Zasto Vucic falsifikuje istinu o logoru Jasenovac?

Prema podacima Komisije za popis žrtava rata SIV-a SFR Jugoslavije iz 1964., utvrđeno je da je tijekom Drugoga svjetskog rata na području Jugoslavije život izgubilo 597.323, na području Hrvatske 194.749, a na području Bosne i Hercegovine 177.045 osoba. Od ukupnog broja 597.323 stradalih i žrtava tijekom Drugoga svjetskog rata na području Jugoslavije ubijeno 352.560, poginulo 198.758, umrlo 37.143 i nestalo 8.862 osoba, od čega 346.740 Srba, 83.257 Hrvata i 45.000 Židova. Najveći broj stradalih i žrtava tijekom Drugoga svjetskog rata je u Hrvatskoj, od čega 97.731 Srba, 72.819 Hrvata, 11.294 Židova i 12.905 ostalih i nepoznatih pripadnosti. U Hrvatskoj je život izgubilo 134.618 civilnog stanovništva, od čega 71.016 Srba, 41.014 Hrvata i 11.294 Židova te 61.833 pripadnika NOV i POJ/JA, od čega 32.497 Hrvata i 28.216 Srba. (Tablica 4 i 5) U Bosni i Hercegovini život je izgubilo 128.040 Srba, 29.545 Muslimana, 10.550 Židova, 7.328 Hrvata i 1.582 ostalih i nepoznatih pripadnosti. Korekcija podataka Komisije za popis žrtava rata SIV-a SFR Jugoslavije iz 1964., pokazala je nešto veći broj ljudskih gubitaka i Hrvatske i Bosne i Hercegovine tijekom Drugoga svjetskog rata od navedenog.

Pročitajte više na: https://m-blog.vecernji.hr/zvonimir...eni-pokazatelji-procjene-izracuni-popisi-1028 - m-blog.vecernji.hr

Znači u cijeloj Jugoslaviji manje od 600000 po popisu SIV-a iz 1964-te!
Popis iz 1964 godine je naparavljen vrlo traljavo; popisivaci nisu prosli nikakav kurs, niti su im dane konkretne upute. Podaci su uzimani od porodica davno mrtvih osoba, ili od poznanika, usmenim putem , bez ikakve dokumentacije. Masa porodica je kompletno likvidirana, pa nije niko ni ostao, da bi moga da ih spomene.Ljubitelji zavera su odmah uskocili , da je taj spisak drzan interno, i da je bilo zabranjeno njegovo objavljivanje
 
Prema podacima Komisije za popis žrtava rata SIV-a SFR Jugoslavije iz 1964., utvrđeno je da je tijekom Drugoga svjetskog rata na području Jugoslavije život izgubilo 597.323, na području Hrvatske 194.749, a na području Bosne i Hercegovine 177.045 osoba. Od ukupnog broja 597.323 stradalih i žrtava tijekom Drugoga svjetskog rata na području Jugoslavije ubijeno 352.560, poginulo 198.758, umrlo 37.143 i nestalo 8.862 osoba, od čega 346.740 Srba, 83.257 Hrvata i 45.000 Židova. Najveći broj stradalih i žrtava tijekom Drugoga svjetskog rata je u Hrvatskoj, od čega 97.731 Srba, 72.819 Hrvata, 11.294 Židova i 12.905 ostalih i nepoznatih pripadnosti. U Hrvatskoj je život izgubilo 134.618 civilnog stanovništva, od čega 71.016 Srba, 41.014 Hrvata i 11.294 Židova te 61.833 pripadnika NOV i POJ/JA, od čega 32.497 Hrvata i 28.216 Srba. (Tablica 4 i 5) U Bosni i Hercegovini život je izgubilo 128.040 Srba, 29.545 Muslimana, 10.550 Židova, 7.328 Hrvata i 1.582 ostalih i nepoznatih pripadnosti. Korekcija podataka Komisije za popis žrtava rata SIV-a SFR Jugoslavije iz 1964., pokazala je nešto veći broj ljudskih gubitaka i Hrvatske i Bosne i Hercegovine tijekom Drugoga svjetskog rata od navedenog.

