Zasto voleti Boga?

Kazes da imamo slobodnu volju i da od nas zavisi sve. To znaci da bog nezna buducnost tj. nije sveznajuc. Sta tu nije jasno.
Imati slobodnu volju je biti gospodar nad svojim postupcima, i jesmo to. Neko hoće da bude dobar gospodar, ne zna kako, pa se raspita prvo gde da uči, pa proveri, pa nauči tamo gde znaju. Rođeni smo sa slobodnom voljom, ali šta je ona bez znanja???
Neko hoće da sam sve zna, a sam uglavnom nema pojma. Dakle, nije slobodna volja predeterminisana stvar po kojoj Bog vidi nečiji život, ali ono što sebi dozvolimo da nas okupira i intrigira daje sliku nas, ali ni tada definitivnu.
Bog je dao svakog da svoju slobodnu volju koristi, a na nama je kako ćemo, a kako ćemo ako ništa ne znamo?
 
Poslednja izmena:
O da. Zato ne umes (neznas) da odgovoris na ono pitanje. Besmilseno jel da?
Ma ne znam ni koje je to pitanje al da je imalo smisla odgovorio bih. Shati da ti neke stvari jednostavno ne kapiraš pa se gubi smisao odgovaranja na tvoja pitanja. Po meni ti si neka vrsta trola na hrišćanskim temama, nema veze što ne razume važno je da se troluje.
 
To je sebično razmišljanje.

Bog nije sudija.
Koji se to bog predstavio? A da nije kolorizovan pričama. Isus?
12+ godina je lutao da bi se predao..
Kojoj priči veruješ? Takav ti je i tvoj Bog...

Moj je zaštitnik. I nedokučiv.
To je ko da si reko bog je nedokučiv pa ne moram ni da se trudim da ga razumem. Takvim stavom si svom umu postavio granicu preko koje ne može da pređe, Zatvorio si um za spoznaju boga. I posle ideš okolo i tvrdiš kako je bog nespoznatljiv. Ti si gori od onog ateiste, on bar troluje i zeza se a ti kao veriješ u nekg boga koji je nažalost nespoznatljiv,
Verujem u nešto, a šta je to nešto? ne znam jer je nespoznatljivo.
Pa u šta onda veruješ? u nešto
 
Ma ne znam ni koje je to pitanje al da je imalo smisla odgovorio bih. Shati da ti neke stvari jednostavno ne kapiraš pa se gubi smisao odgovaranja na tvoja pitanja. Po meni ti si neka vrsta trola na hrišćanskim temama, nema veze što ne razume važno je da se troluje.
Za svo vreme umesto teme ti razglabas o meni. Tipicno za ljude koji o temi neznaju ili nemaju sta da kazu.
Naravno pitanje je besmisleno jer rusi tvoju pricu. Pokazuje koliko je besmisleno ono sto zastupas.
Jadno je i bedno u nemoci karakterisati sagovornika i umesto teme pricati o njemu.
 
Bog je zakonodavac, dao je zakone materije i zakone duha , kao i zakone života, Ali nije sudija nego je sav suid dao nama, kako sudimo takva će nam i sudbina biti. A što se tiče zadnjeg suda imaj na umu da se Sud na grčkom kaže Kriza. A zadnja kriza je već u toku. biće nam onako kako sudimo
Nije zadnja kriza. Tebi možda...
Biće ih još..

Činili smo gore stvari od ovih danas pa pregurali...
 
To je ko da si reko bog je nedokučiv pa ne moram ni da se trudim da ga razumem. Takvim stavom si svom umu postavio granicu preko koje ne može da pređe, Zatvorio si um za spoznaju boga. I posle ideš okolo i tvrdiš kako je bog nespoznatljiv. Ti si gori od onog ateiste, on bar troluje i zeza se a ti kao veriješ u nekg boga koji je nažalost nespoznatljiv,
Verujem u nešto, a šta je to nešto? ne znam jer je nespoznatljivo.
Pa u šta onda veruješ? u nešto
Da. Baš to.
Kad sabereš sva učenja o Istom? Šta dobiješ?
Jeste a nije..
 
