Zasto zapad i NATO pakt ne postuju granice Srbije, Sirije, Libije a traze istovremeno da se postuju granice Sssr-a?

Логори у Срему под управом Независне Државе Хрватске (НДХ) били су део јединственог система концентрационих логора нацистичке Немачке на простору окупиране Југославије. Током Другог светског рата на простору Срема радила су два логора; сабирни логор у Сремској Митровици и озлоглашени концентрациони логор Сајмиште, који је био ослонац немачких репресивне мреже не само на овом подрују, него и на просторима НДХ и целог европског Југоистока.

Концентрациони и сабирни логори НДХ, укључујући и ове у Срему, по методама мучења које су примењиване и начину на који су заточеници усмрћивани, превазишли су и најозлоглашеније нацистичке логоре широм Европе. Међутим у организовању усташких концентрационих логора учествовали су Немци. Они су такође учестовали и у убијању великог броја Јевреја са територије НДХ и Србије, и у одвођењу заточеника из ових логора у нацистичке логоре ван Југославије, првенствено у логор у Аушвицу.

Оснивању и територијалној расподели логора на простору НДХ, претходила је подела Југославије и Србије, која се заснивала на стварању новостворених квислиншких творевина на простору ратом захваћене Европе. Тако је Срем ушао у састав новостворене квислиншке државе - Независне Државе Хрватске (НДХ), у којој је постављен немачки опуномоћени генерал као војни саветник и веза између немачких оружаних снага и оружаних снага Независне Државе Хрватске;[1]

Пацификација и експлоатација, два главна циља немачког окупатора, могла су да се остваре само оснивањем разгранатог и свеобухватног система принуде у новооснованим логорима широм Европе уз велико ангаовање војних и полицијских снага. Овакав став окупатора наметнуо је дефинисање нове типологије заточеничких логора у окупираној Југославији, и одређивање њиховог места у целом немачком систему логора, како у самом Рајху тако и у окупираним земљама. У том смислу, немачке логоре у Срему треба посматра кроз целокупни систем немаких концентрационих и радних логора у Рајху и окупираним земљама, као један подсистем, који је на територији НДХ имао своје логоре нижег и вишег ранга, али увек са циљем прикупљања и даљег упућивања заточеника ради коришћења њихове радне снаге, изузев оних предвиђених за стрељање у одмаздама. То је условило и све веће повезивања немачких логора у Независној Држави Хрватској, са немачким логорима на њеној територији.[2]

Оснивање логора широм Независне Државе Хрватске, имало је циљ што лакше и темељитије спровођење тортуре над српским народом и спровођења планског и систематског геноцида над Јеврејима и Ромима. Усташе су у Срему почев од 1941. године, прво формирали логоре у којима су били заточени Јевреји и заробљени припадници Југословенске војске, а потом и припадници комунистичког и четничког покрета и њихови симпатизери. Систе оснивања логора имао је примарно за циљ коначно решење јеврејског питања у Србији и НДХ и заснивао се на нацистичкој идеологији - физичком уништењу у концентрационим логорима, којом је требало да се оствари нацистичко-расистичка теорија о „чистоћи аријевске расе” али и „теорија о чистоћи хрватске,[3] нације” ликвидирањем Јевреја Рома и за режим НДХ неприхватљивих Срба.[4]

Током 1942. године, упоредо са премештањем тежишта устанка у Југославији на хрватско државно подручје, односно на српско устаничко подручје у НДХ, јачало је и немачко војно присуство. Уочи великих војних операција у зиму 1943. (операције „Вајс”), предвиђајући велики број заробљеника, Немци су одлучили да у НДХ преузму под своју управу поједине логоре и из њих упућују заточенике на присилни рад без посредовања хрватских власти. Тако су од 17. јануара 1943. немаке снаге преузеле контролу над логорима у Сиску и Осјеку. Одатле су заточеници упућивани у логор на Београдском сајмишту, а из њега у друге логоре у Немачкој и у окупираним земљама.[5]

Изузев сабиралишта за заробљенике у зонама војних операција, немачке војне снаге су до почетка 1943. имале своје логоре у Независној Држави Хрватској, ради добијања принудне радне снаге из усташких концентрационих логора. Како су Немци били упућени на аранжмане са хрватским властима, део радно способних заточеника преузиман је директно из хрватских логора, док је део упућиван у логор на Сајмишту, одакле су распоређивани у друге логоре. Тако је због развоја прилика у окупираној Југославији, логор на Сајмишту за немачке факторе добијао све већи значај.[6]

Оснивањем првих концентрационих логора у НДХ руководио је Еуген Кватерник, а у избору места за логоре, као и у давању сугестија по питању њихове организације, учествовали су и органи Гестапоа, у првом реду СС-пуковник Ханс Хелм. Од усташких руководилаца учествовали су у организовању концентрационих логора Андрија Артуковић, Мијо Бабић, Вјекослав Лубурић и др.

