Zavetni kovčeg

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
23.003
Interesuje me sta znate,sta ste sve culi,u sta verujete kad cujete za ovaj drevni artefakt.

Sagradio ga je Mojsije po uputima datim direktno od Boga. Sagradjen od bademovog drveta, dimenzija 1.25 *0.75m, bio je optocen zlatom i zaposednut bozijom snagom ili moci.
Navodno su u njemu skrivene dve tablice sa 10 bozijih zapovesti, a jedan od neopreznih graditelja ga je dotakao rukom,sto ga je kostalo zivota.
Jedni tvrde da je u pitanju deo vanzemaljske letilice (akumulatorz:mrgreen:), drugi veruju da ga je Bog poslao da pomogne jevrejima u njihovom putu kroz pustinju,naime,proizvodio je ono sto su jeli tokom izgona iz Misira - nebesku manu. Bio je u posedu kraljeva i careva,a smatra se da je pohranjen u Egiptu.

Ima i trecih misljenja sa drugih nivoa, npr.ovaj:

``Ispitivač: Hvala vam. Ne znam da li će ovo pitanje rezultirati nekom korisnom informacijom, ali osećam da moram da ga postavim. Šta je bio zavetni kovčeg i na koji način se koristio?

Ra: Ja sam Ra. Zavetni kovčeg je bio mesto na kome su smešteni predmeti, koji su po mišljenju entiteta po imenu Mojsije bili u najvećoj meri sveti. Predmete, koji su smešteni u kovčegu, vaši ljudi nazivaju dvema tablicama sa Deset zapovesti. Tamo nije bilo dve table. Postojao je jedan spis u svitku. On je tu bio smešten zajedno sa brižljivo napisanim izveštajima različitih entiteta o njihovim verovanjima o kreaciji jednog Kreatora.

Kovčeg je konstruisan tako da stvori prostor iz koga sveštenici, kako vi nazivate one koji poseduju distorziju prema želji da služe svojim sestrama i braći, mogu da crpe svoju moć i osete prisustvo jednog Kreatora. Međutim, treba obratiti pažnju da čitavu tu kompoziciju nije kreirao entitet poznat Konfederaciji pod imenom YAHWEH, već negativni entiteti, koji su dali prednost ovoj metodi stvaranja elite po imenu Leviti (Sinovi Leve).

Ispitivač: Kakav instrument se tada koristio za komunikaciju? Rekli ste da su oni crpli moć iz njega? Kakvu vrstu moći? Kako je ona delovala?

Ra: Ja sam Ra. Bio je napravljen na taj način što je materijal, od koga je izgrađen, dobio elektro-magnetsko polje. Na taj način on je postao objekat moći a za one, čija vera nije potamnela usled neispravnosti odvojenosti, ta moć za negativnost je postajala pozitivna i za one koji su istinski u harmoniji sa iskustvom služenja, tako je do dana današnjeg. Na taj način su negativne snage postigle delimičan uspeh, ali je pozitivno orijentisan Mojsije, kako vi nazivate ovaj entitet, pružio ljudima sa vaše planete stazu ka beskonačnom Kreatoru, koja je potpuno pozitivna.

To je zajedničko za sve vaše ortodoksne religijske sisteme, koji su pomešani u svojoj orijentaciji, ali ipak nude stazu ka jednom Kreatoru, koju čisti tragalac može videti.

Ispitivač: Gde se sada nalazi zavetni kovčeg? Gde je lociran?

Ra: Ja sam Ra. Uzdržaćemo se od odgovora na ovo pitanje zbog činjenice da on i dalje postoji i predstavlja nešto čime ne bismo voleli da povredimo vaše ljude, odajući lokaciju.``
http://www.conopljanews.net/zavetni_kovceg.html

Raspisite se slobodno...:zcool:
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao jednu emisiju koja se bavila ovom temom.Zakljucak je bio da se kovceg nalazi u Etiopiji,kod pravoslavnih etiopskih svestenika,i njima je poveren na cuvanje.E sad,ekipa nije snimila kovceg jer je to zabranjeno.Kovceg cuva samo jedan monah i to do kraja zivota.Rekli su jos i da kovceg oduzima snagu,odnosno da taj monah brze stari i kovceg deluje na njega(kako?nisam razumeo).U Etiopji je inace znacajan taj kovceg,nesto kao kult,jer bio je neki snimak neke procesije i puno ljudi je imalo nesto kao makete kovcega,sto izgleda nije slucajno i da se on bas tamo nalazi.
 
Dok je u Izraelu postojao hram, posojale su i ploce saveza...pre nego sto je car Navuhodonosor opljackao hram, Jeremija je sklonio zavetni kovceg..i od tada se ne zna gde je sklonjen. Ovde je zanimljivo spomenuti da je hram bio delimicno razoren 597god. pre Hrista..i da je tada hram ostao bez zakona (kovcega zaveta), a hram je skroz bio razoren 70god. Ovde je zanimljivo da je hram bio bez zakona od 597 p.n.e. do 70 n.e. a to je period od 666god. od 597god na jesen, do 70god na jesen, je proteklo 666god. Ovde nemamo punu 597god. kao sto nemamo ni putu 70god. Ovde mozemo dati jedan zanimljiv zakljucak, a to je, da broj 666 ovde predstavlja period bez zakona...i da je posle tog perioda, hram bio potpuno unisten.
Sto se tice samog kovcega zaveta...on je sklonjen i ceka dan kada ce se hram ponovo izgraditi, period kada ce Izrael ponovo imati zakon.
Ispod bivseg hrama, sada razorenog, nalaze se brojni tuneli koje je napravio Solomon kada je gradio hram. Tu su radjena neka istrazivanja, u potrazi za kovcegom, nadjena je jedna kamena ploca na kojoj se predpostavlja da je slika heruvima...ali to su sve predpostavke...zbog nekih okolnosti nisu mogli sve da istraze, i to je na tome stalo.
Ali u skoroj buducosti se ocekuje da se kovceg pojavi, i da Izrael ponovo uspostavi zavet sa Tvorcem.
 
