Zavisnost od alkohola i da li i kako je se resiti

Mislim da je to pogresno razmisljanje, ne mogu na njih gledati kao da su inferiorni ako puse i piju a ja to ne radim.
Nemoj gledati to njihovim ocima nego svojim.Druzi se ti sa njima,ali ostani pri svom da ne pijes.Veruj mi iz iskustva,covek moze da oseca izuzetno lepo u drustvu iako ne pije alkohol,a malo kasnije ce i drustvo navici na to.Vazna je zabava i da sve zapamtis sta je se desavalo na tim zabavama,dok ranije dok si pio,sigurno nisi mogao da se setis dosta toga.
 
Ja to nisam ni rekla, ti se zbog sebe osecas nadmocnim.
Pa ako se osjecam nadmocno, znaci da osjecam kako su oni slabiji. :D ne, mozda ponosno jer su i oni pokusali da ostave ali su se povratili. I to je vrlo kratko trajalo, tek kad su opet poceli da puse...jer nije ok da se prema njima tako osjecam. Sad mi je svejedno.
Nemoj gledati to njihovim ocima nego svojim.Druzi se ti sa njima,ali ostani pri svom da ne pijes.Veruj mi iz iskustva,covek moze da oseca izuzetno lepo u drustvu iako ne pije alkohol,a malo kasnije ce i drustvo navici na to.Vazna je zabava i da sve zapamtis sta je se desavalo na tim zabavama,dok ranije dok si pio,sigurno nisi mogao da se setis dosta toga.
Ma naravno, bilo je meni OK, nisam se lose osjecao, niti su me smorila pitanja zasto ne pijem...ali ako svaki dan treba da pricam kako necu, ne mogu, ne zelim...to dosadi. Dosadno mi je i odgovarati na poruke tog tipa - da se dogovara pijanka. Svi misle da se zezam, ono kao isto kao da sam im rekao da necu nikad vise u zivotu da pijem bilo kakvu tecnost nego da cu samo da jedem i kroz hranu unosim tu tecnost - neophodnu za zivot. :D
 
Pa ako se osjecam nadmocno, znaci da osjecam kako su oni slabiji. :D ne, mozda ponosno jer su i oni pokusali da ostave ali su se povratili. I to je vrlo kratko trajalo, tek kad su opet poceli da puse...jer nije ok da se prema njima tako osjecam. Sad mi je svejedno.

Ma naravno, bilo je meni OK, nisam se lose osjecao, niti su me smorila pitanja zasto ne pijem...ali ako svaki dan treba da pricam kako necu, ne mogu, ne zelim...to dosadi. Dosadno mi je i odgovarati na poruke tog tipa - da se dogovara pijanka. Svi misle da se zezam, ono kao isto kao da sam im rekao da necu nikad vise u zivotu da pijem bilo kakvu tecnost nego da cu samo da jedem i kroz hranu unosim tu tecnost. :D
O tome ti i pricam,od '94-te ne pijem nista,ali se nisam odmah odrekao i drustva,jednostavno,oni koji su me bolje zanali i za moje "Necu"shvatili su odma da necu vise piti alkohol,a oni nevernici su pokusali da me provociraju,a njih sam polako spustao na zemlju i dokazao da sam covek od reci,tako da me nije ni interesovalo sta pricaju.Kada su uvideli da nema vajde borit se samnom.I kasnije kad god sam isao na neka veselja,lepo sam se provodio i sa kiselom vodom i uzivao u muzici i drustvu.Treba malo vremena da tim takozvanim prijateljima,koji bas i nisu shvate da si ti ozbiljan i da je to za tebe proslost.Uzivaj u zivotu i u drustvu koje te razume.Nemoj odbacivati sve od jednom.
 
IMG_20200305_214347.jpg


Kleknuo sam, ali se ovo ne racuna.
 
Nemoj gledati to njihovim ocima nego svojim.Druzi se ti sa njima,ali ostani pri svom da ne pijes.Veruj mi iz iskustva,covek moze da oseca izuzetno lepo u drustvu iako ne pije alkohol,a malo kasnije ce i drustvo navici na to.Vazna je zabava i da sve zapamtis sta je se desavalo na tim zabavama,dok ranije dok si pio,sigurno nisi mogao da se setis dosta toga.
Видим да нико није писао ништа на ову тему 3 месеца већ, а ја да не бих отварао нову тему, овде сам хтео само пар ствари да поделим у вези алкохола. Скидам капу теби пре света због тога што си оставио алкохол када си приметио да плашиш своју децу када те виде у пијаном стању. Могу да разумем ово јер сам и сам био у улози те деце, тако да и дан данас кад мој отац попије иако сам одрастао, врати ми се на тренутак тај страх из детињства... Да је он макар поступио као ти... Ја сам алкохол оставио пре више од 2 године, јер сам малтене пао у кому од толико алкохола, од те вечери па до дана данашњег нисам алкохол ни окусио. Нити планирам. Подршку за ово ретко од кога и имам, искрено ми и не значи уопште јер сам једноставно обећао себи да нећу пити и крај. Моје је мишљење, да када би људи знали колико се особа промени на боље након пар година неиспијања алкохола истог тренутка би се одрекли њега. И једино што је потребно за ово је чврст карактер и ништа више, такође сам се одрекао друштва јер се не уклапамо кад је алкохол у питању, ни за живу главу не пристајем да попијем по коју, ма колико они наваљивали. И кад год је неко весеље или изађем да се проведем, проведем се много лепше од њих и опуштенији сам иако сам трезан. Само је потребно време да се навикнеш да кажеш НЕ и то је цела филозофија. Свака част теби још једном, надам се да ће ово помоћи неком да разуме колико алкохол може проблема да изазове.
 
