Zbog čega se radi vraćanje kilometraže i da li je to "srpski specijalitet"?

hahah, morate da znate da ni jedan auto iz nemacke ne dolazi ovde da je ispod pola mil kilometara (500000)
Kupim auto u DLM Futog. Auto presao 170000. Kada sam sve obavio, dodjem po auto i covek mi da servisnu. Zadnji servis je bio na 500000!!!!! Ali gotovo...jedva sam se resio djubreta.

gledam nemacki oglas Audi A4 2009 godina sprzio 600 'iljada i kontam koliko bi pisalo na satu kod uglednog srpskog prodavca automobila :think:
 
hahah, morate da znate da ni jedan auto iz nemacke ne dolazi ovde da je ispod pola mil kilometara (500000)
Kupim auto u DLM Futog. Auto presao 170000. Kada sam sve obavio, dodjem po auto i covek mi da servisnu. Zadnji servis je bio na 500000!!!!! Ali gotovo...jedva sam se resio djubreta.

to su ti cuveni automobili "vozila baba do pijace"

Zato iz inostranstva treba kupovati auto iskljucivo po narudzbini, tj vi narucite hocete direktno taj i taj auto, pare uplatite i posaljete slep da ga preuzme. Ovo na placevima, ko kupuje, taj trazi da bude prevaren i opljackan.

Sve srpske trgovce automobilima treba izbegavati u sirokom luku. A ponajvise one koji kazu da imaju servisne knjizice jer ih oni falsifikuju kao od sale.

- - - - - - - - - -

gledam nemacki oglas Audi A4 2009 godina sprzio 600 'iljada i kontam koliko bi pisalo na satu kod uglednog srpskog prodavca automobila :think:

takvi automobili se razgrabe za cas jer im je cena najniza a godiste mlado.

A san svakog Srbina wannabe mafijasa je , da vozi mafijaski auto Audi, za male pare...

Naravno posle ostavi jos toliko para u servisima...
 
hahah, morate da znate da ni jedan auto iz nemacke ne dolazi ovde da je ispod pola mil kilometara (500000)
Kupim auto u DLM Futog. Auto presao 170000. Kada sam sve obavio, dodjem po auto i covek mi da servisnu. Zadnji servis je bio na 500000!!!!! Ali gotovo...jedva sam se resio djubreta.




Поред тога што треба добро прегледати ауто, треба се и распитати о плацу. Нажалост ти то ниси урадио па си завршио на ДЛМ-у у Футогу.
 
Plac ko plac ima ogromne troskove i oni moraju svasta da rade da bi opstali ali je cinjenica da i na placu koji je na losem glasu ponekad zasija extra automobil sa pravom kilometrazom jer oni to uzomaju na kolicinu i ponekad se pojavi onakav auto kakav svi trazimo.
Tihi opet prosipa gluposti po starom dobrom obicaju jer evo ja ne znam kad sam poslednji put video da neko pravi servisnu a licno prodajem i sa servisnom i bez u zavisnosti dali sam je dobio ili ne.Evo bas juce sam prodao Corsu sa 64k km i nemam ni p od papira za nju kao dokaz ali nema tu mnogo sta da se objasnjava kad covek vidi i skonta da je auto tek za malu nijansu slabiji od novog auta a tako ne moze da izgleda da je presao vise od 100k km.
Ono sto je cinjenica je da mnogo automnobila iz Italije stize sa praznim ili polupraznim knjizicama u kojima je upisan tek poneki servis iz prvih par godina automobila i onda nasi majstori upisuju sami servise i pecatiraju sa pecatima servisa koji su napravili kod pecatoresca.
Tri razlicite hemijske olovke i tri lika sa razlicitim rukopisima i eto dokaza o kilometrazi u koji veruje vecina jer je servisna originalna.
Problem je sto neki brendovi nisu umrezeni pa se po broju sasije ne moze proveriti kilometraza ali postoje i oni kod kojih se moze proveriti.
Ispada po Tihom da covek ne sme ni da kaze da ima originalnu servisnu jer je automatski prevarant.:hahaha:
Kako covek lupa ja stvarno ne verujem.
 
Verujem samo prodavcima koji nisu profesionalni trgovci automobilima citaj prevaranti.

2 rodjaka koja rade na slepu koji dovoze auta za nase trgovce, jedan na slepu na liniji Italija-Subotica, drugi iz Holandije,Belgije mi tvrde da su 99% auta koja stignu kod nas falsifikovanim stanjem tj vracenim kilometrazama.

Nemam razloga da ne verujem ljudima koji se time bave i u poslu su i znaju sve sta se radi.

E sad tacno je da tu i tamo dodje i neki auto sa normalnom tj validnom kilometrazom, al takav da ubodes imas odprilike sanse ko da ubodes pobednicki tiket na tomboli - pa ko voli nek izvoli.

Cim cujem da se neko profesionalno time bavi, tj da ne prodaje auto koji licno vozi znam da je 99.9% prevarant premazan svim bojama.

