Zbog čega neki ljudi priželjkuju raspad Evropske Unije?

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941
Autorska tema.

Razumljiva je frustracija ljudi koji su geografski u Evropi a nisu u Evropskoj Uniji, jer nailaze u svakom pogledu na diskrimaciju u pogledu činjenice da nisu državljani Evropske Unije, usled čega se na neki način stvara i mržnja prema Evropskoj Uniji. Znači to je emotivna rekcija "povređena čoveka" koji je izvrgnut sistemskoj diskrimaciji samo po osnovu svoga državljanstva. Ali ako izuzmemo samu tu emotivnu stranu što bi se nekome eventualnim raspadom Evropske Unije "zadovoljila povređena sujeta", da li bi u stvarnosti i taj ko bi se veselio raspadu Evropske Unije imao bilo kakve praktične koristi od toga, kada i sam uz raznovrsna "dovijanja" nekako isposluje radnu i boravišnu dozvolu i opet se makar i neravnopravan nađe na tržištu te iste Evropske Unije da zaradi za egzistenciju, jer izvan Evropske Unije nema gde da dođe do zarade. Da li je ipak bolje da takvi ljudi "nateraju svoje vlasti" da ubrzaju postupak pristupanja EU a time i otklone ponižavaju i bolnu diskriminaciju po osnovu činjenice da nisu građani Evropske Unije a time nisu ni ravnopravni državljanima te
Unije?
 
Poslednja izmena:
Autorska tema.

Razumljiva je frustracija ljudi koji su geografski u Evropi a nisu u Evropskoj Uniji, jer nailaze u svakom pogledu na diskrimaciju u pogledu činjenice da nisu državljani Evropske Unije, usled čega se na neki način stvara i mržnja prema Evropskoj Uniji. Znači to je emotivna rekcija "povređena čoveka" koji je izvrgnut sistemskoj diskrimaciji samo po osnovu svoga državljanstva. Ali ako izuzmemo samu tu emotivnu stranu što bi se nekome eventualnim raspadom Evropske Unije "zadovoljila povređena sujeta", da li bi u stvarnosti i taj ko bi se veselio raspadu Evropske Unije imao bilo kakve praktične koristi od toga, kada i sam uz raznovrsna "dovijanja" nekako isposluje radnu i boravišnu dozvolu i opet se makar i neravnopravan nađe na tržištu te iste Evropske Unije da zaradi za egzistenciju, jer izvan Evropske Unije nema gde da dođe do zarade. Da li je ipak bolje da takvi ljudi "nateraju svoje vlasti" da ubrzaju postupak pristupanja EU a time i otklone ponižavaju i bolnu diskriminaciju po osnovu činjenice da nisu građani Evropske Unije a time nisu ni ravnopravni državljanima te
Unije?
Pokušaj da razumeš u svom lojavom mozgu da Srbi i Muslimani nisu isto i da jednu stvar recimo nekakav predmet,najjednostavniji,Srbin i Musliman ne posmatraju isto,a kamo li složenu organizaciju kakva je eu.
Ceo tvoj post je ugao posmatranja prosečnog muslimana i totalno je stran.Koliko god se trudio ti ne možeš da otvoriš temu koja nije provokacija ili nije sasvim promašena.
Taj vaš primitivizam i bazičnost osećanja i potreba je daleko ispod prosečne srpske svesti tako da prosečan srpski forumaš na tebe može da gleda kao na pacova koji ume da komunicira sa ljudima.I sad,na šta bi ta komunikacija ličila i kako bi tekla?Koliko bi imala smisla i koliko bi pacov mogao da razume čoveka.
 
Europska unija je kriminalna organizacija. Samo kriminalci su za evropsku uniju. To je demokratska banda koja je nasilno kroz unistavanje ljudi i drustva otela drzavu, proglasili je narodnom demokratskom, koriste vojnu silu za politicke ciljeve, i onda kroz svoje kominternovske strukture nastoje prinjeti citavu drzavu na djavolski briselski oltar kao zrtvu.
Svak normalan zeli fizicki pobiti europsku uniju i njihove demokratske bande u velikim vatrenim loptama ili gasnim komorama, i nikom normalnom ne pada na pamet da mu zakoni trebaju dolaziti iz neke kominterne u Briselu, pa ni iz Beograda a kamoli Brisela.
Srbija je Kraljevina i pripada Kralju, a ne nekakvim Antama Brnabicima i Vucicima i Dacicima ostalim demokratskim kriminalcima a pogotovo ne BriselSKOJ kominterni. A drustvene odluke se donose na nivou zupe a ne u nekom kominternovskom centru, i to Kralj stiti.
 
Treba aktivno raditi na uništenju eu pre svega za spas nas Srba a zatim i za spas evropskih zemalja i uopšteno spas hrišćanstva,naše kulture i samog belog čoveka.
Gde zarađuješ za egzistenciju? U Evropskoj Uniji? Koliko se sećam pisao si da radiš u Sloveniji? Ukoliko ti je EU toliko mrska, zašto toliko voliš njihove novce? Pre neki mesec slikao si hrpu Evra? Hvalio si se kako imaš taj novac?
 
