Quantcast

Zastrašujući podaci o siromaštvu u Srbiji (video)

Motorcyclist

Legenda
Poruka
72.160
Lane stranim državljanima izdate 13.802 radne dozvole

lane-srna-slika-87875209.jpg

franak

Buduća legenda
Poruka
25.767
Veliki broj njih radi na gradilištima, terenu - objašnjavaju u NSZ. - Od ukupnog broja 13.802 dozvole za rad izdatih u 2019. godini, gledano po državljanstvu, najviše njih izdato je državljanima NR Kine 3.149, Ruske Federacije 2.813 i Turske 772 dozvole. Među državama iz kojih dolazi najviše radnika je i Ukrajina sa 697 dozvola, Makedonija sa 501, Italija 448 i Rumunija sa 443.

Optimus Prime

Buduća legenda
Poruka
27.200
Veliki broj njih radi na gradilištima, terenu - objašnjavaju u NSZ. - Od ukupnog broja 13.802 dozvole za rad izdatih u 2019. godini, gledano po državljanstvu, najviše njih izdato je državljanima NR Kine 3.149, Ruske Federacije 2.813 i Turske 772 dozvole. Među državama iz kojih dolazi najviše radnika je i Ukrajina sa 697 dozvola, Makedonija sa 501, Italija 448 i Rumunija sa 443.
Tačno.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.995
Pusti ti brte Beograd, prodji malo po manjim mestima u Srbiji i videces jad i bedu. Dusa me boli kako neki ljudi zive, bas me zaboli kad vidim neke prosjake na ulici i sl. Bude mi tesko ozbiljno. Jos sam ja hl;adna i samoziva stoka, ali to me pogadja jer vidis obicne ljude koji preturaju po kontejneru. Mislim da je to strasno i da bi kao drustvo trebali da se borimo protiv siromastva, **** ti ove puteve i sl, sta da radimo sa mnogo siromasnim ljudima koje niko nece da zaposli?
Власт је овде наопака... Прво ће да те натерају у сам ћошак, да немаш другог решења осим да уђеш у Партију... И онда почињу врата и послови да се отварају.
"Љубазно" отприлике као инквизиција. Мучење док не признаш. Некада су они који не признају страдали а данас се пуштају да оду за Немачку ил' Канаду.

Сви непокорни - напоље !
Сви покорни - да нађу још покорних.

И онда мени неко прича о спољним непријатељима... То је занемарљива ситница у осносу на оно што ми радимо сами себи.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.995
Najviše stranih radnika koje inspekcija rada zatekne na građevini nema ugovore o radu, a poslodavci uvek imaju izgovor da su u postupku prijavljivanja - kaže naš sagovornik. - Kineske kompanije uredno prijavljuju svoje zaposlene, dok, recimo, Turci dolaze isključivo preko svojih kompanija koje regulišu njihov status.
Ти наши домаћи ипак утичу на највећи број људи. Комотна већина ради за домаћег газду... који мисли да је Бог.
Имао сам прилике да 3 месеца радим код једног таквог... Оглас био за једно, радио сам друго, а они су хтели нешто треће, што ја нисам имао способности да радим.
Видео сам после 2 дана да нећу бити пријављен.

Ах да... једна "ситница"... Фирма изнајмљује штампаче двема водећим странкама на власти. Мислим да их ни до данас није посетила инспекција.

franak

Buduća legenda
Poruka
25.767
Ти наши домаћи ипак утичу на највећи број људи. Комотна већина ради за домаћег газду... који мисли да је Бог.
Имао сам прилике да 3 месеца радим код једног таквог... Оглас био за једно, радио сам друго, а они су хтели нешто треће, што ја нисам имао способности да радим.
Видео сам после 2 дана да нећу бити пријављен.

Ах да... једна "ситница"... Фирма изнајмљује штампаче двема водећим странкама на власти. Мислим да их ни до данас није посетила инспекција.

Kod mene je sasvim drugačije.Unapred mu stavim zadatak na sto i nikakva stranka ga ne vadi.Što se tiče prijavljivanja nisam u stanju da ga prijavim
zato on mora sam da to uradi.Takav je zakon kakav je.Ja samo mogu da mu platim ono što sam obećao a on da mi pošalje račun na koji mogu
da uplatim.Tako se novac ne gubi.

Felicity

Iskusan
Banovan
Poruka
5.716
Kod mene je sasvim drugačije.Unapred mu stavim zadatak na sto i nikakva stranka ga ne vadi.Što se tiče prijavljivanja nisam u stanju da ga prijavim
zato on mora sam da to uradi.Takav je zakon kakav je.Ja samo mogu da mu platim ono što sam obećao a on da mi pošalje račun na koji mogu
da uplatim.Tako se novac ne gubi.
Znači utajuješ porez

Good man

Poruka
7.917
To su neki prosti zanati, ali recimo ne bi ti smeo da se upustas u elektriku.
Lepljenje plocica i mesanje maltera nije nikako problem, ali vida i struja jesu. To mora da se uci,
ne moze neko da bude priucen elektricar ili vodoinstalater.
I lepljenje plococa nije tako lako za nauciti,moguce ali je potrebno vreme.
Dok za mjesalicu trebaju samo ruke...

franak

Buduća legenda
Poruka
25.767
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.