Zbog avionske karte ostao bez stana

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.387
Zbog avionske karte ostao bez stana
Izvor: Novosti

Čačak -- Samohrani otac Dragan Sretenović i njegov maloletni sin izbačeni na ulicu. Sud presudio da se 127.000 dinara duga za kupovinu avio-karte naplati prodajom stana.


6035157564d6d8177670e2594258952_640x360.jpg


Dragan i njegov trinaestogodišnji sin iseljeni su iz stana u prisustvu policije, sudskih izvršitelja i radnika Centra za socijalni rad.

Krov nad glavom su izgubili pošto je još 2007. godine tadašnji Opštinski sud u Čačku prodao njihov stan od oko 45 kvadrata na javnoj licitaciji, kako bi bio izmiren Draganov dug od oko 127.000 dinara.

Taj novac je ovaj Čačanin, još pre više od dve decenije, pozajmio od svoje tadašnje ljubavnice Olge Mandić za kupovinu avionske karte, kako bi otišao kod nje u Australiju, gde je trebalo da započnu ljubavnu romansu.


"Sada nam jedino preostaje ulica... Imamo u džepu oko 500 dinara, i to je sve do 10. marta, kada primam platu. Ovo što je sud uradio je veliki skandal. Samohranog oca je izbacio na ulicu zajedno sa detetom, koje preživljava traume. Odakle će, sada u školu da ide? Gde će da uči? Gde je tu ljudskost?! Uzeti nekome dom zbog duga za avionsku kartu!? Sumnjam da su ovde pare rešile stvar... Otimačina...", rekao je kroz plač Dragan, držeći sina čvrsto u zagrljaju.

A cela priča započinje još 1987. godine, kada je na poziv svoje ljubavnice Olge Mandić Dragan otputovao u Australiju, gde je trebalo da započnu zajednički život. Ona mu je tada platila avionsku kartu, koja je u to vreme koštala oko 2.000 dolara. Venčali su se, ali su se posle sedam meseci razveli i Čačanin je morao da se vrati u svoj rodni grad.

Ubrzo po povratku u Čačak stigla je tužba, jer je Olga tražila da joj vrati novac za avionsku kartu.

Dragan je, kako nam je ispričao, u početku odlazio na ročišta, ali je kasnije odustao. Posle dvadeset i više godina stigla mu je presuda da mora da plati dug od 127.000 dinara.

Kako te pare, kako priča, nije imao, po nalogu suda, posle višegodišnjeg traženja načina da isplati dug, njegov stan je prodat po ceni od oko 1.480.000 dinara, što je u to vreme bilo oko 19.200 evra.

15511735684d6d8177ca2fc818089309_200x356.jpg


"Da sam imao taj novac, ja bih ga davno vratio, ne bih dozvolio ovu nesreću, ali nemam od čega da živim. Primam platu od oko 19.000 dinara i sa tim novcem izdržavam sebe i sina", kazao nam je Sretenović, zaposlen kao grobar u „Gradskom zelenilu“.

U sudu saznajemo da bi sve bilo drugačije da je Sretenović dolazio na ročišta i da je bar jednom pokazao spremnost da dug vrati. Naime, izvršni postupak pokrenut je 1990. godine, kada je određeno da se prodajom pokretnih stvari namiri Sretenovićev dug.

Kako niko nije bio zainteresovan za kupovinu, tokom 1998. godine određeno je da se dug naplati od prodaje imanja u Mrčajevcima. Pošto nije bilo kupaca, posle sedam godina doneto je rešenje o prodaji stana u Čačku.

"Za sve ovo vreme dužnik je mogao da dobrovoljno plati dug bez obzira što je u toku bio postupak izvršenja. Bilo bi mu čak dozvoljeno i da dug otplati na rate, jer se radi o samohranom roditelju. Dužnik je mogao i da sud obavesti o tome da je zaposlen u Gradskom zelenilu, pa bi ovaj dug mogao biti naplaćen obustavom dela zarade", saznali smo u sudu.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=02&nav_id=496201

-------------------------------------------------------

Ljudi OVO STO U SRBIJI VLAADA JE NAJGORI VID MOGUCI FASIZMA TOTALITARIZMA I REPRESIJE!