Ako postoji kovceg, onda mora da je sakriven na najsvetijem mestu na svetu. U teoriji, ja mislim da znam odgovor. Gde bi bilo najsvetije mesto na svetu nego, pecina u kojoj se rodio Isus Hrist??? Iskreno, ne verujem da se Hrist rodio u pecini niti da je bio sin Boga, jer ne verujem u Boga, ali kada bi realno gledali, najsvetije mesto bi bilo mesto gde se Hrist rodio.
 
Prema Svetom pismu, Mojsije je doneo 10 zapovesti medju Jevreje, pa je tablice sa napisanim zapovestima pohranio u kovceg specijalno napravljen za tu namenu. Medjutim.

Osobe koje su prilazile tom kovcegu pokazivale su sve znake radijacione bolesti (opadanje kose i nokata, bolovi u trbuhu, povracanje, dijareja, smrt). Odatle potice razmatranje da je u pitanju radioaktivan materijal, moguce manji nuklearni reaktor koji je koristen za napajanje masine koja je proizvodila hranu - manu (poput "replikatora" iz Zvezdanih staza). Navodno je masineriju Mojsije uzeo od Egipcana i Egipcani su krenuli u poteru za svojim reaktorom, a Mojsije ga je iskoristio da porazi faraonovu vojsku na obalama Crvenog mora.

Za transport reaktora bio je neophodan poseban kovceg izgradjen od olova i zlata, sto ga je cinilo preteskim. Zbog toga je tehnologijom superprovodnika (na sobnoj temperaturi do danas nama neizvodivo) omoguceno da kovceg lebdi iznad podloge (levitira). Kako Jevreji nisu imali na raspolaganju egipatske masine (osim replikatora) nisu ni mogli iskoristiti moci kovcega. Zapanjeni i zaplaseni posmatrali su ga kao relikviju, ali zbog opasnosti dozvoljen je pristup samo izabranima. I pored pomenute zastite, cuvari kovcega cesto nisu bili duga veka.

Inace su Egipcani taj reaktor vekovima koristili za napajanje masina u gradjevinarstvu i poljoprivredi. Tehnologijom skrivenom u reaktoru i kovcegu, objasnjavaju se neverovatni poduhvati u gradjevinarstvu starog Egipta. Slican reaktor navodno je koristen u Atlantidi i nestanak civilizacije poklapa se sa nestankom izvora nuklearne energije u glavnom gradu na obalama danasnje Spanije. Scenario podseca na Fukusimu u Japanu nakon zemljotresa i cunamija. Stanovnici Atlatide koji su preziveli potop, naseljavali su kasnije vizuelno slicne gradove na vise mesta po danasnjoj Spaniji, ali bez reaktora nije bilo moguce pokrenuti masine koje su postale beskorisne.
 
Dok je u Izraelu postojao hram, posojale su i ploce saveza...pre nego sto je car Navuhodonosor opljackao hram, Jeremija je sklonio zavetni kovceg..i od tada se ne zna gde je sklonjen. Ovde je zanimljivo spomenuti da je hram bio delimicno razoren 597god. pre Hrista..i da je tada hram ostao bez zakona (kovcega zaveta), a hram je skroz bio razoren 70god. Ovde je zanimljivo da je hram bio bez zakona od 597 p.n.e. do 70 n.e. a to je period od 666god. od 597god na jesen, do 70god na jesen, je proteklo 666god. Ovde nemamo punu 597god. kao sto nemamo ni putu 70god. Ovde mozemo dati jedan zanimljiv zakljucak, a to je, da broj 666 ovde predstavlja period bez zakona...i da je posle tog perioda, hram bio potpuno unisten.
Sto se tice samog kovcega zaveta...on je sklonjen i ceka dan kada ce se hram ponovo izgraditi, period kada ce Izrael ponovo imati zakon.
Ispod bivseg hrama, sada razorenog, nalaze se brojni tuneli koje je napravio Solomon kada je gradio hram. Tu su radjena neka istrazivanja, u potrazi za kovcegom, nadjena je jedna kamena ploca na kojoj se predpostavlja da je slika heruvima...ali to su sve predpostavke...zbog nekih okolnosti nisu mogli sve da istraze, i to je na tome stalo.
Ali u skoroj buducosti se ocekuje da se kovceg pojavi, i da Izrael ponovo uspostavi zavet sa Tvorcem.

И отвори се црква Божија на небу, и показа се ћивот завета Његовог у цркви Његовој; и бише севања муња, и гласови, и громови, и тресење земље, и град велики. Откривенје 11,19.
 
Prema Svetom pismu, Mojsije je doneo 10 zapovesti medju Jevreje, pa je tablice sa napisanim zapovestima pohranio u kovceg specijalno napravljen za tu namenu. Medjutim.

Osobe koje su prilazile tom kovcegu pokazivale su sve znake radijacione bolesti (opadanje kose i nokata, bolovi u trbuhu, povracanje, dijareja, smrt). Odatle potice razmatranje da je u pitanju radioaktivan materijal, moguce manji nuklearni reaktor koji je koristen za napajanje masine koja je proizvodila hranu - manu (poput "replikatora" iz Zvezdanih staza). Navodno je masineriju Mojsije uzeo od Egipcana i Egipcani su krenuli u poteru za svojim reaktorom, a Mojsije ga je iskoristio da porazi faraonovu vojsku na obalama Crvenog mora.


