Zasto to ljudi sebi dopustaju (tezina)

https://www.sd.rs/vesti/drustvo/bog...omenila-zivot-necete-verovati-kako-2022-10-31

zasto ljudi sebi dopustaju da toliko odu , zasto ne preduzmu nesto ranije?

visok si 180, recimo , idealna tezina ti je oko 85 za musko , oko 75 za zensko(+- 10)

zasto ne preduzmes nesto cim dodjes do 100, zasto tada ne smanjis

zasto ljudi dozvoljavaju sebi da predju 200 kg? a ima ih
Jooooj. Pre nekoliko dana počeo sam da jedem nekotrolisano. Odjednom. Apetit mi nije normalan i sva hrana ima fenomenalan ukus.
Tako 3 dana.
Svestan sam da moram da se zaustavim, zato sam sad došao na forum da skrenem misli sa hrane. Ne znam šta mi je. Ali trpim. Problem je što ne mogu da spavam gladan (u suštini ja nisam gladan, jeo sam sasvim dovoljno ali opet osećam glad).
Ovo je zeznuto.
 
u svakom slucaju debljina nije estetski nego ozbiljan medicinski problem i takve ljude ne bi trebalo osudjivati nego im pomoci na neki nacin
Da, neko dete iz Indije je sa samo 3 godine gojazno. Roditelji kažu da ne znaju šta će, jednostavno plače i urla i traži hranu. Doktor je rekao da je to hormonski poremećaj i tad sam prestao da osuđujem gojazne i još malo se raspitao. Jeste medicinski problem, nije neki hir.
 
Jooooj. Pre nekoliko dana počeo sam da jedem nekotrolisano. Odjednom. Apetit mi nije normalan i sva hrana ima fenomenalan ukus.
Tako 3 dana.
Svestan sam da moram da se zaustavim, zato sam sad došao na forum da skrenem misli sa hrane. Ne znam šta mi je. Ali trpim. Problem je što ne mogu da spavam gladan (u suštini ja nisam gladan, jeo sam sasvim dovoljno ali opet osećam glad).
Ovo je zeznuto.


mozhda te mori ljubav!?
 
Znam jedan trik. Uzmite hranu koju ne volite i poješćete malo.
Ili se iskontrolišite (iz iskustva) i prosto prestanite da jedete na pola uobičajene količine.

Imam s'vremena na vreme te "napade gladi" ali već sam navikao, samo ne znam uzrok. Dolaze neočekivano.

ma sve volem shto trzhishte evrope nudi

nema neshto shto ne volem


Miss Piggy Whatever GIF by Sky
 
Jooooj. Pre nekoliko dana počeo sam da jedem nekotrolisano. Odjednom. Apetit mi nije normalan i sva hrana ima fenomenalan ukus.
Tako 3 dana.
Svestan sam da moram da se zaustavim, zato sam sad došao na forum da skrenem misli sa hrane. Ne znam šta mi je. Ali trpim. Problem je što ne mogu da spavam gladan (u suštini ja nisam gladan, jeo sam sasvim dovoljno ali opet osećam glad).
Ovo je zeznuto.
i hrana je navika

kad moras sasvim je dosta nekoliko zalogaja, porcija velicine kao u fensi restoranima

stvar je da stanes kad znas da je dosta BEZ OBZIRA KOLIKO JE UKUSNO

evo bas malopre sipam musaku , ostalo za 4 zalogaja , nisam ih sipao

vec sam sipao malo vise, ta 4 zalogaja bi mi bili previse
 
https://www.sd.rs/vesti/drustvo/bog...omenila-zivot-necete-verovati-kako-2022-10-31

zasto ljudi sebi dopustaju da toliko odu , zasto ne preduzmu nesto ranije?

visok si 180, recimo , idealna tezina ti je oko 85 za musko , oko 75 za zensko(+- 10)

zasto ne preduzmes nesto cim dodjes do 100, zasto tada ne smanjis

zasto ljudi dozvoljavaju sebi da predju 200 kg? a ima ih
Sažive se...

Znam sa 80 sam otišao na 120.
Drug došao na kruzer i rekao mi nema više da jedeš(pastu), i od onda se vratilo na devedesetak..

