Zasto Vojvodjanin ne bi bio predsjednik Srbije

Čemu, voistinu?

Da nam Ture napravi govedinu.

Taman se korica uhvati na ***** komunističko dođoško i onda neko ture čačne da zasmrdi opet.

Ko zna, možda nam baš i valja znati da su naša dođoška braća baš ovako raspoložena ko naš Kapetan.

Lično nisam ni do sad gajio neke velike iluzije.
Moja baba je imala običaj da kaže kako će dođoši biti glavni u crkvama kad sazidaju one koje su srušili.
Čudna je to sorta.
Danas tito, sutra papO, prekosutra Marks.
Iskreno, najmanje nam trebaju ovakve svadje. Necu da branim nikoga, ali bih rekao da niko nije ni u pravu ni u krivu.

Ljudi ima svakavih, tako da o tome ne bih, ali problem je sto se kod nas nije uradila dekomunizacija nakon 1990, pa nije de-SPS-JUL-izacija 2000., pa nije de-DOS-izacija 2012., a ocigledno necemo uraditi ni de-SNS-izaciju.

I kako ono kaze crtac - da je Pera otisao u policiju, do svega ovoga ne bi doslo. Da prepevamo - da smo uradili dekomunizaciju 1990 do mnogo toga ne bi doslo, jer sve vreme nam upravljaju potomci komunista. Sa svih meridijana Jugoslavije, narocito u Beogradu, leglu mnogog zla (iako mi je rodni grad).

Inace ja sam poreklom 75% Krajisnik, 25% sa KiM. Po nekima, verovatno sam tudjin u Srbiji, iako poticem iz 100% srpskih porodica. Da me sad vrate odakle su mi dede i babe, sanse da bih bio ubijen su povelike, i Srba tamo vise skoro da i nema.
 
Iskreno, najmanje nam trebaju ovakve svadje. Necu da branim nikoga, ali bih rekao da niko nije ni u pravu ni u krivu.

Ljudi ima svakavih, tako da o tome ne bih, ali problem je sto se kod nas nije uradila dekomunizacija nakon 1990, pa nije de-SPS-JUL-izacija 2000., pa nije de-DOS-izacija 2012., a ocigledno necemo uraditi ni de-SNS-izaciju.

I kako ono kaze crtac - da je Pera otisao u policiju, do svega ovoga ne bi doslo. Da prepevamo - da smo uradili dekomunizaciju 1990 do mnogo toga ne bi doslo, jer sve vreme nam upravljaju potomci komunista. Sa svih meridijana Jugoslavije, narocito u Beogradu, leglu mnogog zla (iako mi je rodni grad).

Inace ja sam poreklom 75% Krajisnik, 25% sa KiM. Po nekima, verovatno sam tudjin u Srbiji, iako poticem iz 100% srpskih porodica. Da me sad vrate odakle su mi dede i babe, sanse da bih bio ubijen su povelike, i Srba tamo vise skoro da i nema.
Tim pre računam da možemo trezveno da promišljamo oko teme.
Mesto boravka ili mesto rođenja ne znače ustvari ništa.
Ono što je bitno je da pretpostavljeni predsednik Vojvođanin ne mora da bude ni Lala ni Bačvan ni Sremac ni dođoš.
Vreme je prošlo.
Svi smo se izmešali.
Nema više ni Lala ni Bosanaca Krajišnika.
To smo bili i jedni i drugi dok je bilo Krajine.
Sad smo dobili državu al ponašamo se kao da nije naša.
Odrekli smo se i Soluna i Skadra Zadra Knina i Dubrovnika i Budima i Temišvara i Arada i Prizrena Rešice Gostivara Ohrida Benkovca i Tetova.
Dokle tako?

Dokle god titoizam živi kroz partizanštinu.
 
Poslednja izmena:
Tim pre računam da možemo trezveno da promišljamo oko teme.
Mesto boravka ili mesto rođenja ne znače ustvari ništa.
Ono što je bitno je da pretpostavljeni predsednik Vojvođanin ne mora da bude ni Lala ni Bačvan ni Sremac ni dođoš.
Vreme je prošlo.
Svi smo se izmešali.
Nema više ni Lala ni Bosanaca Krajišnika.
To smo bili i jedni i drugi dok je bilo Krajine.
Sad smo dobili državu al ponašamo se kao da nije naša.
Odrekli smo se i Soluna i Skadra Zadra Knina i Dubrovnika i Budima i Temišvara i Arada i Prizrena i Tetova.
Dokle tako?

O tome na drugoj temi - onoj o protestu protiv izdaje i o hapsenju organizatora tog protesta.

Ali treba imati na umu da ako ode KiM nema nikakvog razloga da ne ide i Vojvodina, Raska itd. Pod istim uslovima - zahteva Zapad, uvesce nam sankcije, necemo da ratujemo - i cao zdravo nema Srbije ni Srba.

No posto dopustamo sve to - onda smo to i zasluzili.

