Zašto su nam u životu potrebni nesvesni ljudi?

E sad kako to uklopiti i sazvakati verujucim ljudima i formatu verujucih...
Pa na neki blazeni nacin, kao iskusenje negativnim sirenjem polja dejstva, bez pominjanja animalnosti ljudske, i onda se definisu sve moguce lako uocljive negativne , ali mora se etiketirati , tj valorizovati , aktivnosti sirenja polja dejstva....
Ako se ukine negativna etiketa sirenja polja dejstva, onda lobiranje, ogovaranje , podmetanje postaje dopustivo i religiozni ljudi ne reaguju.....

Ali i dalje mogu da reaguju na svest i svesnost deo...
Drustveno postaju paralisani i neaktivni , ali pojedinacno mogu da pomalo menjaju sebe iako ce drustveni uticaj na njih biti dominantan, tj zalud ste krecili je prisutno jer drustveno ih kvari i utice, a pojedinacno razmisljaju o svesti i svesnosti kao lepim motivima, dok u realu treba preziveti , to postaje rascep tumacenja...

Otud mnogi vernici i postaju pojedinacno izuzetno religiozni , a u drustvu su vrlo efikasno korumpirani uticajima..
Nesvesni ljudi tu igraju jako vaznu ulogu , prvo na skidanju krivice, drugo na ostrenju zubica, jer nesvesni se lakse povode kad im ubacujes neke info koje dopiru do svesti ....
Tako se nekad sitnim uticajima loze pojedinci da cine dobro, dok ustvari ne pipaju vece zlo...

Slušala sam deo govora koji je održao Ekart Tol. Svidelo mi se kako je
objasnio zašto su nam potrebne izazovne ili teške situacije i ljudi. Kaže,
kada hoćemo da ojačamo telo, mi ga izlažemo naporu. Fizičke vežbe
su namerno stavljanje tela u napor, u manjoj ili većoj meri. Isto tako
nesvesni ljudi stvaraju okolnosti koje nas primoravaju da vežbamo da
budemo svesniji.
Umesto da i nas obuzme ljutnja, strah ili kakva god negativna emocija
to je prilika da vežbamo da zadržimo svoj mir.

Kako se vama to čini?
Svest ti pomaze da upravljas svojom sudbinom. Medjutim mozak tada izgara, pa ne mozes non stop,
kaze se ono: pusti mozak na otavu, jer se brzo umara...

Back