KOLEGA IVAN
Poznat
- Poruka
- 8.216
Pad životnog standarda
PKS: Nikad manja potrošnja mesa
Beta | 18. 02. 2011. - 15:01h | Komentara: 19
Potrošnja mesa u Srbiji zbog pada životnog standarda nikad nije bila manja i prošle godine je iznosila 34 kilograma po stanovniku, rečeno je danas u Privrednoj komori Srbije (PKS).
Pema podacima PKS-a, u 2010. godini je najviše kupovana svinjetina -14 kilograma po stanovniku, dok je potrošnja junetine bila četiri kilograma.
"Ako bi se popravio životni standard i povećala potražnja mesa imali bismo nestašicu te namirnice zbog specifičnog načina proizvodnje jer je potrebno dve do tri godine da se stabilizuje tržište", rekao je saradnik Centra za naučno-istraživački rad PKS-a Vojislav Stanković.
U 2011. godini, kako je ukazano na skupu proizvođača mesa u PKS-u, ne treba očekivati rast stočarske proizvodnje jer država nije obezbedila dovoljno novca za podsticanje agrara.
Agrarni budžet ove godine je 2,6 odsto ukupnog republičkog budžeta i iznosi 22 milijarde dinara.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/236401/PKS-Nikad-manja-potrosnja-mesa
Ova vlast će na kraju od svih nas da napravi vegetarijance-ali silom prilika. Umesto mesa sve više jedemo soju, a još kad nam uvale i tu genetski modifikovanu soju, ima da se poveća procenat genetski modifikovanih budala u Srbiji kojima je to glavna hrana a onda smo ga tek naebali.
PKS: Nikad manja potrošnja mesa
Beta | 18. 02. 2011. - 15:01h | Komentara: 19
Potrošnja mesa u Srbiji zbog pada životnog standarda nikad nije bila manja i prošle godine je iznosila 34 kilograma po stanovniku, rečeno je danas u Privrednoj komori Srbije (PKS).
Pema podacima PKS-a, u 2010. godini je najviše kupovana svinjetina -14 kilograma po stanovniku, dok je potrošnja junetine bila četiri kilograma.
"Ako bi se popravio životni standard i povećala potražnja mesa imali bismo nestašicu te namirnice zbog specifičnog načina proizvodnje jer je potrebno dve do tri godine da se stabilizuje tržište", rekao je saradnik Centra za naučno-istraživački rad PKS-a Vojislav Stanković.
U 2011. godini, kako je ukazano na skupu proizvođača mesa u PKS-u, ne treba očekivati rast stočarske proizvodnje jer država nije obezbedila dovoljno novca za podsticanje agrara.
Agrarni budžet ove godine je 2,6 odsto ukupnog republičkog budžeta i iznosi 22 milijarde dinara.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/236401/PKS-Nikad-manja-potrosnja-mesa
Ova vlast će na kraju od svih nas da napravi vegetarijance-ali silom prilika. Umesto mesa sve više jedemo soju, a još kad nam uvale i tu genetski modifikovanu soju, ima da se poveća procenat genetski modifikovanih budala u Srbiji kojima je to glavna hrana a onda smo ga tek naebali.