Navedite mi JEDNU ZEMLJU gde ljudima oduzimaju stanove za dug od 1000 evra!

Eto vidite sta rade tadiceve zute sudije u Srbiji! Presude da se ljudima oduzmu stanovi za neke minorne dugove a zatim na NAMESTENOJ LICITACIJI prodaju taj OTETI STAN nekom FUNKCIONERU DEMOKRATSKE STRANKE
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je model zavrsne pljacke i otimacine imovine ljudima u reziji Demokratske Stranke

Sto su komunisti radili 1945/6 ovi rade isto sada samo na malo suptilniji nacin

Ovako po istom modelu ce se oduzimati stanovi i kuce ovim 2.3 miliona porodica duznika koji duguju drzavi pare po osnovi neplacenih racuna za komunalije i ostale rezije kao i ljudima koji nece moci da izmiruju nove zute harace na imovinu
 
E To se desava ovde u Kanadi a JOS vise u USA..
U 'Seaton House" gde sam radio, a to je shelther za beskucnike, i imao sam klijente koji su izgubili sve zbog duga od 500 dolara a sa zateznim kamatama dug je dosao do 10 000 i izvrsioci tj marshal kako ih ovde zovu su izbacili i njega i njegovu porodicu a sve je prodato na licitaciji.
Ima toga ovde jos i gorih stvari
Kako da nije potrazio pomoc prilikom razvoda, i ako se to desilo u Australiji.
Po zakonu je imao pravo cak i na izdrzavanje a ne da plati za povrat karte.
CUDNO JE SVE U ZEMLJI BLAGOSTANJA SVRBENDIJI.
 
E To se desava ovde u Kanadi a JOS vise u USA..
U 'Seaton House" gde sam radio, a to je shelther za beskucnike, i imao sam klijente koji su izgubili sve zbog duga od 500 dolara a sa zateznim kamatama dug je dosao do 10 000 i izvrsioci tj marshal kako ih ovde zovu su izbacili i njega i njegovu porodicu a sve je prodato na licitaciji.
Ima toga ovde jos i gorih stvari
Kako da nije potrazio pomoc prilikom razvoda, i ako se to desilo u Australiji.
Po zakonu je imao pravo cak i na izdrzavanje a ne da plati za povrat karte.
CUDNO JE SVE U ZEMLJI BLAGOSTANJA SVRBENDIJI.

Sve kaznene mere sa zapada cu da priznam onda kad imamo plate kao na zapadu.
 
***, sto se vozas kad nemas para.

A jel' bi tako iso rekao i za struju? Stio se grejes zimi kad nemas para?A?


Naravno, i kada imamo PRODUKTIVNOST kao na zapadu!

Ja sam radio u Nemackoj: mogao sam da idem u klozet SAMO DVA PUTA u toku radnog vremena i NIJE SMELO DA SE PRICA DOK SE RADI!

O kafi za vreme posla i drugim stvarima i da ne govorimo!

Naravno. Tu spada i jaka privreda i zaposlenost.:ok:
 
A kad neko 20 godina ne bi imao para?

Onda se vracamo na prvo pitanje: sto se vozas kad nemas para?

2000 dolara za 20 godina, to je 100 dolara godisnje. Ni 10 dolara mjesecno. Da ne spominjemo ostale nacine placanja:


U sudu saznajemo da bi sve bilo drugačije da je Sretenović dolazio na ročišta i da je bar jednom pokazao spremnost da dug vrati.

Naime, izvršni postupak pokrenut je 1990. godine, kada je određeno da se prodajom pokretnih stvari namiri Sretenovićev dug.

Kako niko nije bio zainteresovan za kupovinu, tokom 1998. godine određeno je da se dug naplati od prodaje imanja u Mrčajevcima.

Za sve ovo vreme dužnik je mogao da dobrovoljno plati dug bez obzira što je u toku bio postupak izvršenja. Bilo bi mu čak dozvoljeno i da dug otplati na rate, jer se radi o samohranom roditelju.

Dužnik je mogao i da sud obavesti o tome da je zaposlen u Gradskom zelenilu, pa bi ovaj dug mogao biti naplaćen obustavom dela zarade



Ali gospodin nece cak ni da se odazove na rociste, i onda se cudi kad ljudi dodju po svoje. Zali boze djeteta sa kojom budalom raste.
 
