Zašto u Srbiji vole čvrstorukaše?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.994
Oduvek je tako bilo. Još od naših ustaničkih vođa, a i pre. No, pre 100 i više godina takvi su bili na ceni svuda, a u međuvremenu se dosta toga u svetu promenilo. Ne mislim na tehnički napredak nego na promenu razmišljanja. Zašto se to nije desilo u Srbiji? Nije da nismo imali od koga da vidimo. Mnogo naših ljudi radi u zemljama EU i tačno može da vidi da je njihov sistem bolji, te da su to srećnije i uspešnije zemlje. Tamo se političari smenjuju kao na traci, a ovde ko zasedne tu ostane dugo godina. Jedino je lako smenjiva vlast ujedno i odgovorna, a kod nas je Vučić postavio stvari tako da je ogroman broj ljudi bukvalno ucenjen. Zanimljivo je da nisu ovde omiljeni samo naši takvi autoritarci, nego i svetski. Broj Putinovih obožavatelja je zabrinjavajuće velik, a u njegovoj zemlji je bedak i veći nego ovde sa izuzetkom eventualno Moskve i Sankt Petersburga. Da ne pričamo kako on sad preti atomskim bombama i posledičnim sveopštim uništenjem (što naravno ne bi zaobišlo ni nas).
Znači sveopšte ludilo, vidimo da tako ne valja, a opet smo za to. Kako je to moguće?
 
Oduvek je tako bilo. Još od naših ustaničkih vođa, a i pre. No, pre 100 i više godina takvi su bili na ceni svuda, a u međuvremenu se dosta toga u svetu promenilo. Ne mislim na tehnički napredak nego na promenu razmišljanja. Zašto se to nije desilo u Srbiji? Nije da nismo imali od koga da vidimo. Mnogo naših ljudi radi u zemljama EU i tačno može da vidi da je njihov sistem bolji, te da su to srećnije i uspešnije zemlje. Tamo se političari smenjuju kao na traci, a ovde ko zasedne tu ostane dugo godina. Jedino je lako smenjiva vlast ujedno i odgovorna, a kod nas je Vučić postavio stvari tako da je ogroman broj ljudi bukvalno ucenjen. Zanimljivo je da nisu ovde omiljeni samo naši takvi autoritarci, nego i svetski. Broj Putinovih obožavatelja je zabrinjavajuće velik, a u njegovoj zemlji je bedak i veći nego ovde sa izuzetkom eventualno Moskve i Sankt Petersburga. Da ne pričamo kako on sad preti atomskim bombama i posledičnim sveopštim uništenjem (što naravno ne bi zaobišlo ni nas).
Znači sveopšte ludilo, vidimo da tako ne valja, a opet smo za to. Kako je to moguće?
Znas kako je moguce?Ovako.
Imam 50 godina i od kada znam za sebe SAD su sila koja se najvise pita i namece svoju volju i zakone drugima.U svijetu za vrijeme liderstva SAD nepravda,glad,ratovi,otimanje od siromasnih...
E pun ku.ra.c mi je takvog svijeta.Govorim u svoje ime i zasto podrzavam Putina i Rusiju.Sada ce se nesta drsiti.Pa ili ce biti gore ili bolje.Vidjet cemo.
 
Tacno je ali bi objasnjenje uvredilo Srbe....
Doduse postoje tri objasnjenja, sva tri su tacna, ali kazu da je mnogima dovoljno jedno , a ona druga dva vredjaju...

Najapstraktnije objasnjenje je u vezi licemerja i potrebe da se oseti sigurnost i snaga obracuna sa hijenama koje su oko nas....To je i najapstraktnije...i najsladje za slusanje..

Sva ostala su malo zaebana...
Imas jedno u vezi socijalizma i komunizma, koje nije pogresno , ali ima manu jer je takav narod odavno znaci vekovima pre pojave socijalizma i komunizma..
 
Ne bi bilo na odmet da se postavljač teme dogovori sam sa sobom pre nego što postavi temu. Naime da li su naši ljudi ucenjeni da glasaju za Vučića ili vole da glasaju za njega jer je čvrstorukaš. Eto za početak neka prvo to sebi razjasni jer to nisu iste stvari ; ako su ucenjeni onda to ne znači da vole da glasaju za njega.
Ne vole, ali suštinski ovde ljudi teže takvima. Vučić je došao na vlast upravo zato što je ovde narod hteo mesiju, velikog vođu. Tadić nikako nije odgovarao tom opisu. Tako se izdigao i Milošević i mnogi drugi pre njega. Ovde mnogima imponuje čak i onaj korejski Kim Ding Dong ili kako se već zove, nikako da zapamtim.

