Quantcast

Zavisnosti

nekst88

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
da li u zavisnosti čovek više uživa ili pati?

ne postoji zavisnost koja čoveku ne donosi brdo radosti, sreće, euforija, vanzemaljskih osećaja...
ne postoji zaisnost koja čoveku ne donosi brdo tuge, očaja, nemoći, borbe...

čovek koji živi samo za jednu stvar
makar neko vreme
čovek kome je ceo svet jedno
predmet zavisnosti

osoba
ritual
navika
supstanca

nema zavisnika koji nije dosegao nebeske visine radosti i udario u najdublje dno?

Pa?

Šta prevagne? I zašto? Ili ono klaj-klaj, ravna linija, kotrljanje istog kamena po kaldrmi...

charlston_6

Aktivan član
Poruka
1.100
phhhhh...brate.....sta sta prevagne oces da zivis iskuliras....pa kad vidis da si iskulirao malo zezanja opet....inace nikad nisam bio zavisnik da mi ceo dan prodje u razmisljanu o gudri nego ono bilo bidobro malo da se raskenjam

gost 237624

Domaćin
Poruka
3.087
U zavisnosti covek zapravo sve vreme pati, jer je stalno u mucnoj ceznji da zadovolji svoju potrebu. A cim je zadovolji on opet pati. Zapravo dok je u toj euforiji on u isto vreme i pati jer mu ono sto dobija zaodovoljenjem svoje potrebe vec nije dovoljno, vec mu nedostaje i opet zivi cekajuci neki naredni trenutak.

kapelnik

Aktivan član
Poruka
1.828
Pušio sam 3,5 godine ukupno.
( izračunati koliko je to pušačkog staža kada se uzme u obzir da sam između cigareta pravio pauzu )
Uživao sam u svim cigaretama koje sam popušio.

Ostavio sam cigarete pomoću žvaka Nicorette pre 9 godina.
Uživam u svakom minutu kao nepušač.

Zaključak izvedite sami.

Poruka
8.999
Eh.
Na kraju mnogo više pati.
Da je shit osećaj, niko to ne bi radio, ali dođe vreme kada mnogo više gubiš a malo ili ništa dobiješ.
To ću ti reći kao bivši hardcore zavisnik. I ne mislim na cigare, lol.

Dors Venabili

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
200
Većina zavisnosti je neka vrsta nikad do kraja utoljene gladi za ugodom, srećom. U biti to je nezasita želja koja se nikad ne ispunjava do kraja, ali je određene anestezije učine lakše podnošljivom.
Posle tražimo još..makar da trenutak ugode ne zameni još veća praznina i pustoš koja ostaje posle dejstva "anestetika".

forum romanum

Domaćin
Poruka
3.056
zavis(nos)ti ...

ima i toga, ima ljudi koji su zavisni od osecaja zavisti. moraju nekome da zavide. stancaju dane na tu mustru.

te zavisnosti covek mora nekako da potrosi, moze se to ubrzati, to je samo cvet klice koja sasvim drugacije izgleda.
desava se da covek "prestane" biti zavistan, u stvari, zavisnost necim zameni zavisnoscu necim drugim, jer to nesto sto je razlog zavisnosti je jos uvek aktivno. kuva u njemu.
presipanje iz suda u sud, dok se ne ohladi. ili bar u nadi da ce da se ohladi.

solari

Primećen član
Poruka
575
da...danima trazim nesto slicno na forumu da procitam
niko (ili se ja ne snalazim dobro) ne polemise o tome kako je ljudima koji pored sebe imaju zavisnika (npr alkoholicara)...vec se polemise kako pomoci alkoholicaru...kako on razmislja...kako on zivi...Zavisnici zadovolje svoje potrebe i na taj nacin dovedu sebe u stanje uzivanja...a kako se izboriti i boriti sa tim =mi koji smo tu "trezvene glave"

gost 343533

Elita
Poruka
17.532
Zavisnosti su neprirodne i vode do destrukcije tela i psihe.

Zavisni smo od vode, hrane, vazduha.... ali to su zdrave zavisnosti,
jer je ljudski organizam stvoren da tako funkcionise.

Alkoholizam, pusenje, droge ,i ostale nekontrolisane radnje... ugrozavju zdravlje i ostecuju mozak.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.998
pa neke strasti su dobre i covek prosto leti dok nesto upraznjava ali nesto zeznes i menja se lice i to nesto vise nije tako lepo. ili se nesto spolja promeni hahaha ala se.rem necu vise : )). nije te briga dok nesto radis sta ce da bude sutra i koliko to sve kosta. e sad valjda kad si normalan onda razum to kontrolise, a kad odlepis totalno razum vise ne postoji i tad nastaje svasta. mozes iskljuciti strasti iz zivota nekad mozda i nemas nijednu ali lepse je kad postoji nesto a nekad si supalj

gost 337958

Poznat
Poruka
7.253
da li u zavisnosti čovek više uživa ili pati?

ne postoji zavisnost koja čoveku ne donosi brdo radosti, sreće, euforija, vanzemaljskih osećaja...
ne postoji zaisnost koja čoveku ne donosi brdo tuge, očaja, nemoći, borbe...

čovek koji živi samo za jednu stvar
makar neko vreme
čovek kome je ceo svet jedno
predmet zavisnosti

osoba
ritual
navika
supstanca

nema zavisnika koji nije dosegao nebeske visine radosti i udario u najdublje dno?

Pa?

Šta prevagne? I zašto? Ili ono klaj-klaj, ravna linija, kotrljanje istog kamena po kaldrmi...
Zadovoljstvo i patnju .Patnju ( nervozu) sto mi to na sta sam se navukla predstavlja zadovoljstvo, a svakog dana kazem sebi - necu vise i pljunem sebe . Nimalo lep osecaj.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.