Zašto tako malo Srba govori engleski?

prvo problem je kod nas,dece sto nismo dovoljno zaintereovani,drugo..problem su nastavnici .secam se imali smo jednu nastavnicu koja nam je ocene davala tek tako imala sam 4 a ne znam ni za 3!AL STA CES .to nije dobro za mene iako sam u tom trenutku srecna sto imam 4 al ajde,to ne valja!znaci sve je problem!ali ja treba da se potrudim,al sta cu sa ovakvom nastavnicom,da ucim sve is pocetka NEEEEEEEE!

i naravno da znam sve cecine pesme,i da je na engleskom,e bih je slusala!
 
znaci,ti cuftice kliknuo/la na link? :) mada,ne vidim zasto vama smeta sto smo se 'primili' na temu,dok ne raspravljamo ni o kakvoj skoli,ne bi ni znali da se o tome radi..ja sam napisala da englezi,francuzi,italijani vecinom ne govore strane jezike,ali,mene to ne zanima,i volela bih kada bi se srbi vise zainteresovali da nauce engleski
 
Ne treba teorija..ziveo sam preko..i pola njih koji znaju eng..svodi im se na to da ga razumeju..ali ako treba nesto da beknu to je druga prica..ne daj boze da ga trebaju pisati..kapiras o cemu govorim..nije Beograd cela Srbija..vec unutrasnjost..koja znamo kakva je..ako treba dalje da ti pojasnjavam nije problem.
 
Taro to je nesto drugo..u Grckoj namerno ne zele pricati engleski..uobrazili su se..obogatili na turizmu..tako je verovatno i u Turskoj..gde god..neka samo bude komp..internet..neki strani proizvod..film bez prevoda..evo sad gledam daljinski upravljac..svuda je engleski..matorci su naucili spanski uz serije to je bitno...
 
ja ne govorim da srbi pricaju engleski savrseno i da ga svi govore,samo pokusavam da skrenem paznju na to da srbi nemaju najveci problem sa tim i da ima naroda koji mnogo gore tj losije i manje govore engleski,sto ne znaci da to treba da bude vodic "pa sta ni komsija ne zna engleski"...
 
ja ne govorim da srbi pricaju engleski savrseno i da ga svi govore,samo pokusavam da skrenem paznju na to da srbi nemaju najveci problem sa tim i da ima naroda koji mnogo gore tj losije i manje govore engleski,sto ne znaci da to treba da bude vodic "pa sta ni komsija ne zna engleski"...

Tacno tako. Probajte da nadjete pomoc u sred Soluna ili Atine na engleskom - necete je dobiti...
 
Jes' da je malo ljudi u Srbiji koji govore engleski, ali se mora naglasiti da se napravio pomak. U Srbiji ljudi inace, slabo govore strane jezike...
Nego, gde vi custe da neki Englez ili Amerikanac govori uopste neki dugi jezik osim svog?
-mozda neki diplomata ili spijun!
Mi smo za njih opet talenti po pitanju stranih jezika, a i ostalog!
 
Nija rec o talentu zavijanja sarmi...Kako bih ti rekao sena..koliko muzike je na engleskom jeziku koja ti se dopada?Da li si pozelela nekad uci dublje u tu pesmu..razumeti o cemu se peva?
Ne mislim na tebe licno..znam ljude koji kazu da ne slusaju stranu muziku zato sto je razumeju.8-)
 
Naravno daco..da si manje paznje posvetila ceci..vise bi naucila reci

( :

nije nesto drugo..odes u bec i ne znaju engleski...u svajcarkoj po manjim mestim niko nije znao engleski...madjari na granici nisu znali dve recenice da progovore i malo je falilo da imam starsnu neprijatnost jer on covek zna samo madjarski...

francoozi samo francooski.....jadni oni ne mož se snađu van granica svoje zemlje.....sa mađarima nemački...da viš kako odmah prostru tepih čim čooju nemački...sa grcima nisam imao problema u sporazoomevanju...što kaže...jednom sam se lomio u soloonu koje je koje meso....kako se tačno kaže....i stariji vlasnik na srpskom....ma joonetina ovo....teletina brate to desno... španci su vezare....to je iskarikirano u seranovima...ali nije daleko od istine.......takođe mislim da smo mi sasvim solidnog znanja.....ne dobrog...nego kolokvijalno umemo da se snađemo...starija gen. sa rooskim...mlađi sa engleskim.....većina je na početnom II ..al dobro...i ne treba im....
 

Back
Top