Imas jedno u vezi socijalizma i komunizma, koje nije pogresno , ali ima manu jer je takav narod odavno znaci vekovima pre pojave socijalizma i komunizma..
... a takav je ostao i posle.
 
Oduvek je tako bilo. Još od naših ustaničkih vođa, a i pre. No, pre 100 i više godina takvi su bili na ceni svuda, a u međuvremenu se dosta toga u svetu promenilo. Ne mislim na tehnički napredak nego na promenu razmišljanja. Zašto se to nije desilo u Srbiji? Nije da nismo imali od koga da vidimo. Mnogo naših ljudi radi u zemljama EU i tačno može da vidi da je njihov sistem bolji, te da su to srećnije i uspešnije zemlje. Tamo se političari smenjuju kao na traci, a ovde ko zasedne tu ostane dugo godina. Jedino je lako smenjiva vlast ujedno i odgovorna, a kod nas je Vučić postavio stvari tako da je ogroman broj ljudi bukvalno ucenjen. Zanimljivo je da nisu ovde omiljeni samo naši takvi autoritarci, nego i svetski. Broj Putinovih obožavatelja je zabrinjavajuće velik, a u njegovoj zemlji je bedak i veći nego ovde sa izuzetkom eventualno Moskve i Sankt Petersburga. Da ne pričamo kako on sad preti atomskim bombama i posledičnim sveopštim uništenjem (što naravno ne bi zaobišlo ni nas).
Znači sveopšte ludilo, vidimo da tako ne valja, a opet smo za to. Kako je to moguće?
Ameri vole praznorukujuće :D

Kad priča i obećeva maglu - ou jea!
Kad uvali karinu za maglu - ou jea!
Rukuje se sa maglom - iju?
 
Oduvek je tako bilo. Još od naših ustaničkih vođa, a i pre. No, pre 100 i više godina takvi su bili na ceni svuda, a u međuvremenu se dosta toga u svetu promenilo. Ne mislim na tehnički napredak nego na promenu razmišljanja. Zašto se to nije desilo u Srbiji? Nije da nismo imali od koga da vidimo. Mnogo naših ljudi radi u zemljama EU i tačno može da vidi da je njihov sistem bolji, te da su to srećnije i uspešnije zemlje. Tamo se političari smenjuju kao na traci, a ovde ko zasedne tu ostane dugo godina. Jedino je lako smenjiva vlast ujedno i odgovorna, a kod nas je Vučić postavio stvari tako da je ogroman broj ljudi bukvalno ucenjen. Zanimljivo je da nisu ovde omiljeni samo naši takvi autoritarci, nego i svetski. Broj Putinovih obožavatelja je zabrinjavajuće velik, a u njegovoj zemlji je bedak i veći nego ovde sa izuzetkom eventualno Moskve i Sankt Petersburga. Da ne pričamo kako on sad preti atomskim bombama i posledičnim sveopštim uništenjem (što naravno ne bi zaobišlo ni nas).
Znači sveopšte ludilo, vidimo da tako ne valja, a opet smo za to. Kako je to moguće?
Ja rekoh cvrstokurase …
 
Na zapadu se političari smenjuju kao na traci ali koliko god da ih se smeni, svi pričaju istu priču. Čim neko pomisli da promeni priču, bude smenjen. Smenjen od strane direktive iz centra moći (u Americi) a istovremeno se narodima na zapadu neprestano ispira mozak u pravcu u kome to odgovara tom centru moći. Demagogija moći zapada vodi masu upravljajući je ka svojim interesima.
Kontrolišući te na traci menjane političare i način razmišljanja mase (mediji 24/7), kontroliše se i sve ostalo, svi aspekti politike i države.
Tako da na tom zapadu nije tako lepo i slobodarski i bajno kako to upravitelji zapada nama prezentuju.