Naravoučenije, mnogo je teže kad si teži.
Od kretnje pa svega ostaloga...
Ali treba razumeti posebno one koji imaju ozbiljan problem...

Ali kao što rekoh, sažive se...
 
Za skidanje kg je bolje paziti sta jesti nego nabaciti pa mrsaviti jer mnogo treba aktivnosti i vremena,nikad nisam u teretani skinuo nista,na bajsu da ali to su kilometri i kilometri voznje,ako izbacis slatkise i pecivo nece se toliko lepiti,sad sam lezao i jos se slabo krecem od jula ali nisam se ugojio jer ne jedem gluposti,umesto hleba pijes jogurt,orasasto i suvo voce zasiti umesto nezdravih grickalica,gazirano se podrazumeva nista,u caj limun i topi se salo
Ma, šta jedem? Strogo voće i povrće, vrlo malo hleba, od mlečnih proizvoda samo sir, za slatkiše ne znam, ne grickam ništa... Praktično i ne kupujem slane i slatke grickalice ni sestričini, a gde sebi, za pekare i ne znam jer nisam taj tip, nikad nisam živela tako, ne pijem gazirana pića, ali na so sam mnogo slaba, i da, jedem lešnike, orahe... Pijem, reklo bi se, nenormalnu količinu vode tokom dana.
Sve u svemu, tačno znam šta mi nedostaje, ne da jedem nešto drugo, već da se aktiviram fizički. Nisam ja bolesno debela, taj višak nije od nezdrave ishrane... samo mi nedostaje akcija... što i radim ponovo. Bar 7km dnevno da prepešačim, ja i ne znam šta je spori hod, i brzo će sve biti sasvim ok.
Ti se slabo krećeš od jula ove godine, ja od jula pre par godina, u tome je razlika!
 
Ma, šta jedem? Strogo voće i povrće, vrlo malo hleba, od mlečnih proizvoda samo sir, za slatkiše ne znam, ne grickam ništa... Praktično i ne kupujem slane i slatke grickalice ni sestričini, a gde sebi, za pekare i ne znam jer nisam taj tip, nikad nisam živela tako, ne pijem gazirana pića, ali na so sam mnogo slaba, i da, jedem lešnike, orahe... Pijem, reklo bi se, nenormalnu količinu vode tokom dana.
Sve u svemu, tačno znam šta mi nedostaje, ne da jedem nešto drugo, već da se aktiviram fizički. Nisam ja bolesno debela, taj višak nije od nezdrave ishrane... samo mi nedostaje akcija... što i radim ponovo. Bar 7km dnevno da prepešačim, ja i ne znam šta je spori hod, i brzo će sve biti sasvim ok.
Ti se slabo krećeš od jula ove godine, ja od jula pre par godina, u tome je razlika!
Stvarno?

Ja jedem isključivo Urmašice
 
Da da, prodaju se i u Maxiju po 6 komada
Bez belog šećera bih mogla mirno živeti do kraja života. Kolače pravim samo za druge, a nemam ni najmanji poriv da ih konzumiram. Te tulumbe, baklave, urmašice... moja rođaka urmašice zove nešto drugačije, ne mogu da se setim, to... nikad nisam ceo komad pojela. Muka mi je od šećera, ni u šta ga ne dodajem, ni u čaj, ni u kafu, ni u kompot...
 
Bez belog šećera bih mogla mirno živeti do kraja života. Kolače pravim samo za druge, a nemam ni najmanji poriv da ih konzumiram. Te tulumbe, baklave, urmašice... moja rođaka urmašice zove nešto drugačije, ne mogu da se setim, to... nikad nisam ceo komad pojela. Muka mi je od šećera, ni u šta ga ne dodajem, ni u čaj, ni u kafu, ni u kompot...
Pa to me baš čudi, što se žališ na Udebeljenost a uopšte ne Tamaniš slatkiše
 
zato sto imaju neke psihicke ili fizicke probleme, niko nece mirne duse nagurati 150kg u dupe zato sto voli da rucka

Zapravo postoje dve opcije, po onome što sam ja video:

prva je da su to lenji ljudi, intertni, defanzivni, usporeni, tromi, povučeni po prirodi, koji se jednostavno predaju odmaranju, leškarenju, jeftinom eskapizmu i hedonizmu (tv i serije), a hrana im je dodatni pogon za uživanje, jer realno nemaju energije ili aktivizma da predju na ono što daje pogon mnogim ekstrovertima (koji uglavnom daleko više paze na telo i izgled) - gudra, alkohol, izlasci, divljanje po klubovima, putovanja, eksperimentisanje i tome slično. Naravno ima i introvertnih koji putuju, imaju uže krugove prijatelja, paze na ishranu, nego ovde govorim o baš ovoj grupaciji.

