Zavisnost od ljubavi

Da li postoji zavisnost od ljubavi i koliko se ona razlikuje od zavisnosti od sexa? :think:

Recimo, neko ne može da funkcioniše dok ga neko ne voli. Da li bi to bila zavisnost ili šta?
Ili neko stalno mora da bude zaljubljen. To može ozbiljno da ugrozi zdravlje? :)
Meni to ne deluje kao zavisnost više kao strah.

1) Preterana želja za uživanjem u životu je zapravo samo strah od smrti i starenja

2) Preterana želja za tim da se bude u vezi je samo strah od samoće

3) Preterana želja za tim da nas neko voli meni može da deluje samo kao strah od nečega. Strah od odbačenosti i iskorišćavanja možda?!:think:

4) A ako neko stalno mora da bude zaljubljen to je mržnja/netrpeljivost prema samom sebi jer on smatra jedino ta ljubav i ta uzvišena osećanja vrede, a da je on sam po sebi bezvredan i mora nekom da se prišlihta bar sa tim osećanjima pa makar ona bila i samo platonska jer to je jedino što vredi u njegovom životu.

I obično ti koji žele da stalno budu zaljubljeni govore kako je sve bedno i ništavno osim te uzvišene ljubavi što se zapravo čita kao to da su oni sami bezvredni i ništavni. Ti ljudi su doslovce definicija patetike.

Poslednja izmena:
Категорију љубав треба третирати одвојено за мушки и женски пол. Кад мушкарац воли, то је онда безусловно. Код жене увек постоји сврха и корист да би се дошло до љубави.

Meni to ne deluje kao zavisnost više kao strah.

1) Preterana želja za uživanjem u životu je zapravo samo strah od smrti i starenja

2) Preterana želja za tim da se bude u vezi je samo strah od samoće

3) Preterana želja za tim da nas neko voli meni može da deluje samo kao strah od nečega. Strah od odbačenosti i iskorišćavanja možda?!:think:

4) A ako neko stalno mora da bude zaljubljen to je mržnja/netrpeljivost prema samom sebi jer on smatra jedino ta ljubav i ta uzvišena osećanja vrede, a da je on sam po sebi bezvredan i mora nekom da se prišlihta bar sa tim osećanjima pa makar ona bila i samo platonska jer to je jedino što vredi u njegovom životu i obično ti koji žele da stalno budu zaljubljeni govore kako je sve bedno i ništavno osim te uzvišene ljubavi što se zapravo čita kao to da su oni sami bezvredni i ništavni. Ti ljudi su doslovce definicija patetike.
eto, dosta toga si pomenuo, sve je to tako

Категорију љубав треба третирати одвојено за мушки и женски пол. Кад мушкарац воли, то је онда безусловно. Код жене увек постоји сврха и корист да би се дошло до љубави.
:roll:
Ljubav je potreba i svi je imaju. Neke žene traže makar neku i nekakvu korist samo ako ne mogu da dođu do ljubavi.
To jest ako ne mogu da zavole dotičnog onda traže nekakvu kompenzaciju.
A to im je samo truli izgovor da budu sa njim jer im ne prolazi čak ni ono "On je lep, pametan, duhovit, zanimljiv, dobar momak..."
Po mom mišljenju i iskustvu to kad traže neku korist ili su same skroz pogubljene ili ih dotični tip nikako nije osvojio. Čak ga se možda malo i gade.
Jedino ako si to "korist" pomešao sa "dokaži se da si muškarac vredan mene" jer ima i takvih slučajeva, a da nije korist.
U tom slučaju dakle se niste ni upoznali dovoljno.

Po mom mišljenju i iskustvu to kad traže neku korist ili su same skroz pogubljene ili ih dotični tip nikako nije osvojio.
I prema mom iskustvu, takođe.

Tj, kad osetim da sam došla do toga da razmatram šta mogu da dobijem, manem se od tog posla, tj muškarca, jer ga očigledno ne volim niti ga mogu zavoleti.

:roll:
Ljubav je potreba i svi je imaju. Neke žene traže makar neku i nekakvu korist samo ako ne mogu da dođu do ljubavi.
A to im je samo truli izgovor da budu sa njim jer im ne prolazi čak ni ono "On je lep, pametan, duhovit, zanimljiv, dobar momak..."
Po mom mišljenju i iskustvu to kad traže neku korist ili su same skroz pogubljene ili ih dotični tip nikako nije osvojio. Čak ga se možda malo i gade.
Jedino ako si to "korist" pomešao sa "dokaži se da si muškarac vredan mene" jer ima i takvih slučajeva, a da nije korist.
U tom slučaju dakle se niste ni upoznali dovoljno.

То ти и кажем, дотични није испунио сврху.

Back