Sa druge strane, kod nas nije savršeno niti lako takođe, ali da li jeste negde?
Kod nas kao jedne malecne zemljice na svetu, jedan "čvrst" vođa drži na okupu i pod kontrolom sve ostale često zavađene i sebične i kratkovide interesne grupice i ljude kao i vrednosti koje se proizvedu. Da nije toga, ili bismo se rastrgli međusobno (kao što je zamalo bilo posle 5. oktobra) ili bismo bili pod direktnom kolonijalnom upravom centra moći zapada. I ovako smo u određenoj meri ali ne direktno iz te prve ruke a što ipak pravi razliku.

Suština je da zapad nije zlatan ni stvarno liberalan (iako je izmislio tu reč) i primarno posvećen boljitku čoveka pojedinca. Na svetu još uvek ne postoji "obećana zemlja". Kao što znamo, Eldorado još nije pronađen...
 
Ne vole, ali suštinski ovde ljudi teže takvima. Vučić je došao na vlast upravo zato što je ovde narod hteo mesiju, velikog vođu. Tadić nikako nije odgovarao tom opisu. Tako se izdigao i Milošević i mnogi drugi pre njega. Ovde mnogima imponuje čak i onaj korejski Kim Ding Dong ili kako se već zove, nikako da zapamtim.


... a takav je ostao i posle.
Vucic je dosao na vlast,preko Tome,sam nikada ne bi prosao,a Toma je dobio Tadica,jer je tadic 2008-me primio Dacica u koaliciju i narod je bio besan na njega,ali im se taj inat obio o glavu i sada nemaju gde.
 
Ne bi bilo na odmet da se postavljač teme dogovori sam sa sobom pre nego što postavi temu. Naime da li su naši ljudi ucenjeni da glasaju za Vučića ili vole da glasaju za njega jer je čvrstorukaš. Eto za početak neka prvo to sebi razjasni jer to nisu iste stvari ; ako su ucenjeni onda to ne znači da vole da glasaju za njega.
cime je to obican glasac ucenjen?
 
Mene drugo nesto interesuje..

Ljudi koji pricaju da im smeta takvo biranje lidera, uvek ipak biraju takve lidere..
Ja pricam da mi smeta takvo vodjenje zbegovsko Srbije , ali zato mi se koza najezi kad vidim takvog lidera....

Ja licno vazim za zaebanog coveka...ne agresivnog ali svi misle agresivnog ali zaebanog....zato sto ono sto moze da prodje, to prolazi,
Bez nasilja prema drugima, ali narod to ne ceka ne ocekuje i svasta nesto...
Zasto ovo pisem, pa zato sto narod nema alate da prepozna mene i nekog Zivkovica ili nekog Sarica ili nekog Sapica...
Suvise je u seljackoj mentalogici.....i onda je nabedjen , ubedjen da zna sve....

Znam kad radim sa ljudima, tj kad preuzmem neku transformaciju..
To je strah, panika, koja se pojacava kako vreme odmice prvih 2 nedelje...jer padaju sve njihove igrice...
Tada zele da sve ostale nefunkcionalno i paralizovano ali po starom...
Ljudi se uglavnom plase promena, a slabi su da uspostave red ili zajednicku ugodnost, tj ne samo slabi nego i glupi za to...i bez volje da ispostuju drugog..

Tako da kad im vec fali toliko mnogo od potrebnih vestina da uspostave dobre odnose, onda radije biraju nasilje sa odgovarajucim prijatnim i neprijatnim osobinama koje mogu da poseduju...

I uvek Srbi upadaju u neki mod glumatanja selektora....znaci umesto da bude radnik i da lepo prihvati svoje duznosti i da ne siri opseg i ne tupi, on ce da radi protiv organizatora i onda se sve tumaci na licnom nivou....
A to je seljacka logika i ocekivanje da ima protekciju u odnosu na druge...i gleda da izbusi tu protekciju kod novog upravnika..

Ali sad vec stizemo do polja koje ne prija a razlog je stalne zelje za ultimativnim diktatorom...jer ako nije u stanju da utisa i zajase njih 100 sabotera, nece biti nista od sistema....

Mozda treba ovo reci....teska sirotinja baba na njivi , prica kako je prodala papriku po 5 dinara...a te godine paprika bila 2,3 do 5...prosek 3,5 za vrhunsku ako cekas kad treba...
Ja naivno pomislim eee boze bar jednom da budalu hoce para, pa se ova oparila....ali nisam glasno rekao , samo rekoh, pa odlicno dobro si prosla....najbolje sto si mogla..

