Zašto Srbija treba da uvede sankcije Rusiji?

Mystic+

Legenda
Poruka
72.118
Колико си то Руса упознао од 146 милиона да би могао рећи да су луди за вранцем?
Руси имају неколико ланаца радњи у којима се продаје пиће. Један из њих је "Красное и Бело" и ту знам једног лика из маркетинга. Својеверемено сам га питао шта се продаје из бивше Југославије и колико се продаје?
Насмејао се и рекао, колико зна, вероватно ништа?

oko 80-100nak.

To su bile stručne konferencije, Moskovljani, koji su već letovali i u Dubrovniku, kotoru, Budvi po Srbiji i mi iz Srbije, CG i Hercegovine smo donosili na konferencije Vranac, koji su rado pili.

Koliko ovaj uzorak 40tak Moskovljana i 50-tak ostalih Rusa iz ostalih lok.uprava tačano odražava stanje vinopija u Rusiji - ne znam!

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.478
oko 80-100nak.

To su bile stručne konferencije, Moskovljani, koji su već letovali i u Dubrovniku, kotoru, Budvi po Srbiji i mi iz Srbije, CG i Hercegovine smo donosili na konferencije Vranac, koji su rado pili.

Koliko ovaj uzorak 40tak Moskovljana i 50-tak ostalih Rusa iz ostalih lok.uprava tačano odražava stanje vinopija u Rusiji - ne znam!
А ја мислио на Русе у Русији?
Па видиш, не знам одакле знају за чувену београдску кафану "?", пошто је тамо сасвим нормално видети русе како пију дуњевачу?
Ја говорим о продаји у Русији, овако нешто:
20180208_214715.jpg

20180208_214818.jpg

20180208_215209.jpg

20180208_215253.jpg

Mystic+

Legenda
Poruka
72.118
А ја мислио на Русе у Русији?
Па видиш, не знам одакле знају за чувену београдску кафану "?", пошто је тамо сасвим нормално видети русе како пију дуњевачу?
Ја говорим о продаји у Русији, овако нешто:
Pogledajte prilog 1168216
Pogledajte prilog 1168217
Pogledajte prilog 1168218
Pogledajte prilog 1168219

Ne razumem ? Pa nosili smo to Rusima u Rusiju ?!?

- -
A, prvi put sam ponudio/predložio Rusima Moskovljanima dunjevaču 2004.g. u Hotelu Balkan, Prvi put su pili i isvidelo im se!

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
47.669
Sankcije su sankcije, ako ne možeš izvoziti višak, a moraš uvoziti što nemaš i to po većim cenama.

Ovako stičemo kontra utisak, da Rusi ne uvoze više nepotrebno, uvoze samo preko potrebno, izvoze i dalje svoje viškove, i to za veće pare nego pre "sankcija".

- -
Pa ko je tu lud?

Odgovor: Zapadni poreski obveznici
Ovo ni meni nije jasno kako je jedan nadmudrio njih dvadesetšest?

Војвода

Ističe se
Poruka
2.720
Објасни ми део где кажеш ми нисмо у ЕУ тако да за нас не важе њихове одлуке? А то што си судство, право, пољопривреду, енергетику, и све могуће законе прилагодио њиховим то ништа? Све под патронатом приче како смо на ЕУ путу. У генералштабу ти седи НАТО кадар. Па ти ни сам ниси свестан у колико не сувереној држави живиш. Која црна независност и неутралност.

Mystic+

Legenda
Poruka
72.118
Објасни ми део где кажеш ми нисмо у ЕУ тако да за нас не важе њихове одлуке? А то што си судство, право, пољопривреду, енергетику, и све могуће законе прилагодио њиховим то ништа? Све под патронатом приче како смо на ЕУ путу. У генералштабу ти седи НАТО кадар. Па ти ни сам ниси свестан у колико не сувереној држави живиш. Која црна независност и неутралност.

Tako je, u međunarodnim odnosima nema lošije pozicije i ne može biti gore:

1) država skoro Nultog suvereniteta (gora je jedino BiH),
2) država bez (delimičnih) protektorata.

Mystic+

Legenda
Poruka
72.118
Srpski političari (bolje reći politikanti i jajare) uživaju status džibera i smradina u međ.diplomatskom korpusu.