Uh bre,ti Jevreji bas bili zajebani.Jedan jedini reaktor na svetu,a on robovi ali ga capili i poneli sa sobom.Njih ne mozes zajebati,nema sanse.
Pa ovo sto je napisano poklapa se sa biblijskim pricama,kako je dejstvovao kovceg u borbama Jevreja protiv ostalih,a i poklapa se sa emisijom koju sam gledao (mislim da je bila na nacionalnoj geografiji,nisam siguran) da kovceg cuvarima oduzima snagu.Mozda je stvarno u Etiopiji?Jos da se nadje neki baja da uspe da ga uslika....E bas bi bilo dobro.
Za transport reaktora bio je neophodan poseban kovceg izgradjen od olova i zlata, sto ga je cinilo preteskim. Zbog toga je tehnologijom superprovodnika (na sobnoj temperaturi do danas nama neizvodivo) omoguceno da kovceg lebdi iznad podloge (levitira). Kako Jevreji nisu imali na raspolaganju egipatske masine (osim replikatora) nisu ni mogli iskoristiti moci kovcega. Zapanjeni i zaplaseni posmatrali su ga kao relikviju, ali zbog opasnosti dozvoljen je pristup samo izabranima. I pored pomenute zastite, cuvari kovcega cesto nisu bili duga veka.

Inace su Egipcani taj reaktor vekovima koristili za napajanje masina u gradjevinarstvu i poljoprivredi. Tehnologijom skrivenom u reaktoru i kovcegu, objasnjavaju se neverovatni poduhvati u gradjevinarstvu starog Egipta. Slican reaktor navodno je koristen u Atlantidi i nestanak civilizacije poklapa se sa nestankom izvora nuklearne energije u glavnom gradu na obalama danasnje Spanije. Scenario podseca na Fukusimu u Japanu nakon zemljotresa i cunamija. Stanovnici Atlatide koji su preziveli potop, naseljavali su kasnije vizuelno slicne gradove na vise mesta po danasnjoj Spaniji, ali bez reaktora nije bilo moguce pokrenuti masine koje su postale beskorisne.

Uh bre,ti Jevreji bas bili zajebani.Jedan jedini reaktor na svetu,a on robovi ali ga capili i poneli sa sobom.Njih ne mozes zajebati,nema sanse.
Pa ovo sto je napisano poklapa se sa biblijskim pricama,kako je dejstvovao kovceg u borbama Jevreja protiv ostalih,a i poklapa se sa emisijom koju sam gledao (mislim da je bila na nacionalnoj geografiji,nisam siguran) da kovceg cuvarima oduzima snagu.Mozda je stvarno u Etiopiji?Jos da se nadje neki baja da uspe da ga uslika....E bas bi bilo dobro.
 
Interesuje me sta znate,sta ste sve culi,u sta verujete kad cujete za ovaj drevni artefakt.

Sagradio ga je Mojsije po uputima datim direktno od Boga. Sagradjen od bademovog drveta, dimenzija 1.25 *0.75m, bio je optocen zlatom i zaposednut bozijom snagom ili moci.
Navodno su u njemu skrivene dve tablice sa 10 bozijih zapovesti, a jedan od neopreznih graditelja ga je dotakao rukom,sto ga je kostalo zivota.
Jedni tvrde da je u pitanju deo vanzemaljske letilice (akumulatorz:mrgreen:), drugi veruju da ga je Bog poslao da pomogne jevrejima u njihovom putu kroz pustinju,naime,proizvodio je ono sto su jeli tokom izgona iz Misira - nebesku manu. Bio je u posedu kraljeva i careva,a smatra se da je pohranjen u Egiptu.

Ima i trecih misljenja sa drugih nivoa, npr.ovaj:

``Ispitivač: Hvala vam. Ne znam da li će ovo pitanje rezultirati nekom korisnom informacijom, ali osećam da moram da ga postavim. Šta je bio zavetni kovčeg i na koji način se koristio?

Ra: Ja sam Ra. Zavetni kovčeg je bio mesto na kome su smešteni predmeti, koji su po mišljenju entiteta po imenu Mojsije bili u najvećoj meri sveti. Predmete, koji su smešteni u kovčegu, vaši ljudi nazivaju dvema tablicama sa Deset zapovesti. Tamo nije bilo dve table. Postojao je jedan spis u svitku. On je tu bio smešten zajedno sa brižljivo napisanim izveštajima različitih entiteta o njihovim verovanjima o kreaciji jednog Kreatora.

Kovčeg je konstruisan tako da stvori prostor iz koga sveštenici, kako vi nazivate one koji poseduju distorziju prema želji da služe svojim sestrama i braći, mogu da crpe svoju moć i osete prisustvo jednog Kreatora. Međutim, treba obratiti pažnju da čitavu tu kompoziciju nije kreirao entitet poznat Konfederaciji pod imenom YAHWEH, već negativni entiteti, koji su dali prednost ovoj metodi stvaranja elite po imenu Leviti (Sinovi Leve).

Ispitivač: Kakav instrument se tada koristio za komunikaciju? Rekli ste da su oni crpli moć iz njega? Kakvu vrstu moći? Kako je ona delovala?

Ra: Ja sam Ra. Bio je napravljen na taj način što je materijal, od koga je izgrađen, dobio elektro-magnetsko polje. Na taj način on je postao objekat moći a za one, čija vera nije potamnela usled neispravnosti odvojenosti, ta moć za negativnost je postajala pozitivna i za one koji su istinski u harmoniji sa iskustvom služenja, tako je do dana današnjeg. Na taj način su negativne snage postigle delimičan uspeh, ali je pozitivno orijentisan Mojsije, kako vi nazivate ovaj entitet, pružio ljudima sa vaše planete stazu ka beskonačnom Kreatoru, koja je potpuno pozitivna.

To je zajedničko za sve vaše ortodoksne religijske sisteme, koji su pomešani u svojoj orijentaciji, ali ipak nude stazu ka jednom Kreatoru, koju čisti tragalac može videti.

Ispitivač: Gde se sada nalazi zavetni kovčeg? Gde je lociran?

