Зашто су Јевреји и држава Израел одустали од тековина антифашизма ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.529
Ауторска тема ---------------------------------------

Зашто су Јевреји и тзв. држава Израел одустали од тековина антифашизма ?

Сведоци смо да су Јевреји и њихова тзв. држава Израел водили антисрпску политику, али ипак смо били савезници када је у питању КиМ.
Јевреји и тзв. држава Израел су подржали и помагали све српске непријатеље који су били Хитлерови савезници, од Словеније, Хрватске, преко босанских муслимана и шиптарских исламских терориста.
Без обзира што смо у др.св. рату били савезници, без обзира што смо доживели исту судбину, без обзира што смо бранили тековине антифашизма заједно, Јевреји по својој старој подмуклој нарави су нам забили нож у леђа, јер ваљда мисле да ће глупи Срби и даље бити већи Јевреји од Јевреја и да ће бранити њихове интересе који се под плаштом антифашизма остварују већ деценијама.

Али нису проблем Срби, многи су издали Србе, па што не би и Јевреји који су издали и самог Христа, овде је проблем што су Јевреји издали тековину антифашизма на овим просторима.
Када немате искреног савезника као што су били Јевреји (који због страдања у др.св. рату су имали морални кредибилитет) у борби против домаћег неофашизма, који је све јачи и присутнији, онда је тешко и готово немогуће се борити против тог екстремног национализма и антисемитизма.
Како објаснити деци да није у реду то што раде, јер је 6 милиона Јевреја страдало, ако та деца знају да су потомци тих преживелих Јевреја стали на страну џелата и забили нож у леђа браћи која су такође страдала од стране фашизма.
Ако Јевреји не желе да негују и бране тековину антифашизма, онда можемо рећи да је та идеологија поражена, продата и брутално силована и понижена.
 
Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је имао "одличан телефонски разговор" са израелским премијером Бењамином Нетањахуом у којем је потврђено пријатељство две земље и два народа, а најавио је и посету Јерусалиму.
 
Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је имао "одличан телефонски разговор" са израелским премијером Бењамином Нетањахуом у којем је потврђено пријатељство две земље и два народа, а најавио је и посету Јерусалиму.
Aпсолутно нормалан став, сваки сарадник окупатора и домаћи издајник би урадио исту ствар.
Хвала Израелу што је признао исламску тзв. државу Косово, што су се годинама борили за балканске исламисте који су служили фашистима и нацистима, а наша марионета и њихов сарадник ће у то име се захвалити тако што ћемо бити трећа држава у свету која ће померити амбасаду у Јерусалим, јер то раде најближи пријатељи Јевреја и Израела.

Ја чак мање кривим Вучића, он увек може рећи да су Јевреји претили да ће бомбардовати Београд и да су спремни да подрже и преостале исламисте на Балкану који још нису остварили своје циљеве и да ће Јевреји подржати сваког потомка чији су преци били фашисти, само да све буде на штету Срба ... због тога далеко више кривим Јевреје.
 
I gdje danas postoji fašizam i antifašizam? Jel Srbija antifašistička, a RH fašistička? Ili možda obratno?
hrvatska je klerofasisticka, sta kazu fratri za to hrvati glasaju, a srbija strada zbog ostataka titoslavenske duboke drzave koji su pustili korenje po beogradu.
 
hrvatska je klerofasisticka, sta kazu fratri za to hrvati glasaju, a srbija strada zbog ostataka titoslavenske duboke drzave koji su pustili korenje po beogradu.
A u Srbiji patrijarh nema baš nikakve veze s politikom, on se brine za spasenje duše običnog smrtnika, npr Šiptara iz pekare.
 
A u Srbiji patrijarh nema baš nikakve veze s politikom, on se brine za spasenje duše običnog smrtnika, npr Šiptara iz pekare.
patrijarh nije isto sto i papa, rimokatolici imaju dogmu da je papa nepogresiv kao bog a znamo da osim hrista to nije moguce kad su ljudi u pitanju. zato se i kaze da su katolici sizmatici. sve druge verske grupe proistekle iz katolicanstva su samo novi sizmatici. kad je koren los lose su i biljke sto iz njega rastu.
 
patrijarh nije isto sto i papa, rimokatolici imaju dogmu da je papa nepogresiv kao bog a znamo da osim hrista to nije moguce kad su ljudi u pitanju. zato se i kaze da su katolici sizmatici. sve druge verske grupe proistekle iz katolicanstva su samo novi sizmatici. kad je koren los lose su i biljke sto iz njega rastu.
Kakve to veze ima kad su 99,999% vjernika samo deklarativni vjernici i zabole ih kita za Kristov nauk.
 