I ja mislim da je alkohol opasniji i to daleko opasniji od cigara. Dosla sam s teme ostavljanje pusenja pa sam usetala ovde da vidim sta ima. Postoje definicije alkoholicara i to su oni koji redovno piju, cak i ako je to jednom nedeljno npr. Ja sam recimo imala obicaj, da uz nedeljni rucak popijemo po pola case vina. Meni je to super. Mada su se ihaha desavale nedelje i bez te pola case vina. Zimi volim kuvano vino, decembar, januar...
 
Видим да нико није писао ништа на ову тему 3 месеца већ, а ја да не бих отварао нову тему, овде сам хтео само пар ствари да поделим у вези алкохола. Скидам капу теби пре света због тога што си оставио алкохол када си приметио да плашиш своју децу када те виде у пијаном стању. Могу да разумем ово јер сам и сам био у улози те деце, тако да и дан данас кад мој отац попије иако сам одрастао, врати ми се на тренутак тај страх из детињства... Да је он макар поступио као ти... Ја сам алкохол оставио пре више од 2 године, јер сам малтене пао у кому од толико алкохола, од те вечери па до дана данашњег нисам алкохол ни окусио. Нити планирам. Подршку за ово ретко од кога и имам, искрено ми и не значи уопште јер сам једноставно обећао себи да нећу пити и крај. Моје је мишљење, да када би људи знали колико се особа промени на боље након пар година неиспијања алкохола истог тренутка би се одрекли њега. И једино што је потребно за ово је чврст карактер и ништа више, такође сам се одрекао друштва јер се не уклапамо кад је алкохол у питању, ни за живу главу не пристајем да попијем по коју, ма колико они наваљивали. И кад год је неко весеље или изађем да се проведем, проведем се много лепше од њих и опуштенији сам иако сам трезан. Само је потребно време да се навикнеш да кажеш НЕ и то је цела филозофија. Свака част теби још једном, надам се да ће ово помоћи неком да разуме колико алкохол може проблема да изазове.
Zelim ti sve najbolje u zivotu i zeleo bih da tvoja deca ne dozive to sto si ti doziveo.
 
Dragi forumasi,
Pisem prvi put na ovoj temi.
Nalazimo se u teskoj situaciji.
Slucaj koji imamo je slican ostalima, brat, mlada osoba (40 god) zbog alkohola gubi poslove, sada i zenu i decu... nije karakter da se sam izbori iako ima periode da ne uzima alkohol i to obicno posle nekog veceg problema koji napravi.
Drzavne klinike trenutno ne primaju pacijente imajuci u vidu celu sit sa koronom.
Koje privatne klinike u Beogradu preporucujete za lecenje alkoholizma? Da li postoji neki preparat koji je moguce konzumirati dok ne krene na terapiju? Za sada je trezan nekoliko dana, uz pomoc bensendina... jedno vreme je koristio i med koji je trebalo da pomogne u odvikavanju.
Hvala na pomoci
 
Nema tu pomoci, fin mu je prelaz na bensedine...i kao trijezan je a on je na bensedinima. Dzaba ikakav pokusaj pomoci kad on sam ne zna, ne umije i nece da ostavi alkohol, pisi propalo.
Потврђујем, нажалост док он сам не одлучи не помаже ни мед ни клиника, можда привремено. Проблем је у његовој глави. Један мој познаник је ишао пар пута као на то одвикавање и нажалост није успео. Питање карактера. А ако неко има клинику нека препоручи. Јако тешка ситуација разумем те у потпуности :(
 
Hvala na odgovorima... ne razumem kako nema volju za promenom a nema vecih zivotnih problema, deca prava zdrava, porodica, cak je izuzetan strucnjak u svom zanatu i uvek je sam pronalazio posao... U svakom slucaju ako imate kliniku za preporuku znacilo bi..po google recenzijama nema reci hvale za prve tri koje izlaze kao ponuda na google-u.
Буди му подршка, охрабри га, то је оно што ти можеш да урадиш највише... И да пробаш са неком клиником можда... Нека му је Бог у помоћи. Лепо од тебе што се трудиш, свака част.
 
Alkohol je izuzetno pogana stvar, tesko se resava zavisnost ako osoba koja je u problemu nije svesna da je u istom, najgore sto mozete uraditi je da se ljutite na tu osobu, tim osobama koje su u problemu sa alkoholom odnosno koje su alkoholicari-treba pomoc, pomozite ako mozete kako znate i umete, ako nije kasno i ako ima vremena za pomoc... Puno razumevanja za njih i jos vise prastanja...
 
Da odgovorim na pitanje iz naslova. Zašto bih se rešavao alkoholizma? Kupim alkohol, popijem, lepo mi. Što bih se odvikavao? Ako me to ne remeti u poslu, a ne remeti, bavim se marketingom i tu alkohol često pomaže.

Ako si svestan toga da je alkohol OK u nekim zivotnim situaicijama,
a svako od nas zna da jeste tako, onda nema potrebe da sebe smatras nekavom zavisnom osobom ili da menjas svoju svakodnevnicu.
 
Jel zna neko zasto kad pijem rakiju i legnem da spavam,zatvorim oci,imam osecaj da se sve vrti i da se ja vrtim? Taj osecaj ne postoji dok su ti oci otvorene,ali kad zaklopis oci,nastaje haos. Ja sam cuo da ti neki alkosi vole taj osecaj i da im ne smeta,medjutim kod mene izaziva katastrofu,mucninu i nagon za povracanjem. Ja stvarno ne znam kako to trpite..
Ne uzimaj rakiju
 

Back
Top