Ra: Ja sam Ra. Uzdržaćemo se od odgovora na ovo pitanje zbog činjenice da on i dalje postoji i predstavlja nešto čime ne bismo voleli da povredimo vaše ljude, odajući lokaciju.``
http://www.conopljanews.net/zavetni_kovceg.html

Raspisite se slobodno...:zcool:

Kao prvo ta hrana zvana Mana je posledica mesanja vazduha i neke zelene alge koje se nekim putem spajaju,nesto slicno onoj teoriji o cesticama protona i neutrona (vecita energija sagorevanja) ako sse dobro secam knjige.Nego ta mana se i dan danas sluzi kao hrana za astronaute.Mislim da imate nesto slicno o tome u seriji Acient alien's

Drugo rode,taj takozvani zaveti kovceg "Ark of the Covenant" je neka vrsta radijacije, imas u tori i u arapskim biblijama ili kako ih oni zovu kuran takodje prica o Mojsiju i kovcegu gde on objasnjava kako ljudima koji nose kovceg ili su mu jako blizu bili uz duze vreme otpadaju: nokti,kosa,i stvaraju se zive rane,to samo moze da bude neka vrsta radioaktivnog meteora koji je pao sa neba u svoj toj njegovoj svetlosti i to boze bog je njemu dao to sto je dao, ma malo morgen ;)
Ili je stvarno deo nekog tamo kosmickog broda koji je eksplodirao na ulazu u nas ozon,a da je pre eksplozije prolazio blizu neke planete ili komete koja neograniceno zraci i pri samoj eksploziji tog tkz. broda komad istoga pao na zemlju.
cica mica i gotova prica

Ark of the Covenant Found?
http://www.bibleplus.org/discoveries/Ark_Found.htm
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao jednu emisiju koja se bavila ovom temom.Zakljucak je bio da se kovceg nalazi u Etiopiji,kod pravoslavnih etiopskih svestenika,i njima je poveren na cuvanje.E sad,ekipa nije snimila kovceg jer je to zabranjeno.Kovceg cuva samo jedan monah i to do kraja zivota.Rekli su jos i da kovceg oduzima snagu,odnosno da taj monah brze stari i kovceg deluje na njega(kako?nisam razumeo).U Etiopji je inace znacajan taj kovceg,nesto kao kult,jer bio je neki snimak neke procesije i puno ljudi je imalo nesto kao makete kovcega,sto izgleda nije slucajno i da se on bas tamo nalazi.

I to sam i citao i gledao.Taj isti pop sto mase onom palicom na kojoj je rep od neke zverke i pri tome se brani od muva i raznih zohara to je LAZ sto je i sam komentator rekao.Pa zar bi taj kovceg cuvao jedan bosonogi pop sa recimo svinjecim repom u ruci koji istim tim ubija muve i buba-svabe
ta mante me se :D
 
Ako postoji kovceg, onda mora da je sakriven na najsvetijem mestu na svetu. U teoriji, ja mislim da znam odgovor. Gde bi bilo najsvetije mesto na svetu nego, pecina u kojoj se rodio Isus Hrist??? Iskreno, ne verujem da se Hrist rodio u pecini niti da je bio sin Boga, jer ne verujem u Boga, ali kada bi realno gledali, najsvetije mesto bi bilo mesto gde se Hrist rodio.

Isus se nije rodio u pecini kako nam je prosuto,da bi izgledalo sto jadnije a na kraju da se ispostavi vidis on je bio rodjen u pecini a ko bi rekao da je ...... dalje znate.
A da bi to bilo sto dramaticnije je od svega toga da su se Isusov otac i majka uputili u Nazaret kod rodjaka bliznjih i daljnih (jel to znaci ako bi ti pokucao na vrata svoje/og tetka/e,ujaka/ne strica/ne da bi ti zatvorili vrata ispred nosa) ma daj te ljudi malo treba oduzeti i sabrati i doci do konacnog ishoda.Isus se rodio u jednoj maloj sobici koja je bila tkz. spajz,a normalno je da su tamo velike vrucine i gde je najbolje da se zena porodi,plus taj spajz je bio van kuce znaci mir i tisina, jeste da je to uklesana prostorija u steni jer je najhladnije mesto u tim predelima pa odmah da se napravi jos veca drama NE to je bila PECINAAAAAA.... ma jeste k..ac moj pa zar bi vi koji ste ozenjeni pustili vase zene da ide u tamo neku jezbinu gde ni sam ne znas kolika je ta jazbina tj.pecina i koga sve ima u njoj,neke djankoze i padavicari jos pogotovo oni zidovi da to urade,pa ne bih bas rekao

Nazaret nije ni postojao u vreme Isusa,nego mnogo kasnije se poceo graditi mislim da su u pitanju nekih 40/tak godina posle razapeca njega samog
Zidovi da odbiju zidova sa vrata (LAZ) a da ne pricamo o blizoj ili daljnjoj rodbini ( smanjuj ribu napravicu pokolj)
Pecina Haa gde to samo iskopase i ko to tako sklepa strucno nego sami zidovi da bi bili jos jadniji
sve ovo sto sam vam napisao gore mozete naci po sajtovima od arheologa iz nemacke,amerike,italije,francuske itd itd pa cak i zidova samih
 
Isus je rodjen 7-me god. pre nove ere 1-og marta (danas) a zvanican rodjendan je 15 septembra,da bi se uklopio u dinasticka prava,da se naslednici radjaju u septembru.

Isus je preko svog oca JOSIFA bio potomak kralja DAVIDA,cak je sv. PAVLE o tome govorio u poslanici zidovima.
Samo 4-ri glavna jevandjelja su napisana ali u razlicitim frazama.
Polovina 1-og veka da je Isus bio NAZAREN je zabelezeno u rimskim analima, i zidovskim hronikama 1-ga veka.

Isusov brat JAKOV i sv. PAVLE su bili vodje sekte "NAZARENA" pa se cesto pise i kaze da Isus iz NAZARETA,to je posledica 400-to god. pogresnog prevodjenja tj. tumacenja
ISUS NAZAREN a NE ISUS IZ NAZARETA

NAZARENA ili NAZARETA

Prvo naselje u Nazaretu je podignuto u 60-im god. nove ere, a to je 3 decenije ili 30-et godina posle Isusovog raspeca.Niko od Isusovih NIJE dosao Iz Nazareta niti bio tamo.

