Zašto treba popiti šolju mleka pred spavanje

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.184
109493_mleko-foto-shutterstock-02-1000x0_orig.jpg


Mleko će vam veoma prijati ako ga popijete pre nego što odete u krevet.
Poznato je da je mleko i te kako zdravo za kosti, ali je manje poznato da postoje brojni benefiti ako ga popijete pred spavanje.

Jedna šolja toplog ili hladnog mleka pomoći će vam da lakše zaspite, učvrstiće vam san, ali će vas i zasititi ako vas uhvati napad gladi pre nego što odete u krevet.
Ukoliko imate lak san i budite se nenaspavani, rešenje je u jednoj šolji mleka. Mnoge studije su dokazale da mleko može doprineti da se bolje naspavate i da se ne budite tokom noći.

Ako pimate nesanicu ili ste izloženi stresu, zbog kojeg loše spavate, počnite da konzumirate mleko svake večeri.
Mleko se posebno preporučuje osobama koje se tokom noći često bude i imaju loše snove, kao i onima koji ne mogu tako lako da utonu u san.

Ako vas tokom noći obuzme glad i morate da ustanete da nešto pojedete, ta navika će vas sigurno dovesti do nagomilavanja kilograma. Međutim, jedna šolja mleka pred spavanje rešiće ovaj problem jer će vaš stomak biti sit, i nećete imati napad gladi tokom noći.

Ako odete u krevet gladni, i creva vam konstantno "krče", jedina misao koju ćete imati je hoćete li izdržati do doručka. U takvom stanju vam je potrebno više vremena da zaspite, ali sa jednom šoljom mleka, rešićete ovaj problem.

https://www.magazin.novosti.rs/scc/...-kojih-treba-popiti-solju-mleka-pred-spavanje

Nisam neki ljubitelj mleka ali šolja toplog mleka pred spavanje sigurno ne može da škodi
 
Nisam neki ljubitelj mleka ali šolja toplog mleka pred spavanje sigurno ne može da škodi
Zasto ne solja jogurta, koji normalan covek moze da pije mleko pre spavanja?
Jogurt i u ponoc da san bude bolji. Mnogo ljudi ima problem sa mlekom, mene recimo
uhvati neka gorusica, zapravo ga pijem samo sa kafom ujutru, a na i sa jogurtom mogla
bih da zivim.
 
Zasto ne solja jogurta, koji normalan covek moze da pije mleko pre spavanja?
Jogurt i u ponoc da san bude bolji. Mnogo ljudi ima problem sa mlekom, mene recimo
uhvati neka gorusica, zapravo ga pijem samo sa kafom ujutru, a na i sa jogurtom mogla
bih da zivim.
Kada sam bio mladji,stalno sam pio solju mleka pred spavanje.Jogurta,ne znam ni da li je bilo.Kada je kasnije poceo jogurt,uvek sam ga pio za dorucak,ali za pred spavanje,obavezno mleko.
 
Zasto ne solja jogurta, koji normalan covek moze da pije mleko pre spavanja?
Jogurt i u ponoc da san bude bolji. Mnogo ljudi ima problem sa mlekom, mene recimo
uhvati neka gorusica, zapravo ga pijem samo sa kafom ujutru, a na i sa jogurtom mogla
bih da zivim.
ima puno ljudi sa problemom varenja laktoze iz mleka. Zato ti vrv vise prija jogurt.
Probaj kackavalj. Kazu da je dobar i oralno, a slicno je - samo ima manje laktoze.

Ja ne pijem bas solju mleka ali nekoliko gutljaja pred spavanje mi resi probleme. Doduse, nikad nisam imao problema da pijem mleko bilo kad.
 
ima puno ljudi sa problemom varenja laktoze iz mleka. Zato ti vrv vise prija jogurt.
Probaj kackavalj. Kazu da je dobar i oralno, a slicno je - samo ima manje laktoze.

Ja ne pijem bas solju mleka ali nekoliko gutljaja pred spavanje mi resi probleme. Doduse, nikad nisam imao problema da pijem mleko bilo kad.
Ma ja sam skoro pa vegetarijanac, glavna hrana su mi jaja, sir i svi moguci mlecni proizvodi, samo ne
cisto nleko jer od njega dobijam gorusicu.
 
Baš ga ne pijem, smeta mi, nikad ga nisam volela, osim sad kad se malo prisetim-zaprženo, ali nikako slatko, nego čak malčice gorko, kad zimi promrznem, zakašljucam i procuri nos.
To je bilo dobro, ali ni njega ne spremam.
Od mlečnih proizvoda cenim samo pomalo sira, pravog, tvrdog, kravljeg... a i to samo ponekad.
Za bolje spavanje sam čula da je dobra banana ili bundeva... i naravno, čaj od nane koji rado pijem.
 
Kada sam bio mladji,stalno sam pio solju mleka pred spavanje.Jogurta,ne znam ni da li je bilo.Kada je kasnije poceo jogurt,uvek sam ga pio za dorucak,ali za pred spavanje,obavezno mleko
Не беше баш јогурта, али јес киселог млека... Кад пустиш да добро укисели, само искачу клобуци, разблажиш ладном водом и боље освежење него пиво. Наравно, домаће млеко, не фали му ништа.
Kada sam bio mladji,stalno sam pio solju mleka pred spavanje.Jogurta,ne znam ni da li je bilo.Kada je kasnije poceo jogurt,uvek sam ga pio za dorucak,ali za pred spavanje,obavezno mleko.
 