Npr u drugom svetskom ratu ste okupirali Srem i izvrsili genocid nad ljudima koji su tamo ziveli.
Srijem je Srbija otela Hrvatskoj u prvoj jugoslaviji za vrijeme velikosprskog nasilja nad Hrvatima, kada ste nas pokušali zatrt kao naciju - poubijlali na stotine Hrvata, ukinuli sabor i oteli srijem...
Pošto ste ukinuli hrvatski sabor, nikakva službena hrvatska predaja srijema Srbiji nije napravljena...
Tek je Tito srijem mirno predao Srbiji, radi mira u kući...
Dakle, nasilnu srpsku otimačinu teritorija od Kraljevina Hrvatske i Slavonije koristiš kao opravdanje za još veće otimačine hrvatskog teritorija, koje su uslijedile nakon što ste oteli srijem od Hrvatske i još optužuješ Hrvate da ti nešto otimaju...

Srijem se može usporedit savršeno sa kosovom, s tom razlikom što su Hrvati popustili radi mira, dok Srbi ne žele popustit oko Kosova, a istodobno ste svoje Kosovo proglasili na teritoriji Mađarske, Hrvatske, Bosne, plus pokušali otet sve što možete...
Jel 1918. srijem u Hrvatskoj ili Srbiji? Tko je unio srijem u Jugoslaviju i tko ga je kome oteo?
Lokacija Trojedne Kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije

.

Srijem je Srbija otela Hrvatskoj u prvoj jugoslaviji za vrijeme velikosprskog nasilja nad Hrvatima, kada ste nas pokušali zatrt kao naciju - poubijlali na stotine Hrvata, ukinuli sabor i oteli srijem...
Pošto ste ukinuli hrvatski sabor, nikakva službena hrvatska predaja srijema Srbiji nije napravljena...
Dakle, nasilnu srpsku otimačinu teritorija od Kraljevina Hrvatske i Slavonije koristiš kao opravdanje za još veće otimačine hrvatskog teritorija, koje su uslijedile nakon što ste oteli srijem od Hrvatske i još optužuješ Hrvate da ti nešto otimaju...

Srijem se može usporedit savršeno sa kosovom, s tom razlikom što su Hrvati popustili radi mira, dok Srbi ne žele popustit oko Kosova, a istodobno ste svoje Kosovo proglasili na teritoriji Mađarske, Hrvatske, Bosne, plus pokušali otet sve što možete...
Jel 1918. srijem u Hrvatskoj ili Srbiji? Tko je unio srijem u Jugoslaviju i tko ga je kome oteo?

.

Ovo su granice Srbije garantovane Londonskim mirom 1915. Kao sto vidis Srem je srpski kao sto je Krim ruski.

Pre ili kasnije moracete vratiti ove otete vekovne srpske teritorije.

Londonski-ugovor-karta.jpg
londonski.jpg

Ovo su granice Srbije garantovane Londonskim mirom 1915. Kao sto vidis Srem je srpski kao sto je Krim ruski.

Pre ili kasnije moracete vratiti ove otete vekovne srpske teritorije.

Londonski-ugovor-karta.jpg
Pogledajte prilog 1563092

Aha, znači mi smo Srbiji oteli ne samo srijem nego i Split i Viroviticu, jer je vama netko ponudio da nad opljačkate...?

Čekaj, da vidim tvoje shvaćanje pravde...
Tebi je zapad ponudio isto što i Turci - da operušite Hrvate, i pošto su vam ponudili, to je onda srpsko?

.

Poslednja izmena:
Zasto zapad i NATO pakt ne postuju granice Srbije a traze istovremeno da se postuju granice SSSR-a?

