Quantcast

Zasto su JNA generali spasili Hrvatsku i BiH?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

patkar

Zainteresovan član
Poruka
484
Autorska tema:

Svi znamo da su hrvati svuda gubili 1991, da nista nisu mogli da odbrane dok im Amerikanci nisu organizovali vojsku i dali zastitu. Cak i vece gradove poput Vukovara su gubili, oni nikada ni priblizan grad velicine Vukovara nisu uzeli tokom celog rata. Nisu smeli da krenu na Vukovar ni 1995.
Ko je sprecio da vojska udje u Osijek? Koji se predao.
Ko je sprecio da vojska udje u Karlovac?
Ko je sprecio da vojska udje u Zadar? Odakle su vec poceli da beze.
Ko je sprecio da vojska udje u Dubrovnik? Koji se vec predao.

Koliko je hrvatski generala bilo u Beogradu dok je bila operacija na Vukovaru?

Pogledajte ovu bezaniju iz Osijeka 1991, nikad vidjeno do sada,

Kako bi to definisali moderatoru sisti? Da tako cenzurisite ovaj forum, to je sramota.

fauler

Poznat
Poruka
9.691
Ta vojska JNA nije znala šta hoće,da su hteli da brane tu Jugoslaviju branili bi je u Sloveniji gde su ih razbucali neki slovenački komunalci,videvši to Hrvati su počeli da napadaju kasarne JNA širom Hrvatske i rat za Vukovar je zapravo bio da se oslobodi kasarna koju su hr. mupovci,zng-e i ko već držali u blokadi.

Andrej Bolkonski

Domaćin
Banovan
Poruka
4.239
Stvarno pises nebuloze.Pa naravno da su Hrvati u pocetku gubili teritoriju.Ali pitaj se zasto>Mi Srbi smo imali svo naoruzanje bivse Juge.Mi smo uzeli sve
tenkove,sve avione,a zna se,da je to nabavljano parama svih republika.Ali Milosevic je napao te krajeve,jer se on spremao za ta osvajanja.Milosevic je
pokupio pare,iz svih banaka ,i pokupovao tenkove,kako bi svoju diktaturu,prosirio na sve bivse republike.Ali,kada se Hrvatska konsolidovala,vise SM
nije bio ni za krivi stojko !

Commie

Legenda
Poruka
56.647
Stvarno pises nebuloze.Pa naravno da su Hrvati u pocetku gubili teritoriju.Ali pitaj se zasto>Mi Srbi smo imali svo naoruzanje bivse Juge.Mi smo uzeli sve
tenkove,sve avione,a zna se,da je to nabavljano parama svih republika.Ali Milosevic je napao te krajeve,jer se on spremao za ta osvajanja.Milosevic je
pokupio pare,iz svih banaka ,i pokupovao tenkove,kako bi svoju diktaturu,prosirio na sve bivse republike.Ali,kada se Hrvatska konsolidovala,vise SM
nije bio ni za krivi stojko !
Da, ispalo je da Srbija pod Slobom ne zna sta radi i hoce.
Danas su neki kivni na Hrvate i Slovence... a ispali ocigledno pametniji.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.