Ко се то још заноси причама о млеку без лактозе. лактоза, храна без глутена, глутен, бла-бла.
Порез на наивне.
Распитајте се колико је крава у великим системима на пенцилину и све ће вам бити јасно.
Плус хормони. Негде у ЕУ дају неке хормоне да крава даје 60 л млека дневно, То је монструозно.
Вештачка храна, држање у затвореном, а краве по селима пасу бар 40-ак врта трава.
Кад одем у завичај, имам комшије које држе једну краву не пуштају је никада напоље. Не види сунца...Избегавам да од њих узимам млечне ствари.
 
Ко се то још заноси причама о млеку без лактозе. лактоза, храна без глутена, глутен, бла-бла.
Порез на наивне.
Распитајте се колико је крава у великим системима на пенцилину и све ће вам бити јасно.
Плус хормони. Негде у ЕУ дају неке хормоне да крава даје 60 л млека дневно, То је монструозно.
Вештачка храна, држање у затвореном, а краве по селима пасу бар 40-ак врта трава.
Кад одем у завичај, имам комшије које држе једну краву не пуштају је никада напоље. Не види сунца...Избегавам да од њих узимам млечне ствари.
Pio sam mleko od krava koje sam licno cuvao po livadama.Sada ponekad popijem casu mleka iz tetrapaka,ali to nema veze s mlekom,zato pijem jogurt.
 
Mnogi strani i domaci naucnici koji su godinama istrazivali da li je zdravo da se pije zivotinjsko mleko dosli su do zakljucka da nije zdravo i ako se svakodnevno pije onda brzo moze da se dobije Rak.O cemu se radi tacno objasnili su da svakodnevno konzumiranje mleka moze vrlo brzo da dosta zakiseli ljudski organizam koji tako kiseo sigurno moze negde da dobije neki Kancer.

Jedna nasa poznata pevacica koja je bila dobila kancer pricala je o tome kako je vodila zdrav zivot,ali je napravila samo jednu gresku sto je pila mleko svaki dan i od toga je dobila Rak sto su joj i Doktori potvrdili.Posle duge i teske borbe sa bolescu na kraju je preminula.
 
Mnogi strani i domaci naucnici koji su godinama istrazivali da li je zdravo da se pije zivotinjsko mleko dosli su do zakljucka da nije zdravo i ako se svakodnevno pije onda brzo moze da se dobije Rak.O cemu se radi tacno objasnili su da svakodnevno konzumiranje mleka moze vrlo brzo da dosta zakiseli ljudski organizam koji tako kiseo sigurno moze negde da dobije neki Kancer.

Jedna nasa poznata pevacica koja je bila dobila kancer pricala je o tome kako je vodila zdrav zivot,ali je napravila samo jednu gresku sto je pila mleko svaki dan i od toga je dobila Rak sto su joj i Doktori potvrdili.Posle duge i teske borbe sa bolescu na kraju je preminula.
Aj ne preteruj.
Nema studija da se od mleka dobija rak, ali naucnici upozoravaju da ne treba piti vise od jedne
case, solje mleka jer i kravlje mleko naravno ima hormone kao i mleko koje piju bebe i da mleko
ne treba da nam bude osvezavajuci napitak.
Postoje milioni i milioni ljudi kojima je mleko i hrana, jedini izvor kalcijuma.
 
Zasto ne solja jogurta, koji normalan covek moze da pije mleko pre spavanja?
Jogurt i u ponoc da san bude bolji. Mnogo ljudi ima problem sa mlekom, mene recimo
uhvati neka gorusica, zapravo ga pijem samo sa kafom ujutru, a na i sa jogurtom mogla
bih da zivim.
I ja imam problema sa mlekom. Prvo sam mislio da sam alergičan na laktozu, pa sam kupio mleko bez laktoze i nije to.
Dobra ideja sa jogurtom 👏
 
Mnogi strani i domaci naucnici koji su godinama istrazivali da li je zdravo da se pije zivotinjsko mleko dosli su do zakljucka da nije zdravo i ako se svakodnevno pije onda brzo moze da se dobije Rak.O cemu se radi tacno objasnili su da svakodnevno konzumiranje mleka moze vrlo brzo da dosta zakiseli ljudski organizam koji tako kiseo sigurno moze negde da dobije neki Kancer.

Jedna nasa poznata pevacica koja je bila dobila kancer pricala je o tome kako je vodila zdrav zivot,ali je napravila samo jednu gresku sto je pila mleko svaki dan i od toga je dobila Rak sto su joj i Doktori potvrdili.Posle duge i teske borbe sa bolescu na kraju je preminula.
Доктори лупетају, да знају од чега је добила тумор, знали би му и лека.
Најдуговечнији народ је у једном делу Азербејџана, живе на кефиру, не само крављем , него и магарећем.
Или, бленте кажу: једи само сирову храну! Животиње не једу кувано. Није ваљда.. Хајде да идемо голи и боси, јер животиње немају одећу ни обућу.
 

Back
Top