Zatvorenost ...

andjamac

Početnik
Poruka
10
Zanima me da li se neko jos bori sa iznosenjem svojih osecanja,stavova? Nekako u mojoj glavi sve to stoji ali kad treba da kazem blokiram.Kako se boriti sa nesigurnoscu ,sa jasnim definisanjem? Uzasno sam tuzna a ujedno i ljuta na sebe sto ne znam kako da napravim prvi korak......
 
pa to valjda zavisi od toga koliko ti je do neceg stalo
jer sto dublje dopires do coveka to su stvari za izgovoriti teze...plus svakome su granice razlicite
tako ja kad sam jako jako besna potpuno se blokiram :lol:
a kako to da resis..pa postoje neke razlicite tehike i vezbe..ali to ne mozes da resis ovde...plus zavisi o cemu konkretno pricas...sta znam krenes sa bejbi steps...od stvari koje ti nisu toliko vazne pa pojacavas intenzitet
 
Zanima me da li se neko jos bori sa iznosenjem svojih osecanja,stavova? Nekako u mojoj glavi sve to stoji ali kad treba da kazem blokiram.Kako se boriti sa nesigurnoscu ,sa jasnim definisanjem? Uzasno sam tuzna a ujedno i ljuta na sebe sto ne znam kako da napravim prvi korak......

prvo prestaneš da siliš sebe na bilo kakvo striktno iznošenje stavova/osećanja.
drugo, opustiš se malo u svojoj koži, gledaš da pronadješ nešto na sebi šta voliš umesto što verovatno vidiš samo ono što ti se ne svidja.
a treće, vežbaj pred ogledalom. nije zezanje. mnogo pomaže. i udahni duboko par puta pre nego da kažeš to što imaš. da malo više kiseonika dopre do mozga :)
aj sad u beli svet sa mojim savetima :D
 
Zanima me da li se neko jos bori sa iznosenjem svojih osecanja,stavova? Nekako u mojoj glavi sve to stoji ali kad treba da kazem blokiram.Kako se boriti sa nesigurnoscu ,sa jasnim definisanjem? Uzasno sam tuzna a ujedno i ljuta na sebe sto ne znam kako da napravim prvi korak......

cekaj bre, osim sto si tuzna i nesigurna, vidim da si konfuzna:think:
kakav prvi korak? da pridjes tipu?
ili inace sa nekim da budes otvorena?
sta, kuj, de, s koga......? :think:
 
Mislim na otvorenost vec sa nekim.Ne na prilazak,upoznavanje,caskanje.Mislim na komunikaciju o bitnim stvarima, o sebi,o osecanjima koje vec postoje a ja ne umem da ih kazem. :( Kao da se skrivam od sebe a to ne zelim. I da, da vrlo sam konfuzna.
 
cekaj bre, osim sto si tuzna i nesigurna, vidim da si konfuzna:think:
kakav prvi korak? da pridjes tipu?
ili inace sa nekim da budes otvorena?
sta, kuj, de, s koga......? :think:

Ne nije prilazak,prvi korak,caskanje nego vec postojanje emocija.Uopste komunikacija o sebi,bitnim stvarima u zivotu.Da konfuzija :( Imam taj problem vec dugo da se potpuno prepustim,opustim.
 
au bre ne znam sta da ti kazem.....:(
najgre je sto tebi samoj to smeta, ocigledno ti smeta...
ne znam ja sa tim nema problem, mozda bih bas nekad trebala da kuliram i da se pravim da mi nije stalo...
hmh.....
ebote pa kazi mu, reci mu sve, reci mu samo da te slusa i da ne prica nista dok ne kazes sve...a ti mu onda reci sve...da znas koliko ce ti to olaksanje biti i koliki osmeh ces imati.....koliko ce ti sve biti lakse i lepse i lebdeces ...
sve mu reci bez zadrske.... posle prve tri recenice sve ce to ici kao samo od sebe videces......
drzim ti fige:heart::zag:
 
Nekad mislim da osjecanja nije bas ni najbolje uvjek iznositi tj otkrivati. primijetila sam da i sama dosta tesko to radim.... mada, drugo je ako vec imas potrebu...a ne znas kako. Najbolje se pokusati otvoriti, ispricati svoje osjecaje i razmisljanja nekoj osobi koju vec dugo poznajes (ovo ustvari nije presudno) ali se neki nacin osjecas bliskom s njom/e..
sto se tice iznosenja stavova...to bi trebalo da pocnet vjezbat sto prije..(i da, kako neko rece bas pred ogledalom :aha: ) jer nedostatak umijeca iznosenja istih nekad zna skupo da kosta...
 
vidi, mene je jedan covek izgubio zato sto nije znao da se otvori,a molila sam ga....tesko je biti sa rezervisanim ljudima.....cine svoje bliznje nesigurnim.....nisam sigurna kako da ti pomognem ali moras da stisnes zube i pokusas.....prvo po malo, koja rec, pa probaj sve vise....daj sebi kao za zadatak....a nek ti uvek u svesti bude da ti je to mana i da to treba da promenis kod sebe....svi se borimo sa svojim manama i samo oni odvazni se trude da se promene na bolje.....:)
 
Zanima me da li se neko jos bori sa iznosenjem svojih osecanja,stavova? Nekako u mojoj glavi sve to stoji ali kad treba da kazem blokiram.Kako se boriti sa nesigurnoscu ,sa jasnim definisanjem? Uzasno sam tuzna a ujedno i ljuta na sebe sto ne znam kako da napravim prvi korak......