Naravno!

Sto nema vece zaposlenosti?

Sto kapitalni objekti zvrje napusteni?

Zato sto su SPOSOBNI van zemlje...

Nesposobni su ostali....I samo BALJEZGAJU....


I od njih - nikada nista!

Treba zvati sposobne da se vrate...dati im SVE USLOVE...da POKRENU PRIVREDU....

Da SPASU STVAR....

Restitucija .....ODMAH!!!!

Ma daj ne pricaj svasta, vi u dijaspori ste jedini pametni?

Nije li te sramota Blajbingeru?

Onda se vracamo na prvo pitanje: sto se vozas kad nemas para?

2000 dolara za 20 godina, to je 100 dolara godisnje. Ni 10 dolara mjesecno. Da ne spominjemo ostale nacine placanja:


U sudu saznajemo da bi sve bilo drugačije da je Sretenović dolazio na ročišta i da je bar jednom pokazao spremnost da dug vrati.

Naime, izvršni postupak pokrenut je 1990. godine, kada je određeno da se prodajom pokretnih stvari namiri Sretenovićev dug.

Kako niko nije bio zainteresovan za kupovinu, tokom 1998. godine određeno je da se dug naplati od prodaje imanja u Mrčajevcima.

Za sve ovo vreme dužnik je mogao da dobrovoljno plati dug bez obzira što je u toku bio postupak izvršenja. Bilo bi mu čak dozvoljeno i da dug otplati na rate, jer se radi o samohranom roditelju.

Dužnik je mogao i da sud obavesti o tome da je zaposlen u Gradskom zelenilu, pa bi ovaj dug mogao biti naplaćen obustavom dela zarade



Ali gospodin nece cak ni da se odazove na rociste, i onda se cudi kad ljudi dodju po svoje. Zali boze djeteta sa kojom budalom raste.

Nisi shvatio sustinu. Da li zbog duga od 120.000 din.covek treba da ostane bez stana kad znamo da zbog mnogo vecih dugova i kradja nekima nista nije?

Sudstvo i pravda je selektivna, o tome je rec!
 
Nisi shvatio sustinu. Da li zbog duga od 120.000 din.covek treba da ostane bez stana kad znamo da zbog mnogo vecih dugova i kradja nekima nista nije?

Sudstvo i pravda je selektivna, o tome je rec!

To je isto ko da pitas da li je u redu da ljude kaznjavaju zbog kradja, otimacina, ucjena... kad ima mnogo tezih kriminalaca koji su na slobodi.
Covjek nije ostao skroz bez para, ostace mu kusur od prodaje stana. Posle 20 godina ignorisanja sudskih poziva jednostavno nije bilo drugog nacina da se taj dug naplati. I sam se doveo u takvu situaciju, nije mu niko drugi kriv.
 
To je isto ko da pitas da li je u redu da ljude kaznjavaju zbog kradja, otimacina, ucjena... kad ima mnogo tezih kriminalaca koji su na slobodi.
Covjek nije ostao skroz bez para, ostace mu kusur od prodaje stana. Posle 20 godina ignorisanja sudskih poziva jednostavno nije bilo drugog nacina da se taj dug naplati. I sam se doveo u takvu situaciju, nije mu niko drugi kriv.

Pa bas to pitam. Kakve kradje i otimacine nam se desavaju pred ocima, a ovaj za 120.000 din, ostade bez svoje imovine?

Ne uvidjas vecu nepravdu od ove?



Dobro, dobro....

Pa stvarno Blajbi, bas umes da iznerviras coveka! Nema smisla.

:zag:
 
Pa bas to pitam. Kakve kradje i otimacine nam se desavaju pred ocima, a ovaj za 120.000 din, ostade bez svoje imovine?

Ne uvidjas vecu nepravdu od ove?

Razumijem ja to, ali ovo se vuklo 20 godina! Hej! 20 godina! Da je ovo uradjeno na brzinu, u roku od godinu-dvije, pa imao bih razumjevanja prema njemu. Ali za 2 decenije aljkavnosti i potpune nezainteresovanosti stvarno ne mogu da imam razumjevanja.
 

Back
Top