Pročitajte više na: https://m-blog.vecernji.hr/zvonimir...eni-pokazatelji-procjene-izracuni-popisi-1028 - m-blog.vecernji.hr

Znači u cijeloj Jugoslaviji manje od 600000 po popisu SIV-a iz 1964-te!
Umesto bloga kao ključnog dokaza, daleko bolje bi bilo da si se pozvao na vaše poslednje istraživanje posle koga ste zvanično objavili da su u stvari Srbi ubijali Hrvate.
Zvuči još bolje?
 
Popis iz 1964 godine je naparavljen vrlo traljavo; popisivaci nisu prosli nikakav kurs, niti su im dane konkretne upute. Podaci su uzimani od porodica davno mrtvih osoba, ili od poznanika, usmenim putem , bez ikakve dokumentacije. Masa porodica je kompletno likvidirana, pa nije niko ni ostao, da bi moga da ih spomene.Ljubitelji zavera su odmah uskocili , da je taj spisak drzan interno, i da je bilo zabranjeno njegovo objavljivanje
Ti radio taj popis pa znaš?
 
Svečano otkrivanje spomen podrucija Jasenovac 1966. godine

Pogledajte prilog 1198760
Datum je jako znacajan ; 03.07.1966 godine.....Treba spomenuti da je Brionski plenum (obracun sa Rankovicem) poceo 01.07.1966 godine, a da je Dan Borca (drzavni praznik) bio 04.07.1966 godine....Tesko je verovati da je datum za otkrivanje spomenika bas slucajno odredjen ...
 
Čuj blog ključni dokaz? A ono da je to popis SIV-a, ta "sitnica" ti je promakla?
Već sam pisao. Zvanično iskopavanje masovnih grobnica je zaustbljeno. Svi nalazi su oduzeti, komisija raspuštena i onda su izdali nakaradan izveštaj bez ijednog valjanog dokumenta. Sve je urađeno politički.
Nije problem da se na osnovu dostupnih podataka sa predratnih popisa i izveštaju o stopi rađanja da se izračuna koliko je ljudi stradalo.
Ono što je suštinski važno,vii sigurno niste strana sa kojom se o tome treba razgovarati. Svojim ponašanjem davno ste rekli da je vama žao samo jedne stvari a to je što niste ubili više Srba!
Da li ti je poznato koliko je % Srba živelo na području današnje Hrvatske u vreme AU monarhije, koliko između dva rata, koliko posle rata a koliko danas?
 
Poslednja izmena:
Već sam pisao. Zvanično iskopavanje masovnih grobnica je zaustbljeno. Svi nalazi su oduzeti, komisija raspuštena i onda su izdali nakaradan izveštaj bez ijednog valjanog dokumenta. Sve je urađeno politički.
Nije problem da se na osnovu dostupnih podataka sa predratnih popisa i izveštaju o stopi rađanja da se izračuna koliko je ljudi stradalo.
Ono što je suštinski važno,vii sigurno niste strana sa kojom se o tome treba razgovarati. Svojim ponašanjem davno ste rekli da je vama žao samo jedne stvari a to je što niste ubili više Srba!
Da li ti je poznato koliko je % Srba živelo na području današnje Hrvatske u vreme AU monarhije, koliko između dva rata, koliko posle rata a koliko danas?
Odgovor na tvoje pitanje:
Promene u nacionalnom sastavu stanovnistva 1880-2011.jpg
 
Mog pisanja o Jasenovcu nema pa tako da ne može biti ni amatersko ni profesionalno.
Tvoje pisanje nije ni amatersko nego tendecionalno. Otvaraš temu koja je težak zalogaj i za mnoge istoričare a ti misliš, okačio si korice neke dve knjige i rešio problem koji traje 80 godina?
Pri tome, ni jednu od knjiga nisi pročitao a verujem da svo "znanje" koje nam ovde prezentirao ne prelazi nivo foruma i copy/paste dokumenata. Pošto otvaraš teme vezane za istoriju, trebalo bi da si po profesiji istoričar. Možeš li mi reći gde si diplomirao istoriju i gde objavljuješ naučne radove sem na ovom forumu?
Ti ne kontas sta je tema. Tema nije logor Jasenovac, nego vucicevo negiranje da je biilo ko pre njega spominjao Jasenovac, a pogotovo da nije smelo da se pisne za vreme Tita.
Okacene su sve knjige jedan sa linkom iz 1946 koja dokazuje da je vec tada Tito naredio da se istrazi sta se deasavalo u logoru Jasenovcu i da se to javno objavi. A ti znas da ja nisam procitao ye knjige ? Ko si ti Vidovita Zorka ?
Tema je za politiku, a ne za istoriju, a ti posto pises na temi koja se bavi politickim desavanjima , trebalo bi da si po profesiji politikolog. Mozes li mi reci gde si diplomirao politikologiju ?
Znaci promasio si temu, iznosis falsifikate, mesa istoriju sa politikom.
 
