Zbog cega vernici misle da znaju?

Vernici,

kratko i jasno, VI verujete, NE ZNATE.

Sto mislite da ZNATE da bog postoji?

( Ne zaboravite da se ZNANJE ne temelji na licnim iskustvima, vec se temelji na cinjenicima i dokazima ).
вера и знање иду заједно, да би нешто сазнао мораш прво да верујеш.
ти рецимо верујеш да нема бога па си кренуо у истраживање да тражиш доказ свог веровања
у протвном не би се бавио оваквим темама.

Vernici,

kratko i jasno, VI verujete, NE ZNATE.

Sto mislite da ZNATE da bog postoji?

( Ne zaboravite da se ZNANJE ne temelji na licnim iskustvima, vec se temelji na cinjenicima i dokazima ).

a kako znaju ovi sto ne veruje da on ne postoji...a mozda ne znaju nego samo veruju da ne postoji...i oni mu ga imaju neku veru a ne znanje..jedan jedan..z:lol:

a kako znaju ovi sto ne veruje da on ne postoji...a mozda ne znaju nego samo veruju da ne postoji...i oni mu ga imaju neku veru a ne znanje..jedan jedan..z:lol:

A ko kaze da znaju? Da bi znali bilo bi znanje a ne neverovanje.

вера и знање иду заједно, да би нешто сазнао мораш прво да верујеш.
ти рецимо верујеш да нема бога па си кренуо у истраживање да тражиш доказ свог веровања

Jok. Vera i znanje ne idu zajedno. Ako verujes neces ni saznati.
Niko ne veruje da necega nema. Takvo nesto ne postoji. U nesto se ili veruje ili ne veruje. Ne postoji verovanje u nepostojanje.

Poslednja izmena:
a kad ga pitas kako znas da ne postoji sta ce reci..znam da ne postoji ili verujem da ne postoji..ne moze da kaze samo ne postoji..to je vec znanje..a znamo da on nema znanje..veruje samo da ne postoji...vernik na kvadrat..z:lol:

Gledaj, vernici kazu bog postoji.

Ateista kaze NE POSTOJI.

Ateista je dosao do znanja jer su vernici bespomocni da dokazu i iznesu cinjenice bozijeg postojanja.

Znaci da je izmisljeno i da ne postoji.

Neko ce mozda reci kako misli postoje ali se ne mogu dokazati. Tacno, ali svaki covek ZNA da misli postoje.

To nije slucaj sa vernicima. Oni kazu da bog postoji na osnovu licnih iskustava. Musliman, hriscanin,itd. iznece iste "dokaze", ali neveruju u istog boga.

Kazu da istina uvek pobedi i da je jaca od lazi.

Eto,

ateisti kazu NE POSTOJI (izmisljeno je).

Vernici imaju neograniceno vreme da se dogovore ko je bog i kakav je i da ga na kraju DOKAZU jer u suprotnom istina (bog ne postoji) i dalje pobedjuje.

P.S. Onaj koji nesto tvrdi mora to i da dokaze.

Onaj koji kaze to je izmijeno ne mora.

Poslednja izmena:
e sad ti znas sta meni moji prijatelji zadrti ateisti kazu...mozda nesvesno ali zaista mnogi tako kazu..verujem da ne postoji..z:lol:

E sad ti znas sta kazu moji poznanici ateisti. Jos nikog nisam cuo da kaze "verujem da ne postoji", svi kazu "ne verujem da postoji". Takav izraz "verujem da ne postoji" je bezvezan. Isto ko da ti vernik kaze ne verujem da ne postoji.
Uzmimo primer, ti meni kazes trcim 100 metara za 3,5 sekundi. Ja kazem ne verujem ti, ne kazem verujem da ne mozes.

Poslednja izmena:
Sale nisi u pravu.

Vera i znanje ne mogu zajedno.

Vera ti daje nadu da je onako kako ti je receno ili obecano. To nije znanje.

Da bi nesto saznao moras prvo da SUMNJAS. Nije dzabe receno da je sumnja otac spoznaje.

Suptotnost veri je SUMNJA.

а тома је сумњао и био верник (тома као симбол скептика-верника који је тражио доказ), сваки човек се "запита" у животу
ето ја кажем да си ти делимично у праву, вера, сумња и нада претходи свему осталом и једноставно тако функционише човек. не може с неба па у ребра да знаш.
уосталом све што сада имамо то постоји одувек, питање је само ко и кад ће то открити.
рецимо верујеш у дарвинову еволуцију, а ти ниси видео ту еволуцију једноставно верујеш што ти неко тако рекао и преставио ти у књигама на тв-у или на нету "доказе". значи верник си. тако рецимо и ходање по месецу, тако и кружење месеца око земље и земља око сунца иако ти око каже да се сунце окреће око земље. значи ја НЕ ЗНАМ да ли се земља окреће око сунца него верујем неким људима који су то открили јер су веровали у антитезу
а јеси ли се икад запитао да ли је то баш тачно и зашто не сумњаш у њихове доказе?

- - - - - - - - - -

Jok. Vera i znanje ne idu zajedno. Ako verujes neces ni saznati.
Niko ne veruje da necega nema. Takvo nesto ne postoji. U nesto se ili veruje ili ne veruje. Ne postoji verovanje u nepostojanje.

јел ти верујеш да смо ми сами у овом бескрајном свемиру?

Sale ja nikada ne veerujem.

Ja radije prihvatam da znam da ne znam.

човек без вере је ко празна чаша у њој нема ништа.
ево питам те да ли се земља окреће око сунца или обрнуто?

- - - - - - - - - -

знаш да постоји још неко или идеш путем вероватноће или си ти лично видео ванземаљца?

човек без вере је ко празна чаша у њој нема ништа.
ево питам те да ли се земља окреће око сунца или обрнуто?
Covek s verom je prazna casa jer nista ne zna i ne zeli da zna, osim da laze sebe da je njegovo verovanj neko znanje.
знаш да постоји још неко или идеш путем вероватноће или си ти лично видео ванземаљца?
Citaj hebm li ga. Reko sam ne verujem. Ne mogu znati ni da je jedno istina ni drugo.
Ne verujem ni da posje vanzemalci.

Back