Neverovatno je kako je narod zapravo glup - zahebavali nas oko korone, pa sad ratuju braca u Ukrajini, isto kao sto smo mi ovde ratovali 90-tih a svi braca poreklom, pljackaju Evropu onako providno do bola i narod cuti... A njih svega sacica jada, pola od njih matore izlapotine tipa Soros, i opet qaraju nas milijarde.

Meni je jasno samo jedno, nije moje pametniji od mene izrekli - mafija milom vlast nece predati. Ni nasa ni belosvetska. Ko misli da ce na izborima da smeni mafijasku bandu grdno se vara.
 
O tome na drugoj temi - onoj o protestu protiv izdaje i o hapsenju organizatora tog protesta.

Ali treba imati na umu da ako ode KiM nema nikakvog razloga da ne ide i Vojvodina, Raska itd. Pod istim uslovima - zahteva Zapad, uvesce nam sankcije, necemo da ratujemo - i cao zdravo nema Srbije ni Srba.

No posto dopustamo sve to - onda smo to i zasluzili.

Neverovatno je kako je narod zapravo glup - zahebavali nas oko korone, pa sad ratuju braca u Ukrajini, isto kao sto smo mi ovde ratovali 90-tih a svi braca poreklom, pljackaju Evropu onako providno do bola i narod cuti... A njih svega sacica jada, pola od njih matore izlapotine tipa Soros, i opet qaraju nas milijarde.

Meni je jasno samo jedno, nije moje pametniji od mene izrekli - mafija milom vlast nece predati. Ni nasa ni belosvetska. Ko misli da ce na izborima da smeni mafijasku bandu grdno se vara.
Proces teče po planu.
Nikada se pantljičara sama nije otkačila
Mora pomoć medikamenata.
Moje stanovište je da ovaj put ta hemija treba da prođe bez našeg mešanja.
Prošli put je bilo....

Mlado žito, navijaj klasove,
pređe roka stigla ti je žnjetva.
Divne žertve vidim na gomile
pred oltarom crkve i plemena;
čujem lelek đe gore prolama.
Treba služit česti i imenu.
Neka bude borba neprestana,
neka bude što biti ne može –
nek ad proždre, pokosi satana!
Na groblju će iznići cvijeće
Za daleko neko pokoljenje.


Ovo je bilo pre, dok je bilo klasja i klasja

Sad je smatram vreme da izniče cvijeće.
Dosta je pokosio satana.
Nek kosi malo negde drugde.
 
Proces teče po planu.
Nikada se pantljičara sama nije otkačila
Mora pomoć medikamenata.
Moje stanovište je da ovaj put ta hemija treba da prođe bez našeg mešanja.
Prošli put je bilo....

Mlado žito, navijaj klasove,
pređe roka stigla ti je žnjetva.
Divne žertve vidim na gomile
pred oltarom crkve i plemena;
čujem lelek đe gore prolama.
Treba služit česti i imenu.
Neka bude borba neprestana,
neka bude što biti ne može –
nek ad proždre, pokosi satana!
Na groblju će iznići cvijeće
Za daleko neko pokoljenje.


Ovo je bilo pre, dok je bilo klasja i klasja

Sad je smatram vreme da izniče cvijeće.
Dosta je pokosio satana.
Nek kosi malo negde drugde.

Niko nam nece pokloniti slobodu. Sloboda se osvaja.

A osvajac se jako trudi da cvijeca ne bude - gej propaganda, zene karijeristi, nezdrava ishrana i zivot, drustvene mreze, bezanje iz zemlje... Mi smo nacija na izdisaju, ja sam inzenjer i dobar sam sa matematikom - iskreno nisam siguran da nam uopste ima spasa.

Racunajte sami - da evo SAD napravimo, kao Srbi, milion beba, one su stasale za nesto tek za 20 godina. A sta ce i od nas i od Srbije ostati za 20 godina, pitanje je sad?
 
Niko nam nece pokloniti slobodu. Sloboda se osvaja.

A osvajac se jako trudi da cvijeca ne bude - gej propaganda, zene karijeristi, nezdrava ishrana i zivot, drustvene mreze, bezanje iz zemlje... Mi smo nacija na izdisaju, ja sam inzenjer i dobar sam sa matematikom - iskreno nisam siguran da nam uopste ima spasa.

Racunajte sami - da evo SAD napravimo, kao Srbi, milion beba, one su stasale za nesto tek za 20 godina. A sta ce i od nas i od Srbije ostati za 20 godina, pitanje je sad?
Upravo te bebe su cvijeće koje valja da iznikne.
Ja sam prost seljak zanatlija.

Znam da će ceo svet da pripadne preživelima.
Želim da među njima bude što više tog našeg cvijeća.
Mi smo nacija koja opstaje uprkos Jasenovcima.
Mi smo svoj had i košenje prošli.Sad je red na druge da daju doprinos oslobađanju od pantljičara.
Da se tako poetski izrazim
Znam da me razumeš.
 
Upravo te bebe su cvijeće koje valja da iznikne.
Ja sam prost seljak zanatlija.

Znam da će ceo svet da pripadne preživelima.
Želim da među njima bude što više tog našeg cvijeća.
Da se tako poetski izrazim
Znam da me razumeš.

