Zasto to ljudi sebi dopustaju (tezina)

Idealno mi je 60, ali imam 68kg.
Kojih crnih 100, već uviđam da se guram sa sobom i da mi odeća stoji smešno... jer se uvučem u odeću koja i je za broj-dva manja, kao miš u flašu.
Na mojih 178, to možda spolja i nije tako strašno, ali meni smeta.
Kako se desilo? Pa, nikad nisam imala strogo sedelački posao, a sad ga imam.
Do pre par godina sam bila neko ko trčka tamo-vamo, posedi malo pa opet trčka, značilo je, a sad... šest do osam sati dnevno samo sedim.
That's how!
Za skidanje kg je bolje paziti sta jesti nego nabaciti pa mrsaviti jer mnogo treba aktivnosti i vremena,nikad nisam u teretani skinuo nista,na bajsu da ali to su kilometri i kilometri voznje,ako izbacis slatkise i pecivo nece se toliko lepiti,sad sam lezao i jos se slabo krecem od jula ali nisam se ugojio jer ne jedem gluposti,umesto hleba pijes jogurt,orasasto i suvo voce zasiti umesto nezdravih grickalica,gazirano se podrazumeva nista,u caj limun i topi se salo
 
I mene to cudi...
mozda zbog depresije

primer jedne drugarice udebljala se 10 kg nije se ni videlo puno
kukala
onda jos 10 pa jos 10
dakle ne razumem
sad joj tesko da skine 30

ja kad se udebljam tri do 5 odmah skidam
И ја се на неки начин бојим дебљине. Тј. свог доживљаја себе када бих се угојила приметно. Знам да бих била очајна. Звучи површно, али бих се гадила сама себи.
Али људи су различити.
Знам неке који се угоје, па се и запусте јер више не воле свој одраз у огледалу, не труде се ни да се прикладно обуку, ни да се среде. Чекају да врате килажу а то траје...
А неки носе те киле као понос, дотерају се, весели су, воле себе и то се одмах мање и примети као мана.
 
Храна је исто као дрога. Ја сам дебео од своје пете године. Милион пута сам мршао по 30 кг и враћао. Сад имам 110 кг. Ако бих урадио липосукцију имао бих 100 кг. Таман. Иначе, раније док сам пио ксанакс и амизол јео сам и јео сам и јео сам и никад нисам могао да постигнем ситост. Пређе ти у навику да нешто једеш, иако ниси гладан. Много је тешко, претешко, скинути се са хране. Опака дрога.
Најгора јер није као остале зависности, да се скинеш и не пипаш. Ово мораш да конзумираш али умерено и то је најтеже.
Такође и шећер. Има га буквално свуда, где ни не мислимо. Упропастила нас је индустријска храна.
 
Ја сам нпр. био у стању да по пола година свако вече возим собни тренажер под јачим оптерећењем. За 70 минута сам прелазио 30 км. Рек'о...."Ово ваља и за срце и за топљење сала". И оно јесте истина......смршам ја и по 20 кг. Али одем на систематски преглед.....она ми слуша рад срца и пошаље на ултразвук срца. Тамо ми кажу да су ми срчани залистци у некој средњој фази лошег рада и да обавезно престанем кардио. А иначе сам се три године бавио планинарењем. Прешао једно осам хиљада километара пешке. Ишао сваки дан по 16 км на посао и назад, а викендом би умело да се деси да пређем и по 25-30 км.
 
Мене често зезају за салату. Али мени је салата, свеже поврће углавном главна. Уз њу шта има. Волим тако. А испада и здраво. Увек се у ресторану изнервирам када је порција нека огромна а салата минијатурна. Волим обрнуто.
Оно што волим а избегавам су теста. Обожавам свеже, вруће кифлице, мекике... али одолевам.
 
И ја се на неки начин бојим дебљине. Тј. свог доживљаја себе када бих се угојила приметно. Знам да бих била очајна. Звучи површно, али бих се гадила сама себи.
Zato sto je to oblik kontrole nad sopstvenom telom, ja imam slican odnos, doduse ne toliko rigidan s obzirom da sam se rekteativno bavila raznim sportovima od kad znam za sebe.
Ali da, ta kontrola mi je potrebna i dalje, ne previse bitna, ali ipak postoji.
 
Zato sto je to oblik kontrole nad sopstvenom telom, ja imam slican odnos, doduse ne toliko rigidan s obzirom da sam se rekteativno bavila raznim sportovima od kad znam za sebe.
Ali da, ta kontrola mi je potrebna i dalje, ne previse bitna, ali ipak postoji.
Нисам ни ја оптерећена, да само на то мислим. Али пазим.
 
