Zasto su cetnici nosili duge brade?

mozda oni u BGD al po selima.............ne daj boze.
Брале, ти немаш никаквих валидних информација о четницима, ЈВуО, Збору, СДС, СДК.
То што мислиш да знаш су дезинформације прихваћене због лењости или политичке заслепљености.
 
Брале, ти немаш никаквих валидних информација о четницима, ЈВуО, Збору, СДС, СДК.
То што мислиш да знаш су дезинформације прихваћене због лењости или политичке заслепљености.
kome pricas...............jedna moj predak bio u cetnici, zasmrdeo celu familiju i fizicki i moralno.
 
Мујица мали у наставку серијала "Нисам паметан ал сам зато ошинут за све паре", епизода 961; "Зашто су четаљи носили дуге браде?
И једна пјесма специјално за Мујицу малог
Ili splet četničkih pesama Zdravka Čolića."Poći ću u šume", "Još se nisam ni brijao, život mi je već prijao"...
 
Oduvek sam se pitao zasto popovi nose brade kad to nigde u bibliji ne pise.
Koliko ja znam ima samo jedan odlomak gde se kaze da je brada olicenje muskosti.
Znaci li to da mi uredno obrijani nismo muskarci ?
не значи. такве аналогије нијесу за здраву памет
значи да је мушкије, и јест, небитно од вашег дневнополитичког стајалишта
 
Ako su Cetnici sluzili odbjeglom kralju u Britaniji, zasto su nosili duge (popovske) brade i bili nepedantni? Zasto je Draza Petrovic dopustio da nosi bradu kad je kao vojnik u kraljevoj vojsci, prije rata, bio obrijan i pedantan?

Смисао специјалних јединица је да буду "страшне" !
Што више страха утерују народу - то ће морати мање да кољу и убијају.

Ово важи за све специјалце света.
Таква им улога ...

Када изгледају прљаво, необријано, пијано, смрдљиво,
понашају се бахато, силују, туку ...
Онда лакше обављају посао који им је поверен.
 
Sta si sad odgovorio pojasni
брада, бркови изгледају мушкије, озбиљније шта год ко о томе мислио. да ли је неко мушкарац има још и додатни ствари на то да ли носи браду или не.

исто ко и ова тема, жалили за краљом и државом, иако у стварности од почетка четника и четовања ниједно ни друго нема везе са тијем (болио их је к. и за краљом и за државом, четници су настали из потребе да се заштити народ). Носили су браде јер се није баш тако згодно бријати у шуми а нико их није тјерао да се брију. Заправо добар дио европски војника кроз 19. вијек носи брадеа не само четници.

обавезно бријање је уведено у војску са употребом бојни отрова, гасова
 
Ako su Cetnici sluzili odbjeglom kralju u Britaniji, zasto su nosili duge (popovske) brade i bili nepedantni? Zasto je Draza Petrovic dopustio da nosi bradu kad je kao vojnik u kraljevoj vojsci, prije rata, bio obrijan i pedantan?
Нису ни Немци били обројани као у филмовима нарочито у задњим етапама рата већ усукани и са брадом не знам баш да ли си доживео ратно стање и на планини чиме су требали камама и бајонетима да се бријају?
 
Da vidimo cetnike sa bradama u drustvu njihovim saveznika Nemaca, Italijana, ustasa....
Momčilo_Đujić_with_an_Italian_officer.jpg

Četnici_i_Nemci_u_okupiranoj_Jugoslaviji.jpg

srpskohrvatski-italijani-i-etnici-u-jablanici-1943-1943-unknown-26-italians-and-chetniks-in-ja...jpg

Četnici,_domobrani_i_ustaše_zajedno_piju.jpg
 
Da vidimo cetnike sa bradama u drustvu njihovim saveznika Nemaca, Italijana, ustasa....
Pogledajte prilog 1303868
Pogledajte prilog 1303869
Pogledajte prilog 1303870
Pogledajte prilog 1303871
Опет си кренуо да фантазираш, митоманишеш и фабрикујеш неистине, ништа ниси научио од прошлог пута, мада теби историјска истина никада и није била приоритет него комунистичка пропаганда.
 
брада, бркови изгледају мушкије, озбиљније шта год ко о томе мислио. да ли је неко мушкарац има још и додатни ствари на то да ли носи браду или не.
Sustinsko pitanje je zasto svestenici, popov i sl. nose brade kad to nije biblijom propisano [ili ja ne znam pa izvedite neki citat].
Ko je to izmislio i zasto ?
 

Back
Top