Kakve to veze ima kad su 99,999% vjernika samo deklarativni vjernici i zabole ih kita za Kristov nauk.
Ne sudi po sebi ili svojoj okolini.

@ tema

Jedna drzava manje ili vise koja je priznala tzv. Kosovo ne cini mnogo i to je njihova stvar, mi gresimo u tome sto ih cenimo i dalje, i sto zelimo da i povrh toga premestimo ambasadu u Jerusalim.
 
Али нису проблем Срби, многи су издали Србе, па што не би и Јевреји који су издали и самог Христа

Реченица и жалопојка дана, можда и недеље.

++
 
Ne sudi po sebi ili svojoj okolini.

@ tema

Jedna drzava manje ili vise koja je priznala tzv. Kosovo ne cini mnogo i to je njihova stvar, mi gresimo u tome sto ih cenimo i dalje, i sto zelimo da tamo premestimo ambasadu.
razlike izmedju nas i njih nisu samo dogmatske, oni hrista zovu krist a krist je od krst, nije isto. nego sto se jerusalema tice ja tvrdim da je to dobar potez sa nase strane ali nije dobar sa njihove. no nebitno je sve dok mi ne priznamo kosovo pa i svi da ga priznaju. mi treba da nastavimo sa tom politikom i proteramo palestinskog ambasadora iz srbije.
 
razlike izmedju nas i njih nisu samo dogmatske, oni hrista zovu krist a krist je od krst, nije isto. nego sto se jerusalema tice ja tvrdim da je to dobar potez sa nase strane ali nije dobar sa njihove. no nebitno je sve dok mi ne priznamo kosovo pa i svi da ga priznaju. mi treba da nastavimo sa tom politikom i proteramo palestinskog ambasadora iz srbije.

Zasto da proteramo palestinskog ambasadora. sta je skrivio?
 
patrijarh nije isto sto i papa, rimokatolici imaju dogmu da je papa nepogresiv kao bog a znamo da osim hrista to nije moguce kad su ljudi u pitanju. zato se i kaze da su katolici sizmatici. sve druge verske grupe proistekle iz katolicanstva su samo novi sizmatici. kad je koren los lose su i biljke sto iz njega rastu.
Хрвати имају своје локалне ''хрватске папе'' односно бискупе, јер обично не деле исте ставове са папом.
Један Хрват ми је давно рекао, ''ма какав папа, замисли да нам дође онај обојени са широким носем из неке афричке припиздине и да ми он буде папа''.
Дакле за њих је углавно то обичан странац, који некад прича у њихову корист, а некада против.

Њихова црква није национализована као наша, бар тако стоји на папиру, али у реалности она јесте, као и свака друга, где постоји веза између вере и национализма.
 
pa taj problem sa palestinskim ambasadorom imamo i sada a i ne zaboravi da su muslimani palestinci dolazili u bosnu da ratuju protiv srba, razlog vise za sut kartu.
Ako ih nismo "sutnuli" tada kad nam je bilo vazno, nema potrebe ni sada kada je nevazno.

Ali to je to, sto se vi poneki, ponesete za tim onako seljacki da ne kazem, i sto gde je Amerika tu su i svadje, a da to i ne primetite.

Nismo mi veliki da bismo se "silili" (kao Amerika npr.) ni proterivali ikoga.
 
Ne sudi po sebi ili svojoj okolini.

@ tema

Jedna drzava manje ili vise koja je priznala tzv. Kosovo ne cini mnogo i to je njihova stvar, mi gresimo u tome sto ih cenimo i dalje, i sto zelimo da i povrh toga premestimo ambasadu u Jerusalim.
Ne sudim po svojoj okolini, u Srbiji je identično. Veze vi s vjerom nemate. Jer da imate, okretali bi drugi obraz, ljubili svoje neprijatelje i bla bla.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top