Ja licno ili bih kupio iskljucivo auto kojeg sam ja ili prvi vlasnik uvezao direktno iz inostranstva , ili auto koji je kupljen nov kod nas i samim tim ima 99% validnu kilometrazu koja je proveriva.

Na placu nikada nisam kupovao auto, i ako sam par puta obilazio iste i video sta se nudi.

Zato za 15 godina svoje vozacke karijere nikada nisam imao skuplji kvar od 150 evra.

Isto tako prica mi prijatelj da poznati plac Autosystems u Kraljevu pored carine , ima 2 placa , ovaj do carine prvi mu je prodajni gde stizu vozila nakon sminkanja i doterivanja, i ima drugi na nekom mestu gde mu dolaze auta iz uvoza, onda ima dilove sa par limara i ovih sto rade enterijere , i radi sa njima na foru kompenzacija, tj oni njemu rade usluzno radove , a on njima pise to pa kad se nakupi onda kompenzuju tako sto lakireri i limari i ostali uzmu auto kod njega.

Trenutno ovaj plac ima oglasenih 133 automobila na prodaju a pojedini mu tu stoje i preko godinu dana

http://www.polovniautomobili.com/autosystem

A vi se zapitajte kako vlasnici placeva pojedini imaju racuna da im auta stoje i vise od godinu dana na placu ...

Pa saberete 2 i 2 i skapirate da oni na njima imaju ogromnu marzu te ih briga - pre ili kasnije naleti neka budala


Puno srece sa kupovinom kod takvih....
 
Poslednja izmena:
Reci ti tim svojim rodjacima da promene gazdu za kog voze jer ovaj ocigledno kupuje leseve.
E kad dodju kod pravog gazde onda ce pricati drugaciju pricu a toliko je uvoznika da ti jako gresis ako verujes prici te dvojice.
Postoje i normalni ljudi koji nece da uzmu bas svasta a ja cu da ti kazem da se prica uglavnom svodi na ovo:
Na kamion stane uglavnom 9-10 automobila i od tih kola 30% su krsevi,30% su onako ni tamo ni amo a 30% su dobri automobili.
Tako rade placevi i zato kazem da se i na losem placu moze naci dobar auto.
Ja biram robu sa tih kamiona i zato imam veoma solidne automobile sa pravim kilometrazama ali tu privilegiju sam stekao sa stazom od 12 godina i ne mogu ja biti kao neki pocetnik koji se ovim poslom bavi par meseci ili i godina a pogotovo sto uzimam i solidnu kolicinu automobila pa tako trenutno imam 12.
 
Чега год се ухватиш он има рођака који се баш тиме бави и баш има супротна искуства од тебе и свих осталих који евентуално имају иста искуства као ти и наравно његов рођак је искуснији о тебе и свих које ти знаш. Ако сутра крене полемика о космонаутима његов рођак ће бити космонаут, ако си ти пак космонаут који је пре његовог рођака летео тамо негде горе, онда ће Лајка бити пас неког његовог рођака нпр. деде и опет је искуство на страни његове фамилије. :)

Ја верујем да он боље од тебе зна и колики ти је рачун за струју.
 
Naravno da ne moze a i to sa Fiat vozilima takodje nemoze ako sajdzija odradi kako treba ali zato postoje oci,usi,servisna knjizica i kad sve sklopis vidis dali je to dobro ili ne. Ja stvarno ne znam koja jos budala veruje u kilometrazu od 150k km za dizel auto star vise od 10 godina i trazi servisnu?
Ja eto za vecinu kola imam jer ne laziram kilometraze ali i za ova sto nemam kazem sta je na satu pa kome se svidja svidja a kome ne nek ide nek kupi sa originalnom kilometrazom.
Nedavno sam prodao Xsaru sa zaista pravih 150k km iz 2005 godine a majstor je oslusao motor ,sagao se ispod auta i rekao da je to to i da moze ovaj njegov rodjak da kupi auto.Posle mi je otkrio tajnu sta on gleda i po cemu utvrdi dali je nesto preslo km koliko pise ili nije.
Tako sam okacio Audi na 243k km a on zaista jeste toliko presao i zvao me lik koji kaze da sam ja jedan od retkih koji ima servisnu a zato sto je Audi umrezen i moze po broju sasije da se proveri dali je toliko presao i dali je odrzavan u ovlascenom servisu.Ako nema traga onda se zna na cemu si.
 
Najobicnija glupost srpskih internet seljobera koji ne znaju sta drugo nego da izmisljaju.
Kako samo pricao o zapadu da je tamo sve tacno i precizno i sad odjedno se za 100 eura menjaju podaci.
Ma dajte! Glupost za siroke narodne mase kao sto su sve servisne knjizice pravljene za 10 eura i kao sto se sve moze napraviti da bi se srpski kupac prevario.:) Ispada kao da je osnovni cilj srpskih uvoznika automobila da prevare kupca i nikome ne pada na pamet da postoje i pravi prodavci sa pravim kolima.
Tuga u sta se pretvaramo.
 

Back
Top