Zasto su Jehovini Svedoci pravi hriscani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
Jehovini Svedoci kao pravi hriscani naucavaju Celu Bibliju i drze se u svom zivotu tog Biblijskog morala
Svoje ucenje temelje na Bibliji, na svemu sto je Isus Hrist postavio kada je bio na Zemlji
a sto je je Bog JHVH Jehova preneo svoju rec preko Hrista ljudima
i to je hriscanstvo.
Zakon zapisan u novom zavetu koji vazi za nas danas.
A naravno bitno je znati kompletnu bozju rec Bibliju
jer nas ona uci o Bogu.

Jehovini Svedoci slede taj put put koji je Hrist postavio u 1 veku.
Proucavajuci Bibliju mozemo shvatiti sta je izvorno hriscanstvo
i kako je to povezano sa nama, nasim zivotom...

Bog je preko Isusa Hrista omogucio ljudima da dobiju spasenje i vecni zivot.

Jovan 3:16
Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život.“
(Jovan 3:16)

Jehovini Svedoci su poznati po tome u celom svetu sto zive moralno jer se drze
celog Biblijskog morala.
To je sustina hriscanstva - ljubav i mir
ceo Zakon je sazet u dve zapovesti: ljubavi prema Bogu i ljudima


Bog je postavio moralna merila i ona vaze za sve ljude.
Bog ne tolerise blud, poroke, drogiranje - tu spada i duvan, opijanje,
sve oblike zavisnosti... sve vrste perverzija koje se u svetu danas serviraju kao normalna stvar
takodje su protyiv bilo koje vrste nasilja i zlostavljanja dece, porodicnog nasilja itd...
JS se zalazu za to da zive srecnim podicnim zivotom u miru i ljubavi.
Takodje po uzoru na Hrista ne uzimaju oruzje u ruke i ne idu u rat.
Zato i imaju medjunarodnu organizaciju - bratstvo u kojoj svaki pojedinac je vise nego prijatelj - brat...
To su jedino JS uspeli u tome i zahvaljujuci tome sto svaki pojedinac radi na tome
da bude duhovna moralna osoba u skladu sa onim kakav je Bog.

Rasdi se na tome da se razvijaju duhovne osobine koje su vrline
kao sto su ljubav dobrota, pravednost, miroljubivost, strpljenje, milosrdje ljubaznost vera...
Po ugledu na Boga koji je ljubav.

Biblijski moral je jasan i mozemo videti sta Bog odobrava a sta osudjuje

(Otkrivenje 21:8) A kukavice, bezvjerni, okaljani, ubojice, bludnici, vračari, idolopoklonici i svi lažljivci završit će u jezeru koje gori ognjem i sumporom. Ono predstavlja drugu smrt.”

1 Korincanima 6: 9
Zar ne znate da nepravednici neće naslediti Božje kraljevstvo?
Ne zavaravajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici,
ni muškarci koji se upuštaju u neprirodne odnose,
ni muškarci koji ležu s muškarcima,
10 ni lopovi, ni pohlepni, ni pijanice, ni oni koji pogrdno govore o drugima, ni iznuđivači neće naslediti Božje kraljevstvo.

Za one koji ne znaju Jehovini Svedoci - to je naziv religije
a vera je hriscanstvo
Jehovini Svewdoci su HRISCANSKA VERA i svoje ucenje temelje iskljucivo na Bibliji
koja je Bozja rec.
Biblija je temelj svake hriscanske vere
Zastupaju Boga JHVH Jehovu , Slede primer Isusa Hrista
i naucavaju Bozju istinu iz Biblije.

Isus Hrist je dao savet svima pa i nama da idemo tim uskim putem istine koji vodi u vecni zivot
dok sirok put kojim idu mnogi - vecina, vodi u unistenje...

Matej 7: 13 Uđite na uska vrata! Jer širok je i prostran put koji vodi u propast i mnogo je onih koji njime idu.
14 A uska su vrata i tijesan put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.


Takodje JS po ugledu na Isusa Hrista propovedaju hriscanstvo svim ljudima
za to imaju i zvanican sajt na svim jezicima a mozete ih videti svugde na trgovima
na ulici... od kuce do kuce...
sve u cilju da ljudima prenesu dobru vest - istinu iz Biblije
na temelju cega se moze dobiti spasenje i vecni zivot...
JS svim ljudima u tu svrhu nude besplatno proucavanje Biblije
kao i Bibliju .
I pomazu ljudima da duhovno napreduju i tako se priblize Bogu.

Matej 24:14 14 I ova dobra vest o kraljevstvu propovedat će se po celom svetu za svedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj.
 