Postavljam ovo pitanje.

Svi znamo da nas je NATO pakt i zapad bombardovao 1999te, okupirao i pocepao nasu zemlju ,a nad nasim narodom na Kosovu i Metohiji, zlikovacki zapad je zajedno sa svojim slugama siptarima izvrsio zlocin genocida i etnickog ciscenja.

Znaci zapad srpske granice ne postuje, tvrdi da su neprirodne, a istovremeno je spreman da ide u rat sa Rusijom da bi sacuvao vestacke granice SSSR-a?

Zar vam se ne cini da je to duboko u srzi licemerno i pokvareno od strane ZLOG ZAPADA?

Evo čovjek je otvorio temu sa ovim postom gdje objašnjava kako je zapad zao i licemjeran...
A u postu iznad hvali se ponudom zapada u Londonu da se opljačka Hrvatska i tvrdi da je samo ta ponuda zakon sam po sebi i dokaz da je hrvatska teritorija zapravo srpska...

.

IMG_20240613_064127_296.jpg

Хрвати начисто полудели: Хрватска НВО тврди да Јасеновац није био логор, него санаторијум!

Организација “Три логора” тврди да је Јасеновац био санаторијум, а не концентрациони логор. Шта је следеће? Да ли ће следеће године тврдити да је Јасеновац био летња школа?

Влада Хрватске, преко Министарства бранитеља, финансира невладину организацију “Три логора”, познату по својим скандалозним тврдњама о Јасеновцу.

Према овој организацији, Јасеновац није био концентрациони логор, већ санаторијум, а усташе су наводно спасавале Србе од глади и болести. Ове изјаве изазвале су буру реакција, оптужби за ревизионизам и негирање холокауста.

ЦЕО ЧЛАНАК НА ПОРТАЛУ ВАСЕЉЕНСКА

Kako si ti kvaran i zao lik.

Kosovo izvlacis iz Srbije i kazes da na njemu ima 90% Siptara a onda uzimas teritoriju citave Ukrajine pa kazes tamo zivi 17% samo Rusa.
Ovo je napisala osoba koja u postu iznad govori da je Split vekovni srpski grad koji su Hrvati oteli Srbiji...

Zbog genocida izvrsenog nad srpskim narodom hrvatsku treba ukinuti
Ako Hrvatsku treba ukinut zbog NDH šta treba napraviti sa Srbijom koja je sa Turcima stoljećima provodila genocid nad Hrvatima ? I ti si se sam pohvalio prije nekoliko postova kako ste istrijebili Hrvate s Turcima i uselili se u naše prostore. Dakle tvoja logika pravednosti je da se Hrvati nemaju pravo žestoko branit od genocida koji nas na našoj teritoriji napada stoljećima? Al je tužno bit srpski nacionalist u picku materinu...

Ako Hrvatsku treba ukinut zbog NDH šta treba napraviti sa Srbijom koja je sa Turcima stoljećima provodila genocid nad Hrvatima ? I ti si se sam pohvalio prije nekoliko postova kako ste istrijebili Hrvate s Turcima i uselili se u naše prostore. Dakle tvoja logika pravednosti je da se Hrvati nemaju pravo žestoko branit od genocida koji nas na našoj teritoriji napada stoljećima? Al je tužno bit srpski nacionalist u picku materinu...

mi i turci smo uvek bili neprijatelji

mi i turci smo uvek bili neprijatelji
Ne, vi ste turski saveznik već i nakon bitke na Marici, a kasnije su Otomani i Srbija istoznačnica, ali pusti sad Turke, tema je zli zapad... Dakle, ti si htio objasnit kako je zapad zao i licemjeran u pogledu granica jer su Albancima dali državu na Kosovu na temelju 90 posto albanskog stanovništva... a onda prihvaćaš ponudu zlog zapada protiv Hrvata i želiš čisto hrvatska područja uvuč u Srbiju. Ja ne znam jesi li ti svjestan imbecilnosti svojih pisarija

De Tihi, šta nam to govori o tebi kao čovjeku da redovito šutiš kad ti se odgovori na tvoje bjedne laži? Svaki put kad izbaciš neko sranje nakon toga se pokupiš ko forumska skitnica i promjeniš temu ili odeš bez riječi... Dakle, rekao si da su Split i Virovitica vekovne srpske teritorije koje su Hrvati oteli Srbiji... De nam objasni kada su to Hrvati oteli Viroviticu i Split Srbiji?