Ti ne kontas sta je tema. Tema nije logor Jasenovac, nego vucicevo negiranje da je biilo ko pre njega spominjao Jasenovac, a pogotovo da nije smelo da se pisne za vreme Tita.
Okacene su sve knjige jedan sa linkom iz 1946 koja dokazuje da je vec tada Tito naredio da se istrazi sta se deasavalo u logoru Jasenovcu i da se to javno objavi. A ti znas da ja nisam procitao ye knjige ? Ko si ti Vidovita Zorka ?
Tema je za politiku, a ne za istoriju, a ti posto pises na temi koja se bavi politickim desavanjima , trebalo bi da si po profesiji politikolog. Mozes li mi reci gde si diplomirao politikologiju ?
Znaci promasio si temu, iznosis falsifikate, mesa istoriju sa politikom.
Tema je za ključ, ako ćemo iole ozbiljno.
Još mi nisi odgovorio, na kom univerzitetu si diplomirao istoriju i gde objavljuješ naučne radove ne računajući krstaricu?
 
Nisam završio "politikologiju" niti otvaram teme iz politike ni iz istorije. Ti ih štancuješ i sve su ti, koje sam pogledao, na isti kalup.
Zato te i pitam, gde si diplomirao i gde objavljuješ naučne radove pošto ovde baš nastojiš da se predstaviš kao relevantni istoričar. Ja vidim samo kvantitet ali ne i kvalitet toga što radiš.
Odmah da dodam, to je samo moje mišljenje. Možda te drugi forumaši doživljavaju kao vrsnog istoričara?
Po pravilniku na forumu, treba da budes istoricar da bi otvarao teme iz istorije ?
Tebe dozivljavaju kao vrsnog politikologa ?
 
Ne svidja ti sto je Vucic uhvace u lazi, sada bi brze bolje da se tema zatvori ? :hahaha:
Gde si ti politikologiju zavrsio posto pises na pdf politika ?
:think:
Nisam završio "politikologiju" niti otvaram teme iz politike ni iz istorije. Ti ih štancuješ i sve su ti, koje sam pogledao, na isti kalup.
Zato te i pitam, gde si diplomirao i gde objavljuješ naučne radove pošto ovde baš nastojiš da se predstaviš kao relevantni istoričar. Ja vidim samo kvantitet ali ne i kvalitet toga što radiš.
Odmah da dodam, to je samo moje mišljenje. Možda te drugi forumaši doživljavaju kao vrsnog istoričara?
 
Na svim tv sa nacionalnom frenkvencijom Hapi, Pink...dolaze grupe ''eksperata'' za logor Jasenovac tipa - Dejan Andjus, Simo Spaisc, Branimir Nestorvic, Dragoslav Bikan, Vladan Glisic, Mina Zimonjic - Miss Pigy....da pricaju tj da falsifikuju istoriju kako pre Vucica nije smelo da se prica o Jasenovcu.
Kao za vreme Tita je bilo zabranjeno da se bilo sta pisne o logoru Jasenovu, , kod Milosevica kao nesto malo, kod Tadica nije smelo da se pisne, jedino je Vuviv ''otkrio'' istinu o logoru Jasenovcu.
Evo kako za vreme Tita nije smelo da se pisne o logoru Jasenovacu.....
Pogledajte prilog 1198749
To je novokomponovani mit iz 90 - tih da nije smelo da se prica o logoru Jasenovcu si ustaskim zlocinima. Vec 1945 Tito je naredio da se istraze i obelodane svi zlocini u logoru Jasenovcu.
Tito je imao istrazivanje da je u logoru Jasenovcu ubijeno izmedju 500000 - 600000.
Zemaljska komisija Hrvatske za utvrdjivanje zlocina okupatora i njihovih pomagaca
U LOGORU ZLOČINI JASENOVAC
Z A G R E B 1946.
http://digital.nub.rs/pdf/jasenovac.pdf

