Quantcast

Zašto tako malo Srba govori engleski?

SENA FR

Ističe se
Poruka
2.043
Nija rec o talentu zavijanja sarmi...Kako bih ti rekao sena..koliko muzike je na engleskom jeziku koja ti se dopada?Da li si pozelela nekad uci dublje u tu pesmu..razumeti o cemu se peva?
Ne mislim na tebe licno..znam ljude koji kazu da ne slusaju stranu muziku zato sto je razumeju.8-)
Razumela sam te odlicno, ali eto onako malo od mog misljenja. Ja govorim tri strana jezika od kojih mi je francuski maternji, ali mi zato onda srpski dodje kao strani, sto
se ne bi bas reklo, mada naprvim nekad gresku, a srpski mi je onda i cetvrti jezik... Ne govorim engleski, ali dosta razumem
jer u njemu ima puno francuskih i nemackih reci koje prepoznajem jer govorim i nemacki.

SENA FR

Ističe se
Poruka
2.043
Svaka cast..i ona cuvena..bogat si koliko jezika govoris..zavidim ti.:)
Hvala,
Moram ipak da se vratim da ti kazem da se za jezike mora imati sluha,
nesto slicnog kao za muziku.Govorim iz iskustva... Mog muza sam naucila francuski, tako da i govori i cita i pise, dok se ubih sa jednim rodjakom koji je mladji momak... Ima zelju i volju, ali mu ne ide... O tom talentu sam govorila.

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.722
Hvala,
Moram ipak da se vratim da ti kazem da se za jezike mora imati sluha,
nesto slicnog kao za muziku.Govorim iz iskustva... Mog muza sam naucila francuski, tako da i govori i cita i pise, dok se ubih sa jednim rodjakom koji je mladji momak... Ima zelju i volju, ali mu ne ide... O tom talentu sam govorila.
Naravno..ali sam primetio da je nama mnogo lakse..nego bilo kome u svetu nauciti strani jezik..takodje sam francuski ucio 8 god u osnovnoj i nista 8)

SENA FR

Ističe se
Poruka
2.043
Naravno..ali sam primetio da je nama mnogo lakse..nego bilo kome u svetu nauciti strani jezik..takodje sam francuski ucio 8 god u osnovnoj i nista 8)
Tacno je da mi dosta brze ucimo jezike od ostalih,
ali najbrze na svetu, jezike uce Arapi.
A znas li ko najbrze govori na svetu?
il bar sta mislis ko najbrze govori na svetu. Ja sam skorije saznala taj podataki bas me iznenadio. Reci sta mislis, bas me zanima, a ja cu ti reci da li si u prabu.

Daca 94

Ističe se
Banovan
Poruka
2.522
e ozbiljno..ja sam u mojoj skoli promenila 4 nastavnice engleskog...ni kod jedne nista nisam ucila,imala 3 i vise mi nije ni trebalo..ali sam zato imala 1 u srednjoj i to mi moja razredna ostavila,a u 2 polugodistu prva ocena iz eng bila4...imaju veze i profesori...
zakljucak

u skoli nista neces nauciti!tako da za mene ZBOGOM ENGLESKI!

nisam znala da u grckoj znaju srpski

suncokretic

Zainteresovan član
Poruka
329
pa znate ono kada ne ostavljate nepoznatu rec neprevedenu,neku gramaticku stvar neproverenu isl.,e,to je interesovanje koje je neophodno da bi se naucio jezik,na stranu talenat,i,casovi u skoli..toliko je i stampane i elektronske literature,da ne znam kako priv.profesori engleskog uopste opstaju!

AnaMarija77

Zainteresovan član
Poruka
384
Poruka za Ćuftu: NEMAM PRIVATNU ŠKOLU! Pošto si pregeldao sajt, čudno je da jedino o čemu ti brineš jeste reklama. Pretpostavljam da ne znaš engeski i da si iz pakosti prijavio link na sajtu. Moja jedina korist je da doprinesem obrazovanju ljudi. Svi sadržaji na sajtu su potpuno besplatni i na sajtu ne postoje nikave reklame niti mogućnost da ih iko postavi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.