Zašto volite

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.237
Evo ja cu prva.
Juce sam iscitavala neku prepisku sa eks koleginicom gde je valjda tema bila kako ona zna da ja volim J. I ona mi je napisala da sam jednom rekla kako je J najpametnija osoba koju poznajem (sto je koleginici bilo jako slatko) i da sam valjda rekla da je seks super.
Aj sad vi.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Ne vredi ne mogu jer se uvek promene
Da pa? Promenjljivost je dobra i korisna, a zivot je svakako dinamican, ne moze se zamrznuti u trenutku koji zelis.
Tvoj odnos je takav da se zene menjaju onako kako ne zelis, jer se ti menjas prema njima onako kako one ne zele.
U vezama koje se zasnivaju na sexu, ljubav je u drugom planu, a onda prorade predubedjenja, pa dosada i jasno da ne moze nista.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.010
Зато што ми је жао што се нисмо пре срели. Зато што је онај тип мушкарца ком би, када дође кући и каже "Стигао сам!" као у америчким филмовима :lol: у загрљај трчали и деца и љубимци а цвеће у башти пустило још јачи мирис :lol: Зато што је добар и отац и брат и син па самим тим и партнер и знаш шта можеш од њега да очекујеш. Зато што је сигуран у своје изборе и не мисли да тамо негде има нешто боље, више... Зато што би се витешки испрсио испред свих нас када загусти. Зато што знам да би ми увек био драг као биће, и да се из неког разлога разиђемо. Зато што његов загрљај смирује све моје лудости, и оправдане и неоправдане :lol:

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
Речи које значе да сам задовољан твојим радом у кухињи и купатилу. Хвала ти што чистиш иза мене и што те никад не мрзи да ми промениш постељину и чаршав.
Некоме некада давно неко старији објасни отприлике овако:
"Видиш овако, да би девојку одвео у кревет, мораш да јој кажеш да је волиш. Процениш да ли имаш пролаз, и кренеш. Небитно да ли ти лажеш или не, твоје је да јој кажеш да је волиш. Иначе ће се млађе устезати, а старије ће само да се смешкају, али и оне очекују нешто да чују."
Волим можда због користи или узајамног интереса, па онда као и мене та друга особа ''воли'.

Keva

Elita
Poruka
24.133
Kako to?
Ja sam mislila da ištem emocionalno nedostupne frajere zbog programa ljubavih iz prve porodice. Policija trenira strogoću etc.
Pa da. I onda taman pomislim da se posle toliko vremena i stvari nesto promenilo,a program se pokrene ko nista.
I lepo sam digla ruke.
Sto naravno ne znaci da ti neces uspeti.
Poruka je automatski spojena:

Sve se može ako je to uslov, koji je svrsishodan.
A ko da je bitno, i onako ode svet dodjavola :mrgreen:

a bre Milun

Elita
Poruka
23.652
Зато што ми је жао што се нисмо пре срели. Зато што је онај тип мушкарца ком би, када дође кући и каже "Стигао сам!" као у америчким филмовима :lol: у загрљај трчали и деца и љубимци а цвеће у башти пустило још јачи мирис :lol: Зато што је добар и отац и брат и син па самим тим и партнер и знаш шта можеш од њега да очекујеш. Зато што је сигуран у своје изборе и не мисли да тамо негде има нешто боље, више... Зато што би се витешки испрсио испред свих нас када загусти. Зато што знам да би ми увек био драг као биће, и да се из неког разлога разиђемо. Зато што његов загрљај смирује све моје лудости, и оправдане и неоправдане :lol:
tako je, slazem se...............ali samo dok ne dosadite jedno drugom, a dosadicete ako uvek vrtite istu semu ne shvatajuci da svaka osoba raste ceo zivot i da se kroz zivot menja psihologija, zahtevi, potrebe.Naprimer, upoznali smo jednu osobu ranije, kada je nase poimanje sveta bilo drugacije, imali smo drugacije zahteve, poglede, zelje, ..............i osoba koja nam se tada "ubacila" u zivot , tada je ispunjavala nasa ocekivanja. Ali sa vremenom i mi i nasi partneri se menjamo pa je shodno tome potrebno stalno prilagodjavati nas medjusobni odnos kako bismo sacuvali "jezgro" tog odnosa, ljubav,...............sa godinama, krug oko tog "jezgra" se sve vise smanjuje i ako ne intervenisemo, ne pronalazimo nove "razloge" za zajednicki opstanak, ne unosimo novi sadrzaj u nasu vezu , pored cinjenice da mi u tom sadrzaju nismo isti oni "sa pocetka" veze, veza bledi i mi se udaljujemo.
Opstace samo one veze u kojima oba partnera imaju istu i jedinu devizu: ZIVOT JE SENZACIJA PA SE CEO ZIVOT, SVAKOG TRENUTKA , TAKO I TREBA PROZIVETI.......SENZACIONALNO.

Richard III

Domaćin
Poruka
3.131
Sad ne volim nikog, ali kad imam momenat to je ushićenje, i obavezno preterana idealizacija. Ako me osoba razočara mrzim je, pa opet idealizujem i tako u krug. Ali često ne grešim, iz prostog razloga što znam kad mi je neko sličan i da mnogo gubim ako ode (a odlazile su, što zbog drugih ljudi, što zbog zasićenja, što zbog mog preterivanja, što zbog promene životnih okolnosti).

Kako sazrevamo gubi se to ushićenje (kod mene ne), ljudi ulaze u ozbiljne projekte (pa i ja, trenutno sam ušao u nešto što bi mi omogućilo neki napredak i razvoj i borbu), i stvaraju se kalkulacije, razum prevlada. Tu često nema drame ni velikih osećanja, ni praznine ni patnje, a gde toga nema, ljubav je lešinar i proračun.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.