Zasto zapad i NATO pakt ne postuju granice Srbije, Sirije, Libije a traze istovremeno da se postuju granice Sssr-a?

Zasto zapad ne postuje sopstvene principe?

Navodno proklamuje nepovredivost granica , a sam je bombardovao Srbiju, Irak, Siriju, Libiju da bi menjao granice ovih drzava.
Koje granice su promenjene ???
Irak je ko sto je bio, libija i sirija isto, a i srbija je u svojim granicama

Sirija ne podržava ISIL već se borit protiv njega. Po kom osnovu međunarodnog prava su američke trupe u Siriji?

Znaš li ti da je to agresija? SAD su izvršile agresiju na suverenu državu i SB UN je trebao donijeti odluku da im se naredi povlačenje iz druge države.
Koliko ja znam, dobar dio Sirije je bio pod kontrolom ISIL-a i prijetila je opasnost da ISIL preuzme cijelu Siriju.
Na koju državu je SAD izvršio agresiju?

Koliko ja znam, dobar dio Sirije je bio pod kontrolom ISIL-a i prijetila je opasnost da ISIL preuzme cijelu Siriju.
Na koju državu je SAD izvršio agresiju?
SAD je izvršila agresiju na Siriju pobogu. Znaš li koji je jedini način da vojska jedne države vojno interveniše u drugoj? Da dođe na poziv vlade u Siriji kao što je ruska.

Sve ostalo se smatra agresijom i nema uporišta u međunarodnom pravu.

SAD je izvršila agresiju na Siriju pobogu. Znaš li koji je jedini način da vojska jedne države vojno interveniše u drugoj? Da dođe na poziv vlade u Siriji kao što je ruska.

Sve ostalo se smatra agresijom i nema uporišta u međunarodnom pravu.
Znači ISIL je smio što god hoće, a njega se ne smije taknuti? 😂
Baš bistro od tebe.

Znači ISIL je smio što god hoće, a njega se ne smije taknuti? 😂
Baš bistro od tebe.
To je unutrašnja stvar Sirije ako nisi znao i njena vojska se bori sa ISIL-om i u tome im pomaže ruska vojska.

Ti si neuka osoba, misliš da je lako naći opravdanje za agresiju ali u međunarodnom pravu nije tako. To je za tebe špansko selo zato te i učim pravu.
SAD su tamo ušle bez odobrenja sirijskih vlasti i usput zauzela naftne bušotine te krade naftu. To je agresija na suverenu zemlju.
To je zločin ali tebi je zločin bliži i prirodniji pojam nego pravo.

To je unutrašnja stvar Sirije ako nisi znao i njena vojska se bori sa ISIL-om i u tome im pomaže ruska vojska.

Ti si neuka osoba, misliš da je lako naći opravdanje za agresiju ali u međunarodnom pravu nije tako. To je za tebe špansko selo zato te i učim pravu.
SAD su tamo ušle bez odobrenja sirijskih vlasti i usput zauzela naftne bušotine te krade naftu. To je agresija na suverenu zemlju.
To je zločin ali tebi je zločin bliži i prirodniji pojam nego pravo.
Sva sreća da si ti tako pametan... :mrgreen:

Back