Ja ne kapiram ko te sta pita pa imas problem reci..al svakako radi na samopouzdanju..ali nikako laznom..jer onda postajes sujetna forumasica
 
ebote pa kazi mu, reci mu sve, reci mu samo da te slusa i da ne prica nista dok ne kazes sve...a ti mu onda reci sve...da znas koliko ce ti to olaksanje biti i koliki osmeh ces imati.....koliko ce ti sve biti lakse i lepse i lebdeces ...
sve mu reci bez zadrske.... posle prve tri recenice sve ce to ici kao samo od sebe videces......drzim ti fige:heart::zag:

to i ja mislim
 
Mislim na otvorenost vec sa nekim.Ne na prilazak,upoznavanje,caskanje.Mislim na komunikaciju o bitnim stvarima, o sebi,o osecanjima koje vec postoje a ja ne umem da ih kazem. :( Kao da se skrivam od sebe a to ne zelim. I da, da vrlo sam konfuzna.

Aha sad si prosirila..osecanja se ne govore nego pokazuju..niko ne voli da slusa o sexu nago da ga upraznjava
 
Zanima me da li se neko jos bori sa iznosenjem svojih osecanja,stavova? Nekako u mojoj glavi sve to stoji ali kad treba da kazem blokiram.Kako se boriti sa nesigurnoscu ,sa jasnim definisanjem? Uzasno sam tuzna a ujedno i ljuta na sebe sto ne znam kako da napravim prvi korak......


svi smo mi u jednom momentu bili nesigurni u sebe to je prosto deo ljudske prirode..ja sam npr.to prevazisla bas drzanjem nekih seminara,odbrana prezentacija i sl,zapravo sve sto negde zahteva javni nastup..
prebaci fokus na druge ljude,smanji samokriticnost,niko nije savrsen samo neko to vestije prikriva..pokusaj da vise volis sebe to je preduslov svega..
vise posmatraj druge i videces koliko ces zavoleti sebe..
ajd,srecno !
 
Aha sad si prosirila..osecanja se ne govore nego pokazuju..niko ne voli da slusa o sexu nago da ga upraznjava

mislim da nije problem pokazivanje osećanja, nego da verovatno misli na razgovor izmedju dve osobe, koji se tiče toga šta je kome bitno u vezi
i otprilike planovi za zajedničku budućnost, ko kako vidi vezu i to. nek me ispravi postavljačica teme ako grešim.
 
Zanima me da li se neko jos bori sa iznosenjem svojih osecanja,stavova? Nekako u mojoj glavi sve to stoji ali kad treba da kazem blokiram.Kako se boriti sa nesigurnoscu ,sa jasnim definisanjem? Uzasno sam tuzna a ujedno i ljuta na sebe sto ne znam kako da napravim prvi korak......

definicija toga je strah od odbijanja ako vec nisi u vezi s njim/njom

medjutim vishe se patish sa neizvesnoscu

kad to raspravish sa sobom bice lakse

ne kazem da treba pitati za brak svaku koja ima dobre sise bilo bi malo awkward ali cinis uslugu i sebi i drugima ako im kazes sta tacno o njima mislis ili osecas, to je jedna od odlika zrelosti, prebacis lepo lopticu pa budu drugi na potezu. Ne valja odvec mnogo patiti i zatvarati se to moze da bude zacaran krug i put u iluziju
 
E da znas to se upravo meni desava.Prvo nisam to videla kao manu odlagala sam,kao ma to je neka faza al nisam klinka da ne znam sta hocu i mogu.Osecam da sam tako blizu, ali to malo mi tako fali.Jer ostavljam sve za sebe i na kraju pucam, kazem sto ne mislim jer sam ustvari ljuta na sebe.
 
E da znas to se upravo meni desava.Prvo nisam to videla kao manu odlagala sam,kao ma to je neka faza al nisam klinka da ne znam sta hocu i mogu.Osecam da sam tako blizu, ali to malo mi tako fali.Jer ostavljam sve za sebe i na kraju pucam, kazem sto ne mislim jer sam ustvari ljuta na sebe.

sad ja kao deda iz zivota da rechem jednu

mnoge takve sam ostavio da se skontaju i nikad ih vishe nisam nashao ni one mene

zivot je sad i odmah ili zivis ili sanjaj
 
uglavnom imam problem da precutim drugima
kad su stavovi u pitanju, svoje iznosim jasno
i branim do kraja, kad znam da sam u pravu.

a sto se tice odnosa sa odobom do koje mi je stalo
i osecanja inace, i pokazivanja istih
u pocetki svoja osecanja drzim samo za sebe
ne mora on sve znati
e onda ako vidim da je vredan, polako mu dajem do znanja
i opet, ne treba sve da zna, nikada ne treba sve da zna
daj mu samo ono sto mislis da kasnije nece moci da okrene protiv tebe ;)
i ne samo njemu
nego ljudima, inace
 
Najgore je kad imas sta da kazes i zelis to da kazes, a tog nekog nije briga ni 0,00000000001% sta ti to imas da kazes.

I onda sve spakujes u sebe iako znas da ces jednog dana da puknes. Iznutra. Ali to niko nece da vidi, samo ces osetiti ti. Kao metak.

Otvori mu se ako brine kako se osecas. Bice lakse i tebi i njemu.
 

Back
Top