Затварање цркава у време короне

Па наравно... Постали су прагматичнији, да не кажем подмуклији. Све се добро увије у више слојева. А већина људи код нас познаје само један слој, материјални и онај базиран на животињским инстиктима... А да црква дели своје тело не бих рекао... Појединци у цркви имају своје погледе на проблеме и различита решења, али далеко од тога да црква као целина уводи било какве поделе... На жалост данас држава има много већи утицај на цркву него црква на државу. Наравно разлог томе је раслабљена црква...
 
pa ko ce raslabljenu da je ucvrstim mi mirjani ili svetenstvo? ko ce da pita vucica zasto mu ne pada na pamet samo svestenstvo da hapsi, a pada mu na pamet mirjane? sta to znaci, da gleda samo hijerarhiju, a malog coveka ko sisa, da gazimo po malom coveku, da ga hapsimo?

a sto se tice postovalaca lika i dela justina popovica, gde su sad
Свети Јустин Ћелијски: Послушност јерархије држави – издаја Бога и Цркве

Грузински митрополит Јаков позива вернике у цркве за Васкрс у време полицијског часа


Протојереј Андреј Ткачов: Дошао си у храм са маском? Иди па са маском седи код своје куће!

И онда наш Иринеј каже ОК, ево вам ТВ пренос, струка безбожна треба да се слуша, НЕ ДОЛАЗИТЕ ДОК КРУНИСАЊЕ НЕ ПРОЂЕ.

или смо се ми поделили на мале и велике вернике, а шта мислите
 
Poslednja izmena:
Разумем твој гнев брате, али и ми морамо бити прагматични... Боље мирјане-обичан свет, него свештенике, они могу служити литургију и са малим бројем верника, а ми без њих никако... За остало, не знам шта да кажем сем да има своје предности и мане. Мислим на став цркве.
 
Разумем твој гнев брате, али и ми морамо бити прагматични... Боље мирјане-обичан свет, него свештенике, они могу служити литургију и са малим бројем верника, а ми без њих никако... За остало, не знам шта да кажем сем да има своје предности и мане. Мислим на став цркве.
ma, nisam gnevan, samo postavljam linkove, i propitujem... vidis, zanmljivo to sto kazes, boldujem, i moram da razmislim o tome [neko ce se vec nadovezati, pa cu ja posle]
 
Polako pocinju da se naziru rezultati svega ovoga.

Nasa vlast i sve druge vlasti su morale da lazu i reaguju po naredbi WHO.
I ekipe iza toga.

Rezultati smrtnosti i zaraznosti u svetu su ocigledno netacne.
Jeste da je virus tu, ali on nije napravio stetu ni 4 % od onoga sto su javili.
Tako da su sve te mere i zabrane bile prenaduvane.
Ekipa iz senke je imala neke druge ciljeve, pitanje je da li ce uspeti?
Ili je htela da napravi eksperiment sa narodom?

Nasa vlada je prvo rekla da ovaj virus nije tako opasan a onda za nedleju dana je promenila stav za 180 stepeni?
Ocigledno po naredbi pomenutih.
Posle kazu da su morali da lazu da je opasno, a spoljni ministar kaze da im je WHO duzan objasnjenja?
Bas ce im dati?
Tako da je narod silovan po naredbi ekipe izvan nase zemlje.
A narod nije birao vlast da ga laze i radi za neke druge.
Ili?
Razumem ja da bi nas posle za kaznu, da nasa vlast nije igrala njihovu igru, proglasili zaraznim i sve nase proizvode, i nebi smeli da putujemo i izvozimo nasu robu.
Ali dokle ce narod biti tako matretiran i lagan zbog neke ekpipe vani, koja ima neke svoje ciljeve?
 
Polako pocinju da se naziru rezultati svega ovoga.

Nasa vlast i sve druge vlasti su morale da lazu i reaguju po naredbi WHO.
I ekipe iza toga.

Rezultati smrtnosti i zaraznosti u svetu su ocigledno netacne.
Jeste da je virus tu, ali on nije napravio stetu ni 4 % od onoga sto su javili.
Tako da su sve te mere i zabrane bile prenaduvane.
Ekipa iz senke je imala neke druge ciljeve, pitanje je da li ce uspeti?
Ili je htela da napravi eksperiment sa narodom?