Svi diplomatski kanali su prekinuti zbog nepoverenja i krajnje nepouzdanosti. O TAJNOJ diplomatiji da ne pričamo.

Nema nikog ko bi doneo vesti iz Amerike i Rusije šta su mogući opcioni planovi.

Pre bih rekao da Orban zna da li će Rusi sići na granicu sa Mađarskom ili ne.

Vidi se da Orban zna nešto što Vučić ne zna, bez obzira da li nam se On sviđa ili ne!

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.478
Ne razumem ? Pa nosili smo to Rusima u Rusiju ?!?

- -
A, prvi put sam ponudio/predložio Rusima Moskovljanima dunjevaču 2004.g. u Hotelu Balkan, Prvi put su pili i isvidelo im se!
Пошто живим у Русији и доста путујем, мало знају о нашим производима, баш мало или никако.
Ти, који дођу у Србију, то је мало. У опште се не трудимо да их привучемо?
Од 100 Руса не знам да зна један или ни један да им не треба виза?
Ово ти кажем проверено јер их знам јајко, јако много и када им кажем да им не треба виза и покажем њихова видеа о Србији, сви, али баш сви су одушевљени и желе да дођу.
На жалост, понуда је мала или никаква?
Ми смо очајно лоши по питању маркетинга. Не да не умемо него нас не интересује руско тржиђште а ти Руси годишље у Турској остављају силне милијарде $ као туристи!

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641
Zato što ako ne uvedemo sankcije Rusije nećemo dobijati kredite od zapada. Dobićemo sankcije i pojačaće se teroristički napadi na našu državu. Ja naravno lično nisam za to da se uvedu sankcije Rusiji, ali ako ćemo mi da dobijemo sankcije i terorističke napade po Srbiji onda nema nam druge nego moramo. Da je drugačija situacija Rusi bi nama bez dileme uveli sankcije. Ova preteća pisma sa dojavama o bomabama su samo upozorenje da će ako ne uvdemo sankcije Rusiji biti prave bombe. Ali čak ni to nije garancija da se neće aktivirati te terorističke grupe koje će da vrše bombaške napade na državne objekte. Sve u svemu u gadnom smo sosu.

Rileuskas

Zainteresovan član
Poruka
124
Zato što ako ne uvedemo sankcije Rusije nećemo dobijati kredite od zapada. Dobićemo sankcije i pojačaće se teroristički napadi na našu državu. Ja naravno lično nisam za to da se uvedu sankcije Rusiji, ali ako ćemo mi da dobijemo sankcije i terorističke napade po Srbiji onda nema nam druge nego moramo. Da je drugačija situacija Rusi bi nama bez dileme uveli sankcije. Ova preteća pisma sa dojavama o bomabama su samo upozorenje da će ako ne uvdemo sankcije Rusiji biti prave bombe. Ali čak ni to nije garancija da se neće aktivirati te terorističke grupe koje će da vrše bombaške napade na državne objekte. Sve u svemu u gadnom smo sosu.
A kad su Rusi ulozili veto u UN na britansku rezoluciju o Srbima kao genocidnom narodu? Znas koliko bi to stete nanijelo i Srbima u Rs i u Srb? Ehej,britanska rezolucija,a Britanci pobili 35 miliona ljudi u svojoj istoriji.

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.478
То и јесте попента, да те натерају да мислиш као ти!
Значи, поново уцењивање Србије и претње? А зашто претње? Па Русија им је вековима трн у оку и поново полушавају да ангажују целу Европу против Русије, као у време Наполеона и Хитлера. Србија није у томе учествовала и сада не треба да учествује јер се победник зна и по трећи пут.
Србија треба да остане чистог образа као и раније!

ves.bole

Iskusan
Poruka
6.048

Tako je, u međunarodnim odnosima nema lošije pozicije i ne može biti gore:

1) država skoro Nultog suvereniteta (gora je jedino BiH),
2) država bez (delimičnih) protektorata.

Dve daleko najgluplje poruke u zadnjih 8 godina.
Jedina država u Evropi koja nije uvela sankcije Rusiji je Srbija, a vas dvoje lupetate nešto o državi bez suvereniteta?

