Quantcast

Zaviri u WC šolju

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
228.001
Verovatno spadate u onu grupu koja ne zagleda WC šolju kada obavite veliku nuždu, ali tekstura i boja izmeta,
mogli bi mnogo da vam otkriju o zdravlju kao i higijena posle obavljanja nuzde koja je takodje veoma bitna

Evo nekoliko primera:

Ukoliko je vaš izmet tvrd i u izbacujete ga u obliku nekoliko grumena, to je znak da vam nedostaje hranljivih vlakana i tečnosti. U tom slučaju, navalite na vodu, voće i povrće!

Stolica duguljastog oblika, glatke teksture "poručuje" da je sa vašim zdravljem sve u redu. Samo tako nastavite a ako je duguljastog oblika, ali isprekidan, znak je da vašem organizmu nedostaje tečnosti.

Kao što već i sami znate, retka stolica znak je da imate dijareju. Na taj način organizam pokušava da se izbori sa infekcijom. U tom slučaju, trebalo bi da pijete dosta tečnosti, kako biste nadoknadili količinu koju na ovaj način izgubite. U suprotnom, možete dehidrirati.

Osim teksture, i boja izmeta može štošta da vam kaže o zdravlju.

Ako ste potpuno zdravi, stolica je braon boje.Zelenkasta boja ukazuje na to da vam hrana previše brzo prolazi kroz debelo crevo, ali moguće je i da ste uneli više zelenog povrća ili druge hrane zelene boje.

Lepljiva stolica, žućkaste boje, signalizira da u organizmu postoji višak masti, koji može da uzrokuje celijakija.

Izmet crne boje može biti znak da imate unutrašnje krvarenje, usled čira ili kancera. Takođe, namirnice koje sadrže velike količine gvožđa mogu da budu uzrok crne stolice, ali u svakom slučaju, najbolje bi bilo da se obratite lekaru.

Ako vam je izmet svetle boje, to može biti znak da imate opstrukciju žučnog kanala, mada ovu boju mogu uzrokovati i pojedini lekovi.

Stolica crvenkaste boje ili krv u izmetu mogu da budu simptom raka, pa je najbolje da se, ukoliko primetite ovako nešto, odmah javite lekaru.
(izvor mondo)

Znam da ovo nije uobicajena tema i da mnogi imaju odbojnost prema ovakvim pricama i temama ali odlazak u wc je posledica hrane i nacina na koji je unosimo u naš organizam,i u velikom odslikava zdravstveno stanje našeg probavnog sistema .

Zato s vremena na vreme pogledajte, pre nego što povučete ručku na vodokotliću i ukoliko primetite neku navedenu nebicnost u wc šolji , najbolje je da se obartite lekaru

A i pitanje

Da li imate problem sa probavnim sistemom ili vas sitem i kamenje vari i vase misljnje o navedenom u tekstu

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.883
nisam odgovorila na pitanje: nemam problem sa probavom, uredno kakim svako jutro, obicno dok citam krstaricu, tviter i sl.
jedno vreme smo komsija sa sprata i ja uobicajavali da kenjamo u isto vreme, s tim sto on razgovara na telefon.
ja bas ne volim tel.razgovore a i malo me blam da stenjem dok razgovaram, te se ja opredeljujem za pisanu komunikaciju iskljucivo.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.