Poslednja izmena:
Pa kako neko može da sledi Hristovo učenje a odrekne se Njegovog božanstva?
Brkas pojmove jedno je biti Bozanske prirodae a drugo je Biti Svemoguci Bog koji je jedini Jehova JHVH
Kao Svevisnji jedini Svemoguci Bog.
To moras znati iz Biblije.
A Isus Hrist je Bozji Sin
Tako pise u Bibliji.
Jel hoces dokaze ili znas
Svaka ti cast i ti postade borac protiv istine :)
 
Zašto ne slede učenje JHVH nego Hristovo kad za njih Isus Hrist nije bog?
Jesi sigurna da si dobro razumela prethodni post :D
Pa nije Bog gde su te to slagali
.Bilijak kaze da je Isus Bozji Sin.
Preko njega je Bog preneo svoje ucenje ljudima.
To je Bozja ucenje preko Hrista.

U Bibliji se za Isusa kaze da je BOZJI SIN… puno puta…To je Bog posvedocio…

Takodje se I za Isusa kaze da je sin covecji…
A Isus u Bibliji ima mnoge titule koje ga objasnjavaju njega I njegovu ulogu…
Kao na primer knez mira itd..
Nigde nije nazvan niti STVORITELJEM SVEGA sto samo pripada Bogu JEHOVI
Niti SVEMOCIM BOGOM sto je samo Jehova Bog

Dakle Bozja rec, Bog, kaze da je ISUS BOZJI SIN.
Bog JEHOVA JE JEDAN BOG, JEDINI SVEMOCNI, JEDINI BOG STOVRITELJ, ON JE SVE STVORIO sto implicira da je stovrio I svog SINA Isusa Hrista…
ISUS je sin jer je u korelaciji sa svojim OCEM Bogom JEHOVOM, njegov je sin jer je stvoren od OCA.…
ISUSA je BOG STVORIO.
ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog
preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji? (1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...


I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.
 
Mozda joj je promenjen naziv ali shvatas valjda na sta mislim.

Dokle ce vise hriscani medju sobom da se raspravljaju ko je u pravu?
Tridesetogodišnji rat je poceo zbog rasprave izmedju katolika i protestanata i odneo gomilu zivota bez potrebe.
Ponavljam pitaj postavljačicu teme :)

Inače i ja se pitam kako neko ko ne priznaje Isusa Hrista za boga može sebe nazivati hrišćaninom?
Na osnovu čega?
Hrišćanstvo se zasniva baš na tome.
 
Ponavljam pitaj postavljačicu teme :)

Inače i ja se pitamkako neko ko ne priznaje Isusa Hrista za boga može sebe nazivati hrišćaninom?
Na osnovu čega?
Hrišćanstvo se zasniva baš na tome.
Priznajemo Hrista i sledimo ga zato smo Hriscani
tebi bas mnogo toga nije jasno

da li ti uopste verujes u Hrista
da li znas ista o Hristu?
da znas ne bi o pisal sto si napisala
dakle nebuloze pises
svi hriscani priznaju Hrista
 
U Svetom pismum u Jovanu 10,30 zapisane su Isusove reli On i Otac (JHWH) jedno. E sad ako su jedno onda je i Isus Bog kao i Otac.
i ti vadis iz konteksta sta ti odgovara a previdjas gomilu dokaza
i xza tebe vaze ovi dokazi

U Bibliji se za Isusa kaze da je BOZJI SIN… puno puta…To je Bog posvedocio…

Takodje se I za Isusa kaze da je sin covecji…
A Isus u Bibliji ima mnoge titule koje ga objasnjavaju njega I njegovu ulogu…
Kao na primer knez mira itd..
Nigde nije nazvan niti STVORITELJEM SVEGA sto samo pripada Bogu JEHOVI
Niti SVEMOCIM BOGOM sto je samo Jehova Bog

Dakle Bozja rec, Bog, kaze da je ISUS BOZJI SIN.
Bog JEHOVA JE JEDAN BOG, JEDINI SVEMOCNI, JEDINI BOG STOVRITELJ, ON JE SVE STVORIO sto implicira da je stovrio I svog SINA Isusa Hrista…
ISUS je sin jer je u korelaciji sa svojim OCEM Bogom JEHOVOM, njegov je sin jer je stvoren od OCA.…
ISUSA je BOG STVORIO.
ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog
preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji? (1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje.
(Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.


takodje Iisus nikada nije rekao za sebe ja sam Bog
Isus je rekao ja sam Bozji Sin
a A Bog je isto rekao za Isusa Da je on njegov Sin
 
Priznajemo Hrista i sledimo ga zato smo Hriscani
tebi bas mnogo toga nije jasno

da li ti uopste verujes u Hrista
da li znas ista o Hristu?
da znas ne bi o pisal sto si napisala
dakle nebuloze pises
svi hriscani priznaju Hrista
Ti mene to vredjaš Arianna?
Kažeš da ja pišem nebuloze?
A ti za upućenu tebi reč laž kažeš da je vredjanje?
To pravi vernik :confused:

Da priznaješ Hrista bio bi za tebe bog.
tačka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top