Zavera protiv Tomislava Nikolića

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.837
Još jedna od teorija zavere. :cool:
Da li je Tomi namerno smešteno. Navukli ga da ide da štrajkuje žeđu i da nastrada.
1.ako prekine štrajk izblamirao se i izgubio glasače
2. ako izdrži do kraja, izgubiće glavu
U svakom slučaju DS dobija.
Da ga BoTa nije preko nekih plaćenika navukao na to? Pošto su se nekoliko puta i lično sastajali, možda ga je i lično podržao na uvce. Šapne mu:"Izdrži još malo Tomo, evo sad ću ja raspisati izbore, samo još malo!" I tako malo po malo ode Toma u istoriju a BoTa se smeje. :sad2:
 
Ja bih podržao Grobara da štrajkuje glađu zato što mu se ugrožavaju neka prava, što ih vlast proganja, hapsi... što im se zabranjuje stranka... ali štrajkovati glađu i žeđu što vlast neće da raspiše PRIJEVREMENE izbore koje nije obavezna raspisati je glupost neopjevana i bezobrazluk...

Inače siguran sam da DS i ekipa na vlasti čekaju povratak Šekija pa će onda raspisti izbore da radikali što više otkinu SNS-u glasova! A onda će BoTa da bira s kim će u koaliciju!
 
Ja bih podržao Grobara da štrajkuje glađu zato što mu se ugrožavaju neka prava, što ih vlast proganja, hapsi... što im se zabranjuje stranka... ali štrajkovati glađu i žeđu što vlast neće da raspiše PRIJEVREMENE izbore koje nije obavezna raspisati je glupost neopjevana i bezobrazluk...

Inače siguran sam da DS i ekipa na vlasti čekaju povratak Šekija pa će onda raspisti izbore da radikali što više otkinu SNS-u glasova! A onda će BoTa da bira s kim će u koaliciju!

Е то је поента.
 
Ja bih podržao Grobara da štrajkuje glađu zato što mu se ugrožavaju neka prava, što ih vlast proganja, hapsi... što im se zabranjuje stranka... ali štrajkovati glađu i žeđu što vlast neće da raspiše PRIJEVREMENE izbore koje nije obavezna raspisati

prevremeni izbori se u svim normalnim drzavama raspisuju kad dodje do sloma podrske vladi u narodu. ova vlada vise niej legtimna i narod zeli da dobije autenticne predstavnike.
 
prevremeni izbori se u svim normalnim drzavama raspisuju kad dodje do sloma podrske vladi u narodu. ova vlada vise niej legtimna i narod zeli da dobije autenticne predstavnike.

Jedino kako mozes utvrditi stvarnu podrsku bilo kojoj opciji su izbori. A rezultate "raznih "istarzivackih " agencija mozes okaciti macku o rep.

A sto se tice legitimiteta vlade...koliko god ova vlada bila losa, ima daleko veci legitimitet nego na primer poslanicka grupa SNS u parlamentu. Iza te vlade stoje neki glasovi, a iza poslanika SNS stoje glasovi ljudi koji su glasali za SRS. Malo nelogicno ,zar ne?
 
Jedino kako mozes utvrditi stvarnu podrsku bilo kojoj opciji su izbori. A rezultate "raznih "istarzivackih " agencija mozes okaciti macku o rep.

najveci lokalni izbori do sada - Vozdovac, 37% SNS. :bye:

A sto se tice legitimiteta vlade...koliko god ova vlada bila losa, ima daleko veci legitimitet nego na primer poslanicka grupa SNS u parlamentu.

nebitna je trenutna poslanicka grupa SNS u parlamentu. ono sto je bitno je da li sadasnje partije koje cine vladu imaju vecinsku podrsku u narodu? ni blizu. dakle neophodni su novi izbori koji ce dovesti do formiranja legitimne vlade.
 
Legitimitet vladi daju izbori i parlament.Ova vlada je sastavljena s brda i dola,ali na osnovu rezultata izbora. I dalje ima vecinu u parlamentu. Klimavu, ali je ima.

Sad sto je toj vladi pala podrska u narodu. ,nema veze sa legitimnoscu. Moze se reci da vlada nema autoritet zbog toga, cak i da nema moralno pravo da vlada.
Ali stavljati u isti recenicu moral i nasu politicku scenu (kompletnu, od najvece do najmanje stranke) je glupo.A sve sto je nemoralno ne mora da znaci i da nije zakonski ispravno.

A tesko ces naci bilo koju vladu bilo gde na primer u Evropi koja za vreme svoje vladavine ne izgubi na popularnosti. Pa ne raspisuju izbore zbog toga. Ili pogledaj broj glasova Obame na izborima i sadasnje ankete koliko bi ljudi sada glasalo za njega. Pa mu ne pada na pamet da podnosi ostavku i raspisuje izbore.
 
Legitimitet vladi daju izbori i parlament.

ne vec to daje legalitet

Sad sto je toj vladi pala podrska u narodu. ,nema veze sa legitimnoscu. Moze se reci da vlada nema autoritet zbog toga, cak i da nema moralno pravo da vlada.

ti izgleda ne znas sta znaci rec legitimitet

A tesko ces naci bilo koju vladu bilo gde na primer u Evropi koja za vreme svoje vladavine ne izgubi na popularnosti. Pa ne raspisuju izbore zbog toga. Ili pogledaj broj glasova Obame na izborima i sadasnje ankete koliko bi ljudi sada glasalo za njega. Pa mu ne pada na pamet da podnosi ostavku i raspisuje izbore.

retki su slucajevi da neka vlada tako drasticno izgubi podrsku u narodu kao ova tadiceva.
cak je i milosevic u nekoliko navrata pod prtitiskom javnosti organizovao prevremene izbore, ispade da je on vise cenio glas naroda od Borisa Tadica.
 

Back
Top