Zasto unistavaju Sajam knjiga trazeci paznju?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
34.569
Sajam knjiga je mesto za odmor od svakodnevnice,uzivanje u danu.
Oni uz one koji se poslovno bave ovim iz naslova su odjednom poceli da dolaze,stavljaju sebe u prvi plan,uznemiravaju obicne osobe koje zele da uzivaju u knjigama,stripovima,ostalom.
Sajam knjiga je bespovratno unisten zbog ovih iz naslova koji su tu da svima skrecu paznju na sebe te tako sve uznemiravaju.
To nije jedna osoba kojoj je posao ovo iz naziva pdf -a da nebitno kao svi drugi gleda knjige,to su mnogi tu da skrecu paznju na sebe.

Poslednja izmena:
Sajam knjiga je po nepisanom pravilu tiho pristojno mesto gde citaoci uzivaju u knjigama.

Prisustvo obezbedjenja licnosti raznih iz ovog pdf-a kojima je politika posao uznemirava svojim prisustvom obicne osobe na Sajmu knjiga jer deluju pretece.
To se vidi,stvara veliki osecaj neprijatnosti.
Buka koju prave oni sto im je politika posao takodje uznemirava posetioce Sajma knjiga kao politicka propaganda o kojoj pricaju a tu joj nije mesto.
Novinari pitaju o politici na Sajmu knjiga obicne osobe a tu tome nije mesto.
Pitaju se obicne osobe da li hoce pred kamerama da poziraju sa tim ili tome cemu na Sajmu knjiga nije mesto.
Takodje,malo je nepristupacnije proci zbog obezbedjenja onih koji se brave polikom kao poslom.

Traze paznju unistavajuci duh Sajma knjiga ~ da li bi neko od vas bio dovoljno pristojan (pristojna),odvojio(odvojila) nesto vremena da napise zasto to rade?

pasioniranom citaocu ne smetaju stvari koje se desavaju oko njega.
Камера у лице,"шта мислите о политичару (политичарки)"?
Немогућност пролаза јер се дотични не осећају сигурно те се мора заобићи читав један део,ићи около?

Političari su se uvek slikali na sajmu,kao i javne ličnosti, to je ionako protokalarno i ima dosta vremena da se obiđe sajam za svoju dušu bez toga.

Ono što je mene porazilo je da dominiraju naslovi koji su napisale influeserke, propali političari, wanna bi političari, teoretičari zavere, ex-krimosi, ravnozemljaši i ovi što nalaze Srbe među mastodontima a neki bogami i sa brahiosaurusima :mrgreen:
Vrhunac je onaj red dečurlije da se slika sa Šešeljem(svaka veza sa mastodontima slučajna :D), što ako normalnog čoveka nije ubedilo da je ova zemlja terminalno bolesna onda jbg.

Taj sto ga spomenu je bio dve hiljade devetnaeste,preglasan s ozvucenjem (sto nije dostojanstveno na Sajmu knjiga gde je obicno tiha,fina atmosfera pristojnosti).
Abnormalna doza negativne energije,zeludac mi se okrenuo od naleta mucnine,vice on nesto tamo,doveli neke da gledaju,kako su unistili tada kompletan dozivljaj svega.
Prolazim okolo da me ne dokace kamere,obezbedjenje,guzva ogromna jer se stvorio vrlo mali prostor za prolazak~ odahnula sam kad se sklonih.

Poslednja izmena:
(svaka veza sa mastodontima slučajna :D)
Screenshot_20231028-033742_Samsung Internet.jpg

, što ako normalnog čoveka nije ubedilo da je ova zemlja terminalno bolesna onda jbg.
Screenshot_20231028-032915_X.jpg

Ovo su neka maloletna deca,zato nema lica al' probiti se kroz guzvu te haos okolo je uznemiravanje citalaca,remecenje njihovog mira kad treba da se sklanjaju.
Ne znam ko su deca,ne znam sta ce tu al' znam da kad se udje tesko je proci od tog mnostva tu te sajam gubi smisao (ima dosta ovakvih koji se bave ovim poslom a bas se trude da budu primeceni te ometaju ostale).

