Zasto zene manje igraju video igre od muskaraca?

Da li neko moze da mi da odgovor na to pitanje?
Ja mislim da veliki broj osoba zenskog pola izbegava da ih igra jer su glavni likovi u vecini igara muskarci. Mozda bi se nesto promenilo kada bi napravili zenski cs ili gta.:)
Mada npr. muskarci igraju igre sa Larom Croft vise od zena, bar ja tako mislim.

Nema to nikakve veze sa glavnim likom vec sa koncepcijom video igara. Razlog zasto muskarci vise igraju igre od zena jeste sto su do sada igre uglavnom za njih i pravljene. Mislim ti kad snimis Ramba ne ocekujes da ce to biti popularno kod zena. Ako hoces nesto popularno kod zena snimices neki love story itd. Tako je i kod igara. Vecina igara danas su orijentisane ka akciji i nasilju a to je muski turn on. Zenske igre bi se vise trebale orijentisati ka onim temama koje zene nalaze interesantnim kao sto su bliski medjuljudski odnosi, osecanja,intrige itd.
 
To nije tako malo. :)

Zenske igre bi se vise trebale orijentisati ka onim temama koje zene nalaze interesantnim kao sto su bliski medjuljudski odnosi, osecanja,intrige itd.
Ali ovo me nervira. Kao da su devojke neka mnogo tupa stvorenja, da ih samo takve stvari zanimaju.. Onda ispada da su muskarci neki bizoni koji bi samo nesto da prebiju i ubiju :)
Cak ni vi niste takvi :mrgreen:

A i stvari su se malo promenile.. Zenske&muske uloge su se malo poremetile, pa se to normalno odrazilo na igre.

I jedni i drugi volimo razlicite izazove, ja npr. volim da igra ima interesantnu pricu, zagonetke, nesto gde je potrebna kreativnost, onda da nesto gradim i malo akcije svakao..i takodje volim lepe slike :mrgreen: :D
 
Poslednja izmena:
To nije tako malo. :)


Ali ovo me nervira. Kao da su devojke neka mnogo tupa stvorenja, da ih samo takve stvari zanimaju.. Onda ispada da su muskarci neki bizoni koji bi samo nesto da prebiju i ubiju :)
Cak ni vi niste takvi :mrgreen:

A i stvari su se malo promenile.. Zenske&muske uloge su se malo poremetile, pa se to normalno odrazilo na igre.

I jedni i drugi volimo razlicite izazove, ja npr. volim da igra ima interesantnu pricu, zagonetke, nesto gde je potrebna kreativnost, onda da nesto gradim i malo akcije svakao..i takodje volim lepe slike :mrgreen: :D

Pa pazi cinjenica jeste da muskarci vole akciju a zene vole interpersonal relationship. Ne valja stvarati pravilo od licnog izuzetka vec od nekih opstih cinjenica. Opsta cinjenica je da muskarci idu ko ludi na Ramba IV a zene lete na Sex & City The Movie (naravno da ima izuzetaka) . Broj Gamerki koje igraju neke klasicne Gaming zanrove kao sto su RPG,FPS,RTS itd je veoma mali. Prisustvo zena kao igraca oseca se dosta u avanturama jer one manje insistiraju na gameplay koliko na prici i istrazivanju, medjutim najveci deo zena koje uopste igraju igre danas najvise igra Sims ili pak gubi vreme na Wii igrama koje predstavljaju neko opste mesto i moze svako da ih igra, od odojceta, preko sredovecne domacice i 60godisnjeg penzionisanog masinbravara do tronogog praseta sisanceta.
 
Da li neko moze da mi da odgovor na to pitanje?
Ja mislim da veliki broj osoba zenskog pola izbegava da ih igra jer su glavni likovi u vecini igara muskarci. Mozda bi se nesto promenilo kada bi napravili zenski cs ili gta.:)
Mada npr. muskarci igraju igre sa Larom Croft vise od zena, bar ja tako mislim.

Pogresno mislis:)Presla sam sve delove Lare,RI 1,2,3,4, i da ne nabrajam vise;)Igram i GTA i sve ostale "muske" igre;)
 
Da li neko moze da mi da odgovor na to pitanje?
Ja mislim da veliki broj osoba zenskog pola izbegava da ih igra jer su glavni likovi u vecini igara muskarci. Mozda bi se nesto promenilo kada bi napravili zenski cs ili gta.:)
Mada npr. muskarci igraju igre sa Larom Croft vise od zena, bar ja tako mislim.

