Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

zasto ste tamo ako vam ne valj?????

s_i_m

Početnik
Poruka
1
Samo jedna cinjenica:
Ja se zovem Ivan Simovic, zivim u kg-u, imam 23god i radim 11casova dnevno [citaj-SVAKI DAN] za 100 evrica.Dok dodje kraj meseca da se primi plata ja sam se vec zaduzio platu ipo a ustvari nisam sebi kupio nista [citaj -ustedeo nista].
Pitanje za Vas: koliko Vi ustedite tamo gde vam nevalj, koliko puta dodjete u svoju domovinu, sta vozite, kako se oblacite, kako to da ovde pravite kuce a mi ovde cak radimo vise od vas a ne mozemo da sastavimo kraj s'krajem...??? I najvaznije>>> zasto se ne vratite odmah kada tamo ne valja a ovde je bolje.Nasa stara poslovica kaze:" Ne moze i jare i pare" ko razume znace!!!joj kolko bi moglo o ovome da se pise POZDRAV

E

Elena

Gost
Kojot:
s_i_m potpuno se slazem sa tobom .

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.

jecaAUS

Početnik
Poruka
43
Elena:
Kojot:

poz.!
Svi znamo da je situacija u SCG ocajna,niko ne kaze da se ne zivi ocajno.Ali ni ovde u inostranstvu se ne zivi sjajno.Elem,radim 14 sati dnevno za 1500$ (can).Stan placam 900$,struja 40$,telefon (redovna mesecna pretplata)40$,mesecna karta za prevoz 100$... i da ti ne pricam koliko je skupa hrana.Sta mislis koliko mi ostane do kraja meseca.Sledeca stvar : degradirali su nas totalno,tako da kao doktor mogu samo da konobarisem za sada jer ce mi trbati 100 godina da nostrifikujem diplomu i polozim dodatne ispite.
to sto ti kazes da kao lekar mozes da konobarishes, ja to verujem zato sto licno znam osobe ovde u Australiji koje su cak i polozile sve ispite i preveli diplomu ali jos uvek ne rade.
Stvar je u tome sto englezi ne zele da stvaraju samo sebi konkurenciju na poslu tako da ljudi sa nasih krajeva sa fakultetima i jako cenjenim strukama u nasoj zemlji jako retko rade ikada te poslove vise.

Gost
jecaAUS:
Elena:
Kojot:

poz.!
to sto ti kazes da kao lekar mozes da konobarishes, ja to verujem zato sto licno znam osobe ovde u Australiji koje su cak i polozile sve ispite i preveli diplomu ali jos uvek ne rade.
Stvar je u tome sto englezi ne zele da stvaraju samo sebi konkurenciju na poslu tako da ljudi sa nasih krajeva sa fakultetima i jako cenjenim strukama u nasoj zemlji jako retko rade ikada te poslove vise.

Solution

Zainteresovan član
Poruka
189
Elena:
Kojot:

poz.!
Podvlacim da ti IPAK nesto bar ostane.

GI

Početnik
Poruka
12
Elena:
Kojot:

poz.!
Evo moja struka se placa 80.000-100.000$ godisnje ako ti je toliko tesko ti se udas za mene, a ja ti platim za to. a mozda i ostanemo zajedno kozna. Velike su to pare 100.000$, al ja ****** nemam papire da dodjem. pomognes ti meni pomognem ja tebi.

Gost
GI:
Elena:
Kojot:

poz.!
Evo moja struka se placa 80.000-100.000$ godisnje ako ti je toliko tesko ti se udas za mene, a ja ti platim za to. a mozda i ostanemo zajedno kozna. Velike su to pare 100.000$, al ja * nemam papire da dodjem. pomognes ti meni pomognem ja tebi.
Pitanje za GL
> Ako se sme znati ,sta si ti to zavrsio?

B

branka21

Gost
Sto ste taki ljudi, nama je super. Zar nam stalno to naši iz inostranstva ne trube.Evo ti 100 dolara i čut! nemoj da se javiš. I njima je tesko,tesko za domovinom, mos misliti doktor a radi kao konobar.Za 15oo dolara. 900 dolara se placa jako lepi stan u americi ako niste znali.Sa obezbedjenjem namesten u lepom delu grada.ETO AKO JE VAMA TOLIKO TESKO AJD DA SADA NAMA MALO BUDE TEŠKO PA DA SE MALO ZAMENIMO.

SALE83

Zainteresovan član
Poruka
392
Skoro sam dosao u Australiju i mogu vam reci da je mnogo bolje nego u Srbiji (finansijska situacija), moze dobro da se zaradi. samo problem je odmah naci posao , na gradjevini mozes lako da dobijes posao ali i moras da podmetnes svoja ledja za 20 $ na sat u odnosu na Srbiju gde je cena fizikalca na gradjevini 12.5 evra na dan (8 sati) Vidite razliku .

Mada nije da se U Srbiji nemoze da sastavi kraj sa krajem Ako i tamo hoces da radis mozes da lepo zivis ja sam u srbiji bio kao izbeglica pa sam ziveo ne onako kako bih svi voleli ali zivelo se, cak sami i zavrsio V.P.S. u Novome Sadu tako da nemoze neko reci da je toliko tesko u Srbiji , drugi je problem sto neki nece da rade a zeleli bih da imaju sve.

Mada sve u svemu Bolje je U Australiji !

SALE83

Zainteresovan član
Poruka
392
SALE83:
Skoro sam dosao u Australiju i mogu vam reci da je mnogo bolje nego u Srbiji (finansijska situacija), moze dobro da se zaradi. samo problem je odmah naci posao , na gradjevini mozes lako da dobijes posao ali i moras da podmetnes svoja ledja za 20 $ na sat u odnosu na Srbiju gde je cena fizikalca na gradjevini 12.5 evra na dan (8 sati) Vidite razliku .

Mada nije da se U Srbiji nemoze da sastavi kraj sa krajem Ako i tamo hoces da radis mozes da lepo zivis ja sam u srbiji bio kao izbeglica pa sam ziveo ne onako kako bih svi voleli ali zivelo se, cak sami i zavrsio V.P.S. u Novome Sadu tako da nemoze neko reci da je toliko tesko u Srbiji , drugi je problem sto neki nece da rade a zeleli bih da imaju sve.

Mada sve u svemu Bolje je U Australiji !
Samo naglasavam da je mnogo bolje za ziveti i za zaraditi u Australiji nego u Srbiji.

Ali Srbija je Sriija i nesmemo da zaboravimo svoje poreklo.

mrjn

Početnik
Poruka
28
Ja bih pokusao da objasnim ovom narodu sto ovo cita da samo oni koji su neradnici i djabalebarosi hoce da se vrate u Srbiju.Svako ko je malo vredan i hoce da radi ima mogucnosti.A ko je iz australije zna da tim neradnicima nista nefali ovde samo pobesne jer im drzava sve daje IAKO NERADE.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.