Te price od visina - x za muskarce I - y za zene su odavno dokazane kao netacne.
Већина жена када од висине одузме 110 опет има визуелни вишак. Изузетак су оне баш жилаве, мишићаве.
По томе бих ја требало да имам 53, а са 52 већ имам аларм и себи сам обла.
 
Nzm odgovor na ovo pitanje, sve je individualno.
Ali,...da mi dragi zapusti stomačinu i izgleda k'o krmak, odm'a bi ga ostavila!
Možda nisi kriv ako nisi lep, takav si se rodio/la, ali težina je nešto što se može korigovati.
Не бих га оставила него бих попричала о проблему, здравственом проблему. И била подршка уколико жели да га реши.
Солидарисала бих се и не бих у кућу уносила оно што не сме. Колач бих појела на кафи са другарицом.
Мада бих тај разговор започела мнооого пре, већ на 6-7 кг вишка.
 
Већина жена када од висине одузме 110 опет има визуелни вишак. Изузетак су оне баш жилаве, мишићаве.
По томе бих ја требало да имам 53, а са 52 већ имам аларм и себи сам обла.
Све то смућкај па проспи ако пре тога не одрадиш снимање мускулатуре која ти избаци резултате тежине костију, тежине мишића, тежине сала. Ево ја нпр. имам 179 см. И ако посматраш онај калкулатор боди мас индекса, моја идеална тежина је 77 кг. Али то теоретски није могуће јер је сама мускулатура 89 кг. И на ту тежину мораш имати 15 % сала и на крају добијаш идеалну тежину.
 
Ja, kao i žene u mojoj familiji smo živi leševi sa tom formulom visina minus 110, izgledamo ispošćeno i mučeno

Još kad se doda intenzivan trening snage 5, 6x nedeljno, nema šanse da ću ikad u životu težiti težini po toj formuli.
Niti volim ispošćenost, nestane sve ono što volim na ženskom telu, zadnjica, kukovi, mekoća lica.. Minus 100 je sasvim dovoljno.
 
https://www.sd.rs/vesti/drustvo/bog...omenila-zivot-necete-verovati-kako-2022-10-31

zasto ljudi sebi dopustaju da toliko odu , zasto ne preduzmu nesto ranije?

visok si 180, recimo , idealna tezina ti je oko 85 za musko , oko 75 za zensko(+- 10)

zasto ne preduzmes nesto cim dodjes do 100, zasto tada ne smanjis

zasto ljudi dozvoljavaju sebi da predju 200 kg? a ima ih
To je i mene uvek zanimalo.

I ne, ne pričam o ljudima (ženama?) koje imaju neke zdravstvene probleme usled kojih im je teško održavat težinu. Pričam o onima koji se prosto prežderavaju. Ok, sad će mi reći, mnogi depresivni ljudi se prežderavaju. Ponavljam, NE pričam o ljudima koji imaju medicinski opravdan razlog zašto se ubijaju hranom.

I ne, nije tačno da samo takvi nabiju tristo kila.
 
https://www.sd.rs/vesti/drustvo/bog...omenila-zivot-necete-verovati-kako-2022-10-31

zasto ljudi sebi dopustaju da toliko odu , zasto ne preduzmu nesto ranije?

visok si 180, recimo , idealna tezina ti je oko 85 za musko , oko 75 za zensko(+- 10)

zasto ne preduzmes nesto cim dodjes do 100, zasto tada ne smanjis

zasto ljudi dozvoljavaju sebi da predju 200 kg? a ima ih

tuga, depresija
emocionalno prejedanje
zacharan krug

Mislim da krstarica nije kompetentna da se uhvati ove teme :mrgreen:
 
A dobro seki je na pr gurman
1667576231068.png
 
zato sto imaju neke psihicke ili fizicke probleme, niko nece mirne duse nagurati 150kg u dupe zato sto voli da rucka
Potpisujem!
Mene neka DEBELA banovala...
Neki nervni problem koliko sam razumeo njenu temu.o Bahovim kapima...
Naime puštala samo debele nesrećnike da komentarisu ko da joj deda većinski vlasnik...

Palim ovu sveću pa ako Bog hoće da joj pomogne...

Ŝalim se - neće
Zato što vole da iju. (jedu)

Ovi ŝto misle da će se konačno ugoje ako duvaju u američku kožnu frulu samo će pročiste grlo obzirom kako stvari stoje za budućnost
žene vrište i kad im gabarit prebaci 65 kg
KOLIKO???
 

Back
Top