s_O_k_O
Iskusan
- Poruka
- 5.042
Igor Kozarski
Gle čuda, taman što je samozvani predsednik svih Srba iz Karađorđeva poručio da neće da podrži referendum koji bi doveo do dezintegracije Bosne, a ono u Službenom glasniku Republike Srpske objavljena je odluka o referendumu kojim bi se neutralisale određene zajedničke institucije, dakle Sud i Tužilaštvo BiH.
Da se nije to Milorad Dodik malko narugao Borisu nakon što se ovaj izgleda samoproklamovao za gospodara Srbljem s obe strane Drine? Ako, i vreme je bilo.
Sasvim je prirodan Dodikov stav da se drži uz vlasti koje izaberu u matici, i kada je je to bio Koštunica i sada kada je ona oličena u labavom samodršcu iz DS-a.
Od zajedničkog slikanja, istina, Boris je imao više vajde, ali kada se mora...
Istina, od konačnog raspada Bosne veću korist bi imala Srbija nego Srpska, jer bi Dodik na izborima obrijao na suvo Borisa, isposnika Tomu, Čedu kanibala.
Veli Boris kako očekuje da isto tako i drugi poštuju integritet Srbije. Ma šta radi ministar Jeremija, zar mu nije rekao da je Turska već priznala Kosovo.
Bilo kako bilo, sada je ogolićena istina da se u Srpskoj niko ne uzda u Beograd. Ali i Srbi u Crnoj Gori manuli su se idola i okrenuli sebi umesto da čekaju milost od beogradskog kalifa koji onomad repom nije mrdnuo da ih zaštiti i organizuje pred referendum, nego nas je ubeđivao da je bolje da Srbija ne smeta.
Srblja najzad emancipovanih od Beograda sada ima više nego na prošlom popisu, na užas Milovih proroka iz Podgorice koji su se pozivali na istraživanja i trudili se da ih svedu na njima prihvatljivu normu od 20 odsto. Odmah se dogodio domino efekat, pa je i jedini pop "crnogorske pravoslavne crkve" zatražio i dobio oproštaj od mitropolita Amfilohija i eno ga vratio se u okrilje SPC.
Jedino onim jadnicima na Kosovu ništa ne vredi što im je sve jasno, oni jedini ne mogu da se otimaju, kada ih je Boris prepustio Euleksu i Šiptarima, pa nek beru bubreg na šiljak.
Pošto je završio sa Srbijom, Boris se sada dao na spasavanje Bosne. Zaludan posao. Bosna se raspala odavno. Gledam ovu trojicu bosanskih predsednika u Karađorđevu, pa sam se setio tročlanog gradonačelnika izvesne bosanske opštine koji su došli da uspostave kontakt s vojskom i razgovaraju s komandantom.
Klipsali su preko polja, saplitali se i trkali, da koji ne stigne prvi, pa da kaže nešto što druga dvojica neće čuti. Jedan drugom ne veruju, svaki šuruje protiv trećeg. Samo, opštinari su naposletku barem pošteno odradili posao do kraja. Sada im je opština iz tri dela, što po republikama, što po kantonima.
Ne znam šta čeka Boris, zašto ne spasava i Belgiju koja je na ivici raspada. Ala bi se zblanuli Belgijanci da im na aerodrom banu Boris i Gul pa da ih potrpaju u avion i odvedu u Karađorđevo na smuđa i traminer. Ili da obojica sednu na leteći ćilim pa slete u Bengazi i spreče cepanje Libije.
Ma da je samo ranije rođen, ne bi se podelili Pakistan i Bangladeš. Samo povede dvorske novinare zadužene da ispale naručeno pitanje i objasni šta se sme, a šta ne podržava i svi talibani, vehabije, al kaidisti i ostale egzotične fele raziđu se. Sve slutim Nobelovu nagradu za mir u rukama divova iz Beograda i Ankare.
