Zatvorena vrata od spavaće sobe

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.451
Mnogi imaju razloge zašto spavaju s otvorenim vratima spavaće sobe.Zbog bolje klime u sobi, kako bi bolje čuli decu, ili čisto iz navike.Većina ljudi veruje da je sigurnije spavati sa otvorenim vratima, nego sa zatvorenim. Međutim, to nije tačno prema sprovedenim ispitivanjima vezano za sigurnost.
U slucaju požara na primer,kod zatvorenih vrata usporava se širenje plamena, smanjuje se otrovni dim, poboljšava se nivo kiseonika u prostoriji i smanjuje se temperatura.

Da li vi spavate sa otvorenim vratima spavace sobe i sta mislite o tome i da li ste da se vrata zatvaraju i zašto ?
 
Mnogi imaju razloge zašto spavaju s otvorenim vratima spavaće sobe.Zbog bolje klime u sobi, kako bi bolje čuli decu, ili čisto iz navike.Većina ljudi veruje da je sigurnije spavati sa otvorenim vratima, nego sa zatvorenim. Međutim, to nije tačno prema sprovedenim ispitivanjima vezano za sigurnost.
U slucaju požara na primer,kod zatvorenih vrata usporava se širenje plamena, smanjuje se otrovni dim, poboljšava se nivo kiseonika u prostoriji i smanjuje se temperatura.

Da li vi spavate sa otvorenim vratima spavace sobe i sta mislite o tome i da li ste da se vrata zatvaraju i zašto ?

Sa otvorenim. Zatvaraju se po potrebi, necu da ti kazem zasto. :whistling:
 
Mnogi imaju razloge zašto spavaju s otvorenim vratima spavaće sobe.Zbog bolje klime u sobi, kako bi bolje čuli decu, ili čisto iz navike.Većina ljudi veruje da je sigurnije spavati sa otvorenim vratima, nego sa zatvorenim. Međutim, to nije tačno prema sprovedenim ispitivanjima vezano za sigurnost.
U slucaju požara na primer,kod zatvorenih vrata usporava se širenje plamena, smanjuje se otrovni dim, poboljšava se nivo kiseonika u prostoriji i smanjuje se temperatura.

Da li vi spavate sa otvorenim vratima spavace sobe i sta mislite o tome i da li ste da se vrata zatvaraju i zašto ?
Zato nije dobro da su zatvorena,ako je pozar u drugoj prostoriji,ako slucajno moras da krenes u kupatilo i otvoris vrata,sav ce plamen krenuti na tebe ka otvoru gde ima dosta koseonika.Ako su otvorena,ima sanse da pre primetis miris dima i da stignes da ugasis vatru.Sve ima svoje dobre i lose strane,a ne daj boze da se ikom desi bilo sta,pa nek spava kako zeli,sa otvorenim,ili zatvorenim vratima.
 
Uvijek spavam sa zatvorenim vratima, vjerovatno po navici.. ljeti obavezno sa (polu)otvorenim prozorom, naravno onaj sa ugradjenim komarnikom.
Takodje mi ne prija totalno zamračenje u spavaćoj, niti imam problem da ne mogu zaspati ako nije zamračeno.. ali vrata obavezno zatvaram.
Imam ugradjene senzore za ne daj Bože koji registruju bilo kakav dim i sa tim se nije šaliti.. otvorena vrata ipak pogoduju bržem širenju vatre gdje nekad bukvalno sekunde odlučuju.
 
I kod mene je otvoren prostor i spavam sa otvorenim vratima na spavacoj sobi ..tako mi je nekako osecaj prostora,u mojoj spavacoj su prozori leti otvoreni a zimi na kip ali razumem one koji imaju porodicu i decu , posebno roditelji moraju da zatvaraju vrata od spavace sobe
 

Back
Top