Poslednja izmena:
Ovo su neka maloletna deca,zato nema lica al' probiti se kroz guzvu te haos okolo je uznemiravanje citalaca,remecenje njihovog mira kad treba da se sklanjaju.
Ne znam ko su deca,ne znam sta ce tu al' znam da kad se udje tesko je proci od tog mnostva tu te sajam gubi smisao (ima dosta ovakvih koji se bave ovim poslom a bas se trude da budu primeceni te ometaju ostale).
Ako ti je do mira dete idi na liturgiju.

Političari su se uvek slikali na sajmu,kao i javne ličnosti, to je ionako protokalarno i ima dosta vremena da se obiđe sajam za svoju dušu bez toga.
Cekaj sad ce neki valjda izbori,mozda je zbog toga ~ vidi,da dodju prodju kao svi nema veze al' kad stvaraju guzvu to je drugo.
Ono što je mene porazilo je da dominiraju naslovi koji su napisale influeserke,
Zorannah hoce da dotaknu da uzmu "pelcer" za lep privatan posao,lep stan,lepa putovanja,lep zivot,to je pozitivna strana,legalno da steknu pare.
propali političari,
Narusavaju harmoniju Sajma knjiga skretanjem paznje na sebe.
wanna bi političari,
Isto kao ovi iznad.
teoretičari zavere,
Osobe sa drugacijim stavovima su pristojne uz pristojnu publiku,nisu do sada pravili guzvu ili nekakve ekscese da znam za to.
Narusavaju harmoniju Sajma knjiga.

pasioniranom citaocu ne smetaju stvari koje se desavaju oko njega.
E pa nije bas tako..
Subota je dan na sajmu kad se srecu i dolaze ljubitelji knjiga ili cak i prvenci sajma...
To je nesto kao porodicni dan sajmovnika...
E verovatno je broj dodjosa na sajama sa totalno drugacijom kulturom ponasanja bio veci ovaj put pa se to osetilo na dozivljaj veceri..
Inace to kao sto postoji dan za ozbiljnu muziku u sava centru , tako postoji i knjizevni dan na sajmu..

To znaju tzv ljubitelji knjiga koji su socijalizovani...kao klub...a ustvari spontani...

Ko zna mozda sam dovoljno lud da svim tim jajarama politicarima i kazem da se sklone sa sajma knjiga...Treba nekad biti malo jasniji kad neko remeti nazovi mir, u smislu neko tradicionalno ponasanje...
Nije ni takva reakcija retkost na sajmu knjiga....starlete sa svih strana, dzepna izdanja intelektualaca iz trznih centara haraju kao armija, tako da nisu , bar za mene , cudne reakcije starih ljubitelja knjiga.....to ti je kao da suocis staniju i Duska radovica.......neko ispada ugursuz, ali da njih dvoje dobiju bebu tesko...

Bilo je jednom incident, isto je neko poceo da se mnogo qujci , na prvom spratu , i trajalo je predugo , i jednostavno citalacka raja se pobunila....iako nigde nije bilo roma, bilo je ajd napolje cigani, rekli ste sta ste imali , sad nas ne davite vise...isto politicari..

Pa nije bolesna tema....to je bezobrazluk prema tradiciji citalaca...
Slazem se ja da to rade jajare gde god stignu , i na krsmancu dodje hor folklor i dodje 3 jajare i dovoljno je, oni pocnu da sviraju djoki, samo vidis kako se uchepi uchepe, ostali se odmaknu cekaju da prodje to i da se krene u ono sto je tradicija..
Kao i na svadbama kad se ostavi mesto za predsednika opstine i onda on odrzi govor, kao zna mladozenju mladu , sve goste i slicno....zna levo moje jaje, sto zna...
Ja ne znam zeus, ali mora da stanem na njenu stranu , jer znam koliko su to fini ljudi i imaju samo taj jedan dan u godini zahtev za povecanom koncentracijom necega sto misle da je intelektualnost, sta li vec...ustvari kulturom....

Tako da stanija vs Ljubivoje Rsumovic, , ljubivoje wins...

Данима слушам забринута питања да ли Шешељу треба забранити да продаје своје књиге с увредљивим насловима на Сајму... на Сајму на ком је награду за најљепшу књигу добио издавач који се зове „Бесна кобила”.
Између бесне кобиле и кенгуровог муда баш и не видим неку драстиЋну разлику...

Back