Zasto Srbija ne zna, nece i ne zeli ?

Parun

Poznat
Poruka
7.760
Zasto Srbija ne zeli da napravi jedno moderno, efikasno i organizovano drustvo pitanje je sad ? Zar nije bilo dosta eksperimenata, pokusaja, ideologije, "politicke" ekonomije, slugeranjstva, "spasioca", neorganizovanosti, ja tebi ti meni, sjasi Kurta da uzjasi Murta ... a u sustini se nije nista na bolje promenilo. Nasuprot, sve je gore i gore a svetlo u tunelu se jos uvek ne vidi...Da li su Srbi kao narod patoloski tipovi, sadomazohisti, neradnici, lencuge, kvarnjaci tipa "lako ce mo" i "da komsiji crkne krava", neznalice, neobrazovani it'd it'd ...Sta nas kao narod sprecava da napravimo uredjenu i efikasnu drzavu i zasto to ne uspevamo vec decenijama i bice uskoro vekovima. Kako drugi uspese, znaju, mogu i hoce a mi ..... jurimo nizbrdo a kocnice otkazale ?
U cemu je problem ?

Sve to nekako taljiga. Pokusali smo da voline zamenimo konjinama. Taljige odose nizbrdo, a voline i konjine ostadose.

Drugim recima, mi ne umemo, necemo, i ne mozemo. Ali i mi kao narod konjinu za trku imamo. Mi sve znamo pod kapom nebeskom, na splavovima, u kafanama. Posebno u spavacim sobama. Socijalna Inteligencija nam je 300 na sat! :whistling:

Zasto Srbija ne zeli da napravi jedno moderno, efikasno i organizovano drustvo pitanje je sad ? Zar nije bilo dosta eksperimenata, pokusaja, ideologije, "politicke" ekonomije, slugeranjstva, "spasioca", neorganizovanosti, ja tebi ti meni, sjasi Kurta da uzjasi Murta ... a u sustini se nije nista na bolje promenilo. Nasuprot, sve je gore i gore a svetlo u tunelu se jos uvek ne vidi...Da li su Srbi kao narod patoloski tipovi, sadomazohisti, neradnici, lencuge, kvarnjaci tipa "lako ce mo" i "da komsiji crkne krava", neznalice, neobrazovani it'd it'd ...Sta nas kao narod sprecava da napravimo uredjenu i efikasnu drzavu i zasto to ne uspevamo vec decenijama i bice uskoro vekovima. Kako drugi uspese, znaju, mogu i hoce a mi ..... jurimo nizbrdo a kocnice otkazale ?
U cemu je problem ?
Nestala je nacionalna svest,nema kolektivizma,vec kako se ko snadje,pa ako je meni dobro(figurativno)boli me uvo za sve oko mene!
Svaki grad ima svoje lokalne novopecene bogatase,koji to postase lopovlukom a ne pamecu,i uclanjenjem u pravu stranku tog trenutka.Svi do jednog sazidase viletine,koje strce ko cirevi izmadju zapustenih kuca starosedeoca,koji jedva krpe kraj s krajem.Zaista mi nisu jasne ti bogatuni,koji im je uzitak ujutro izaci na terasu od 100 kvadrate i gledati jad i bedu oko sebe!

U cemu je problem ?

srbi nisu felericni ali srpska elita jeste i bolesna i mazohisticna, ona je najveci problem

U cemu je problem ?
u nama,definitivno

U cemu je problem ?
Narod bez vere i samopoštovanja, večinom, težnja za beskrupoloznim ličnim bogačenjem.
Prevazišli sve sekte.

Zašto Srbija ne zeli da napravi jedno moderno, efikasno i organizovano drustvo pitanje je sad ?

Zar nije bilo dosta eksperimenata, pokusaja, ideologije, "politicke" ekonomije, slugeranjstva, "spasioca", neorganizovanosti, ja tebi ti meni, sjasi Kurta da uzjasi Murta ..., a u suštini se nije nista na bolje promenilo ?

Nasuprot tome, sve je gore i gore, a svetlo u tunelu se jos uvek ne vidi...

Da li su Srbi kao narod patoloski tipovi, sadomazohisti, neradnici, lenčuge, kvarnjaci tipa "lako ćemo" i "da komšiji crkne krava", neznalice, neobrazovani itd itd ...

Sta nas kao narod sprecava da napravimo uredjenu i efikasnu drzavu i zasto to ne uspevamo vec decenijama i bice uskoro vekovima.

Kako drugi uspeše, znaju, mogu i hoce, a mi ..... jurimo nizbrdo, a kocnice otkazale ?

U čemu je problem ?

Pitanje je da li Srbi suštinski žele moderno društvo jer su svesni da sa time dolaze i druge stvari, koje Srbi za sada ne žele ...., ali sigurno žele da društvo bude organizovano, u smislu morala i napretka.

Srbi naravno nisu "kao narod patoloski tipovi, sadomazohisti, neradnici, lenčuge, kvarnjaci tipa "lako ćemo" i "da komšiji crkne krava", neznalice, neobrazovani itd itd ...", već je moderna politika (uglavnom zapada koji upravlja našim političarima) izbacila samo takve u prvi plan, a takvi naravno postoje kod svih naroda.

Nisi razumeo, rekoh beskrupulozno. :)

Pravo da ti rečem,...ne bi ni to bilo tako loše. Ono, ko devedesete, kradu oni gore, al krademo i mi, uzimamo bez ustezanja svi šta nam duša ište, ludo i brzo....danas vlada neopisiva letargija i svi bi bili zadovoljni sa 250 evra mesečno u nekoj državnoj službi i da ih niko ništa ne pita. I tako da vegetiramo dok nam prekosutra neki spasilac u vidu Tome, Čede, EU, Putina..ne donese milijone

Narod bez vere i samopoštovanja, večinom, težnja za beskrupoloznim ličnim bogačenjem.
Prevazišli sve sekte.
I krajnje losa tkz.elita,koju opet narod bira,kakav narod takva i elita takva i drzava.Srbi kao narod su degradirali se u svakom smislu i za to su sami krivi,manjine im u tom samounistavajucem poduhvatu maksimalno pomazu.Ipak manjine kao sto rekoh nisu presudno uticale najvise je kriv sam narod.Nikad Srbi nisu imali nekih kvaliteta koje poseduju na pr.Nemci Svedjani itd.Za vreme kraljevine isto je bila zestoka beda i satiranje naroda u komunizmu svi znamo sta je bilo pa Sloba pa ludi maneken sad ovaj..Ako smo vec toliko tupavi zasto bar ne prepisemo od drugih,zato sto to nije u interesu elita koje smo birali i tu se krug zatvara.

Pitanje je da li Srbi suštinski žele moderno društvo jer su svesni da sa time dolaze i druge stvari, koje Srbi za sada ne žele ...., ali sigurno žele da društvo bude organizovano, u smislu morala i napretka.

Srbi naravno nisu "kao narod patoloski tipovi, sadomazohisti, neradnici, lenčuge, kvarnjaci tipa "lako ćemo" i "da komšiji crkne krava", neznalice, neobrazovani itd itd ...", već je moderna politika (uglavnom zapada koji upravlja našim političarima) izbacila samo takve u prvi plan, a takvi naravno postoje kod svih naroda.

Tacno tko,u suprotnom nasi ljudi ne bi imali radnog uspeha po inostranstvu!

Back