Zbog čega neke džamije imaju više minareta (munara)?

Molim da se naslov promijeni, mene vrijeđa!
@tab503
Poenta je da ti koristiš riječ koju mi muslimani ne prihvatamo. Namjerno. Jadno i ružno.

Tebe niko nije vređao. To što si se našla uvređena je tvoj problem.
Ti međutim vređaš. Šta mene briga koju ti reč ne prihvataš, ako je
ona tačna i nije uvredljiva?

Da sam htela da vređam, napisala bih ''rakete''. Meni lično na to
liče.

Tebe niko nije vređao. To što si se našla uvređena je tvoj problem.
Ti međutim vređaš. Šta mene briga koju ti reč ne prihvataš, ako je
ona tačna i nije uvredljiva?

Da sam htela da vređam, napisala bih ''rakete''. Meni lično na to
liče.
Teško onom ko vrijeđanjem tuđeg misli da povećava ljubav ka svom.
Tužno je da te ne mogu baciti na ignor a za bolje nisi. Moje mišljenje.

Upravo ti vređaš mene i moj jezik vređaš i teraš me arapski da učim.
Valjda misliš da tako povećavaš ljubav ka svojoj veri, dok je to čist
fašizam.

Možda je i dobro što naše muslimane šovinizam zaslepljuje ?
Kad bi znali kako nas mogu osvojiti, ih !

Da objasnim,
pre dosta godina sam u Acinoj knjižari nabasao na antikvarno izdanje Kurana, ali bez arabizama, turcizama i sl. na čistom srpskom jeziku.
Tamo Isusa zovu Isus, a ne Isa, Mojsija zovu Mojsije a ne Musa i sl.

Mogu vam reći da je ovakav Kuran (namerno ne pišem Kur'an) vrlo prijatno štivo, i sad se pitate ko je priredio to izdanje ?!

Krajem devetnaestog veka sponzor je bio kralj Milan Obrenović, jer je dalekovida srpska politika htela da Srbe dve različite religije približi jedne drugima - da se bolje razumeju.

Na žalost, pobedila je mržnja i želja za "crtom". To izdanje svete muslimanske knjige nikada nije ponovljeno, nerazumevanje među vernicima je nepremostivo.

Možda je i dobro što naše muslimane šovinizam zaslepljuje ?
Kad bi znali kako nas mogu osvojiti, ih !

Da objasnim,
pre dosta godina sam u Acinoj knjižari nabasao na antikvarno izdanje Kurana, ali bez arabizama, turcizama i sl. na čistom srpskom jeziku.
Tamo Isusa zovu Isus, a ne Isa, Mojsija zovu Mojsije a ne Musa i sl.

Mogu vam reći da je ovakav Kuran (namerno ne pišem Kur'an) vrlo prijatno štivo, i sad se pitate ko je priredio to izdanje ?!

Krajem devetnaestog veka sponzor je bio kralj Milan Obrenović, jer je dalekovida srpska politika htela da Srbe dve različite religije približi jedne drugima - da se bolje razumeju.

Na žalost, pobedila je mržnja i želja za "crtom". To izdanje svete muslimanske knjige nikada nije ponovljeno, nerazumevanje među vernicima je nepremostivo.

Nije dernek, slava je.. :zcepanje:

kad sam bio u turskoj video sam dzamije od jedne do 4 tornja.

u cemu je fora sa vecim brojem tornjeva.
jel svaki ima svog hodzu?
То су ти углавном преправљене цркве и манастири у алаџина сатанска зборишта... поруше зид, а куле преправе... Зато је увек 4, и симетрично...

По четри велике куле си имао тад око Утврђења у Малој Азији, јер се тамо нон стоп ратовало са Персијанцима, Арапима од кад свет постоји...

Манастири и цркве су били као последње уточишчиште, као наша Калемегдан кула тј. тврђава...

Minareta,munara je ista stvar. Toranj nije .
Kao da kažeš da je oltar u crkvi šank, otprilike.
Hajde da ne preterujemo. Evo dve definicije sa vikipedije.

Минарети су обично високе куле са куполама на врху.
Minaret ili munara je toranj uz džamiju

A sad mi nađi gde se oltar opisuje kao šank ili samo kaži ''Izvini''.

Niko te i ne zove. Mi smo za normalnu raju, papci i provokatori ciao!
Види, у православљу (кад ради без корупције и обзира на привилеговане битанге на челу) су сви господа, нема поделе на рају и кадије (привилеговане)... Просто, сваког цене, ако ради свој посао и добар је човек према свима и добрима и лошима и слепцима и окатима...

У рају може да ''спаднеш'' само кад ниси ни зашта духовно и друштвено код нас...

Докле год си на висини Словенског Хришћанства, не идеш међу безвредну рају и пролетеријат, паре и реклама покварењака немају никакав утицај, ако ниси у пракси светосавац...

То је тако кад је све нормално, али сад није због комунизма...

Нажлост, живећи у Титославији, тај дизниленд менталитет раје која би само ''у се', на се', и под 'асе'', односи ту материјалистичку превагу над духовним... ти избија веру из људи, сваку веру

Као још гору реакцију на Титов Дизниленд, имаш вештачки клерикализам (ко код Додикових мајмуна), или србски ултравештачки ''православо''-сатанизам (Вучићеви дилери опијатима из турске који ''србују православно'')...

Зато знај, да кад те год неки из ове две србске политичке секте прозива за ''муслиманство'' (кад те пљује ко човека, мешајући ту и верску припадност) , нема појма ни о свој вери, а камоли и овама људима, који нисту НИКАД исто што и религија ислама, која и нема догме, већ млати празну сламу вековима)

Back