Quantcast

Zasto su nastajala takozvana "Ledena doba" na Zemlji?

Dodola777

Elita
Poruka
21.320
Nemoj da me plasis! :nono3:

Vise puta sam vec sanjao da Sunce svaki dan sve slabije greje, slabije sija, da je sve hladnije i hladnije...Na kraju, za par meseci, od sunca ostaje samo jedna crvena lopta u koju se moze gledati gollim okom i koja nista ne greje...A na Zemlji vlada uzasna zima.... :sad2:
To je sasvim prirodna pojava, gledala sam neke dokumentarce
Ne mogu tačno da ti kažem oće li to biti sledeće godine ili za hiljadu godina, al sam sigurna da su ljudi ozbiljni to naučno istraživali i da sigurno može da se desi. Samo ja ne znam kad. Eto

radyu5

Veoma poznat
Poruka
10.997
Ni mogu tu pojavu nikako da razumem....? Da li je Sunce prestajalo da sija?
Da li se to moze svakoga casa ponoviti opet, da ponovo nastupi neko ledeno doba, koje ce trajati /samo/ par hiljada godina??
Ne brini se Blajbi. Ekvator ledena doba nisu pogađala. Južna polulopta je uvek manje bila pogođena nego severna. Evropa i Severna Amerika su najviše "stradale" pod ledenim dobom. Čak je i Sibir uvek bio pošteđen, mada je on sam po sebi uvek bio u ledenom dobu.

fosilvaso

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.825
Ne brini se Blajbi. Ekvator ledena doba nisu pogađala. Južna polulopta je uvek manje bila pogođena nego severna. Evropa i Severna Amerika su najviše "stradale" pod ledenim dobom. Čak je i Sibir uvek bio pošteđen, mada je on sam po sebi uvek bio u ledenom dobu.
A to je možda vezano uz vektor brzine Sunca i Zemlje koaj se vrti oko njega? Tako da 'jedna strana' Zemlje pokupi većinu raznih čestica na koje naiđe pri svome putovanju?

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.944
специјално за модератора који ми обриса пост јер наводно није релевантан (а писан је народним језиком):
https://www.npr.org/sections/thesal...re-warming-the-planet-and-theyre-here-to-stay

"In 2011, methane from livestock accounted for 39 percent of all the greenhouse gas emissions from agriculture, according to a report that United Nation's Food and Agriculture Organization released Friday. That's more than synthetic fertilizer or deforestation. Methane from livestock rose 11 percent between 2001 and 2011. "

"У 2011. години, метан из стоке представљао је 39 процената свих емисија гасова са ефектом стаклене баште из пољопривреде, наводи се у извештају који је Организација Уједињених нација за храну и пољопривреду објавила у петак. То је више од синтетичког ђубрива или крчења шума. Метан из стоке порастао је за 11 посто између 2001. и 2011. године. "

Глобално загревање топи лед на половима. Размештај водене масе доводи до померања полова (осовине земље). Нови Северни Пол ће да заврши преко данас насељеног подручја узрокујућу де факто ледено доба (барем у тим крајевима).

fosilvaso

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.825
специјално за модератора који ми обриса пост јер наводно није релевантан (а писан је народним језиком):
https://www.npr.org/sections/thesal...re-warming-the-planet-and-theyre-here-to-stay

"In 2011, methane from livestock accounted for 39 percent of all the greenhouse gas emissions from agriculture, according to a report that United Nation's Food and Agriculture Organization released Friday. That's more than synthetic fertilizer or deforestation. Methane from livestock rose 11 percent between 2001 and 2011. "

"У 2011. години, метан из стоке представљао је 39 процената свих емисија гасова са ефектом стаклене баште из пољопривреде, наводи се у извештају који је Организација Уједињених нација за храну и пољопривреду објавила у петак. То је више од синтетичког ђубрива или крчења шума. Метан из стоке порастао је за 11 посто између 2001. и 2011. године. "

Глобално загревање топи лед на половима. Размештај водене масе доводи до померања полова (осовине земље). Нови Северни Пол ће да заврши преко данас насељеног подручја узрокујућу де факто ледено доба (барем у тим крајевима).
Ne veruj razni teoretičarima! Svojevremeno su tupili da Freon iz klima uređaja i frižidera uništava ozonski sloj i zagrejava Zemlju! Onda su to zamenili drugim spojevima, a planeta se i DALJE ZAGREJAVA! To sa metanom je bacanje prašine u oči jer je CO2 veći problem, kojega industrijski razvijene zemlje emituju u velikim količinama!

Bren

Elita
Poruka
15.586
Ni mogu tu pojavu nikako da razumem....? Da li je Sunce prestajalo da sija?
Da li se to moze svakoga casa ponoviti opet, da ponovo nastupi neko ledeno doba, koje ce trajati /samo/ par hiljada godina??
Ne se brini. Mi smo trenutno u interglacijalu(topli period) , imenovan kao Holocen i potrajaće još 50000 godina. Predhodni je trajao 28000 godina i završio se pre oko 10000 godina. Mi trenutno jesmo u velikom ledenom dobu koje je započelo pre 40 miliona godina. U većem delu svog postojanja Zemlja je bila znatno toplija nego danas. Za vreme najhladnijeg ledenog doba - Kriogena, tadašnji svetsski okean bio je zaleđen... Dakle, bez brige.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.