Razumem te, i ja zelim isto, ali se bojim da je "snaga mala a pleca nejaka" (ili tako nekako) (u smislu potencijala za te bebe).
 
Verujem da uviđaš i sam da pišeš koještarije i pokušavaš da dokažeš nedokazivo.
Tamiški Banat nikada nije bio srpska zemlja, niti pod srpskom upravom, niti je tamo Srba ikada bilo u znatnom broju.
srba i sad tamo ima, ali su rumunizirani,
kao sto ih ima i u albaniji u jako velikom broju,
pa su poalbanizirani,
i uprkos nasilno promenjenim imenima,
oni jos uvek govore srpski
 
Da, jedno vreme obnovom Pećke patrijaršije koju su obnovili Turci. Šta nije jasno?
Šta ovaj video dokazuje svega ti? Austrijanci u svojoj državi stvorili administrativnu oblast od delova prethodne Srpske Vojvodine i istočnog Banata i nazvali je ''Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat''. Dakle dve različite celine spojene u jednu administraciju. Kako to Tamiški Banat odjednom čini srpskim? Da je pridodat ostatak Ugarske onda bi i današnju Mađarsku svojatali? Svašta.
Verovatno ni za banatsku Crnu Goru nisi čuo?
 
dakle prvo, SRBI PREKO DRINE SU BILI DRZAVLJANI ISTE TE AUSTROUGARSKE (KOLONIJE) ALI SU ODBILI DA RATUJU ZA AUSTROUGARSKU I DOBROVOLJNO OTISLI U SRBIJU DA SE BO RE PROTIV OKUPATORA

AU je useljavala Srbe, Nemce i druge narode unutar svojih granica, veoma drugačije od pravih kolonija koji su naseljavali tuđe zemlje i menjali kulturu domaćeg stanovništva.


oni su verni srbiji i bore se za slobodu srpskog roda. a vasi su isli u austrougarsku vojsku da pucaju na srbe i ruse. nije im palo na um da uteknu u srbiju i bore se u srpskoj vojsci...
Ko se od panonskih Srba uopšte borio protiv Srbije? Ako je i bilo, reč je o veoma malom broj zapravo... upravo su Srbi prelazili na stranu vojske Srbije tada.

isto nasledje su pokazali i 1941ve kada u vojvodini i nije bilo maltene pokreta otpora... ta sto bi se lala borio protiv okupatora jel...
Glupost, doduše partizanski pokret nije imao velikog uspeha u Bačkoj i Banatu ali imaj na umu da u tadašnjoj Vojvodini bilo svega 30-40% Srba. Nemci i Mađari su zajendo činili oko 50% Vojvodine a oni su bili uglavnom na strani Trećeg rajha. U Sremu itekako bilo borbe i vojnih uspeha posebno na Fruškoj Gori gde je teren odgovarao ustanicima za razliku od nepovoljnih ravničarskih terena.

Oslobo%C4%91ena_teritorija_septembra_1943.jpg
 
I to za vazi i za njih. Posljedice srpskog ustanka su i olaksice za srpski narod u Austriji odnosno Vojvodini koji dozivljaju procvat sve do proglasenja Vojvodine 1848.

Ali pronadji prezime u Vojvodini starije od 300 godina. U CG je je obicno da prezime bude 400-500 g. staro.

Породицe мојe бакe у Бачкој носи иста презимена преко четири стотине година. Не знам за остатак Војводине, али Бачкани изгледа да су прилично доследни у презимену. Породице у стаблу моје баке су: -Врачарић
-Стојачић
-Каралић (Каралија)


Screenshot_20230311-102915_Gmail.jpg

Screenshot_20230311-102627_Messenger.jpg
Screenshot_20230311-102644_Messenger.jpg
received_5602502536513228.jpeg
 
sta malo sutra?

jeste li isli na rusiju da ratujete i ubijate ruse u korist austrougarske?

брате, волим твој патриотизам, жртвe твоје породице, и колико си поносан на њих, али потпуно грешиш у ономе што говориш. аргумент који стално понављате да се Срби из Аустрије боре против Србије је комунистичка лаж коју су створили Тито и другосрбијанци.

Срби мобилисани у аустријску војску 1914. године нису се борили против Србије и Црне Горе. Одмах су послати на галицијски фронт (данас мађарско-украјинска граница) јер им Аустријанци нису веровали. знали су да ће променити страну.

Мој прадеда и његова два брата из Врлике су сви позвани у аустријску војску. Били су у 22. далматинској, Сињ. Нико од њих није ратовао против Србије. Најстарији је погинуо на Галицијском фронту. Најмлађи се предао Русима и постао Солунац. Мој прадеда је позван почетком 1915. да се бори на новоотвореном италијанском фронту. Одмах се предао Италијанима и после годину-две у логору за ратне заробљенике у Падови пуштен је.

Срби царства нису ратовали на српском и црногорском фронту. Једини који ми је познато да јесу били су неки Личани, али и њих је само шачица. Већина ратних Срба из Лике је, нажалост, радила у Америци када је то почело. Већина њих ће тек 1918. моћи да види акцију.
 

Back
Top