Poslednja izmena od moderatora:
De Tihi, šta nam to govori o tebi kao čovjeku da redovito šutiš kad ti se odgovori na tvoje bjedne laži? Svaki put kad izbaciš neko sranje nakon toga se pokupiš ko forumska skitnica i promjeniš temu ili odeš bez riječi... Dakle, rekao si da su Split i Virovitica vekovne srpske teritorije koje su Hrvati oteli Srbiji... De nam objasni kada su to Hrvati oteli Viroviticu i Split Srbiji?

Да јесу и ми ћемо их повратити једног дана.

Ту су Срби као већинско становништво живели вековима до тренутка када су Хрвати извршили геноцид над тим Србима.

Да јесу и ми ћемо их повратити једног дана.

Ту су Срби као већинско становништво живели вековима до тренутка када су Хрвати извршили геноцид над тим Србима.

Trebalo ti je deset dana da skupiš hrabrosti napisati dvije rečenice usmjerene na širenje propagandnih laži s ciljem otimanja tuđe teritorije...?

Prijavit ću tvoj post...
Baš me zanima dal je na forumu krstarice dozvoljeno tvrdit da je Split srpski grad u kojem su Hrvati pobili Srbe i pripisali grad sebi...

Lagerta, Nina...dajte javno recite i ovdje, jel dozvoljeno?

.

Trebalo ti je deset dana da skupiš hrabrosti napisati dvije rečenice usmjerene na širenje propagandnih laži s ciljem otimanja tuđe teritorije...?

Prijavit ću tvoj post...
Baš me zanima dal je na forumu krstarice dozvoljeno tvrdit da je Split srpski grad u kojem su Hrvati pobili Srbe i pripisali grad sebi...

Lagerta, Nina...dajte javno recite i ovdje, jel dozvoljeno?

.

“BRAĆO NAŠA NAJMILIJA” Kako je 10.000 Splićana dočekalo 20.11.1918. srpsku vojsku na Rivi​

Objavio Krsto Knez -
15. studenoga 2018.
Ulazak srpske vojske u Zagreb, 5. prosinca 1918. godine.
"Dobro nam došli nepobjedivi sokolovi naši! Dobro nam došli osloboditelji naši, ponosni naš cvijete, najljepši i najmiliji. Blagosloven bio čas kada vas vidjesmo. Blagoslovena vam svaka stopa bila!" - riječi su kojima je splitski gradonačelnik dr. Josip Smodlaka dočekao na Rivi 2. bataljon 13. pješadijskog puka Timočke divizije 20.11.1918.

Desetak dana prije ujedinjenja Države SHS sa Kraljevinom Srbijom Narodno vijeće DSHS, poslala molbu srbijanskom kralju Petru I. Karađorđeviću: — “U bivšoj austrougarskoj vojsci jesu disciplina i red posve uništeni: Država Slovenaca, Hrvata i Srba stoji pred opasnošću da bude poharana od vraćajućih se četa sa bojišta. Vlada srpske države se umoljava da što skorije pošalje svoje čete. Brzi odgovor se umoljava.”

Kraj jednog od najtežih desetljeća u modernoj povijesti Srbije okrunjen je do tada nepojmljivim uspjehom i najoptimističnijih velikosrpskih težnji – probojem Solunskog fronta, oslobođenjem Srbije pripojili su Državu Slovenaca, Hrvata i Srba, formiranu krajem 1918. godine na dijelu Austrougarske monarhije, Crnu Goru, te formirali Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca.

https://www.7dnevno.hr/nekategorizi...na-docekalo-20-11-1918-srpsku-vojsku-na-rivi/

Splicani su docekali srpsku vojsku 1918. godine kao oslobodioci.

Stoga to nam daje pravo da Dalmaciju citavu smatramo srpskom teritorijom privremeno okupiranom od strane Hrvatske.

Stoga to nam daje pravo da Dalmaciju citavu smatramo srpskom teritorijom privremeno okupiranom od strane Hrvatske.

