zasto sve moje molitve ostaju neuslisene?

Christadelphian:
šta znači "pozitivna u razmišljanju"
nije li to neki vid molitve i meditacije u sveti ateista?
Nije. Pozitivno razmišljanje drugačije se zove i optimizam.

Primer, izlaziš na polaganje ispita sa osmehom i opušteno koliko je moguće jer veruješ u pozitivan ishod, veruješ da ćeš ga položiti jer imaš poverenja u samog sebe da znaš materiju i da si učio ili da imaš sreće ili da si spremio puškice ili bilo šta drugo.

Ne pitaš treće lice (Boga, devicu Mariju ili svog Anđela čuvara) za pomoć, što je molitva. To je očigledna razlika, ovde si ti centar razmišljanja a molitva se oslanja na pomoć sa strane. Nadam se da sam bio jasan.
 
Milkana:
Uvek kada se usrdno molim obicno se desi suprotno od onoga sto ocekujem i drugo, veoma cesto, posle nedeljne liturgije, posle izlaska iz crkve desavaju mi se neprijatnosti.Da li ja to ne umem da se molim?

Nije stvar u molitvi već u načinu života. Kakva si sa ljudima, želiš li svima dobro, koliko veruješ u sebe... to ti je bitno?! Ili se ti moliš da bi tebi bilo dobro i lepo a misliš: "ma videće ovi nevernici, ja se njemu molim pa će on mene spasti, opomenuće me se On u carstvu nebeskom i biću spašena", zar samo ti? Nauči životnu filozofiju a ne citate i religije.

Veruj u sebe, to ti je prvi korak da bi neko verovao u Boga (pa ako ti ne veruješ da si njegovo stvorenje kako ćeš verovati da i on postoji?) Polako ćeš shvatiti da su i drugi... ljudi, životinje, stvari... Idi direktno ka Bogu a ne zaobilazni. Nije ni čudo da mi koji negiramo religiju (kao jednu budalaštinu) smo srećniji i ljudi nas više vole a i mi njih jer smo spoznali suštinu...

Religiozni su najsujetniji i žele da svakog ubede u svoja ubeđenja pa time seku nit ka bogu i izoluju sami sebe.

Odbaci sujetu i taštinu i život će ti biti lep.

Ljubi prvo samog sebe pa ćeš i drugog tako isto... kako ćeš voleti drugog ako ne umeš da voliš sebe?

Samo da ponovim: ne na onaj sujetan, egoističan, način!

Ne bi bilo loše za početak da pročitaš Dejla Karnegija, ima tu nekih principa koje sigurno ne znaš i ne primenjuješ ih. Osetićeš život punim plućima.
 
Usudjujem se reci da nisam sujetna, a uvek, u svakom trenutku se trudim da ljudima i uopste svim zivim bicima pruzim pomoc , makar lepu rec.Ipak, nema efekta.Ja se u svojim molitvama obracam za pomoc i zastitu svima, ne samo meni.Ipak, negde neto ne valja.Kada se osvrnem unazad vidim koliko bi za moje duhovno napredovanje bilo bolje da mi je Gospod uslisio neke molitve.Ovako sam padala sve nize.Kao da me kusa.
 
eh... ljudi... bez uvrede... savetovao bih MNOGIMA na ovom forumu da posete, ako nista drugo, psihijatra...

Ok... evo, 'ajd ja da sednem i da molim boga ili koga vec da mi stvori hranu... :lol: ... umro bih u roku od 30 dana (e sad ce ovi protumaciti, pa da, bog ce ti tamo negde dati hranu, pa te zato pozvao u svoje okrilje...). Sto popovi i ostali pametni ljudi tog zanra (da, pametni... setili se kako da zive fino bez gotovo ikakvog rada) traze pare? Zar ne mogu da zive od toga sto su direktni sluzitelji bogu? :lol:

Ako zelis nesto da se desi: RADIS NA TOME! ... Ne trosi dragoceno vreme moleci tamo nesto sto niti postoji, niti moze da ti pomogne... Veruj u SEBE! Jer svako je sam sebi BOG! ... Ono sto ti mozes stvoriti za sebe, niko drugi ne moze...

Prestanite da zivite u 5 veku pre n.e. i shvatite da je rad na sebi i verovanje u sebe jedina stvar koja pomaze... A manite se ovih tricarija jer time dobijate samo kontra efekat... Mislite da ono za sta ste se molili tamo neko ce srediti umesto vas, pa vi pustite da se to razvije svojim tokom, i obicno se zavrsi nepovoljno... Uzmite zivot u svoje ruke!
 
Prvo, to što ti se dešava je odgovor na tvoje molitve, samo vjerovatno nisi u stanju u ovom momentu da ga razumiješ.
Najvjerovatnije zbog nekih stvari koje si zdravo za gotovo uzela i nikako da počneš da ih preispituješ.
Primjera radi (naglašavam, samo primjera radi), možda ti baš treba da promijeniš svoj pristup duhovnom životu, i duhovnoj praksi.
Takođe vrlo vjerovatno treba da preispitaš neke svoje životne aksiome, jer kada malo zagrebeš noktom moglo bi se desiti da neke stvari (a i sebe samu)počneš da vidiš na sasvim drugačiji način.
Prvenstveno proanaliziraj malo svoje molitve (njihov pravi smisao i pubudu) i svoja očekivanja.
U svakom slučaju preporučujem ti da odgovor na ovo pitanje ne tražiš isključivo van sebe same.
Neko ti može i treba pomoći nekom smjernicom, ali ne traži gotov i potpun odgovor od drugih.
 
Milkana:
Uopste ne govorim o prizemnim stvarima, nadam se da incognito ume da cita.Govorim o tome da intenzivno sa svih aspekata radim na realizovanju svojih ideja a molitvu smatram jednim aspektom koji sva moja stremljenja treba da zaokruzi i usmeri.
Zaista nas ima svakojakih.

Procitaj ponovno ono sto sam napisao o molitvi na prethodnim topicima.
Proveri kakav je tvoj duhovni zivot. Da li je to samo prazna religioznost koju tvoja crkva praktikuje i propoveda ili si uspela da se izdignes iznad toga?Kome se molis i u cije ime? Ako se molis svecima, Mariji i tome slicno, nema od toga nista. Ako se molis Ocu u Hristovo ime dobices odgovor. Ponekad taj odgovor nije ono sto ocekujemo. Vidi sta ti Bog govori kroz ono sta ti se desava.

Mozda bi o tome trebalo pricati.
 
Драга Милкана, ајде уземемо науку формалној логики и твоју реченицу "zasto sve moje molitve ostaju neuslisene?"

Појам "све" и појам "неуслишене" имају везу - S-P.
Да ли је ова веза тачна ако "ја", која укључна у појам "све", могу ти речи да сви моји молитве не остају неуслишене?

:wink: Велики поздрав.
 
Milkana:
Zaboravih da dodam da ja nisam pasivno sedela i gledala u nebo vec radila na ispunjenju svojih zelja, ucila, angazovala se.Ipak sve se izjalovilo, polako, jedno po jedno.Sada sam skoro na dnu.Kakav je to Bozji plan?

Milkana, u jednom trenutku svog zivota sam bio na samom dnu. Zeleo sam mnogo toga, molio sam se za mnogo toga i sve je ostajalo neusliseno a ja sam ostajao nesrecan zbog svega sto mi se desilo.
Proslo je vreme, nekoliko godina i onda sam se setio svega onoga sto sam zeleo a nije mi se ispunilo. I onda sam shvatio da je dobro sto mi se to nije ispunilo. Da mi se ispunilo to sto sam tada zeleo to ne bi bilo dobro za mene. Ja u tom trenutku nisam video i shvatio sta to znaci, vec sam samo zarko zeleo. Kada sam shvatio, onda mi je bilo drago sto mi se nije ispunila takva zelja.
Ne znam da li si me dobro razumela?
 
Milkana:
Uvek kada se usrdno molim obicno se desi suprotno od onoga sto ocekujem i drugo, veoma cesto, posle nedeljne liturgije, posle izlaska iz crkve desavaju mi se neprijatnosti.Da li ja to ne umem da se molim?

Jednom davno pokojni Dusko Radovic napisao je
"Ako ne znas sta ti je, pogledaj gde ti je, pa ako ga ne nadjes to ti je."

Citiram njega i podsecam te na Duha Svetog.
 

Back
Top