlenike Ministarstva bošnjačke nacionalnost, tvrdeći da se radi o Srbima, saznaju "Nezavisne".

Naime, ministar Alkalaj je u srijedu naveče, nakon novogodišnjeg prijema u Ministarstvu, na kojem se gotovo niko od zvanica nije pojavio, u kafe-baru "Bugati", na zaprepaštenje svih gostiju, bukvalno verbalno napao sekretara Ministarstva Adnana Hadžikapetanovića, koji, takođe, nije bio na prijemu.

"Srbine! Srbine! On je Srbin! Srbi su te nagovorili da ne dođeš na prijem", vikao je Alkalaj na Hadžikapetanovića.

U međuvremenu, u kafe-bar je ušao i njegov savjetnik, bivši zaposlenik OSE, Senad Bužimčić, koji se sasvim normalno rukovao sa Adnanom Hadžikapetanovićem, što je dodatno iziritiralo ministra Alkalaja.

"Što se rukuješ sa Srbima?! On je Srbin! Idi operi sad ruke kad se rukuješ sa Srbima", galamio je Alkalaj.

Sve ovo sasvim normalno su posmatrala tri pripadnika SIPA, koji nisu sutradan prijavili nadležnima skandal koji je izazvao ministar Alkalaj, a postupak je protiv njih pokrenut nakon što se za ovaj nesvakidašnji izliv mržnje saznalo u institucijama BiH.

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sven-Alkalaj-Operi-ruke-kad-se-rukujes-sa-Srbima-74923.html

Znači ovo je jedna od najdebilnijih stvari koje sam čuo u životu. Dakle krivo je obezbeđenje što nije prijavilo Alkalaja (a da jeste znamo svi šta bi im se desilo), a o krivici Alkalaja zbog njegovih reči nema ni govora.

:lol:
 
Pa institucije će da progone službenike SIPA, a njega neće.

Mislim, pošto guzonja ima imunitet ne bi ga mogli ni pipnuti, ali ti govori o syebanom smislu za prioritet koji imaju institucije BiH.

Prisustvovali su navedenom dogadjaju i nisu ga prijavili, sto im je duznost. Uslijedila je reakcija.

Da drzava nije reagirala ti bi rekao "gle, odsutili su i nikom nista", a kako je drzava ipak reagirala ti velis "gle, drzava ih progoni".
 
Prisustvovali su navedenom dogadjaju i nisu ga prijavili, sto im je duznost. Uslijedila je reakcija.

Da drzava nije reagirala ti bi rekao "gle, odsutili su i nikom nista", a kako je drzava ipak reagirala ti velis "gle, drzava ih progoni".

Nemam ja ništa protiv progonjenja službenika SIPA. Imam protiv toga što su oni prikazani kao krivci za nešto, a sam krivac nije ni pomenut.

Mene samo zanima da li se ove nače bh-vođe trude da na najviše pozicije postavljaju najveće retarde ili im to onako samo od sebe dolazi.
 
Nemam ja ništa protiv progonjenja službenika SIPA. Imam protiv toga što su oni prikazani kao krivci za nešto, a sam krivac nije ni pomenut.

Mene samo zanima da li se ove nače bh-vođe trude da na najviše pozicije postavljaju najveće retarde ili im to onako samo od sebe dolazi.

Oni su krivi za ono za sto su krivi, tj. presucivanje cijelog dogadjaja.

Sto se tice Harisovog pajaca, njemu ne mogu nista radi imuniteta, kako si i sam rekao. Sta je sve Dodik lajao pa cak i prijetio smrcu pa opet nikom nista.

Inace, po defaultu moras biti retard da se uclanis u Harisovu stranku, mada priznajem da je svojevremeno vrlo lukavo osmislio. On je uvijek isao na to da uzme 10-15% glasova i da ne bude najjaca stranka nego samo da se vlast ne moze konstituirati bez njega. Onda poslije izbora kakva god koalicijska corba se skuha on je tu kao mirodjija, na vlasti je i uzima svoj dio love, a kad nesto podje po krivu onda kaze "pa nismo mi pobijedili na izborima nego SDA / SDP, oni su odgovorni i yebite njih za sve ovo sto vam se desava".
 
Oni su krivi za ono za sto su krivi, tj. presucivanje cijelog dogadjaja.

Sto se tice Harisovog pajaca, njemu ne mogu nista radi imuniteta, kako si i sam rekao. Sta je sve Dodik lajao pa cak i prijetio smrcu pa opet nikom nista.

Inace, po defaultu moras biti retard da se uclanis u Harisovu stranku, mada priznajem da je svojevremeno vrlo lukavo osmislio. On je uvijek isao na to da uzme 10-15% glasova i da ne bude najjaca stranka nego samo da se vlast ne moze konstituirati bez njega. Onda poslije izbora kakva god koalicijska corba se skuha on je tu kao mirodjija, na vlasti je i uzima svoj dio love, a kad nesto podje po krivu onda kaze "pa nismo mi pobijedili na izborima nego SDA / SDP, oni su odgovorni i yebite njih za sve ovo sto vam se desava".

A sećam se pre možda godinu-dve, Alkalaj na Palama na prijemu načelnika povodom nekog teniskog turnira diplomatskog kora. On i načelnik Pala (Srbin, i to SDS-ovac) i pečeni i vareni, pričaju, smeju se, žderu gozbu.

Nije mu tad palo na pamet da pere ruke debil jedan.
 
A sećam se pre možda godinu-dve, Alkalaj na Palama na prijemu načelnika povodom nekog teniskog turnira diplomatskog kora. On i načelnik Pala (Srbin, i to SDS-ovac) i pečeni i vareni, pričaju, smeju se, žderu gozbu.

Nije mu tad palo na pamet da pere ruke debil jedan.

Obraz djon... jedini iz Silajdziceve stranke za kojeg mi se cini da se ne uklapa u taj kalup je onaj Belkic, ne znam sto ce uopce u toj stranci.

Ono ostalo je sve korumpirani i gramzivi sljam koji ce za lovu mrziti i voljeti koga god treba, po potrebi.
 

Back
Top