Zene ne igraju "manje" video igrice od muskaraca, vec igraju drugacije igrice od muskaraca... Npr. avanture, Sims itd...
Ja iskreno obozavam (krimi) avanture da igram, nesto sto ima svrhu igranja, gde imam neki cilj, da okrijem ubicu ili sl., a klasicne pucacke igrice tipa CS, Medal of honor itd. meni nemaju svrhu, idem sa puskom i ubijam sve sto mi izadje na ekran :)
Jedinu igricu koju sam igrala iz tog zanra je Max Payne, on je vec imao neku pricu...
Strategije ne volim, ne mogu da se bakcem sa onim minijaturama 100 god, to vazi i za Sims... ali zato sam nebrojeno avantura presla, pored kompa mi stoje papiri, hemijske i sav potreban pribor za resavanje zagonetki :)
Muskarci ne vole da razmisljaju ;)
 
Zene ne igraju "manje" video igrice od muskaraca, vec igraju drugacije igrice od muskaraca... Npr. avanture, Sims itd...
Ja iskreno obozavam (krimi) avanture da igram, nesto sto ima svrhu igranja, gde imam neki cilj, da okrijem ubicu ili sl., a klasicne pucacke igrice tipa CS, Medal of honor itd. meni nemaju svrhu, idem sa puskom i ubijam sve sto mi izadje na ekran :)
Jedinu igricu koju sam igrala iz tog zanra je Max Payne, on je vec imao neku pricu...
Strategije ne volim, ne mogu da se bakcem sa onim minijaturama 100 god, to vazi i za Sims... ali zato sam nebrojeno avantura presla, pored kompa mi stoje papiri, hemijske i sav potreban pribor za resavanje zagonetki :)
Muskarci ne vole da razmisljaju ;)

Lol. ovo ne vredi ni kritikovati...
 
Zene ne igraju "manje" video igrice od muskaraca, vec igraju drugacije igrice od muskaraca... Npr. avanture, Sims itd...
Ja iskreno obozavam (krimi) avanture da igram, nesto sto ima svrhu igranja, gde imam neki cilj, da okrijem ubicu ili sl., a klasicne pucacke igrice tipa CS, Medal of honor itd. meni nemaju svrhu, idem sa puskom i ubijam sve sto mi izadje na ekran :)
Jedinu igricu koju sam igrala iz tog zanra je Max Payne, on je vec imao neku pricu...
Strategije ne volim, ne mogu da se bakcem sa onim minijaturama 100 god, to vazi i za Sims... ali zato sam nebrojeno avantura presla, pored kompa mi stoje papiri, hemijske i sav potreban pribor za resavanje zagonetki :)
Muskarci ne vole da razmisljaju ;)
Nemoj tako, u strategijama ili cak tabacinama treba puno brzog razmisljana i dobrih refleksa kako bi pobedio.
 
Ovo da...razmisljanja - pa bas i ne...

Kao prvo, avanture definitivno nisu jedine igre u kojima se trazi razmisljanje. Strategije kao zanr npr.(u multiplayeru pogotovo) zahtevaju dosta taktike, koordinacije i improvizovanja.

Drugo; Ne znam zasto insistiras na tome da su jedino vredne igre u kojima se direktno pred igraca postavljaju neki logicki zadaci dok sa druge strane podcenjujes igre koje gameplay zasnivaju cisto na vestini. To bi bilo ko kad bi hvalila Kjburika (sto je ok jer je on genije i u njegovim filmovima se glumac tera na tumacenje i razmisljanje o sadrzaju) a prozivala Tarantina zato sto njegovi filmovi ne postavljaju nikakva filozofska pitanja vec jednostavno pricaju (tanku) pricu na lep i stilizovan nacin.

Trece : Ne mozes na osnovu sebe odredjivati koje igre zene najvise vole. Cinjenica je (to mozes svugde da proveris) da zene najvise igraju Sims, Wii igre, WoW. Nijedna od ovih igara ne koristi puzzle kao motor igre tako da ni u jednoj od njih nema ''razmisljanja''. E sad, po tvojoj logici to bi znacilo da ni zene ne vole igre u kojima se razmislja. Znaci :

Muskarci ne vole igre u kojima se razmislja
Zene ne vole igre u kojima se razmislja
----------------------------------------------------------------
Niko ne voli igre u kojima se razmislja

Sto naravno ne moze biti istina jer ima i zena i muskaraca koje vole igre koje zahtevaju znatniju upotrebu vijuga.