Na Arapskom rec NAZARA = CUVAR ili CUVARI
puna rec je NAZARIE HA-BRIT = CUVARI ZAVETA
MESIJA = ONAJ KOJI JE POMAZAN

Svi miro-pomazni svestenici i Davidijanski kraljevi su bili mesije,zato sto poticu od loze kralja DAVIDA
Rec MESIJA = POMAZITI staro hebrejski sto potice od egipatske reci MESSE-H = SVATI KROKODIL
Faraonova zena bi mazala faraona pre vencanja sa krokodilskom masti na MESSE-H/a obicaj stare mezopotamije.

U KANi 30-te god. nove ere vencanje Isusovo sa Magdalenom u mesecu junu,mada su prva vencanja uvek bila u septembru mesecu. 3 meseca prije bile su zaruke.
Raspece je bilo u PASHU u martu mesecu 33-ce god. drugo pokajanje je bilo 7-am dana pre u VITANIJI,a u to vreme Magdalena je bila noseca puna 3-ri meseca i poradja se u septembru mesecu 33-ce god.

Imali su 3-ta deteta
Prvo dete je zaceto 32-ge god. u decembru mesecu a rodjeno u septembru 33-ce god.
36-te god. Marija radja Kcer-?
37-me god. Marija radja sina -ISUS JUSTUS
44-te god. Marija radja sina -ISUS JOSIF

stariji sin ISUS JUSTUS ime Hristos grcka rec KRALJ
HRIST=KRALJ
BOAZ =PRADEDA DAVIDA
BOAZ=SNAZNI
SNAZNI = IN FORTIS latinska rec a ksanije ANFORTAS = IME KRALJA RIBARA

MAGDALENA umire u 63-oj god. zivota u Provansi,iste god, Josif iz Arimateje gradi kapelu u Glastonberiju ENG.
Isus Josif je tada imao 12-st god.

Josif iz Arimateje Isusov rodjeni brat JAKOV umire u 80-oj god. zivota 27-og jula 82-ge god. nove ere.Na dan Isusovog raspeca imao je 32-ve god.

ARIMATEJA iskrivljena grcka hebrejska rec = OD BOZANSKOG VISOCANSTVA
HA-RAMA THEO = KRALJEVO VISOCANSTO
KRIN = LJILJAN stari zidovski simbol "OBREZANOSTI"
LJILJAN = KRALJEVSKI SIMBOL FRANCUSKE

Isus je osudjen od poncije Pilata rimskog guvernera.
Dok je bio razapet prica se da je bio proboden kopljem rimskog vojnika.
Isus nije bio proboden nego uboden ili ogreban.
Josif iz Arimateje je skinuo Isusa sa krsta a ne TELO
TELO = SOMA grcka rec
SOMA = ZIVO TELO
PTOMA = MRTVO TELO ili LES
Razapet je 3-ri sata po utevanjelju po hebrejskom vremenu,ali drugo solarno vreme je 6-st sati
sv.MARKO isus je razapet u 15:00 sata
sv.JOVAN Isus je razapet u 18:00 sati

Da je Marija stvarno bila fizicki devica tekst bi glasio na staro hebrejskom BETHULA = MLADA ZENA DEVICA
MARIJA = DEVICA = ZENA BEZ SEX/A
MARIJA = VIGRO na latinskom = MLADA ZENA
VIGRO INTACTA = NETAKNUTA MLADA ZENA
MLADA ZENA na hebrejskom = ALMAH
SUD = UTERUS = MATERICA

ISUSOV otac JOSIF STOLR ili DRVODELJA= MAJSTOR VESTINE = MASON
Konstantin uspostavlja rimo-katolicku crku i odbija oba datuma i daje datum 25 decembar.Ovaj datum se poklapa sa paganskom proslavom sunca.

Templari podizu crkvu u Francuskoj NOTRDAM
NOTRDAM = NASOJ DAMI = GRAL SVETA
Kralj ARTUR krajem 6-og veka rodjen 559 god. a umro 603 god. majka Igerna del acqs kcer kraljice Vivijane od Avalona.
 
Isus se nije rodio u pecini kako nam je prosuto,da bi izgledalo sto jadnije a na kraju da se ispostavi vidis on je bio rodjen u pecini a ko bi rekao da je ...... dalje znate.
A da bi to bilo sto dramaticnije je od svega toga da su se Isusov otac i majka uputili u Nazaret kod rodjaka bliznjih i daljnih (jel to znaci ako bi ti pokucao na vrata svoje/og tetka/e,ujaka/ne strica/ne da bi ti zatvorili vrata ispred nosa) ma daj te ljudi malo treba oduzeti i sabrati i doci do konacnog ishoda.Isus se rodio u jednoj maloj sobici koja je bila tkz. spajz,a normalno je da su tamo velike vrucine i gde je najbolje da se zena porodi,plus taj spajz je bio van kuce znaci mir i tisina, jeste da je to uklesana prostorija u steni jer je najhladnije mesto u tim predelima pa odmah da se napravi jos veca drama NE to je bila PECINAAAAAA.... ma jeste k..ac moj pa zar bi vi koji ste ozenjeni pustili vase zene da ide u tamo neku jezbinu gde ni sam ne znas kolika je ta jazbina tj.pecina i koga sve ima u njoj,neke djankoze i padavicari jos pogotovo oni zidovi da to urade,pa ne bih bas rekao

Nazaret nije ni postojao u vreme Isusa,nego mnogo kasnije se poceo graditi mislim da su u pitanju nekih 40/tak godina posle razapeca njega samog
Zidovi da odbiju zidova sa vrata (LAZ) a da ne pricamo o blizoj ili daljnjoj rodbini ( smanjuj ribu napravicu pokolj)
Pecina Haa gde to samo iskopase i ko to tako sklepa strucno nego sami zidovi da bi bili jos jadniji
sve ovo sto sam vam napisao gore mozete naci po sajtovima od arheologa iz nemacke,amerike,italije,francuske itd itd pa cak i zidova samih

Saznacemo jednog dana dal si u pravu pametnjakovicu...ako ne veruješ u nešto nemoj da se sprdaš sa time. Ja npr. ne verujem u Muhameda ili Budu, ali mi ne pada na pamet da se sprdam sa time. Poštujem to.
 
