Zbog čega su podivljale cene stanova u Novom Sadu (a i šire)?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.418
Gledam danas nešto cene, pa to je u gradu skoro nemoguće naći stan ispod 2000 kvadrat! Da je malo novih stanova pa da razumem, ali gradi se više nego ikad! Da se mnogo ljudi odjednom obogatilo i to bi moglo biti razlog, ali nije, ustvari su zbog korone mnogi i osiromašili. I u svetu je mnogo ljudi izgubilo, ali tamo kako čujem cene nekretnina padaju, što je u ovoj situaciji i logično. O čemu se ovde radi, kako su i zašto cene stanova toliko naduvane? :confused:
 
Stan u Beogradu i N.Sadu uvek ima vrednost.
A nov stan,znaci najmanje sledecih 10 godina si miran.
Lift radi,fasada dobra,instalacije dobre ,prvi si usao u stan i mnogo toga.
A investitori su se promenili.
Nema vise toliko fusha.
Bogami na fuš se još uvek dosta žale, a ostalo mi se čini da si u pravu. Međutim opet to ne daje odgovor na pitanje zašto su sad cene veće nego pre 2 godine. Čuo sam i da se velika većina kupuje u kešu.
 
Мени је једини логичан одговор да је у питању велико прање пара. Евидентно је да постоји новац који купује те некретнине, али стање привреде је далеко од тога да њен раст генерише тражњу. У прилог томе говори и податак да се 90% станова купује за кешовину, тек 10% из кредита.


Pala kamata na deviznu stednju i kamate na stambene kredite.
Ne dozvoljava se prodaja stanova iz legalizacije.
Svi plasiraju pare u uknjizene stanove. stanove.


Баш данас објављен податак да је само од почетка ове године порасла и динарска и девизна штедња и то по прилици.

Od početka godine štednja povećana za tri milijarde dinara i 303 miliona evra

Тако да нисам сигуран колико пије воду теза да новац из штедње иде у инвестицију
 
Bogami na fuš se još uvek dosta žale, a ostalo mi se čini da si u pravu. Međutim opet to ne daje odgovor na pitanje zašto su sad cene veće nego pre 2 godine. Čuo sam i da se velika većina kupuje u kešu.
U kesu kupuju oni sto prazne devizne racune .Kupe stan i izdaju,jer nema kamate na stednju.Zato je cena izdavanja pala.Pojavilo se puno stanova.
Stanove od 150000 i vise kupuju mladi IT strucnjaci..Za njih je rata od 700 Evra mesecno prihvatljiva.
 
Мени је једини логичан одговор да је у питању велико прање пара. Евидентно је да постоји новац који купује те некретнине, али стање привреде је далеко од тога да њен раст генерише тражњу. У прилог томе говори и податак да се 90% станова купује за кешовину, тек 10% из кредита.





Баш данас објављен податак да је само од почетка ове године порасла и динарска и девизна штедња и то по прилици.

Od početka godine štednja povećana za tri milijarde dinara i 303 miliona evra

Тако да нисам сигуран колико пије воду теза да новац из штедње иде у инвестицију
Ide"ide.
Ko je lud da ulozi pare u neki biznis.
Raste stednja,ali sitnijih uloga.
Skupljaju pare za ucesce.
 

Back
Top