Sadržaj Strana LOGOR JASENOVAC, USTAŠKO-NJEMAČKI INSTRUMENAT ZA UNIŠTENJE NAŠIH NARODA . .............................................. 6
VISOKI ZID DIJELIO JE JASENOVAC OD OSTALOGA SVIJETA ............................................................................................... 10
Logor III. . . ........................................................................... 10
Logor IV. . . ........................................................................... 16
SISTEMATSKO UNIŠTAVANJE ZATOČENIKA . . ..................... 17
3. Rad zatočenika . . ............................................................. 21
ODNOS I POSTUPAK USTAŠA PREMA ZATOČENICIMA . . ..... 2
3 Položaj zatočenika uopće. . . ................................................ 23
Glavni ustaški zločinci — koljači . . . ................................... 32
Doušnici i slobodnjaci . . . .................................................... 41
Koliko je žrtava progutao Jasenovac? . . . ............................ 42
POJEDINI MASOVNI ZLOČINI . . . ............................................ 44
Likvidacija logora br. I. i II. u Jasenovcu .. . ....................... 44
Masovni pokolji na katolički Božić 1941. .. . ....................... 46
Masovna ubijanja u zimi 1941./1942. Ubijanje bolesnih i izgladnjelih bolesnika . . . ..................................................... 47
Dolazak tzv. internacionalne komisije i ubijanja zatočenika povodom priprema za njen dolazak . . . ............................... 49
Dva nova teška ustaška masovna zločina . . ....................... 50
Spaljivanje zatočenika . . . .................................................... 51
Masovne likvidacije u godini 1942. . . . ................................ 52
Masovne likvidacije izvan logora . . . .................................... 55

Mrcvarenje i ubijanje dviju grupa u siječnju i ožujku 1942.......55
Masovni pokolj Židova . . . .................................................... 56
»Trogodišnjaci« su slani u Jasenovac, da tamo odmah budu podvrgnuti mukama i ubijanju . . . ...................................... 56
Likvdacija logora III-C . . . .................................................... 57
Ponovno mrcvarenje Židova . . . ........................................... 59
Pokolj djece . . ...................................................................... 59
Promjene u upravi logora u ožujku 1943. . ......................... 60
Zločini ustaša u ljetu 1943. godine . . .................................. 61
»Šumske grupe« . .................................................................. 62
Ustaške represalije u lipnju 1944. godine. ......................... 63
Likvidacija veće grupe Srba u Jablancu .. .......................... 63
Djelovanje pokretnog prijekog suda u Jasenovcu u rujnu 1944. godine. ....................................................................... 64
U listopadu 1944. započeo je novi još krvaviji režim . ........ 66
Bombardiranje ustaških utvrđenja u Jasenovcu . .............. 67
Konačna likvidacija zatočenika . . ........................................ 67
Proboj iz »Kožare« . ............................................................... 70
Likvidacija ustaške bolnice . . .............................................. 71
Iskaz Filipović-Majstorović Miroslava, jednoga od najvećih ustaških krvoloka, komandanta logora Jasenovac . ........... 71
Dokazi o zločinima u Jasenovcu . . ...................................... 74
ZAKLJUČAK ............................................................................. 83
Uglanom su Hrvati pisali knjige o logoru Jasenovcu u Titovoj Jugoslaviji
Pogledajte prilog 1198750
Pogledajte prilog 1198751

Mada eksperti sa Pinka i Hepija kazu da pre Vucica nije smelo da se pisne o logoru Jasenovcu i falsifiku istoriju.....
Kao bila je zavera cutanja o logoru Jasenovcu......:dash:

Jasenovac - Gresi proslosti koji su ostavili vecne posledice na Balkanu​

pa mi smo kao djeca išli u Jasenovac sa školom,a ja sam iz RH, 80-to godište.Sjećam se,kad smo bili tamo, onih reljefa i da mi je prolazilo kroz glavu bogami djecu dovodite na ovo mjesto/stratište majmuni.Ali đaba vama pričat, kad je vama literatura ALo i Večernje Novosti.
 
Poslednja izmena:

Back
Top