Због чега су Хрвати и даље толико оптерећени Србијом и Србима?

Зашто Хрвати негују Србофобију ?

• Због страха од губитка националног идентитета

glasova: 18 72,0%
  • Из досаде

glasova: 7 28,0%

• Ukupno glasova
    25
Ali velikijem dijelom su poprimili ilirske obicaje i kulturu u Dalmaciju.
Dinarsku kulturu i običaje imaju i krajiški, hercegovački, bosanski i zapadnosrbihanski Srbi (pogotovo Krajišnici i Hercegovci). Nije jasno jesu li dinarski običaji i kultura običaji ilirskog porijekla, slovennskog pirijekla ili neki miks. X puta sam razmišljao npr. o porijeklu krajiškog ojkanja, krajiških gluvih kola, krajiške nošnje itd. Ranije sam mislio da je sve to ilirsko nasljeđe, ali sam vidio da nečeg sličnog ima i kod sjevernih Slovena i još nekih naroda. Npr. Sardinjani imaju pjevanje na suvo slično krajiškom ojkanju. Baš me zanima šta @Perperius misli o svemu ovome.

Dinarsku kulturu i običaje imaju i krajiški, hercegovački, bosanski i zapadnosrbihanski Srbi (pogotovo Krajišnici i Hercegovci). Nije jasno jesu li dinarski običaji i kultura običaji ilirskog porijekla, slovennskog pirijekla ili neki miks. X puta sam razmišljao npr. o porijeklu krajiškog ojkanja, krajiških gluvih kola, krajiške nošnje itd. Ranije sam mislio da je sve to ilirsko nasljeđe, ali sam vidio da nečeg sličnog ima i kod sjevernih Slovena i još nekih naroda. Npr. Sardinjani imaju pjevanje na suvo slično krajiškom ojkanju. Baš me zanima šta @Perperius misli o svemu ovome.

Ti ljudi nemaju neku razvijenu kulturu, ali ono malo sto imaju to je uglavnom od vlaha, odnosno romanizovanih Ilira. (Ojkanje, ganga, gluvo kolo itd).

Pravi Dalmatinci katolici su cistiji Iliri, ka mi Crnogorci i Albanci. 🇭🇷 🇦🇱 🇲🇪

Mislim da svako sebi bira šefa; a s’obzirom da BG ciganija trguje od solunaca, preko jasenovca i danasnjih dana, krajine, cg, kim….izgleda da su Slovenci i Hrvati to oduvek znali, prvi su uzeli ispisnicu iz Šuge.

Vidim samo da je tebe zabolilo sto oni hoce da ga fafaju Becu, koji je i cistiji i bolje placa.

Sto se tice drugog dela; nisam znao da si tinejdzer i da ti se svet vrti oko toga gde ces svako vece da se naloces i nadrogiras, pa kuci dovuces u rane sate.
Kako je to divno mesto za zivot; samo u glavama geto cicibana.

Nisam se nikad jos zayebao i upalio taj vas tv program a da nisam video najavu za najnoviji seriju i film koji je prepun psovki, vulgarnosti, droge, oruzja i ubistava.
To je ta geto kultura koju negujete, a cudite se sto vam je drustvo puno kretena kad tako vaspitavate decu i omladinu.
Klasicne bele geto čamuge.

Ш'а је било мишу! Мора да те Ватикан и ЦИЈА плаћа аа?

Naučite već jednom da to nije ustaški grb, nego povijesni hrvatski grb. Ustaški grb mora imati slovo U. Sam grb sa prvim bijelim poljem nije ustaški grb. Evo čak je i vaš Kurir stavio koji su grbovi ustaški.
https://www.kurir.rs/planeta/austri...prvim-belim-poljem-i-slova-u-sa-granatom-foto
Evo ovo je ustaški grb
Pogledajte prilog 1564802
Znači mora imati slovo U na vrhu da bi bio ustaški.
Evo da nešto naučite i o tome
https://www.vecernji.hr/vijesti/crv...bje-verzije-bez-politickih-konotacija-1401021
Ovaj krov na crkvi Sv. Marka u Zagrebu je iz 1878.
Pogledajte prilog 1564803
Zar nisi do sad naučio da je to svetosavska politika i da je to svetosavski projekt?

Ali velikijem dijelom su poprimili ilirske obicaje i kulturu u Dalmaciju.
Na HR i CG primorju je mediteranska lokalna kultura, uglavnom nasleđe Venecije. Nema veze sa Ilirima pa čak ni Rimljanima direktno.
Ilirska kultura ne postoji još od romanizacije Balkana. Običan albanski mit.

Dinarsku kulturu i običaje imaju i krajiški, hercegovački, bosanski i zapadnosrbihanski Srbi (pogotovo Krajišnici i Hercegovci). Nije jasno jesu li dinarski običaji i kultura običaji ilirskog porijekla, slovennskog pirijekla ili neki miks.
Slovenskog porekla sa vizantijskim uticajem. To su najizolovaniji slovenski krajevi gde je slovenska kultura ostala najčistija pred naletom stranih uticaja sa svih strana.

X puta sam razmišljao npr. o porijeklu krajiškog ojkanja, krajiških gluvih kola,
Varijacija slovenskog belog glasa.

krajiške nošnje itd.
Sličan tip nošnje kao kod nekih drugih Slovena. Ono što nose Vlasi na istoku Srbije je balkansko/domaće.

Ranije sam mislio da je sve to ilirsko nasljeđe, ali sam vidio da nečeg sličnog ima i kod sjevernih Slovena i još nekih naroda. Npr. Sardinjani imaju pjevanje na suvo slično krajiškom ojkanju. Baš me zanima šta @Perperius misli o svemu ovome.
Ilirsko nasleđe je ravno nuli. Bukvalno ničeg nema ilirskog u kulturnom smislu, bar ne kod Srba i južnih Slovena. Kao što rekoh - albanski mit uglavnom.

Ti ljudi nemaju neku razvijenu kulturu, ali ono malo sto imaju to je uglavnom od vlaha, odnosno romanizovanih Ilira. (Ojkanje, ganga, gluvo kolo itd).

Pravi Dalmatinci katolici su cistiji Iliri, ka mi Crnogorci i Albanci. 🇭🇷 🇦🇱 🇲🇪
Dalmatinci su toliko čisti Iliri da slovenska genetika u nekim oblastima ide i preko 70% :hahaha:

Ilirsko nasleđe je ravno nuli. Bukvalno ničeg nema ilirskog u kulturnom smislu, bar ne kod Srba i južnih Slovena. Kao što rekoh - albanski mit uglavnom.

Venecijanci su najslicniji Ilirima, citava jadranska obala sacuvala i ocuvala drevnu ilirsku kulturu od slovenskih hordi. 🙏

Screenshot_20240620-103708_X.jpg

Back