Prema Svetom pismu, Mojsije je doneo 10 zapovesti medju Jevreje, pa je tablice sa napisanim zapovestima pohranio u kovceg specijalno napravljen za tu namenu. Medjutim.

Osobe koje su prilazile tom kovcegu pokazivale su sve znake radijacione bolesti (opadanje kose i nokata, bolovi u trbuhu, povracanje, dijareja, smrt). Odatle potice razmatranje da je u pitanju radioaktivan materijal, moguce manji nuklearni reaktor koji je koristen za napajanje masine koja je proizvodila hranu - manu (poput "replikatora" iz Zvezdanih staza). Navodno je masineriju Mojsije uzeo od Egipcana i Egipcani su krenuli u poteru za svojim reaktorom, a Mojsije ga je iskoristio da porazi faraonovu vojsku na obalama Crvenog mora.

Za transport reaktora bio je neophodan poseban kovceg izgradjen od olova i zlata, sto ga je cinilo preteskim. Zbog toga je tehnologijom superprovodnika (na sobnoj temperaturi do danas nama neizvodivo) omoguceno da kovceg lebdi iznad podloge (levitira). Kako Jevreji nisu imali na raspolaganju egipatske masine (osim replikatora) nisu ni mogli iskoristiti moci kovcega. Zapanjeni i zaplaseni posmatrali su ga kao relikviju, ali zbog opasnosti dozvoljen je pristup samo izabranima. I pored pomenute zastite, cuvari kovcega cesto nisu bili duga veka.

Inace su Egipcani taj reaktor vekovima koristili za napajanje masina u gradjevinarstvu i poljoprivredi. Tehnologijom skrivenom u reaktoru i kovcegu, objasnjavaju se neverovatni poduhvati u gradjevinarstvu starog Egipta. Slican reaktor navodno je koristen u Atlantidi i nestanak civilizacije poklapa se sa nestankom izvora nuklearne energije u glavnom gradu na obalama danasnje Spanije. Scenario podseca na Fukusimu u Japanu nakon zemljotresa i cunamija. Stanovnici Atlatide koji su preziveli potop, naseljavali su kasnije vizuelno slicne gradove na vise mesta po danasnjoj Spaniji, ali bez reaktora nije bilo moguce pokrenuti masine koje su postale beskorisne.

U Zavetnom kovcegu je bio radioaktivni materijal koji je sluzio kao izvor energije (baterija).
Zato je i bio oblozen toliko debelim plocama zlata.
Sam Zavetni kovceg je bio sredstvo komunikacije izmedju Boga (tadasnjeg) i Mojsija.
Dakle, radio prijemnik/odasiljac.
Da li je imao jos neku funkciju... ostaje da nagadjamo.
 
Saznacemo jednog dana dal si u pravu pametnjakovicu...ako ne veruješ u nešto nemoj da se sprdaš sa time. Ja npr. ne verujem u Muhameda ili Budu, ali mi ne pada na pamet da se sprdam sa time. Poštujem to.

Pa to mozes odmah da saznas.Nije tesko ima toga na netu.Pusticu te malo da mislis pa cu ti dati adresu sajta da se i ti uveris :)
Muhamed ??? sta s' njim kamenovan od svojih,takodje proteran od istih i da bi postao to sto je danas. itd.itd. A niko se nije zapitao gde je ziveo taj isti Mujadin,ziveo je na raskrscu tri puta,i blizu jedne njihove rakete (dzamije) pa je tu uz put slusao razno razne price o Isusu i njegovom zivotu,te se ovaj pomamio i poceo cesce da dolazi u dzamiju i sve vise je vremena provodio uz raskrsca cekajuci razne trgovce,ratnike i ostale raznorazne zanatlije te slusajuci njihove price i pazljivo zapisivajuci vecinu prica,mujadin se otiskuje u svet i pocinje to-Boze propovedanje + laz da je tj. da ce ON licno biti zadnji mesaja,tj. Boziji poslanik, da vam ne idem dalje stvarno je glupo i mrzi me da kuckam.

Sto se tice Bude??? pa covek se prejeo svinjetine i stomak mu eksplodirao te je od te rane preminuo :( ha, sta li je tu istina??? nisam siguran dali da vam kazem tj.kuckam sto mrzim da radim "kuckam"
 
Saznacemo jednog dana dal si u pravu pametnjakovicu...ako ne veruješ u nešto nemoj da se sprdaš sa time. Ja npr. ne verujem u Muhameda ili Budu, ali mi ne pada na pamet da se sprdam sa time. Poštujem to.

Znas sta TiFA verujem u ono sto mogu da opipam i vidim, mada u vecini slucajeva NE VERUJEM ni onome sto VIDIM i PIPAM :))) :D ali nauka uvek pobedi,za sve postoji neko objasnjenje sada da li je ovako ili onako bez obzira na sve legende treba citati, price slusati, sve to zapisati i dati nauci na proveru ;)
Nego evo vam nesto sto vam mozda moze doci od koristi, ne mogu vam dati sajtove zbog servera vama vecini ne dostupnim pa vam zato saljem ovo :