Bog je zakonodavac, dao je zakone materije i zakone duha , kao i zakone života, Ali nije sudija nego je sav suid dao nama, kako sudimo takva će nam i sudbina biti. A što se tiče zadnjeg suda imaj na umu da se Sud na grčkom kaže Kriza. A zadnja kriza je već u toku. biće nam onako kako sudimo
Ne , bas obratno nama ne daje da sudimo.
Zato i kaze Ne sudi, jer kakvim sudom sudis tavim ce ti se suditi...
a svi znaj uza ocekivani Sudnji dan kada Bog sudi.
I jedino je Bog sposoban da nas prosudi ispravno.
 
Ne , bas obratno nama ne daje da sudimo.
Zato i kaze Ne sudi, jer kakvim sudom sudis tavim ce ti se suditi...
a svi znaj uza ocekivani Sudnji dan kada Bog sudi.
I jedino je Bog sposoban da nas prosudi ispravno.
Pa da nije sud dat nama ne bi nam rekao ne sudite jer kakvim sudom sudiš tako će ti biti suđeno. drugim rečima sudbina je posledica tvoga suda a ne božijeg suda. Bog je postavio zakone života po kojima naš sud se ugrađuje u sudbinu. Kada sudiš da je nešto zlo obično imamo gnev, bes. ljutnju za osećanja, a duh koji pokreće naše telo po osećanjima nam daje ponašanje pa kako se osećamo tako se i ponašamo, Druga stvar je da su naša osećanja jezik koji duh razume pa kad dajemo gnev to za duh znači da mi to želimo u svom životu, i on nam kreira suituacije u kojima ćemo osećati gnev. Tako je naša sudbina samo žetva onoga šta smo sudom kroz osećanja posejali.
 
Pa da nije sud dat nama ne bi nam rekao ne sudite jer kakvim sudom sudiš tako će ti biti suđeno. drugim rečima sudbina je posledica tvoga suda a ne božijeg suda. Bog je postavio zakone života po kojima naš sud se ugrađuje u sudbinu. Kada sudiš da je nešto zlo obično imamo gnev, bes. ljutnju za osećanja, a duh koji pokreće naše telo po osećanjima nam daje ponašanje pa kako se osećamo tako se i ponašamo, Druga stvar je da su naša osećanja jezik koji duh razume pa kad dajemo gnev to za duh znači da mi to želimo u svom životu, i on nam kreira suituacije u kojima ćemo osećati gnev. Tako je naša sudbina samo žetva onoga šta smo sudom kroz osećanja posejali.
Pa iz toga se i vidi da nam nije dato da sudimo.
Pocinje sa " Ne sudite , jer kakvim...
dakle mozemo suditi ali to nije ispravno i nije na nama da sudimo.
Jer mozemo gresiti u sudu dok Bog ne moze gresiti.
 
Poslednja izmena:
Pa iz toga se i vidi da nam nije dato da sudimo.
Pocinje sa " Ne sudite , jer kakvim...
dakle mozemo suditi ali to nije ispravno i nije na nama da sudimo.
Jer mozemo gresiti u sudu dok Bog ne moze gresiti.
Kojim sudom sudite onako će vam se i suditi. Mi smo pozvani da sudimo ali pravedan sud, pa kad sudimo milošću, lubavlju, zahvalnošću mi pozitivno utičemo na svoj život i sudbinu. A ko je mlak pa ne sudi nikako biće isplunut iz usta božijih. Bog nas j pozvao da ne sudimo zlo i nepravdu a svakako je sud dat nama. Jevanjđelista se nije setio da će se neko uhvatiti za to "ne sudite" inače bi verovatno drugačije napisao.
 

Back
Top