Zbog čega su neke osobe vegetarijanci ?

ја нисам вегетаријана нити веган нити пратилац иједног идијотског покрета нити секте, али оно што једем и како једем може се сврстати у вегетаријанце. Наиме, једем угалвном сирово воће и поврће и месо свеже, значи риба скоро упецана и сточно месо скоро направљено. Зашто, питате се: па јер чим почне процес прераде хране, она се одмах се уништава све оно што вреди у њима, лековито и храњиво. Исто што се тиче меса, замрзавањем, паковањем у платике, убацивањем хемије да се не поквари...
Заправо чим се човечији интерес убаци у храну она се поквари, јер човечији интерес није да нас нахрани здраво, него да добро заради, а вама шта буде. Док интерес природе је да вас нахрани а не да заради.
 
Ja se hranim vgetarijanski pre podne, za ručak jedem meso, a za večeru opet vegetarijanski.
Jedem 100 do 200 grama mesa dnevno s tim da su češći dani kad jedem 100.

Vegetarijanci su mi bili svi u familiji i to iz praktičnih ekonomskih razloga jer se živelo od mleka, jaja ,brašna i povrća , a meso uglavnom živinsko se spremalo četvrtkom i nedeljom i jeli su ga najviše muški koji rade teže poslove.

Žene su dobijale krilca trticu ili šatru, deca noge i glavu, a od džigerice su pravili knedle.
 
Poslednja izmena:
Zivotinje na prvom mestu. Zdravlje je dobrobitna nuspojava. Veganstvo mi se cini pravim, ultimativnim nivoom koji bi svaki covek trebao da dostigne kako bi se vratio svojoj biti. I u duhovnom i u fizickom smislu, kao stanovnik Zemlje. Ja ga jos uvek nisam dostigla, ali i dalje stremim.
 
Isključivo ljubav prema životinjama.
Odričem se, jer su pojedina jela od mesa ukusnija od sve druge hrane.
Viša duhovnost mi u ovim godinama nije motiv, ali je dobrodošla.
Ja i ne smatram vegetarijancima pozere koji bi tako da skrenu pažnju na sebe, a pritom ne vole meso, i, što je još jadnije, van svakog konteksta ističu tu svoju tobožnju posebnost, istovremeno dok se licemerno kite kožnim tašnama, jaknama, kaiševima... Takav ološ ne zaslužuje poštovanje.
 
Koji je razlog biti vegetarijanac. Zdravstveni,nepodnosenje mesne hrane,
verski, averzija prema mesu ili ljubav prema zivotinjama ?

26993913_160627561383793_7810183268121130974_n.jpg
 
I vunu! Slicno kao i u slucaju mlecnih proizvoda, svi zivimo u zabludi da je to bezazleno sisanje ili muza, a nose podjednako patnje kao klanice.

Samo kada se te radnje surovo izvode, inače su korisne za životinje.
I za jaja koja nisu free range (kako li se ovo kaže na srpskom? :confused: slobodno uzgajana?) bi se moglo slično reći. To što rade tim jadnim krotkim životinjicama je gore od smrti.
A tek šta pesticidi rade pčelama...
Čovekov odnos prema ostalom živom svetu je u najvećem proklet.
 
Ja se hranim vgetarijanski pre podne, za ručak jedem meso, a za večeru opet vegetarijanski.
Jedem 100 do 200 grama mesa dnevno s tim da su češći dani kad jedem 100.

Vegetarijanci su mi bili svi u familiji i to iz praktičnih ekonomskih razloga jer se živelo od mleka, jaja ,brašna i povrća , a meso uglavnom živinsko se spremalo četvrtkom i nedeljom i jeli su ga najviše muški koji rade teže poslove.

Žene su dobijale krilca trticu ili šatru, deca noge i glavu, a od džigerice su pravili knedle.

Puna Srbija vegetarijanaca na mleku , jajima, brasnu , i zivinskom mesu...

- - - - - - - - - -

Devedesetih godina, kada su krave poludele, prestao sam da jedem životinje jer sam poverovao da su bolesne.
Dok se ne uverim u suprotno - ne, hvala.

Da ti ne pricam koliko cesto ljudi imaju razne crve u sebi...postoji citava kategorija parazita koje covek ima a ne mogu ili se retko detektuju samo kad je to toliko uzelo maha, npr na 70kg, 3 kg crva...
 
Verujem da vecina pocne gutanjem net informacija ,pa onda usput izabere neki razlog koji odgovara njegovom teperamentu kako da istupi u javnost,ribu bih pecao,ne bih lovio i ubijao zivotinje,ali primaran razlog bi bio sto mi meso ne prija na duze staze,odvikao sam ga se i ocigledno je loseg kvaliteta
 
Verujem da vecina pocne gutanjem net informacija ,pa onda usput izabere neki razlog koji odgovara njegovom teperamentu kako da istupi u javnost,ribu bih pecao,ne bih lovio i ubijao zivotinje,ali primaran razlog bi bio sto mi meso ne prija na duze staze,odvikao sam ga se i ocigledno je loseg kvaliteta

Zasto bi pecao kada riba ispusta dusu kao i divljac, guseci se bespomocno
 

Back
Top