Cetvrto: Ako vec muskarci ne vole razmisljanje u igrama kako to da celokupni adventure zanr drze i prave muskarci?

PS: Mogu da zamislim kako bi prosao lik kome bi se omaklo da kaze ''Zene ne vole igre u kojima se razmislja''....
 
Kao prvo, avanture definitivno nisu jedine igre u kojima se trazi razmisljanje. Strategije kao zanr npr.(u multiplayeru pogotovo) zahtevaju dosta taktike, koordinacije i improvizovanja.

Drugo; Ne znam zasto insistiras na tome da su jedino vredne igre u kojima se direktno pred igraca postavljaju neki logicki zadaci dok sa druge strane podcenjujes igre koje gameplay zasnivaju cisto na vestini. To bi bilo ko kad bi hvalila Kjburika (sto je ok jer je on genije i u njegovim filmovima se glumac tera na tumacenje i razmisljanje o sadrzaju) a prozivala Tarantina zato sto njegovi filmovi ne postavljaju nikakva filozofska pitanja vec jednostavno pricaju (tanku) pricu na lep i stilizovan nacin.

Trece : Ne mozes na osnovu sebe odredjivati koje igre zene najvise vole. Cinjenica je (to mozes svugde da proveris) da zene najvise igraju Sims, Wii igre, WoW. Nijedna od ovih igara ne koristi puzzle kao motor igre tako da ni u jednoj od njih nema ''razmisljanja''. E sad, po tvojoj logici to bi znacilo da ni zene ne vole igre u kojima se razmislja. Znaci :

Muskarci ne vole igre u kojima se razmislja
Zene ne vole igre u kojima se razmislja
----------------------------------------------------------------
Niko ne voli igre u kojima se razmislja

Sto naravno ne moze biti istina jer ima i zena i muskaraca koje vole igre koje zahtevaju znatniju upotrebu vijuga.

Cetvrto: Ako vec muskarci ne vole razmisljanje u igrama kako to da celokupni adventure zanr drze i prave muskarci?

PS: Mogu da zamislim kako bi prosao lik kome bi se omaklo da kaze ''Zene ne vole igre u kojima se razmislja''....

Naravno da avanture nisu jedine igre u kojima se razmislja, strategije cenim, iako ih ja licno ne igram, mada mozda 50% igraca u stvari i koristi svoj intelekt za njihovo igranje, ovi ostali nemaju razradjenu taktiku, vec jednostavno prave vojsku, pa juris u napad na najblizeg protivnika...

Ne potcenjujem igre koje zahtevaju vestinu, vec igre koje nemaju smisla, nemaju pricu, cilj, vec je njihova svrha da mozes da kazes drugu/arici: danas sam ubio/la 150 njih, a ti?

Ne odredjuem na osnovu sebe koje igrice zene najvise igraju, vec kazem da na forumima na kojima sam uclanjena (koji su iskljucivo namenjeni ljubiteljima avantura) 90% clanova cine zene - znaci ima i muskaraca, ali vrlo malo, verovatno isto toliko koliko ima zena koje igraju Medal of honor, CS, Call of duty...
Zene po prirodi nisu nasline, pa mozda i to ima neke veze sto mali procenat njih igra taj zanr, a vole Sims zato sto mogu da pokazu malo kreativnosti (moja drugarica je 2 nedelje samo kucu sredjivala, svaki komad namestaja morao je biti na odgovarajucem mestu), kontrolisu u potpunosti svoje Simice :) njihov zivot, pokasavaju da postignu perfektnost...
Znaci, ne poricem ja da vecina zena igra Sims, ali to da i tu nema razmisljanja, to je vec pogresno... To se sve lepo planira, mora se znati kad ce Simic da jede, da spava, gde ce raditi itd.

Ovo naravno sve vazi za "vecinu" (kako zena, tako i muskaraca), naravno postoje izuzeci u oba slucaja...ima i zena koje igraju pucacine, kao i muskaraca koji igraju, pa i prave avanture...
Ali, to ne znaci da zene igraju manje igrice od muskaraca, vec igraju razlicite zanrove, pa se mozda toliko ne primecuje, i kao sto neko iznad rece - manje pricaju o tome... :)
 

Back
Top