To što smo vas pustili sa Krfa, dok ste kukali za pomoć, i pozvali vas u Jugoslaviju daje vam pravo da smatrate Split svojim gradom...?
Pa koja je to razina lopovskog ciganluka u tvojoj glavi - level 99...
Ali maloprije si govorio da smo napravili genocid nad Srbima u Splitu. Kak to funkcionira taj tvoj debilni mozak, da si već odusto od prethodne tvrdnje?

"E, ova laž nije prošla, sada ću da primenim sledeći koncept..."
"Bok ljudi, ja sam Tihi, rado bih ukrao šta se može ovde okolo Srbije, Hrvatima more ako može ikako, a inače na temi o Ukrajini i Kosovu objašnjavam moralne razloge za moj dnevni post videa gde dronovi komadaju ljude, što me jako zabavlja gledat...znam da su to mobilizirani očevi neke dece, ali zabavno je...moj život je vrlo tužan..."
.

To što smo vas pustili sa Krfa, dok ste kukali za pomoć, i pozvali vas u Jugoslaviju daje vam pravo da smatrate Split svojim gradom...?
Pa koja je to razina lopovskog ciganluka u tvojoj glavi - level 99...
Ali maloprije si govorio da smo napravili genocid nad Srbima u Splitu. Kak to funkcionira taj tvoj debilni mozak, da si već odusto od prethodne tvrdnje?

"E, ova laž nije prošla, sada ću da primenim sledeći koncept..."
"Bok ljudi, ja sam Tihi, rado bih ukrao šta se može ovde okolo Srbije, Hrvatima more ako može ikako, a inače na temi o Ukrajini i Kosovu objašnjavam moralne razloge za moj dnevni post videa gde dronovi komadaju ljude, što me jako zabavlja gledat...znam da su to mobilizirani očevi neke dece, ali zabavno je...moj život je vrlo tužan..."
.

PA vi ste bili gubitnicka strana. Mi smo bili pobednicka. Snagom srpskog oruzja smo razbili Bugarsku Nemacku i Austrougarsku na Solunskom frontu i zgazili sve pred sobom.

PA vi ste bili gubitnicka strana. Mi smo bili pobednicka. Snagom srpskog oruzja smo razbili Bugarsku Nemacku i Austrougarsku na Solunskom frontu i zgazili sve pred sobom.

Dok su Hrvati bili u Crnoj Gori vi ste bili na Krfu i zvali nas u pomoć.
Kad su Hrvati otišli (nakon potpisivanja Krfske deklaracije na Krfu) vi ste obavijestili druge saveznike da su sada praktički samo Bugari tamo, nakon čega Francuzi probijaju front protiv Bugara...
A što ste nas zvali, a ne Austrijance ili Mađare...?... zove se valjda glavnog na terenu, ako želiš spas, tojest Srbima je na Krfu iznenada jasno tko je glavni na terenu i koja vojska određuje tijek zbivanja...

Nego što skačeš sa teme na temu...?
Reko si da je u Splitu počinjen genocid nad Srbima i da su Hrvati oteli grad... ajde sad brani tu tezu jhebem ti život...

.

Poslednja izmena:
Dok su Hrvati bili u Crnoj Gori vi ste bili na Krfu i zvali nas u pomoć.
Kad su Hrvati otišli (nakon potpisivanja Krfske deklaracije na Krfu) vi ste obavijestili druge saveznike da su sada praktički samo Bugari tamo, nakon čega Francuzi probijaju front protiv Bugara...

Nego što skačeš sa teme na temu...?
Reko si da je u Splitu počinjen genocid nad Srbima i da su Hrvati oteli grad... ajde sad brani tu tezu jhebem ti život...

.

Tako ste brzo bezali nakon probijanja solunskog fronta da su nasi vojnici imali problema da vas stignu.

Tako ste brzo bezali nakon probijanja solunskog fronta da su nasi vojnici imali problema da vas stignu.

Zapravo Clemencau, francuski premijer je rekao:

"Srbi su strvinari savezničkih pobjeda, pod repovima francuskih konja kao miševi su puzali za našom vojskom..."

Nego, što bježiš od vlastiith izjava - dakle rekao si da su Hrvati napravili genocid nad Srbima u Splitu. Daj malo o tome...

.

.
Народ Срема је донео одлуку да се уједини са Краљевином Србијом.

На овој карти Истра не припада Хрватској, као ни Крк, а ни острво Црес итд. Да ли Хрватска то намерава да врати и коме?

Back