Prodje 15 min, ta ista baba krece...ja mislila vi studenti i genijalci ste pametniji a oni isto glupi kao i mi....prodala sam za 2 dinara papriku , a ti si poverovao da sam prodala za 5....
Sta reci....vaznije je od gladi....jer je baba bila teska sirotinja i mahom je gladovala....ili jedva imala da jede...

Pa onda tako vremenom pokupis sta sve ljudi potajno imaju potrebu i vidis sta je osnova naroda...ako imaju taj seoski naum, logiku...
Nema tu veze ni grad ni selo ni doktorat ama bas nista...Ako je rastao na selu , to ti je sto ti je...ako je rastao u gradu a roditelji sa sela, kako se omaklo , ako ga vise vaspitavali roditelji , kao da nije makao sa sela....
 
Овде да би нешто ишло мора да влада неко са култом личности и диктатор. Било је примера колико хоћеш. Исти такви су и Руси. Они и данас имају једног таквог.
 
Poslednja izmena od moderatora:
cime je to obican glasac ucenjen?
Bilo na prvom glasanju ucenjenih , ono posao za clana porodice se gubi ako svi ne glasaju za vucica....tj za sns...
Ali to je bilo za prvo glasanje, sad nisam cuo za ovo da je bilo toga..

Овде да би нешто ишло мора да влада неко са култом личности и диктатор. Било је примера колико хоћеш. Исти такви су и Руси. Они и данас имају једног таквог.
Jesu , cak su preziveli i socijalizam a da nisu postali iole bolji....znaci ne ide pa ne ide..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Srbi sami nece nikad da izlece, a da lekaru za dushu daju moc nece ni to...
Tako da samo slucajno moze da se desi , da neko uhvati srecne okolnosti i prestane da bude bukovaca seljacka i postane obican miran , postovan seljak...

Sto vreme vise odmice, sve je teze biti neko ko ce zadovoljiti podrigle Srbe...
podivljale Srbe....napaljene Srbe....ministarske dushe srbe...
Ali je lakse upravljati srbima, bez da ih menjas, nego postavis ih kao stoku i svinje i oni sami pronadju put koji im je zadovoljavajuci...cak ocekuju da ih omandas par puta sa stapom..ozbiljno kazem....da pokazes autoritet...
 
Svakim bednim radnim mestom, gde radi za bednu platu,jer je dobio to radno mesto preko clanske karte,ili preko nekog clana te stranke.
i od takvih ljigavih karaktera, ocekujes da povedu ovu drzavu u neku svetlu buducnost...danas ih ,,kao" ucenio aleksandar vucis...sutra dragan djilas...a prekosutra albin kurti...izgovori i samo izgovori, za nesposobnost i kukavicluk
 
i od takvih ljigavih karaktera, ocekujes da povedu ovu drzavu u neku svetlu buducnost...danas ih ,,kao" ucenio aleksandar vucis...sutra dragan djilas...a prekosutra albin kurti...izgovori i samo izgovori, za nesposobnost i kukavicluk
Licno ne ocekujem,od takvih nista,ali valjda postoji stabilan i bistar covek u Srbiji da moze normalno da vodi zemlju,ili nam treba ponovo neki Tito da nam drzi glave u pesku i da mu klicemo.
 
i od takvih ljigavih karaktera, ocekujes da povedu ovu drzavu u neku svetlu buducnost...danas ih ,,kao" ucenio aleksandar vucis...sutra dragan djilas...a prekosutra albin kurti...izgovori i samo izgovori, za nesposobnost i kukavicluk
Mislim da retko ko ocekuje od takvih nesto osim zahteva i problema...buke..
Bukadzije...
Nezahvalni , tj zahvalni , ali cucla...
A vreme koje protice da je dominantan tok novca iz budzeta, tj drzavno kontrolisan, takvih je sve vise u odnosu na ostale...preko pola sigurno...
Uz neregularnosti mozda cak i 90% Srbije je budzetski kontrolisano ili preko ekspozitura budzeta i vlasti...
 
Овде да би нешто ишло мора да влада неко са култом личности и диктатор. Било је примера колико хоћеш. Исти такви су и Руси. Они и данас имају једног таквог.

Ех, да смо бар једном у последњих 100 година имали председника као Буш, Реган, Тачер или Кол. Неког са чврстом руком...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top