Nasa vlada je prvo rekla da ovaj virus nije tako opasan a onda za nedleju dana je promenila stav za 180 stepeni?
Ocigledno po naredbi pomenutih.
Posle kazu da su morali da lazu da je opasno, a spoljni ministar kaze da im je WHO duzan objasnjenja?
Bas ce im dati?
Tako da je narod silovan po naredbi ekipe izvan nase zemlje.
A narod nije birao vlast da ga laze i radi za neke druge.
Ili?
Razumem ja da bi nas posle za kaznu, da nasa vlast nije igrala njihovu igru, proglasili zaraznim i sve nase proizvode, i nebi smeli da putujemo i izvozimo nasu robu.
Ali dokle ce narod biti tako matretiran i lagan zbog neke ekpipe vani, koja ima neke svoje ciljeve?
Znas ko je vladar ovog sveta.
Tako ce biti do Armagedona.

U Bibliji je Sotona Djavo nazvan Bogom ovog sveta jer je ovaj svet pod njihovom vlascu.

1 Jovanova 5:19 Mi znamo da potičemo od Boga, a ceo svet je u vlasti Zloga.
20 Ali znamo i da je Sin Božji došao i dao nam razum da možemo upoznati istinitog Boga.

2 Korincanima 4:4 A ako je i pokrivena dobra vest koju objavljujemo, pokrivena je onima koji odlaze u propast
4 onima kojima je bog ovog sveta* zaslepio nevernički um, da do njih ne prodre svetlost slavne dobre vesti o Hristu, koji je Božja slika.

Bog ovoga sveta je Satana Djavo.

A jedan je jedini istiniti svemoguci Bog tvorac svega JHVH Jehova Bog.
 
18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.



19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,



20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

Znači gužva u šesnaestercu ovaj bog Isus vlast.
Dakle ko je jači vlast ili bog?
 
18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.



19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,



20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

Znači gužva u šesnaestercu ovaj bog Isus vlast.
Dakle ko je jači vlast ili bog?
Isus je poglavar hriscanske skupstine
a Sotona je vladar ovogh sveta, politika je u njegovoj vlasti.

Gde si ti video da su danasnje ljudske vlasti pravedne?
Samo je Bozja vladavina pravedna a tek nakon Armagedona ce biti uspostavljena nad Celom Zemljom
eto malo logike i razmisljanja.
Danilo 2:44
i nauci da pises citate
koje poglavlje i koji stih.
 
Caru carevo, Bogu Bozije, rekao je Gospod. Ali ako se rec vladara kosi sa recju gospodnjom i vodi ka grehu ili propasti, treba ustati protiv toga, tj ne povinovati se... evo reci iz psalama>
8. Добро је (већма) уздати се у Господа,
него ли уздати се у човека;
9. Добро је надати се у Господа,
него ли надати се у кнезове.
 
A u
Isus je poglavar hriscanske skupstine
a Sotona je vladar ovogh sveta, politika je u njegovoj vlasti.

Gde si ti video da su danasnje ljudske vlasti pravedne?
Samo je Bozja vladavina pravedna a tek nakon Armagedona ce biti uspostavljena nad Celom Zemljom
eto malo logike i razmisljanja.
Danilo 2:44
i nauci da pises citate
koje poglavlje i koji stih.
A skupština je jehovini svedoci :hahaha: i samo vlast ima na njima, znači ovaj je jači
 
Matej 7
16 Prepoznaćete ih po njihovim plodovima. Zar se grožđe bere s trnja ili smokve s čička?
17 Tako svako dobro drvo donosi dobar plod, a svako loše drvo donosi bezvredan plod.
18 Dobro drvo ne može doneti bezvredan plod, niti loše drvo može doneti dobar plod.
19 Svako drvo koje ne donosi dobar plod seče se i baca u vatru.

20 Dakle, prepoznaćete ih po njihovim plodovima.
21 Neće svako ko mi govori: ’Gospode, Gospode‘, ući u nebesko kraljevstvo, nego onaj ko vrši volju mog Oca koji je na nebesima.

22 Mnogi će mi reći u onaj dan: ’Gospode, Gospode, zar nismo prorokovali u tvoje ime, i isterivali demone u tvoje ime,
i činili mnoga moćna dela* u tvoje ime?‘
23 Tada ću im reći: Nikad vas nisam poznavao! Odlazite od mene, vi koji činite bezakonje.
 

Back
Top