NATIONAL GEOGRAPHIC

Abominable Snowman
Bigfoot Revealed
Hunt For El Chupacabra
Loch Ness Investigated
Blackbeard's Lost Pirate Ship
Alien Fireballs
Lost Mummies Of Papua New Guinea
The Egyptian Job:Amenemhat III
Gallipoli's Deep Secrets
Catacombs Of Palermo
Hitler's Secret Bunkers:Revealed
China's Ghost Army Exploring
Terracotta Army Of Qin Shi Huangdi
Ghost Ship:Resurrection
Churchill's German Army
Ancient Computer
Battle Of The Hood And Bismarck
Hitler's Stealth Fighter
The Silver Pharoh Mystery
Egipt:Secret Chambers Revealed
Jack The Ripper:The German Suspect
Doomsday 2210?
2012:The Final Prophecy
Finding Atlantis
Nevada Triangle:Steve Fossett Mystery
China's Mystery Mummies
Journey To The Planets
Who Sank The Bismarck
Jesus:The Secret Life Investigating the story of Jesus
Vampire Forensics
Lost Mines Of King Solomon
Finding Atlantis:The Search for the fabled lost city of Atlantis
Templars:The Last Stand
Templars:Lost Treasure
Killing Hitler
Gun Nation
Death Of The Earth
Wicked Pirate City
Hunt For The Ark
Iwo Jima:Pacific Hell
Fireball Of Christ
The Hunt For Hitler's Scientists
Nazi Twin Mystery
Churchill's Darkest Decision
Hitler's Secret Weapons
Area 51:I Was There
Mystery Files:Saladin
Salem Witch Trial Conspiracy
Witch Hunter's Bible
Beast Man:African Swamp Monster
Rome Revealed
Who Wrote The Dead Sea Scrolls
Remaking The Shroud
Atlantis
Bermuda Triangle
America's Pirate Fleet
UFO UK;New Evidence
Jeasus:The Missing Years
Time Travel:The Truth
The Ten Plagues Of The Bible
Knights Templar:Warriors Of God
Secret Bible
Devil's Bible
Headshrinkers of The Amazon
Knights Templar On Trial
Mary Magdalene:Saint Or Sinner
Destroyed By Nature
Lost Tomb Of Jeasus
Rome's Greatest Battles
Who Killed jesus
Cathedrals And The Bible Cod
Herod's Lost Tomb
Mysterious Worlds:Finding Atlantis
Gospel Of Judas
Jesus:The Man From Nazareth
Lost Cities
Doomsday Earth
City Under The Sea
Alien Fireballs
Ancient Astronauts
Zombies:The truth
Ghost Ship
Who Killed Jesus
Cathedrals And The Bible Code
Ku Klux Klan
Secret Code Of Revelations
Exodus
Return To Giant Crystal Cave
Search For Noah
Alien Invasion
Ancient Asteroid Apocalypse
Secret Bible
Pompeii Uncovered
How Life Began
Rome Revaled:The Exploits of Emperor Caligula
Rome Revaled:Power Of The Legion
Rome Revaled:Kiling Caesar Untold stories of Ancient Rome
Lost Ships Of Rome
The Scorpion King
The Pyramid Code
Easter Island Underworld
catacombs Of Palermo
Time Travel:The Truth
Mysterious Worlds
Who Built Sphinx
Alexander The Great Lost Tomb
Area 51:I Was There
Pricing The Priceless:The Great Pyramid
China's Lost Pyramids
China's Ghost Army
Arab Treasure Ship
The Great Pyramid
Rome Revaled:Doomsday Pompeii Archaeological finds in Pompeii
Hunt For Aliens
Alien Invasion
Wicked Pirate City
Ghosts Of Mary Rose
Medieval Fightbook
Gun Nation:America's gun culture
The Story Of Earth
Birth Of Britain With Tony Robinson
Arab Treasure Ship
Ancient Sea Monsters
Who sank The Bismarck
Elizabeth I:Kiler Queen
Ghosts Of The Mary Rose
Alexander The Great Lost Tomb
Hitler's Lost Battleship
Ancient Astronauts
Burying King Tut
Ancient Mariners
The Muslim Brotherhood
Prehistoric Americans
Secrets Of Taj Mahal
Nazi Scrapbooks:The Auschwitz Albums
Hitler War On America:Hitler's plan to invade USA
Finding Atlantis
Valley Of The Kings
Ancient X Files
Deep Sea Detectives
Rameses The Great
Prostitution:The Oldes Trade
Birth Of Britain With Tony Robinson
Super Diamonds
Kiler Dragons
Ghosts Of The Mary Rose
Nevada Triangle:Steve Fosse Mystery
World's Biggest Cave
Return To Giant Crystal Cave
Area 51:I Was There
Pirate Patrol
Hunt For The Ark
Gallipoli's Deep Secrets
Finding Atlantis:The search for the fabled lost city
Churchill's German Army
The Egyptian Job
X-ray Earth
The Ten Plagues Of The Bible
Medieval Fightbook
Hiroshima:Nuclear Apocalypse
Earth Without The Moon
Vatican:The Hidden World
Jesus:The Missing Years
Medieval Fightbook
Blackbeard:The Real Pirate Of The Caribbean
 
Ovo su samo neke od dokumentarnih emisija koje zelim da podelim sa vama (svaku ovu emisiju mozete naci na netu pa cak i u srbiji preko onih servera koje su vam dali)

HISTORY

Ships That Changed The World
Lost Cities Of The Ancients
Highlands
Ancients Behaving Badly
Ancient Apocalypse
Pompeii:Rebirth Of A City
UFO Hunters
Ancient Aliens
Tony Robinson Down Under
Treasures House Of Britain
Mystery Quest
UFO Files
True Horor:Frankenstein
Ax Men
How Britain Was Build
How London Was Build
Deep Wreck Mysteries
Machu Picchu:City In The Clouds
Swamp People
Egypt:Finding The Pharaohs
Clash Of The Gods
Maya:Rivals In The jungle
Acient Discoveries:Chinese Warfare
India:The First Civilisation
Lost Worlds
Mummy Forensics
The Nostradamus Effect
America:The Story Of The US
Ancient Discoveries:Guns N'Ammo
Deep Sea Salvage
Warriors
True Horror:Werewolf
How The Earth Was Made
President's Book Of Secrets
Machu Picchu:City In The Clouds
Ancient Aliens:Gods & Aliens
Who really Discovered America
The Roman Invasion Of Britain:Dominion
The Roman Invasion Of Britain:Revolt
Gladiators:Back From The Dead
Colosseum:Rome's Arena Of Death
Rome lost Legion
How Nero Saved Rome
Egipt:Finding The Pharaohs
Pompeii:Rebirth Of A City
Maya:Rivals In The Jungle
King Arthur's Round Table Revealed
Decoding The Past
Inside The World Of Henry The VIII
The Six Wives Of Henry VIII
Vampire Island
Chasing Mummies:Stuck Dr.Zahi Hawass
True Horror:Dracula
Inside The Body Of Henry The VIII
Treasure From The Dark Ages
Gladiators:Back From The Dead
Highlands
Decoding The Past
Troy:The Truth Behind The Legend
Chasing Mummies:Trapped
Cities Of Underworld
Only In America:The History Of The California Gold Rush
Mystery Quest
King Arthur's Round Table Revealed
How London Was Build
Cleopatra:Portrait Of A Killer
Chasing Mummies:Cleopatra's Shrine
Back From The Dead:Gladiators
The Real Face Of Jesus
Terry Jones':Great Map Mystery
Great Map Mystery
Holy Grail In America
The Aztec Massacre
Clash Of The Gods
Lost Cities Of The Ancients
Planet Egypt
Inside The Body Of Henry VIII
Treasure Houses Of Britain
Seven Deadly Sins