Ovakvi ljudi naravno zažale što su se ugojili ali privatno ih boli uvo, zažale samo zbog okoline inače bi idealnim okolnostima nastavili tako jer im je to prosto urodjeno stanje, užitak, vole mir, izležavanje, gledanje u ekran, dobru i ukusnu, masnu klopu, vole te senzacije što umrtvljuju i blaziraju čoveka, ušuškavanje, da su odvojeni od sveta i sve im je na dohvat ruke.

druga grupa je tužnija i daleko zajebanija, to su ljudi kojima je spletom okolnosti (traume iz detinjstva i puberteta kao formativnog perioda) prekinut tok životne energije, nešto ih je blokiralo (uglavnom zlo i nerazumevanje drugih ljudi, površnih, grubih, narcističnih koji teraju svoje i gaze po drugima, pa opet sutra ko da ništa nije bilo). Ovi ljudi se povuku zbog trauma i onda traže utehu u hrani, predaju se tome jer ih najbolje radi, prosto kad nadraže jezik jakim i dobrim ukusom uživaju i bol splasne. Ima i nas drugih što svoje traume i frustracije lečimo lakšim i teškim drogama, litrama alkohola, dok se ne onesvestimo, ili lutamo ulicom takvi dok ne padnemo s nogu, ili se sečemo, ali ovi ljudi su odabrali svoj mehanizam, povukli se, okružili hranom, gaziranim, dobrim serijama, pa rokaju kad ih duševni bol poseti i zakuca u ponor.

Šta je lek? Za ove druge pre svega razumevanje drugih ljudi, podrška bez kritika i dociranja, intezivno lečenje kod psihijatra i dovoljno finansija da isprate svoje stanje, da ne bi bolesni radili i mučili se. Plus nasilno menjanje životnih navika (ovo kod prvih ali i kod drugih), presecanje veza sa izvorom stresa i izvorom traume, ali i promena mesta gde se nalaze, okruživanje pravim ljudima.

Obesno debeli ljudi su zapravo kao narkomani i patološki alkoholičari, imaju teške traume, teška gorka iskustva, lomljeni su i ubijani u pojam. Naravno mi živimo u svetu koji je užasan pa im se svi rugaju, dok se ne obese, pa onda kreću suze i podrška. A do tad je pljuvanje i ruganje, nažalost.
 
Ma, šta jedem? Strogo voće i povrće, vrlo malo hleba, od mlečnih proizvoda samo sir, za slatkiše ne znam, ne grickam ništa... Praktično i ne kupujem slane i slatke grickalice ni sestričini, a gde sebi, za pekare i ne znam jer nisam taj tip, nikad nisam živela tako, ne pijem gazirana pića, ali na so sam mnogo slaba, i da, jedem lešnike, orahe... Pijem, reklo bi se, nenormalnu količinu vode tokom dana.
Sve u svemu, tačno znam šta mi nedostaje, ne da jedem nešto drugo, već da se aktiviram fizički. Nisam ja bolesno debela, taj višak nije od nezdrave ishrane... samo mi nedostaje akcija... što i radim ponovo. Bar 7km dnevno da prepešačim, ja i ne znam šta je spori hod, i brzo će sve biti sasvim ok.
Ti se slabo krećeš od jula ove godine, ja od jula pre par godina, u tome je razlika!
Mozda ti so zadrzava tacnost,pesacio sam pre preloma po 10-15km dnevno i to sumom dobro se oznojim ali nisam nesto skinuo kg,od kad lezim manje sam jeo jednom dnevno i tu je najvise otislo,a najvise sam nabacio jedne godine od sirupa od visnje u koji je otislo 5kg secera,mislim da sam 10 flasa popio za 2 meseca,dobro ostah ziv,ovako nemam neke ispade sve je pod kontrolom od tad
 

Back
Top