Poslednja izmena:
Pokušaj da razumeš u svom lojavom mozgu da Srbi i Muslimani nisu isto i da jednu stvar recimo nekakav predmet,najjednostavniji,Srbin i Musliman ne posmatraju isto,a kamo li složenu organizaciju kakva je eu.
Ceo tvoj post je ugao posmatranja prosečnog muslimana i totalno je stran.Koliko god se trudio ti ne možeš da otvoriš temu koja nije provokacija ili nije sasvim promašena.
Taj vaš primitivizam i bazičnost osećanja i potreba je daleko ispod prosečne srpske svesti tako da prosečan srpski forumaš na tebe može da gleda kao na pacova koji ume da komunicira sa ljudima.I sad,na šta bi ta komunikacija ličila i kako bi tekla?Koliko bi imala smisla i koliko bi pacov mogao da razume čoveka.


Koliko je meni poznata originalna srpska politička misao i ideja i muslimani su Srbi? Izgleda ti ne čitaš dovoljno klasike srpskog nacionalizma? Ti se "samozadovoljavaš" mržnjom prema muslimanima?
 
Zato jer je moj osnovni princip parcijalno, centrifugalno, milijardu različitih detalja, specijalni slučajevi u matematici, posebna zakonska pravila, nepravilni glagoli, jednom rečju enciklopedičnost raznovrsnosti... a odvratno mi je univerzalno, centripetalno, standardizovanost ćiftinskog koristoljublja, uniformna dosadna jednoličnost mravljeg legla ili, napose: smrti.
 
Zašto su Kinezi toliko zainteresovani za Srbiju ? Iz istog razloga iz kog su zainteresovani za Venecuelu ili Afričke zemlje. Žele da nas umotaju u dugove i načine njihovim dužnički robovima sledećih pola veka. Žele da nam sve oni grade i da sve kupujemo od njih. Da zavisimo od njih. Kinezi zu fašisti i da se oni pitaju mi bismo bili Venecuela. Da se Rusija pita mi bismo bili Kazahstan ili Turkmenistan.

Jedino Evropskoj Uniji odgovara ekonomski snažna Srbija jer od toga imamo zajednički benefit. Međutim ono što im ne odgovara je politički suverena zemlja. Biraj politika ili ekonomija. Ja biram ekonomiju.
 
Želim Srbiju kao pridruženu članicu ASEAN-a, iako dislociranu iz regije, tako da ambiciozna mlađana Srbadija može da radi u Singapuru, a mi stariji i malo umorniji da se odmaramo na plažama Lomboka u Indoneziji ovih nekoliko decenija života što nam je preostalo.

I da počnemo masovno da se samoubijamo zbog posla, kao što se ubijaju sve članice ASEAN-a. U Japanu čak postoji i šuma za samoubistva. Ko hoće da se ubije samo ode u šumu i obesi se. Toliko je to u tim zemljama postalo normalno.
 
Šta znači kad neko napiše "Autorska tema" ?
Šta znači kad neko napiše "glupi August"?


I da počnemo masovno da se samoubijamo zbog posla, kao što se ubijaju sve članice ASEAN-a. U Japanu čak postoji i šuma za samoubistva. Ko hoće da se ubije samo ode u šumu i obesi se. Toliko je to u tim zemljama postalo normalno.

Japan nije u ASEANu, gluperdo. Članice ASEANa su muslimanske Malezija, Indonezija, i nažalost i Brunej; budistički Tajland; rimokatolički Filipini; mešoviti Singapur; nacional-pseudokomunjarski, donekle budistički Vijetnam, Laos i Burma; i nesrećna uništena Kambodža. Niko se tamo ne ubija kao japanski idioti.
 
Poslednja izmena:
EU je više nego ostvaren HITLEROV san.
Ova EU ima više zemalja nego što je Hitler ikada planirao da ima.

Što se tiče zemalja Zapadnog Balkana (a i šire, što bi rekli braća komunisti)
kao iole ravnopravne članice neće ući nikada.

Oni što im trebaju:
Programeri, inženjeri, šoferi, med.sestre, negovateljice ...
dobijaju radnu vizu odmah i bez problema.

A inače, trenutno stanje:
Oni nam (stvarno) postavljaju uslove
a mi ih (kao) ispunjavamo.
Ma, lud zbunjenog ...
 
Gde zarađuješ za egzistenciju? U Evropskoj Uniji? Koliko se sećam pisao si da radiš u Sloveniji? Ukoliko ti je EU toliko mrska, zašto toliko voliš njihove novce? Pre neki mesec slikao si hrpu Evra? Hvalio si se kako imaš taj novac?
Za egzistenciju zarađujem u Hrvatskoj dok sam u Srbiji.Kao trenutno sad.A moja žena je otvorila tamo neki svoj mali biznis.Glavna lova le u Hr.Loše se sećaš.
Hr nema veze sa eu.Kad mi kažemo eu mi tada mislimo na stare članice EEZ i želimo njihov raspad.Ostale članice su kolonije EEZ.
 
Protiv Evropske Unije su samo oni gradjani-ke.Koji nisu upoznati,sa svim pozitivnim stranama koje svakoj zemlji,donosi uclanjenje u EU.
Evo samo jednog primera. EU ce dati ogromna sredstva,zemljama koje su njene clanice,za ublazavanje stete u ekonomijama,koje su nastale
krizom pandemije virusa korona. E pa prilikom donosenja odluka po tom pitanju,Hrvatska je dobila NEPOVRATNU pomoc,u iznosu od dvadeset i dve
milijarde eura ! Da smo mi,da je Srbija,clan EU po velicini broja stanovnika,dobili bi sigurno tridesetak milijardi evra !!! E mi necemo,mi se inatimo oko
Kosova toliko godina, a u medjuvremenu,gubimo ogromna sredstva,koja bi ekonomiju nase zemlja,preporodila !!!
 

Back
Top