Quantcast

Zavisnost od alkohola i da li i kako je se resiti

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.376
Mislim da je to pogresno razmisljanje, ne mogu na njih gledati kao da su inferiorni ako puse i piju a ja to ne radim.
Nemoj gledati to njihovim ocima nego svojim.Druzi se ti sa njima,ali ostani pri svom da ne pijes.Veruj mi iz iskustva,covek moze da oseca izuzetno lepo u drustvu iako ne pije alkohol,a malo kasnije ce i drustvo navici na to.Vazna je zabava i da sve zapamtis sta je se desavalo na tim zabavama,dok ranije dok si pio,sigurno nisi mogao da se setis dosta toga.

Primordial

Ističe se
Poruka
2.650
Ja to nisam ni rekla, ti se zbog sebe osecas nadmocnim.
Pa ako se osjecam nadmocno, znaci da osjecam kako su oni slabiji. :D ne, mozda ponosno jer su i oni pokusali da ostave ali su se povratili. I to je vrlo kratko trajalo, tek kad su opet poceli da puse...jer nije ok da se prema njima tako osjecam. Sad mi je svejedno.
Nemoj gledati to njihovim ocima nego svojim.Druzi se ti sa njima,ali ostani pri svom da ne pijes.Veruj mi iz iskustva,covek moze da oseca izuzetno lepo u drustvu iako ne pije alkohol,a malo kasnije ce i drustvo navici na to.Vazna je zabava i da sve zapamtis sta je se desavalo na tim zabavama,dok ranije dok si pio,sigurno nisi mogao da se setis dosta toga.
Ma naravno, bilo je meni OK, nisam se lose osjecao, niti su me smorila pitanja zasto ne pijem...ali ako svaki dan treba da pricam kako necu, ne mogu, ne zelim...to dosadi. Dosadno mi je i odgovarati na poruke tog tipa - da se dogovara pijanka. Svi misle da se zezam, ono kao isto kao da sam im rekao da necu nikad vise u zivotu da pijem bilo kakvu tecnost nego da cu samo da jedem i kroz hranu unosim tu tecnost - neophodnu za zivot. :D

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.376
Pa ako se osjecam nadmocno, znaci da osjecam kako su oni slabiji. :D ne, mozda ponosno jer su i oni pokusali da ostave ali su se povratili. I to je vrlo kratko trajalo, tek kad su opet poceli da puse...jer nije ok da se prema njima tako osjecam. Sad mi je svejedno.

Ma naravno, bilo je meni OK, nisam se lose osjecao, niti su me smorila pitanja zasto ne pijem...ali ako svaki dan treba da pricam kako necu, ne mogu, ne zelim...to dosadi. Dosadno mi je i odgovarati na poruke tog tipa - da se dogovara pijanka. Svi misle da se zezam, ono kao isto kao da sam im rekao da necu nikad vise u zivotu da pijem bilo kakvu tecnost nego da cu samo da jedem i kroz hranu unosim tu tecnost. :D
O tome ti i pricam,od '94-te ne pijem nista,ali se nisam odmah odrekao i drustva,jednostavno,oni koji su me bolje zanali i za moje "Necu"shvatili su odma da necu vise piti alkohol,a oni nevernici su pokusali da me provociraju,a njih sam polako spustao na zemlju i dokazao da sam covek od reci,tako da me nije ni interesovalo sta pricaju.Kada su uvideli da nema vajde borit se samnom.I kasnije kad god sam isao na neka veselja,lepo sam se provodio i sa kiselom vodom i uzivao u muzici i drustvu.Treba malo vremena da tim takozvanim prijateljima,koji bas i nisu shvate da si ti ozbiljan i da je to za tebe proslost.Uzivaj u zivotu i u drustvu koje te razume.Nemoj odbacivati sve od jednom.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.