Zavisnost od ljubavi

Svi mi u drugim ljudima tražimo svrhu. U životu tražimo svrhu.
Svrha je i ljubav koju otkriješ pa poželiš nekoga da voliš
Ne voliš neku nasumičnu osobu na ulici, već nekog sa kim postoji svrha, ono što ti je bitno

Рекао бих да остварене личности траже другог да са њим поделе живот, најпростије речено. Тај други им не треба због неке посебне сврхе.

Da li postoji zavisnost od ljubavi i koliko se ona razlikuje od zavisnosti od sexa? :think:

Recimo, neko ne može da funkcioniše dok ga neko ne voli. Da li bi to bila zavisnost ili šta?
Ili neko stalno mora da bude zaljubljen. To može ozbiljno da ugrozi zdravlje? :)
nikako ne moze biti isto zavisnost od osecaja ljubavi i osecaja zaljubljenosti
realno nijedna zavisnost nije zdrava, koliko god stimulativno delovalo u startu
ozbiljni psihicki problemi postoje kod svih navedenih kategorija za koje pitas-zavisnost od ljubavi, sexa ili zaljubljenosti/ako ljubav svedemo pod kategoriju da mora da me voli neka osoba u partnerskom smislu npr/ ljubav je mnogo siri pojam

Da li postoji zavisnost od ljubavi i koliko se ona razlikuje od zavisnosti od sexa? :think:

Recimo, neko ne može da funkcioniše dok ga neko ne voli. Da li bi to bila zavisnost ili šta?
Ili neko stalno mora da bude zaljubljen. To može ozbiljno da ugrozi zdravlje? :)
Љубав је конекција блиска међуљудска веза. Како мислиш да је неко зависан од љубави?

Неко коме је љубав ускраћена бива озбиљно психолошки осакаћен

Od sexa možda,.. ali to kada pređe u naviku kod muških,
a, kod žena je to drugačije.. neke time leče nervozu..ali ne bih šire, nisam stručan i ne zanimaju me te žene.
Ne znam,.. baš da ne može,... puno je takvih,.. nevoljenih koji funkcionišu.
Ili neko stalno mora da bude zaljubljen. To može ozbiljno da ugrozi zdravlje?
recimo da voli da voli,..
Kako to misliš da ugrozi zdravlje.. suicid ili ?
Shvatam.
No, ne znam za ženu koja neće zavoleti nekog ko je jako lepo zadovoljava u sexu. To ide zajedno.
Ne.
Ja ih znam puno što jednog vole emocijom a krešu se sa drugim.. na primer sa mužem..a dok to rade zamišljaju drugog..
Ali postoji zavisnost od pozitivnih emocija kakva je Zaljubljenost.
Ne bih to nazvao zavisnost..
Vedrina uma je kao biljka koju gajiš. Nemaš ovisnost o njoj..
I kada se ljudi razočaraju u neku osobu u koju su bili zaljubljeni, veći deo patnje odlazi na neprihvatanje situacije da više nisam zaljubljen, jer je to jako prijatno osećanje. Bukv deluje da je to osećanje kod mnogih bitnije od same osobe. A ljudi su zavisnici od hormona, hteli ne hteli.
Hormoni su druga priča.. to je priča o hardveru a prava vedrina uma i emocije su softver.

Zgodna Paula i nezgodno pitanje..
"Mozda ce zena, siroka bedra
koja me zove i pruza ruke
uliti vetar u moja jedra
do nove zene do nove luke..."
sto li je ljubav a sto li je sex u naseg Doleta tu..? kako razluciti..?
nema sexa bez emocije, nije moguc, sadrzaj i velicina emocija je nezgodno pitanje i neda se ispisati tek tako..
ja mislim da su i ljubav i sex kategorije bozanskog, nose epitete bozanskog, kategorije su bozanskog, ovisni smo o tom bozanskom o toj kategoriji vjecnog, beskonacnog..
Mozemo li imati to..?
Da.
Kako?
Voli, ljubav se prima davanjem, prenila si svoj genetski kod djeci, jos samo imas volit i bit voljena..
Nije to bas tako nezgodno pitanje zgodna Paula..:)

Back