Zašto u Srbiji nema Penicilina?

Darth Vader

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.366
Dali znate da u Srbiji nema Penicilina?
Zašto?
Ko proizvodi Penicilin u Srbiji?Zašto ga ne proizvodi više?Čija je to kompanija?
Zašto vlast ne uveze Penicilin?
U Srbiji nema Penicilina !

Tema je autorska.Tvrdnja jako proverljiva samo prošetajte do prve apoteke,tu vam je odmah iza ćoška.

Zašto?
 
Zato sto je to zastareo antibiotik, amoksicilin radi mnogo bolje, na primer. Da ne pominjem panklav, azitromicin, i ostale.
A da ne lupamo!
Svaki antibiotik je po Leitlinije za odredjen soj bakterije. Ne postoi zastaren Antibiotik.
Verovatno se radi o nekoj Farmaceutskim problemom, ali Penicill je predodredjen za odredje bakterije koje izazivaju Erisipel, sarlah, reumatsku groznicu, tonsilarnu anginu, gonoreju, difteriju i td.
Pozdrav
 
A da ne lupamo!
Svaki antibiotik je po Leitlinije za odredjen soj bakterije. Ne postoi zastaren Antibiotik.
Verovatno se radi o nekoj Farmaceutskim problemom, ali Penicill je predodredjen za odredje bakterije koje izazivaju Erisipel, sarlah, reumatsku groznicu, tonsilarnu anginu, gonoreju, difteriju i td.
Pozdrav
Isto sve to obuhvata i amoksicilin, i jos vise.
Radim softvare za kompaniju koja se bavi registracijom lekova u Nemackoj (i to bas module za cene i proracun isplativosti), i jednostavno nema vise penicilina jer amoksicilin je jeftiniji a resava probleme mnogo bolje.
 
Gomile lekova nema u stvari nema onoga na čemu apoteke imaju malu zaradu.

Ulazim da kupim kevi neki lek za vrtoglavicu. Apotekarka kaže nema nestalo. Rekoh to ste mi rekli i pre godinu dana. Ona pocrvene i uhvati se za telefon, nađe i naruči. Privatna apoteka.

Druga apoteka isto nema isti dijalog. Apotekarku bole đoka i pita me šta mi to znači. U fazonu dođi juče. Isto privatna.

Državna me šalje bogu iza nogu po lek.
 

Back
Top