Poruka
74.987
- autorska tema -

napadi iz EU: 1914, 1941, 1944, 1992, 1999
instalirani kvislinzi 2000-2008

Posle uvoda da pitam prosto pitanje:

Sankcije Rusiji su uvele Amerika i članice Evropske Unije pre više godina i sve glasnije insistiraju da radimo što rade i oni.

Zašto?

Mi nismo EU tako da za nas ne važe njihove odluke.
Ako je odluka pod prisilom ili ucenom onda to nije demokratija već fašizam.

Medjutim zašto bi donosili takvu odluku pa sve da je i pod grčkom demokratijom?

Ako sankcije Rusiji od velikih ekonomija nisu naudile Rusiji već joj ojačale valutu kakav bi onda tu naš doprinos bio sa našom narkomansko-zavisničkom ekonomijom?

Samo ozbiljni odgovori molim
Za spamovanje imate teme od drugih
Ako ima neki fpn.prof sa N1 da razvali misteriju

Jedine sankcije koje bi Srbija eventualno trebalo da uvede jesu simboličke. Na npr. ugalj ili tako nešto; da se solidariše sa pritiscima koji dolaze iz EU i drugde, a u isto vreme ne naškodi ni ruskoj ni sopstvenoj privredi.

Mislim da će Vučić maksimalno odlagati formiranje nove vlasti, upravo sa tim ciljem, kako bi kupovao vreme za to. To je nešto što je po mom mišljenju i svojevrsni prihvatljivi kompromis, koji bi mogao da bude izveden naravno uz punu koordinaciju da ruskim ambasadorom, da ne ispadne da Rusi shvate to pogrešno.

Sve preko toga bilo bi ne baš najpametnije, ili svakako ne u ovom trenutku. A prirodno je da treba odložiti stvari što je kasnije moguće, posebno ako postoji mogućnost da dođe do prekida vatre u Ukrajini. Mislim da se Vučić tako nekom scenariju i nada; kraju rata čime će pritisci na Srbiju olabaviti. A da će buduća vlada onda biti primorana da eventualno uvede neke krajnje minimalne, simboličke sankcije.

anajade

Poznat
Poruka
9.134
Jedine sankcije koje bi Srbija eventualno trebalo da uvede jesu simboličke. Na npr. ugalj ili tako nešto; da se solidariše sa pritiscima koji dolaze iz EU i drugde, a u isto vreme ne naškodi ni ruskoj ni sopstvenoj privredi.

Mislim da će Vučić maksimalno odlagati formiranje nove vlasti, upravo sa tim ciljem, kako bi kupovao vreme za to. To je nešto što je po mom mišljenju i svojevrsni prihvatljivi kompromis, koji bi mogao da bude izveden naravno uz punu koordinaciju da ruskim ambasadorom, da ne ispadne da Rusi shvate to pogrešno.
Dok ne izbacimo dostojevskog dok se ne odreknemo hrista napadi nece prestajati

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
47.669

Sve preko toga bilo bi ne baš najpametnije, ili svakako ne u ovom trenutku. A prirodno je da treba odložiti stvari što je kasnije moguće, posebno ako postoji mogućnost da dođe do prekida vatre u Ukrajini. Mislim da se Vučić tako nekom scenariju i nada; kraju rata čime će pritisci na Srbiju olabaviti.
Vreme se ne može kupovati unedogled.
Sad ide letnji odmor pa do saziva na jesen.

Takodje, vlastodržac mora da donese odluku na način da niko ne može da ga optuži ili krivi za odlučeno - ni narod ni Rusija ni EU

Šta Vučić treba da uradi?
R-E-F-E-R-E-N-D-U-M

anajade

Poznat
Poruka
9.134
Ne preteruj. To da izbacivanjem ruskih autora nisu posledice nekih pritisaka, već bukvalno ekscesi rusofobnih društava.

Poljska, baltičke zemlje, Rumunija i još neki krajevi kao npr. Finska, izrazito su rusofobni.
Uvedes nekom sankcije koji ti nikakvo zlo nije nacinio samo dobro to mu znaci da jesi se hrista dostojevskog odreko..

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.