Pukovniče Gadafi, ako ostaneš bez posla, dođi u Srbiju!
izvor kliknite na link
Gle čuda, taman što je samozvani predsednik svih Srba iz Karađorđeva poručio da neće da podrži referendum koji bi doveo do dezintegracije Bosne, a ono u Službenom glasniku Republike Srpske objavljena je odluka o referendumu kojim bi se neutralisale određene zajedničke institucije, dakle Sud i Tužilaštvo BiH.
Da se nije to Milorad Dodik malko narugao Borisu nakon što se ovaj izgleda samoproklamovao za gospodara Srbljem s obe strane Drine? Ako, i vreme je bilo.
Sasvim je prirodan Dodikov stav da se drži uz vlasti koje izaberu u matici, i kada je je to bio Koštunica i sada kada je ona oličena u labavom samodršcu iz DS-a.
Od zajedničkog slikanja, istina, Boris je imao više vajde, ali kada se mora...
Istina, od konačnog raspada Bosne veću korist bi imala Srbija nego Srpska, jer bi Dodik na izborima obrijao na suvo Borisa, isposnika Tomu, Čedu kanibala.
Veli Boris kako očekuje da isto tako i drugi poštuju integritet Srbije. Ma šta radi ministar Jeremija, zar mu nije rekao da je Turska već priznala Kosovo.
Bilo kako bilo, sada je ogolićena istina da se u Srpskoj niko ne uzda u Beograd. Ali i Srbi u Crnoj Gori manuli su se idola i okrenuli sebi umesto da čekaju milost od beogradskog kalifa koji onomad repom nije mrdnuo da ih zaštiti i organizuje pred referendum, nego nas je ubeđivao da je bolje da Srbija ne smeta.
Srblja najzad emancipovanih od Beograda sada ima više nego na prošlom popisu, na užas Milovih proroka iz Podgorice koji su se pozivali na istraživanja i trudili se da ih svedu na njima prihvatljivu normu od 20 odsto. Odmah se dogodio domino efekat, pa je i jedini pop "crnogorske pravoslavne crkve" zatražio i dobio oproštaj od mitropolita Amfilohija i eno ga vratio se u okrilje SPC.
Jedino onim jadnicima na Kosovu ništa ne vredi što im je sve jasno, oni jedini ne mogu da se otimaju, kada ih je Boris prepustio Euleksu i Šiptarima, pa nek beru bubreg na šiljak.
Pošto je završio sa Srbijom, Boris se sada dao na spasavanje Bosne. Zaludan posao. Bosna se raspala odavno. Gledam ovu trojicu bosanskih predsednika u Karađorđevu, pa sam se setio tročlanog gradonačelnika izvesne bosanske opštine koji su došli da uspostave kontakt s vojskom i razgovaraju s komandantom.
Klipsali su preko polja, saplitali se i trkali, da koji ne stigne prvi, pa da kaže nešto što druga dvojica neće čuti. Jedan drugom ne veruju, svaki šuruje protiv trećeg. Samo, opštinari su naposletku barem pošteno odradili posao do kraja. Sada im je opština iz tri dela, što po republikama, što po kantonima.
Ne znam šta čeka Boris, zašto ne spasava i Belgiju koja je na ivici raspada. Ala bi se zblanuli Belgijanci da im na aerodrom banu Boris i Gul pa da ih potrpaju u avion i odvedu u Karađorđevo na smuđa i traminer. Ili da obojica sednu na leteći ćilim pa slete u Bengazi i spreče cepanje Libije.
Ma da je samo ranije rođen, ne bi se podelili Pakistan i Bangladeš. Samo povede dvorske novinare zadužene da ispale naručeno pitanje i objasni šta se sme, a šta ne podržava i svi talibani, vehabije, al kaidisti i ostale egzotične fele raziđu se. Sve slutim Nobelovu nagradu za mir u rukama divova iz Beograda i Ankare.
Pukovniče Gadafi, ako ostaneš bez posla, dođi u Srbiju!
izvor kliknite na link
Poslednja izmena:


