Quantcast

zasto su sve teme o muslimanima zakljucane

• Začetnik teme Allahov sljedbenik
  • Datum pokretanja

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Поштовани, мислим, да ово питање је само за ме. Ј

Јесам модератор овога Форума и донем одлуку да како он ће изгледати.

Ниси у праву ако говориш да Срби мрзи муслимана и због тога све теме су закључане. Све ове теме закључила сам ја-Рускиња.

Ниси сасвим у праву ако генерално говориш о Србима да они мрзи муслимана због тога постоју људи, који не мрзи. Између муслиманима такође постоју људи, који мрзи Срба и шта је'л треба говорити да муслимани мрзи Срба. Наравно, не.

"zasto su sve teme o muslimanima zakljucane" - Ако си муслиман и оћеш нешто написати о својој вере онда ајде, добро, пиши. Доста рата и мржни између Срба и муслимана у реалности да бо ово све било још и у вертуалности.

Поздрав!

aharon

Obećava
Poruka
76
Poštovani.
Tvoj nastup je sam po sebi blago rečeno neotesan, i sam po sebi nije poziv na duhovni razgovor, nego izazivanje.
Moguće da je to iz revolta što si zapazio da su teme koje te interesuju zaključane, ali mudar čovjek ne žuri sa osudom i revoltom.
Znajući kakva je Aljona, siguran sam da je imala dobar razlog što je zaključala te teme.
Predlažem da duhovnom porukom dokažeš da sljedbenik islama može drugačije da razgovara, jer su teme zaključane vjerovatno samo zbog besplodnih svađa.
Da se razumjemo u jednoj stvari, ja vjerujem da je Kuran istinita Božija objava i da je Muhammed njegov istiniti poslanik, i ako želiš da preneseš njihovu duhovnu poruku ovdje mislim da si izabrao pogrešan način za to.
Ja ne čestitam (osim kada me okolnosti ili prosta pristojnost na to primoraju) nikome nijedan vjerski praznik jer za mene je svaki dan podjednako Bogu posvećen, i jer smatram da vjera nije u praznicima niti bilo kojoj drugoj formi, nego u duhu Božijem među ljudima i u ljudima.
Stoga ti predlažem da se ostaviš svađe i ako želiš možemo popričati, ali ne izgubi iz vida pravo značenje riječi "musliman" (čovjek predan Bogu) i ne zaboravi da su tom riječju u Kuranu označeni i Isus (Isa) i njegovi učenici (havarijjuni). A ovdje siguran sam, ima istinitih i iskrenih sljedbenika učenja Isa a.s. i sigurno ne manje Allahovih sljedbenika nego što si ti.
Zato ne brzaj, nego pruži ruku da bi je neko prihvatio. To ti je moja preporuka.
U ime Allaha Milostivog Samilosnog.

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Је'л постоје нека корист од ових разговора. Неко не може имати нормалну дискусију. Стварно, не могу видети да шта пишу овде. Једна понекад је мржња. Али, наравно, проблем између Срба и муслимана сада је јако актуалан и у главном је'л неко зна да шта је у реалности и шта радити. Дискусија са рећама мржњи је пустеприче и ништа више.

Поздрав!

K

Kacuncica

Gost
aharon:
Poštovani.
Tvoj nastup je sam po sebi blago rečeno neotesan, i sam po sebi nije poziv na duhovni razgovor, nego izazivanje.
Moguće da je to iz revolta što si zapazio da su teme koje te interesuju zaključane, ali mudar čovjek ne žuri sa osudom i revoltom.
Znajući kakva je Aljona, siguran sam da je imala dobar razlog što je zaključala te teme.
Predlažem da duhovnom porukom dokažeš da sljedbenik islama može drugačije da razgovara, jer su teme zaključane vjerovatno samo zbog besplodnih svađa.
Da se razumjemo u jednoj stvari, ja vjerujem da je Kuran istinita Božija objava i da je Muhammed njegov istiniti poslanik, i ako želiš da preneseš njihovu duhovnu poruku ovdje mislim da si izabrao pogrešan način za to.
Ja ne čestitam (osim kada me okolnosti ili prosta pristojnost na to primoraju) nikome nijedan vjerski praznik jer za mene je svaki dan podjednako Bogu posvećen, i jer smatram da vjera nije u praznicima niti bilo kojoj drugoj formi, nego u duhu Božijem među ljudima i u ljudima.
Stoga ti predlažem da se ostaviš svađe i ako želiš možemo popričati, ali ne izgubi iz vida pravo značenje riječi "musliman" (čovjek predan Bogu) i ne zaboravi da su tom riječju u Kuranu označeni i Isus (Isa) i njegovi učenici (havarijjuni). A ovdje siguran sam, ima istinitih i iskrenih sljedbenika učenja Isa a.s. i sigurno ne manje Allahovih sljedbenika nego što si ti.
Zato ne brzaj, nego pruži ruku da bi je neko prihvatio. To ti je moja preporuka.
U ime Allaha Milostivog Samilosnog.

Pozdrav od sveg srca Aharone.
Dugo citam raznorazne gluposti po pitanju vere na ovom forumu, ali ovako nesto jos nisam procitala.
Budi uvek tako divan ...

Aljona molim te da i u buduce zatvaras onakve prazne price, jer zaiste ne vode nikuda.

Puno pozdrava svima :D :D :D