DISCOVERY

How Do They Do It
How It's Made
Mythbusters
Bear Grylls:Born Survivor
Surviving The Cut:Marine Sniper
Through The Wormhole With Morgan Freeman
Flying Wild Alaska
Gold Rush
Discovery Atlas
Treasure Quest
Future Weapons
Hitler:A Profile
River Monsters
Aliens Of The Deep Sea
Hitler's Generals
Death Machine
Whale Wars:Zero Hour
Dino gangs
Gold
Turin Shroud:New Evidence
Hitler's Henchmen
Massive Nature
Wildest Africa
Death Machines
Dive To The Bottom Of The World
Egipt's Mystery Chamber
Invisible Worlds
Catastrophe:Snowball Earth
Discovery Atlas The Sights And Sound Of Mexico
Catastrophe:Planet Of Fire
Coldest Race On Earth With James Cracknell
Clash Of Dinosaurs
Hitler's Children
Spontaneous Combustion:Investigation X
Hitler's Gold
Investigation X
Man Woman Wild
Into The Dragon's Lair
Battlefield Mysteries
Surviving Death
Catastrophe:Survival Earth
Dive To The Bottom Of The World
Surviving The Cut:Shooting From extremely log distance
Flying Wild Alaska:Blow It Up
Flying Wild Alaska:Deep Freeze
Man,Woman,Wild:Amazon
Predator X
Mutant Planet:New Zealand
Inside Planet Earth
Treasure Quest
Investigation X
Wildest Africa
Hitler A Profile
Return To Bermuda Triangle
The Turin Shroud:The New Evidence Recent Research
Spontaneous Combustion:Investigation X
Mutant Planet
The Truth Behind:Bermuda Triangle
Valley Of The T-Rex
Weaponology
Weird Or What
Dino Gangs
Hitler's Children
The Truth Behind:Crop circle's
 
Zavetni kovceg ili bozije oruzje.Kome padne saka taj ce vladati ovom zemljom.Verovatno ima necega unutra sto ima veliku moc.Ne bi se zvao boziji da je od obicnog drveta i zlata.Nadam se da ce pasti u ruke pravednom i dobrom narodu jer bozija je volja da ovom zemljom vlada izabran sveti narod koji jos postuje deset bozijih zapovesti.I jako neobican u odnosu na druge narode.Ko je taj narod znace se tek kad bude otkriven.A otkrice ga pripadnik tog naroda.
 
Док људи не превазиђу своју жељу да владају свим осталим људима, ништа.
Мислим да Ковчег до тада неће бити пронађен.
А када се човјек удостоји, онда ће Ковчег бити "обзнањен".
Што се неће десити још јааааако дуго.
Осим ако Маје, Хопији и остали нису били у праву.
А то ћемо видјети за годину дана.
:mrgreen:
 
Zavetni kovceg ili bozije oruzje.Kome padne saka taj ce vladati ovom zemljom.Verovatno ima necega unutra sto ima veliku moc.Ne bi se zvao boziji da je od obicnog drveta i zlata.Nadam se da ce pasti u ruke pravednom i dobrom narodu jer bozija je volja da ovom zemljom vlada izabran sveti narod koji jos postuje deset bozijih zapovesti.I jako neobican u odnosu na druge narode.Ko je taj narod znace se tek kad bude otkriven.A otkrice ga pripadnik tog naroda.

Opss jedno pitanje? Zasto zavetni kovceg nebi bio od obicnog drveta i zlata? jel to znaci ako je boziji da mora da bude od necega hajde da kazem dostojnom Bogu ? a ako idemo po crkvi i bibliji zar nije Bog stvorio sve to pa cak i nas (i to od zrna prasine? naravno da mislim na Adama)
Ako je u opste i postojao taj kovceg onda bi trebao ici nama SRBIMA :D,ako se pitate zasto,evo da vam ukratko objasnim;
Muslimani klece i klanjaju pred Bogom .Klecaci nekome se pokoreti,slusati,dati mu do znanja da je vladar nad tobom.
Katolici svi sede u katedralama. Zasto? da nebi bili vislji ili cak u istoj visini sa Bogom tj.(njihovim fratrom koji sluzi kao Bozije sluge i to prenose na njih ali samo narod sedi dok fratar ili papa parla.
Pravoslavci SRBI dostojanstveno "STOJIMO" u crkvi nikome ne klecimo niti se kome klanjamo niti sedimo u stolici ili klupi kao osudjenici koji ocekuju presudu.MI "STOJIMO" uzdignute glave i punog srca sto smo SRBI,jer kako kaze u svetom pismu."BOG NAS JE NAPRAVIO PO NJEGOVOM IZGLEDU" + zar Lazar ne rece da smo mi BOZIJI NAROD !
Cak su Muslimani i Katolici imali neke tajne sastanke bas oko ovoga; kako to da je Bog najbolju veru dao najgorem narodu "SRBIMA" znam da ne mogu da im odgovorim jer su oni i njihove partije mrtvi,ali mogu da odgovorim vama "pitajte Boga"
pozz
 

Back
Top